Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
5241-5260 z 5380
Po
Pet 31.3.2003 04:49 - č. 150
Pet Já jsem ještě pořádný film z WW2 neviděl. Stalingrad,Tmavomodrý svět se mi zdáli průměrný.Jo,snad Schindlerův seznam,ten byl docela pěknej.Jinak mně mnohe víc bavili dokumentární filmy o válce.
Se Seagalem jsou na hovno všechny filmy.
karaya1 30.3.2003 21:51 - č. 149
karaya1 k úplnému základu:
A)nejlepší filmy- Stalingrad, Ponorka, Příliš vzdálený most, vylodění v Ryanovi
B)nejhorší filmy- zbytek Ryana, Tmavomodrý svět (bože, aspoň to mohli zkrátit), Sahara, U-571,...
K Sahaře- je to nejdebilnější film vůbec, ještě nereálnější než Demolition Man apod. Ale hlavně že Steven Seagal přežije a zajme přitom stovky Němců...
Gerhard 30.3.2003 21:33 - č. 148
Sháním válečný film "HRDINOVÉ Z TELEMARKU", ale nikde jsem neuspěl. Třeba ho někdo z vás má ve svém videoarchivu a bude tak laskav a poskytne mi ho. Děkuji
Probe 30.3.2003 20:23 - č. 147
Co říkáte na Kod navaho dobré zaběry ale ti japonci se moc neumí strefofat
karaya1 30.3.2003 19:49 - č. 146
karaya1 to: white.wolf jo, nic moc:O)) Ale vcelku good film, trošku idealizované, ale jinak OK. Na druhou stranu se raději podívám na Enemy at the gates než na americké slátaniny typu Sahara...
white.wolf 30.3.2003 17:36 - č. 145
viděl ste někdo nepřítel před branami?
Dzin 23.2.2003 15:41 - č. 144
Dzin Hartmann: Tak tenhle film jsem taky videl, jenze na nazev si nevzpomenu, ale urcite se ti podivam...
Hartmann 21.2.2003 23:52 - č. 143
Hartmann Kdysi jsem videl film o utoku britskych ponorek X na bitevni lod Tirpitz. Je to uz strasne davno, nevite nekdo, jak se ten film jmenoval? Rad bych ho videl, ale bez toho, aniz by clovek vedel nazev se to spatne shani...
Hartmann 9.1.2003 19:28 - č. 142
Hartmann David: Diky za info, uz se tesim.
Ada 9.1.2003 18:03 - č. 141
To Jasan: Taky jsem zde tenthe film jiz zminoval (Most), je vybornej + ZELEZNY KRIZ -pro me nejlepsi filmy......
jasan 8.1.2003 23:18 - č. 139
jasan ještě k točení filmú je to historická blamáž hlavně dokumenty od ČT náš KVH točil dokument o vypálení Ploštiny .Režisér odmítl naše připomínky že ploštinu vypálilo Jagdkommando SS a Schutzpolizei a tak jsme museli vysvléci naše uniformy a převléci se do uniforem WH(ještě že jich tolik vlastníme)a hrát .holt politická situace se nezajímá o pravdu ,SS nejsou vhodní tak tam dáme Wehrmacht co na tom že se křivý historie(jakopomalu jako před 89.)a jestli se bude někdo dívat na tento dokument tak přeji hezkou "zábavu". člen KVH-herec"amatér" Jasan
jasan 8.1.2003 23:11 - č. 138
jasan pánové všem doporučuji po válce natočený německý proti válečný film Most (i tam jsou drobnosti , ale dle mého názoru nejlepší válečný film)
dave 8.12.2002 08:08 - č. 136
Vzpomínám si na natáčení, kdy u pěchotního srubu Modřím jsme točili s jeho velitelem, poručíkem pěchoty Maršíkem.Byl vynikající, ale řekl tam třeba, že nepřátelství mělo začít s Německem 28. října 1938, což byla hloupost, ale nedalo se s tím nic dělat.Pokud to začnete točit znovu, nebo podle Vašich představ, ten pamětník už není jednak ve své kůži, ale ani upřímný, ani věrohodný.Pamatuji se, že když už byl kameraman pryč, stáli jsme tam jen my dva, řekl tak něco úžasného, že se to muselo znovu natočit.Ovšem v dokumentu je to už neobjevilo.Jen pro představu, o Posleních vojácích bylo natočeno 7 hodin, použito 20 minut, Ostravská operace něco kolem 15 hodin, použito bylo asi 40 minut.Natáčet filmy je střet více pohledů, to je režisér, producent, rozpočet, historie a možnosti, které dává kompars, technika a počasí.
Dzin 8.12.2002 00:05 - č. 135
Dzin dave + Hartmann: Vy mi berete slova priho z pod klavesnice...:)
dave 7.12.2002 16:24 - č. 134
Ta lež je někdy složitá, v dokumentu Poslední vojáci už jsem neměl možnost opravy b projevech pamětníků, jelikož to nejde vystřihnut.To je už osud oněch autentických vzpomínek.Vybrat dobrého pamětníka je velmi složité.Hraje zde roli slovní zásoba, pohyblivost člověka v terénu a otázka, zda vůbec někdo takový ještě žije.
Hartmann 7.12.2002 15:12 - č. 133
Hartmann No ale aspoň tam je originál Panzer čtyřka . Tolerance občas chybí, to je fakt, ale dopálí mě cílená a sprostá lež.
dave 7.12.2002 15:08 - č. 132
Ano, je to tak.Když jsme točili Ostravskou operaci, nepodařilo se mi přesvědčit lidi, aby z tanku T 34/85 demontoval plechové přepravní nádrže paliva při bojových scénách.Ale ostatně, ruku na srdce, kdo to dnes pozná ? Pamětníci už to nevnímají, klůkům s modrýma knížkama je to jedno, protože pokud se problematikou nezajímají, nepoznají to.Asi musíme být tolerantní a jak se říká, nad věcí !!
Hartmann 7.12.2002 13:18 - č. 131
Hartmann to Dave - takže se mnou budeš souhlasit, že prohřešky odborně-historického charakteru nejsou "perličky" ale naprosto běžná praxe.
Těžko asi divák může vědět, která "nedokonalost" se děje s pověcením odborného poradce a která proti jeho vůli, každopádně o omezení kompetencí odborných poradců vím, takže z tohoto důvodu se nezlobím např. na Milana Kopeckého za "nedokonalosti" v dokumentu Dukla-krev a mýtus, kde odborného poradce dělal .
dave 7.12.2002 12:18 - č. 130
Pánové,

chtěl bych Vám jen k tomuto tématu říci, že režisér ani producent nejsou historici a neřídí se až příliš skutečnými událostmi.To by nebyl film, ale odborný dokument pro úzký okruh lidí, kteří se danou tématikou zabývají.To tak je a tak zůstane.Režisérovi jde spíše o umělecký fakt a ukázku určitého smyslu, který film nese.Pochopitelně, že U 571 byla přitažená za vlasy, ale nebyl to dokument.Bylo zde vylíčeno několik událostí z války, které však v globále nemají souvislost.Kdo z Vás zná film Dny zrady, která točil režisér Vávra, pak přizná, že i tento film je plný hloupostí, což pan Vávra komentoval, že mu šlo o umělecký pohled a nikoliv odborně-historický.To je případ filmu Neporaženi a další.Obdorný poradce u takových filmů sice je, ale jeho pravomoce a zamezení určitých nesmyslů není zcela v jeho kompetenci, což mohu říci z vlastní zkušenosti.Dnes točí režisér film o tancích a příští týden o E - 55, takže bere pohled na děj jen z obecného pohledu bez podrobnějších detailů.
Dzin 7.12.2002 11:19 - č. 129
Dzin Honda: Tak tu jsem vydel tak davno, ze uz jsi to presne nepamatuji, sypu si popel na hlavu...:)
5241-5260 z 5380
Po