Jak by to vypadalo, kdybychom se nepodřídili mnichovskému diktátu?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
501-520 z 587
<< 23 24 25 26 27 28 29 >>
Po
cinik 19.2.2003 22:38 - č. 112
cinik Glynwed:
Dříve jak po víkendu to nebude... Mám málo času a nemám ponětí, kde jsem to četl... Nicméně se tu zmiňovali i jiní...
Glynwed 18.2.2003 16:00 - č. 111
Glynwed cinik 14.02.2003 15:17 (82)

Glynwed:
Krásné ale s drobnou vadou:
V cvičení, které provedli Němci tuším na přelomu let 1938-1939 pěší jednotky wehrmachtu nedokázaly projít krz linii LO a byly "zmasakrovány". Taktika ničení objektů LO, se kterou měli v úmyslu jít na objekty LO se ukázala naprosto neúčinná. "Těžké ztráty" utrpěly i tanky - zejména pancíř typů Pz-I jevil nedostatečnou odolnost i proti kulometům LO...

Glynwed 14.02.2003 15:51 (85)

cinik: Zajímaj mě podrobnosti:

1. Jaký to bylo cvičení a kde bych se o něm dozvěděl víc?

2. Jakou taktiku máš na mysli?

3. S tou odolností pancíře proti kulometům je to trochu diskutabilní - viz můj článek pro téma Září 1938-měly jsme se bránit?


CINIK:

A tak pořád čekám, a čekám, a čekám,...
Glynwed 18.2.2003 10:41 - č. 110
Glynwed

Předpokládané složení 7.Flieger-Division v září 1938

Division Kommandeur
- Generalmajor Kurt Student
Ia - Hauptmann Heinrich Trettner
I./Batl.Fj.Rgt.1 - Oberstleutnant Bruno Bräuer
Fj.Inf.Batl, II./FJR.1 - Major Richard Heidrich
LL.Batl.Gen.Göring - Major Sydow
Inf.Rgt.16 - Oberst Kreising
Inf.Geschützbatterie - Oberleutnant Schram
Sanitätskompanie - Oberstabsarzt Dr.Dieringshofen
Pioneerzug - Oberleutnant Witzig
Nachrichtenabteilung
Fallschirmschule Stendal - Major Reinberger
Aufklärungsstaffel - Oberleutnant Langguth
Kluzáková jednotka - Leutnant Kieß
Glynwed 18.2.2003 08:40 - č. 109
Glynwed Jestli můžu doporučit, je dobrý si přečíst i "Poslední rok v československém Bruntále (1938)" od Jana Brothánka. To byl Okresní hejtman Okresu Bruntál v roce 1938, a sou tam zajímaví autentický postřehy o jednotkách SOS, mobilizaci i nočních přestřelkách v Bruntále.
čet.Hrad 17.2.2003 22:59 - č. 107
čet.Hrad Dave, myslíš knihu Září 1938: Nacistické přípravy na přepadení ČSR, plán Günn a operace Bruntál? Jestli jo, tak má to štěstí se hřát v mé knihově, ale ještě jsem se k ní nedostal
Glynwed 17.2.2003 13:28 - č. 106
Glynwed david: Díky za tip. Skusím se k tý brožuře nějak probojovat. Jinak se chci ještě zeptat: kde by bylo možné zhlédnout alespoň reprodukce německých leteckých špionážních snímků našeho opevnění z r.1938 (nejlépe prostor Bruntálu)?
Glynwed 17.2.2003 11:03 - č. 103
Glynwed david: uvedenou knihu jsem se snažil získat v knihovně, ale tam mi řekly, že se jedná o článek z nějakýho Ostravskýho sborníku (nebo tak nějak). Můžeš mi prosím poskytnou bližší informace? Klidně na mail.
Glynwed 17.2.2003 08:41 - č. 102
Glynwed Přileju trošku oleje do ohně. Cvičení Freudenthal samozřejmě skončilo naprostým krachem, ale když si vzpomenu jak začal výsadek na Krétu (skoro 70% zmasakrování první útočné vlny) a jak to nakonec dopadlo. Velký vliv na výsledek měla naprostá převaha Luftwaffe, která dokázala výsadkáře účinně podporovat i zásobovat. A jestli nic jinýho, tak by německý výsadek zaměstnal alespoň část čs. záloh, který by pak chyběl v první linii. Samotný výsadek nemohl prolomit HOP, a Gen. der Inf. Gerd von Rundstedt se o něm vyjadřoval velmi skepticky.

Možná se Vám zdá, že němcům nepřiměřeně fandím (a trochu Vás mate moje logo), ale výroky typu "určitě by dostaly na prdel" my trochu nesedí. Dyk německý noviny v r. 1942 řvaly "Stalingrad už je náš" - ale to už je nošení dříví do lesa.
Hartmann 16.2.2003 22:00 - č. 100
Hartmann Dave:
Asi bych se měl občas ve víru diskuse dívat i na název tématu.

Ano, kdybychom se nepodřídili mnichovskému diktátu, tak by na tom němečtí výsadkáři byli hodně špatně....
Hartmann 16.2.2003 17:13 - č. 98
Hartmann Dave:
Jenže jak říkáš "Hitler vsadil na diplomatický tlak", což lze objektivně hodnotit jako, že to byl od něj naprosto skvělý tah a Němci si horké chvíle prožívat nemuseli. Ačkoliv jde o nepřítele, odzbrojit takovou armádu jako měla ČSR a získat její území bez jediného výstřelu, to si zaslouží uznání.......generál-voják, které mělo tehdy Německo, by to asi nedokázal.
Hartmann 16.2.2003 14:09 - č. 96
Hartmann Na sbírání zkušeností ten výsadek byl ale skvělá akce, ne? Podobně jako se Wehrmacht učil součinnost při obsazování Rakouska.
Vašek 16.2.2003 11:20 - č. 94
Honza M: správné připomenutí.
Honza M. 14.2.2003 19:15 - č. 92
Honza M. Vašek: No, on i takový svobodník to mohl dotáhnout daleko, že. ;-)
Vašek 14.2.2003 18:13 - č. 91
Glynwed: jen pro připomenutí, cvičně výsadková operace skutečně proběhla na Bruntálsku v prvním říjnovém týdnu 38 pod kódovým označením Unternehmen Freudental (také známa pod Operace Student) a byl to totální debakl. Kdyby tímto způsobem proběhla v bojových podmínkách, tak by Student skončil jako svobodník. Výsadek sám byl zmatek nad zmatek, nácviky dobývání řopíků pak ukázaly, že propočty byly špatné (např.palebné sektory byly jiné, než Němci předpokládali, byl by skutečně masakr, ale na straně německých úderníků.
Glynwed 14.2.2003 16:56 - č. 90
Glynwed Honza M.: Těžké opevnění probíhalo na s. Moravě od Moravské Ostravy přes Opavu a končilo posledním vybetonovaným objektem u Sádku. Další linie těžkého opevnění pokračovala až u Králík dál na západ. Úsek od Králík po Sádky chránily pouze LO vz. 37. Nejméně opevněný úsek byl v pohoří jeseníku, kde se nepředpokládaly vzhledem k terénu větší bojové aktivity němců. Od Jeseníku po Sádky byla vybudována solidní obrana z LO vz. 37, a to minimálně ve 2 sledech. Od Sádku po Heřmanice byly dokonce 3 sledy, i když v září 1938 byla část objektů třetího sledu těsně po sejmutí bednění. A právě v okolí měst Heřmanice-Košetice byl naplánován hlavní úder 2.Armee. kdo nevěří, ať tam běží. Jinak můžu odkázat na skvěle napsanou knihu Opevnění na Opavsku a Bruntálsku, kde je popsána i plánovaná výsadková operace.
Honza M. 14.2.2003 16:43 - č. 89
Honza M. Sorry, ale na Sev. Moravě byl jediný úsek jakž-takž dokončeného TO (snad jen tvrze nebyly dodělané); navíc, pokud vím, tak překážky (ježci, jehly, dráty mezi tím) byly na severu dodělány komplet, páč se tam očekával hlavní útok. Kromě toho mám dojem (ale opravte mě), že "na severu" byly řopíky až ve druhém sledu, takže aby Rundstedt mohl stát mezi "jako zuby trčícími vypálenými betonovými pevnůstkami" museli by nejprve projít přes TO a mám dojem, že v roce '38 sebou němečtí pěšáci netahali nic, co by mohlo ohrozit sruby. Takže TUDY by neprošli...
princEugen 14.2.2003 16:35 - č. 88
princEugen vasek> a jak skoncil beck...mimoto byly pripravovany dalsi puce a atentaty a jak to skoncilo,sebevrazdy nebo popravy
Glynwed 14.2.2003 16:22 - č. 87
Glynwed Honza M.: Je to psaný všeobecně, a podobný scénář by pravděpodobně probíhal na úsecích všech čtyř německých armád, které měly vést hlavní ofenzivní činnost proti ČSR. Gen. Rundstedt velel 2.Armee, která měla útočit proti severní Moravě. Tam by ale přibyl ještě výsadek německých parašutistů do týlu HOP. A to by pak bylo vopravdu "maso-kosti-klíh na rakve". Takže možná někdy pokračování.
Vašek 14.2.2003 15:58 - č. 86
princEugen: příprava puče proti Hitlerovi je historický fakt, můžeš se o tom dočíst prakticky kdekoli. Klíčovou osobou byl náčelník GŠ pěchoty Beck. Přijetí Mnichova vzalo bohužel pučistům vítr z plachet.
Glynwed 14.2.2003 15:51 - č. 85
Glynwed cinik: Zajímaj mě podrobnosti:

1. Jaký to bylo cvičení a kde bych se o něm dozvěděl víc?

2. Jakou taktiku máš na mysli?

3. S tou odolností pancíře proti kulometům je to trochu diskutabilní - viz můj článek pro téma Září 1938-měly jsme se bránit?
501-520 z 587
<< 23 24 25 26 27 28 29 >>
Po