SNP - Slovenské národní povstání

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 368
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
DAVID M 15.3.2005 19:54 - č. 286
DAVID M to niko: velice objektivní "príspevok" BRAVO!
niko 15.3.2005 19:06 - č. 285
Fakt by ste mali najprv trochu pouvažovať, kým začnete písať. Hádať sa o tom kto bol väčší antifašista je úplná blbosť!
Áno Slováci bojovali aj na strane Nemecka a to v podstate(niektoré jednotky) až do konca vojny, no táto vojna u Nás nebola nikdy populárna a to sa ukázalo aj za SNP. Inak partizánske hnutie u Nás nabralo na obrátkach už na jar 1944 a to boli rusi ešte dávno na Ukrajine! Nakoniec najväčšie partizánske boje v ČSR boli na Slovensku! A aj najväčšie traty.
Na druhej strane Češi, ktorí nikdy nebojovali s Hitlerom ako jeho spojenci (keď nepočítam Vlajku a tak).V tom máte čistý štít. No celú vojnu ste boli jeden z hlavných producentov zbraní pre Nemecko a do bojov proti nemu ste tiež veľmi nezasiahli.(Keď nepočítam 5 tisíc vojakov na západe a občanov ZSSR českej národnosti).
MYSLÍM,ŽE SI NEMÁME ČO VYČÍTAŤ!!!
Jamamoto 15.3.2005 17:13 - č. 284
Jamamoto Jo jo, pánové, omlouvám se, taky jsem přispěl troškou do mlýna(271, 274). Bylo to nemístné. Omlouvá mne snad je to, že že to byla prvotní reakce na to, co jsem zde viděl. Někdy prostě rychleji píšu, než myslím. Tak že se omlouvám.
curahee 15.3.2005 16:03 - č. 283
curahee
jasan napsal v č. 282:
"Hádej me se ktrý nároďák líp kope fotbal, ale ne tohle."
To přece víme,o tom se nemusíme hádat!
jasan 15.3.2005 15:24 - č. 282
jasan to dzin:souhlas.Odboj byl na obou stranách, bojovali za obnovu ČSR.To mně můžete nadávat, moje rodina byla slezský volksdeutch(volkslistu podepsali aby neztratili majetek a práci, takže zradili vlastně z prospěchářství),ale vyčítat si mezi sebou...Takové keci pomáhaly rozbít ČSFR.Já být vámi tak se stydím.Hádej me se ktrý nároďák líp kope fotbal, ale ne tohle.Tohle sem nepatří už to není věcná diskuze, ale osočování.Za chvíli si budeme třeba nadávat, že moraváci dělají na pražáky a naopak...
SK 15.3.2005 15:17 - č. 281
SK
Dzin napsal v č. 280:
"Čtu si a nestačím se divit! Není nějaký český nebo slovenský odboj, ale je československý odboj a jeho účastníci byli rukou nedílnou Češi i Slováci (a Rusíni a další). Sice existovaly nacionalistické tendence k jeho rožštěpení, ale stále to byl náš společný odboj proti společnému nepříteli. Handrkování o to, jak Slováci vyhlásili svůj štát a jak byli oddaní pohůnci Hitlera je nesmysl. Je to to samé, jako by jsme tvrdili, že Češi byli to samé proto, že nacisté v Protektorátě utvořili loutkovou vládu z Čechů a čeští kolaboranti jim pomáhali v boji a jinak a Češi pro ně pracovali v továrnách atd. Myslím, že jsem zde dost rozumní lidé, kteří znají historii a takovéhle tlachání o tom, který národ vbl více vlastenečtější je vzásadě bezpředmětné. "
Tak tak...
Dzin 15.3.2005 15:10 - č. 280
Dzin Čtu si a nestačím se divit! Není nějaký český nebo slovenský odboj, ale je československý odboj a jeho účastníci byli rukou nedílnou Češi i Slováci (a Rusíni a další). Sice existovaly nacionalistické tendence k jeho rožštěpení, ale stále to byl náš společný odboj proti společnému nepříteli. Handrkování o to, jak Slováci vyhlásili svůj štát a jak byli oddaní pohůnci Hitlera je nesmysl. Je to to samé, jako by jsme tvrdili, že Češi byli to samé proto, že nacisté v Protektorátě utvořili loutkovou vládu z Čechů a čeští kolaboranti jim pomáhali v boji a jinak a Češi pro ně pracovali v továrnách atd. Myslím, že jsem zde dost rozumní lidé, kteří znají historii a takovéhle tlachání o tom, který národ vbl více vlastenečtější je vzásadě bezpředmětné.
Jamamoto 15.3.2005 09:25 - č. 277
Jamamoto Jaro(276): Asi tak: Všude se najdou lidi, jak byl Gabčík, Peřina, atd. ale zároveň i Čurdové, Moravcové, nebo Tisové. Pokud si tu budem navzájem dávat podpásovky, maximálně se solidně rozhádáme a to bude asi tak všechno.
Jaro 15.3.2005 09:14 - č. 276
Ja len nechapem, preco niekto citi taku hroznu potrebu sa odbavovat na tuto temu. Faktom je, aj v Cechah bezala vyroba v prospech Rise. Faktom je aj to, ze nie vsetci obyvatelia okupovaneho uzemia sa s tym stavom stotoznovali a podla svojich moznosti proti romu bojovali. Osobne si velmi vazim vsetkych, ktori odisli bojovat za hranice po boku spojencov(a boli to aj Slovaci). Preco sa tu nikto neodbavuje napr. na Francuzoch, Madaroch, Rumunoch atd.?
gargamel 15.3.2005 08:56 - č. 275
gargamel Jaro: organizovat povstání ve městě v hlubokém týlu nepřítele není zločin ale přímo blbost. Proč asi Paříž povstala až když byli Spojenci kousek od ní? Proč Varšava povstala, když byla RA pár kilometrů? Ve všech městech vypukla povstání, až když se těsně přiblížila fronta.

Jedinou výjimkou je povstání varšavského ghetta v roce 1943, ale to je úplně jiný případ, těm nic jiného nezbývalo.
Jamamoto 15.3.2005 08:42 - č. 274
Jamamoto Milo(272): Ne, nejsou. Stejně jako kecy o tom, že Češi jen vyráběli pro říši, zatím co Slováci bojovali proti Němcům. Vykládej to třeba našim pilotům....
Jaro 15.3.2005 08:40 - č. 273
curahee napsal v č. 263:
"Ano,RA byla za humny...."
Len taka otazka, kedy bolo SNP a kedy "majove povstani ceskeho lidu"? Komu bola RA v okamihu zaciatku povstania blizsie? A na koho sa povstalecka armada v Prahe spoliehala zufalym volanim do radia "Praha potrebuje pomoc"?
Milo 15.3.2005 08:37 - č. 272
Jamamoto napsal v č. 271:
"Víte pánové, co vůbec byla druhá světová válka? Jen bezvýznamná epizoda v dějinách SNP....."
Sú kecy tohto druhu nutné?
Jamamoto 15.3.2005 08:34 - č. 271
Jamamoto Zkusím to odlehčit, i když některé možná nas....: Víte pánové, co vůbec byla druhá světová válka? Jen bezvýznamná epizoda v dějinách SNP.....
Milo 15.3.2005 08:16 - č. 270
curahee napsal v č. 258:
"Jako celý slovenský národ od 39tého."


Na rozdiel od národa českého, ktorý usilovne pracoval pre blaho Ríše.

curahee napsal v č. 263:
"Ano,RA byla za humny,ale nechci tu zas rozviřovat onu věčnou debatu..."
Tak prečo ju rozviruješ???
niko 14.3.2005 22:13 - č. 269
Podľa mňa je úplne naj dokument film Svedok. Rozpráva príbeh Alexandra Breuera. To keď som prvý krát videl, ostal som sedieť s otvorenými ústami. Čudujem sa, že jeho príbeh ešte holyvood nenatočil. Keď budeš mať možnosť pozri si to.
ragaz 14.3.2005 22:08 - č. 268
ragaz Nedávno jsem viděl na STV dokument o Karvašovi (?) - ten co sehnal prachy na SNP. Super
niko 14.3.2005 21:59 - č. 267
Ragaz ten web ber iba informatívne. Je tam dosť veľa nepresností. Choď radšej na www.muzeumsnp.sk
Tam je veľa vecí o pánovi Nižňanskom z Edelweissu a myslím, že to vystihuje asi všetky tieto jednotky. Aj keď tu správu treba brať s rezervou.
ragaz 14.3.2005 21:56 - č. 266
ragaz
niko napsal v č. 261:
"Prlov je fakt jedno síce svinstvo ale v rámci toho čo všetko vystrájali tieto jednotky je to úplne zanedbateľné. Oni toho majú na svojom konte omnoho, omnoho viac."
Je to tady - www.szpb.sk/reobsah.htm
niko 14.3.2005 21:49 - č. 265
Ano,RA byla za humny,ale nechci tu zas rozviřovat onu věčnou debatu...

Myslím, že táto debata je zbytočná no napriek tomu reagujem. Táto téma je podľa mňa dosť diskutovaná najmä však v Česku. Zdá sa mi, že to je pozostatok propagandy spred 60 rokov. Pozrite je zbytočné sa hádať ale myslím, že si treba priznať, že Slováci v boji s fašizmom obetovali veľa. Do boja vstúpili, ešte keď bola nemecká branná moc silná a prekonali rad ťažkých bojov. O tom svečia aj straty a počet vypálených dedín a tak.
101-120 z 368
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po