SNP - Slovenské národní povstání

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-368 z 368
<< 16 17 18 19
Po
Hofi 27.5.2004 19:48 - č. 8
Hofi Môžeš prosím Ťa upresniť toto:
FUJ06 napsal v č. 7:
"mám z muzea ve Svidniku"
?
FUJ06 27.5.2004 19:47 - č. 7
FUJ06 Hofi: Nějakou část toho, co jsem tu naspal mám z muzea ve Svidniku, které se zabíra právě dukelskou operací. Je tam pár věcí o SNP. Jinak je to opravdu jenom z knižek, kde to bylo zmíněno okrajově
Hofi 27.5.2004 19:42 - č. 6
Hofi K tomuto sa nemôžem vyjadriť, pretože som sa účasťou a okolnosťami angloamer. misie v SNP vôbec nezaoberal. Môžem Ti len poradiť, že v súčasnosti sa tejto problematike venuje a o nej publikuje napr. Ján Stanislav (terajší riaditeľ múzea SNP). Snáď až budem mať trochu viacej času, tak sa pozriem do nejakých materiálov a potom budem môcť pokračovať v diskusii na túto tému.
FUJ06 27.5.2004 19:38 - č. 5
FUJ06 Hofi: Díky za doplnění A jaký máš názor ty na poslání těch amerických letadel na letiště Tři Duby a na jejich " zakázání " na přání Stalina ?? Pravda nebo ne ??
Hofi 27.5.2004 19:36 - č. 4
Hofi Moja otázka smerovala k tvojej formulácii "tyto dvě divize" - teda ako keby si už písal o nejakých konkrétnych divíziach.

Samozrejme máš na mysli 1. a 2. pešiu divíziu, ktoré (spolu s ďalšími útvarmi) tvorili tzv. Východoslovenskú armádu pod velením A. Malára.

S tým, že by úspešné obsadenie Duklianskeho a Lupkovského priesmyku týmito slovenskými jednotkami malo pre nasledujúce dianie veľký význam s Tebou súhlasím.
FUJ06 27.5.2004 19:31 - č. 3
FUJ06 Právě že jsem se jenom zmínil o jednom z hlavních ukolu SNP. V tom příspěvku jsem to jenom upřesnil. Ale podle mě by mělo osbazení Dukelského průsmyku jednotkami SNP velký význam. Sověti by se na uzemí slovenska dostali daloeko rychleji a nebyly by zbytečné ztráty. Hodně zabitých bylo i čechoslováků !!
Hofi 27.5.2004 19:26 - č. 2
Hofi FUJ06 napísal: "Trochu jsem nedokončil. Hned na začátku povstání byly tyto dvě divize němci odzbrojeny, které měli průsmyk pro sověty a čechoslováky obsadit.

Ty si predtým spomínal nejaké "tyto dvě divize"?
Hofi 27.5.2004 19:23 - č. 1
Hofi Prosím všetkých, aby skôr než sa začnú vyjadrovať k takej problematickej téme akou SNP je a bolo, si vzali k srdcu (a hlavne k mozgu) Ondíkové slová:
Ondík napsal v č. 329:
"Jinak podle dosud publikovaných příspěvků se zdá, že na tohle téma se zatím nediskutuje na základě věrohodných pramenů, ale na bázi náhodně pochytaných útržků ze zdrojů kolísavé kvality..."
Nič v zlom, ale 100% s ním súhlasím.
361-368 z 368
<< 16 17 18 19
Po