Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
281-300 z 5380
<< 12 13 14 15 16 17 18 >>
Po
Ero 12.1.2012 17:40 - č. 5995
Ero
historik1 napsal v č. 5994:
"Jinak už sem zažil horší návštěvy.."
např. ?
historik1 11.1.2012 20:49 - č. 5994
historik1
igorg napsal v č. 5992:
"Šedá zóna (2001) - Grey Zone - režie: Tim Blake Nelson není přímo válečný, ale snad to není off topic.... Viděl jsem asi před 5 léty. U těchto filmů nedokážu odhadnout ani umělecké zpracování, páč si vždycky vzpomenu na exkurzi ze základky v roce 1988 a můžu říct , že Osvětim je to nejhnusnější místo na zeměkouli, nehledě na to, že tam zemřel prastrýc. "
možná to máš tím že tam zahynul tvůj prastrýc ale já můžu říct za sebe že tak hrozné to nebylo. Něco se v tobě hne a se mnou to nejvíce hnulo v plynové komoře a krematoriu. Jinak už sem zažil horší návštěvy..
Hans_7120 11.1.2012 20:20 - č. 5993
Hans_7120
igorg napsal v č. 5992:
"Šedá zóna (2001) - Grey Zone - režie: Tim Blake Nelson není přímo válečný, ale snad to není off topic.... Viděl jsem asi před 5 léty. U těchto filmů nedokážu odhadnout ani umělecké zpracování, páč si vždycky vzpomenu na exkurzi ze základky v roce 1988 a můžu říct , že Osvětim je to nejhnusnější místo na zeměkouli, nehledě na to, že tam zemřel prastrýc."
Velice působivý film. A zřejmě jediný, který se zabývá členy Sonderkommanda v Birkenau.
igorg 11.1.2012 19:48 - č. 5992
igorg Šedá zóna (2001) - Grey Zone - režie: Tim Blake Nelson
není přímo válečný, ale snad to není off topic....
Viděl jsem asi před 5 léty. U těchto filmů nedokážu odhadnout ani umělecké zpracování, páč si vždycky vzpomenu na exkurzi ze základky v roce 1988 a můžu říct , že Osvětim je to nejhnusnější místo na zeměkouli, nehledě na to, že tam zemřel prastrýc.
historik1 9.1.2012 17:36 - č. 5991
historik1
dead man napsal v č. 5990:
"Pro někoho kdo má ikonku přizpůsobenou náckovský ideologii tak asi jo."
řekl bych že není jediný.
dead man 8.1.2012 19:58 - č. 5990
dead man Pro někoho kdo má ikonku přizpůsobenou náckovský ideologii tak asi jo.
pertlos2 7.1.2012 08:45 - č. 5988
pertlos2
radexx napsal v č. 5984:
"Skouknul jsem ten film jednou právě proto, že jsem v literatuře zaznamenal zmínku, že se něco takového stalo (ruský zajatec v ruském tanku jako cíl na německé střelnici, který se utrhne ze řetězu a vzbudí paniku v německém týlu), ale žádné konkrétní údaje, které by se opíraly o dobové materiály mi nejsou známy a taky by mě moc zajímaly. Jinak film jako takový mě moc nezaujal. Nejvíce se mi líbilo, jak si Sověti představovali život v Německu, přišlo mi, že je takové trochu až výtvarně stylizované do atmosféry německého maloměsta (tlustí Němci v pivnicích pijí korbely piva s bohatou pěnou apod.) "
Taky mě ten film až tak nezaujal ale spíše ten příběh.Ale asi se to stalo,když na konci tam byly záběry velkého pomníku na vzpomínku toho vojáka a jeho činu.Nevíš kde ten pomník přesně leží?V jakém městě?
radexx 2.1.2012 19:19 - č. 5987
historik1 napsal v č. 5985:
"ale jak sem již psal nebýt Rodena tak se na to nedá koukat."
Já myslím, že ten film patří k tomu lepšímu, co se u nás každoročně točí. Je docela působivý. I samotné téma je konckonců hodně emotivní. Hlavní dějová linie jsou Lidice a osudy jejich obyvatel. Atentát na Heydricha by tam vůbec nemusel být, protože my v ČR víme, že k němu došlo a co následovalo, ale v cizině to prostě samozřejmá kulturněhistorická znalost není. Plynování malých český dětí v "dušehubkách" na mě osobně silně zapůsobilo.
dead man 2.1.2012 19:16 - č. 5986
dead man
sosák napsal v č. 5982:
" Já mam dojem , že tam tato scena byla dána dodatečně, a původně se o ní neuvažovalo."
Nejdřív jo, pak ne, nakonec zas jo. Viz odkaz v: [téma č. 232 - přísp. č. 921].
historik1 31.12.2011 14:24 - č. 5985
historik1
sosák napsal v č. 5982:
"Já mam dojem , že tam tato scena byla dána dodatečně, a původně se o ní neuvažovalo."
ani by mi nevadilo kdyby tam nebyla..ale jak sem již psal nebýt Rodena tak se na to nedá koukat.
radexx 31.12.2011 11:03 - č. 5984
pertlos2 napsal v č. 5978:
"Dobrý den,viděli jste ruský starší film Skřivánek?Opravdu se to tak stalo?Je to skoro k neuvěření."
Skouknul jsem ten film jednou právě proto, že jsem v literatuře zaznamenal zmínku, že se něco takového stalo (ruský zajatec v ruském tanku jako cíl na německé střelnici, který se utrhne ze řetězu a vzbudí paniku v německém týlu), ale žádné konkrétní údaje, které by se opíraly o dobové materiály mi nejsou známy a taky by mě moc zajímaly. Jinak film jako takový mě moc nezaujal. Nejvíce se mi líbilo, jak si Sověti představovali život v Německu, přišlo mi, že je takové trochu až výtvarně stylizované do atmosféry německého maloměsta (tlustí Němci v pivnicích pijí korbely piva s bohatou pěnou apod.)
Ero 30.12.2011 23:48 - č. 5983
Ero
sosák napsal v č. 5982:
"Já mam dojem , že tam tato scena byla dána dodatečně, a původně se o ní neuvažovalo"
Je to tak
sosák 30.12.2011 17:01 - č. 5982
sosák
historik1 napsal v č. 5980:
"to zpracování atentátu na R.H"
Já mam dojem , že tam tato scena byla dána dodatečně, a původně se o ní neuvažovalo.
Ero 30.12.2011 15:42 - č. 5981
Ero
historik1 napsal v č. 5980:
"Ale jinak pro mě jeden z podprůměrných lovestory typu Pearl Harbor apod.. "
Souhlas! Viděl jsem to před časem poprvé a naposledy.
historik1 napsal v č. 5980:
"zpracování atentátu na R.H.. "
Na to jsem byl hodně zvědav a pořádně mě to zklamalo! Zcela nepovedený (snad uplně všechno). Zvláště když se kolem toho psaly články, jak důležitě tam tu scénu chtěli zahraniční filmaři.
historik1 30.12.2011 13:00 - č. 5980
historik1 Tak musím se podělit o svůj zážitek z filmu Lidice (2011). V první řadě,kdybych nevěděl že se něco takového stalo nebo že by se to vůbec někdy stalo by se mi ten film líbil.Ale jinak pro mě jeden z podprůměrných lovestory typu Pearl Harbor apod.. Hodně vedlějších záležitostí a pak především to zpracování atentátu na R.H.. Možná to bylo volbou herců která mi kromě Karla Rodena nesedla.Nevím co na něj říkáte vy ??
ja_62 29.12.2011 20:02 - č. 5979
ja_62
Algernon napsal v č. 5841:
"Tyy, Dzinová… Příšernost „Sahara“ („o statečném emerickém tanku, bojujícím svůj osamělý boj proti Rommelovi“ - již zde ta pitomina byla probírána a možná víc, než jednou) zajisté znáš.

Ale koukám, že to je snad dokonce nějaký remake sterého filmu, snad už prý dokonce z roku 1943?
"
Sahara je remake stejnojmenného dobrodružného filmu z roku 1943, prakticky scéna po scéně, pokud mohu celou věc posoudit, tak (mimo nesrovnatelně lepších hereckých výkonů originálu - Humphrey Bogart vs. James Belushi) se liší prakticky jen v tom, že originál je černobílý. Mně se tedy rozhodně víc líbí původní film, ale zcela bych nezavrhoval ani remake (navzdory intensivnímu pocitu, že vznikl hlavně proto aby si Belushi měl v čem zahrát) - jen nemá smysl ho hodnotit z hlediska historické věrnosti, což sdílí například s Tuctem špinavců a podobnými spíše oddychovými filmy - tam by taky šlo začít klást otázky zda "americká armáda, když opravdu potřebuje zlikvidovat německého generála opravdu nesežene nikoho lepšího než skupinu odsouzenců?"
Mimochodem - podle Hunnicuttova Shermanu se konečné fáźe bitvy u Gazály účastnily tři Granty s americkými osádkami (které byly v poušti za účelem získání zkušeností) - ovšem tak že poměrně klidně kryly britský ústup, nárokovaly si zničení několika německých tanků, a poté se, bez vlastních ztrát, stáhly. Obávám se, že striktní přidržení se reality by bylo divácky atraktivni pro nás na Frontě, ale větší dramatický náboj pro širší publikum by z něj nevykřesal snad ani Jaroslav Dietl.
pertlos2 3.12.2011 18:39 - č. 5978
pertlos2 Dobrý den,viděli jste ruský starší film Skřivánek?Opravdu se to tak stalo?Je to skoro k neuvěření.
Ondík 25.11.2011 18:34 - č. 5977
Ondík
Krojc napsal v č. 5975:
"píše ctěný kolega, vedou k rozdílným výsledkům."
Díky!
Hans_7120 25.11.2011 17:25 - č. 5976
Hans_7120 No a viděl někdo z vás lépe udělaný dokument s tímto tématem (VVV)? Já osobně tedy nikoli, pokud si odmyslím speciální dokumenty zabývající se pouze konkrétními bitvami na Východě...
Krojc 25.11.2011 17:04 - č. 5975
Krojc Je to trošku "zlidověle" udělaný . Popisy jednotlivých fází jsou silně zjednodušené a i jinak je to trošku moc na můj vkus barnumsky upravené, hlavně po stránce grafiky. Moc nových filmových materiálů taky nehrozí .

Na margo ztrát: bych se o tom moc nedohadoval, co pramen, to jiné údaje, protože jiné standardy a hlediska a
Ondík napsal v č. 5974:
"obvykle citovaná hodnocení jsou bez detailní inspekce bojiště bezprostředně po konkrétní srážce pouhou hrou s čísly. Prostě jako nedůležitější ukazuje absolutní výsledek"
jak píše ctěný kolega, vedou k rozdílným výsledkům.
281-300 z 5380
<< 12 13 14 15 16 17 18 >>
Po