Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh 2.sv.v.?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
81-100 z 478
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po
Johny 4.2.2006 12:25 - č. 533
Johny Co se týče počtu AB k použití v druhé polovině roku 45, tak to je stále tajné. Všechny údaje vycházejí z odhadů či vyjádření lidí, kteří mohli ale nemuseli znát (celou) pravdu.

Nicméně vetšina se shoduje na cca 4-6 do konce roku s nárůstem výroby v roce 46.

Nedostatek štěpného materiálu je zmiňován opakovaně nicméně je zde míněn zřejmě dohotovený "materiál zbraňové kvality" a ne štěpný materiál obecně. Šlo o to, že výroba použitelného materiálu byla tehdy velice náročná. Někteří tvrdí, že zbraňově použitelného materiálu dokázali USA vyrobit v roce 45 pouze cca 80 Kg.
hellko 3.2.2006 22:14 - č. 530
hellko Ktory bol skutocne vykonaný jadrový výbuch po Nagasaki? Nebolo to 1 jula 1946 na atole Bikini. Bol medzi tímito výbuchmy aj další?
hellko 2.2.2006 19:36 - č. 522
hellko
Algernon napsal v č. 521:
"Tak nějak pořád nevím, komu je 518 určen..? "


Je to otazka na tvoj zdroj memoranda od generála Leslie Grovese? Na ktore si ma odkazal cez...

Algernon napsal v č. 517:
"Viz. 515… Najdeš (kupř.) příspěvek číslo 546 v tématu „Hirošima a Nagasaki: nutné zlo?“"
Dzin 30.1.2006 10:17 - č. 520
Dzin hellko: Já sice také neznám ono tvrzení o výrobě 18-20 A-bomb, resp. znám ho, ale nevím na kolik bylo reálné, ale rozhodně vím, že jich měli více než ony dvě. Minimálně se obecně uvádí, že jich mělo USA připraveno k použití 4. Naposledy jsem to viděl v jednom dokumentu (spectrum nebo discovery), kdy bylo řečeno, že po svržení těchto 4 by další pumy do konce roku 1945 nebyly a to z důvodů nedostatku štěpného materiálu. Ale bylo jich více, než jen Hošík a Tlouštík.
hellko 29.1.2006 23:15 - č. 519
hellko A nebolo by lebsie pouzit Hirošima a Nagasaki: nutné zlo ?
hellko 29.1.2006 23:14 - č. 518
hellko
Algernon napsal v č. 517:
"Zajímavé… Já zase prvně slyším o „nedostatku štěpného materiálu“..? V USA? Z kterého (kterých) pramenů toto pochází?"
Zdroj Dokument BBC o Tube Alloys Ja viem ze tonieje najspolahlivejsi zdroj ale nieje to z mojej hlavy.
Memorandaum generál Leslie Grovese ktore citujes su je s knihy Atomic Age? giro.c?
hellko 29.1.2006 20:46 - č. 516
hellko Bez ohladu na odkazi fora ja nepoznam zdroj ktory by uvadzal ze amerika do konca roku 1945 bola schopna vyrobit dalsiu atomovu pumu ani na baze uranu a ani plutoniovu. Viacere moje informacie smeruju k tomu ze pre nedostatok stiepneho materialu by do konca roku 45 mohli mat asi len jednu novu bombu respektive pumu c. 4. Ja narazam na tebou odhadovany pocet A-pum 20. Neviem to popriet ale zda sa my to nerealne.
hellko 29.1.2006 16:49 - č. 514
hellko
Algernon napsal v č. 502:
"A od září do konce roku 1945 by to patrně bylo alespoň dalších OSMNÁCT (!!), možná 20, A-bomb… (Stačí si projít literaturu — či alespoň zdejší fórum)."
Ktore literarne pramene mas na mysli?
Algernon napsal v č. 502:
"Silně pochybuji, že by Německo bylo s to válčit ještě dalších 12 měsíců…"


Toto je zaujimava myslienka. To je pravda na to som nemyslel.
Honza 29.1.2006 11:07 - č. 512
Honza Tom: Velmi trefné. Od jakých rychlostí se projevuje pravidlo ploch? Já měl za to, že je to až nad M=1?
Tom 29.1.2006 11:01 - č. 511
Tom Další problém bylo evidentní nezvládnutí řady souvisejících oborů - od termodynamiky spalovacích turbín, přes jejich regulaci, nedostatečné teoretické znalosti aerodynamiky vysokých rychlostí (třeba chybějící laminární profily nemohly být vyváženy bádáním v oboru budoucího pravidla ploch) atd. Co postrádám nejvíc, byl souvislý teoretický a aplikovaný výzkum. Zhruba od půlky války šlo o jeden velký čurbes řízený bandou mamlasů.
Honza 29.1.2006 10:51 - č. 510
Honza Mám dojem, že jediná průzkumná roura nad Itálií bylo Arado 234.
Ačkoliv mám Švalbinu rád, na P-80 se nechytala, v království englickém už rozjížděli výrobu Vampirů...
Problém Němců byly(jak je zde už asi 1000* napsáno) ony nespolehlivé a slabé motory. Jumo-004B a BMW-003, jediný další, který byl jakž takž schopen výroby v reálném čase, byl HeS-011. A to je zoufale málo.

Me P.1101 vypadal velmi dobře, otázkou ovšem je, jak by létal a jak dlouho by trvalo vychytávání mušek. Němcům scházely ověřené výsledky z aerodynamických tunelů při vysokých rychlostech, vše co vykoumali, bylo vteoretické rovině. Což ovšem neznamená, že ty výpočty byly špatné, právě naopak.
Tom 29.1.2006 10:49 - č. 509
Tom Jinými slovy, co by mohla za dalších 12 měsíců války LW skutečně nasadit proti reálným squadronám Meteorů III/IV, Vampirů a P-80? Výkonově srovnatelného v sériové výrobě evidentně nic.
karaya1 29.1.2006 10:25 - č. 508
karaya1
hellko napsal v č. 478:
"Skor by ma zaujimalo aky nosic by bol schopni dopravit bombu nad Berlin v pripade ze by sa nad europou prehanali Me 262 a boje by sa pretiahli napr. do maja 1946."
Spíše by mě zajímalo, jaký vliv by měly Me 262 „prohánějící se nad Evropou“ — ony se snad nad tou samou Evropou neproháněly již v roce 1944..? Doporučuji podívat se na squadrony RAF číslo 616 a 540, plus výkony jejich výzbroje. A pro zajímavost se podívej taky na Lockheed P-80A a na to, kdy měly být poprvé nasazeny. Myslíš, že by v květnu 1946 neměla Luftwaffe vážné starosti, či že by situace byla nějak výrazně odlišná od května 1945..?
karaya1 29.1.2006 10:15 - č. 507
karaya1
hellko napsal v č. 437:
"Niekde som cital ze Americania do talianska dopravili aj asi 6 lietadiel s prudovimy motormi od firmy Lockheed (mozno P-80 alebo niake starsie experimentalne cudouz naozaj neviem} na zostrelenie neviem presne ale asi Heinkel He-162 ktore boli vyuzivane k spionazi ale ze parametri americkych lietadiel boli natolko nizsie ze k suboju nedoslo ale presne neviem lebo to uz len lovim v pameti"
Dovolím si upřesnit, že v Itálii se pravděpodobně jednalo o dva stroje Lockheed YP-80A Shooting Star (44-83028 a 44-83029), které sice odlétaly několik operačních misí, ale nepřítele nepotkaly. Zmínku o souboji s He 162 vidím poprvé..? Navíc, pokud se podíváme na výkony P-80A a porovnáme je s He 162, nevidím nějaké výrazně nižší výkony na straně Američana... Apropo, He 162 v průzkumné roli..? Ad He 162, koukni na toto:
SK (Stíhací letouny, č.117):
No He 162 sa tu asi nezmienil preto, lebo to bol opäť „zázračný“ stroj Luftwaffe. Išlo o stroj, ktorý doslova predbehol dobu :o) ...Totiž to, že spolu s rôznymi skúškami prototypov už bežala sériová výroba sa to na nej plne prejavilo...Nespoľahlivé a nedovyvíjané motory spôsobovali to, že rozdiel v max. rýchlostiach sériových strojov činil +-150km/h...Priemerná dosažiteľná hodnota v 6000m bola 725 (!!!) km/h a to v 1945 nebolo nijak moc...Vysoká nespoľahlivosť He 162 spôsobila pilotom väčšie straty ako nepriateľ...prvý boj zviedli proti Typhoonom a výsledkom bol jeden zostrelený He 162 bez vlastného úspechu. Na obranu He 162 možno uviesť to, že mal vystreľovacie sedadlo...a zostrelil 2 (!!!) lietadlá...
hellko 29.1.2006 00:24 - č. 506
hellko
Algernon napsal v č. 498:
"Je naprosto nereálné, že by Němci měli šanci dovést vývoj během násludujících 12 měsíců do konce (nemluvě o zahájení výroby a bojovém nasazení)."
Plne suhlasim ze ani v pripade predlzenia vojny do cca maja 1946 sa nejedalo o realny projekt. Teraz som cital ze sa pocitalo z rucne pilotovanou verziou A-9 navadzanou signalom s ponoriek v pripade vbudovania kokpitu by sa naloz podstatne zmensila. Ale bol predsa aj projekt rakiet V2 tahanych v akisi kontajneroch za ponorkou ktore mali byt odpalovane na ciele v USA ci nie? Neviem o stadiu vivoja projektu.
hellko 28.1.2006 23:50 - č. 496
hellko
Algernon napsal v č. 489:
"Mimochodem, co znamená to „úspěšně testované“? Tj. v testované boji..? Nakolik se osvědčily, či kolik toho bylo Hs 117 sestřeleno? "
Toto neviem ale dam sa do citania to nezaskodi vidim ze nie vsetky zdroje informacii su spolahlive tam je len "uspasne vyskusane" dakujem za navedenie ale chcel som sa nieco dozvediet o projekte 2 stupovej rakety na principe V2 ktora mala mat udajny dolet az 4800 km je mozne ze to bol len projekt ktory bol na konci vojny len na pociatku vyvoja. Vie sa nieco blizsie? V zbrane II svetovej vojny o tom hovoria ako o tajnej zbrani.
hellko 28.1.2006 22:46 - č. 486
hellko
Algernon napsal v č. 479:
" nýbrže na německé „podla vsetkeho aj fungujuce protilietadlove strely.“… Tj. dotaz se vztahoval na onu tučně zvýrazněnou část… Už chápeš..? Prosím odpověď, díky…"
Maly to byt Henschel Hs.117 Schmetterling ja viem ze asi neboli uplne funkcne ale tu uvadzaju ze v roku 1944 boli uspesne testovane.

Navádzanie bolo spočiatku plánované ako samonavádzacie infračerveným žiarením,ale nakoniec pre nedokončený vývoj potrebných zariadení sa muselo pristúpiť ku kasickému optickému navádzaniu operátorom.

zdroj Kroulík/Růžička-Vojenské rakety
hellko 28.1.2006 21:53 - č. 478
hellko
Algernon napsal v č. 438:
"O kterých je, konkrétně, řeč?"
Za predpokladu ze by nemecko bojovalo este rok teda v roku 1946 prichadzali by do uvahy len dve Little Boy a Fat Man. Dnes uz nikto z urcitostou nezisti na koho by ich Americke velenie pouzilo keby sa vplivom Nemeckych tajnych zbrani pretiahla vojna v Europe asi o rok. Toto je vsak len hipoteticky scenar nepodlozeni niakimy faktamy. Skor by ma zaujimalo aky nosic by bol schopni dopravit bombu nad Berlin v pripade ze by sa nad europou prehanali Me 262 a boje by sa pretiahli napr. do maja 1946.

Vie niekto o 2 stupnovej rakete V2 ktora mala byt schopna zasiahnut mesta na vychode USA su k tomu niake odkazy a stranky ja som zmienku o tom zachitil v dokumnete Zbrane II svetovej vojny diel. Klzaky a rakety.
mbbb 28.1.2006 21:13 - č. 450
mbbb
Tom napsal v č. 449:
"Avii v Josefáči."
jsem si to myslel ale tu historko o tom řediteli neznám. zeptám se na to kluků z Debře
hellko 28.1.2006 20:45 - č. 437
hellko Mam len podozrenie ze amerika by pouzila svoju jadrovu zbran. Je len otazka ci by americania boli schopni co aj za pomoci B-29 dopravit atomovu bombu nad nemecko pokial nemci mali prudove lietadla a podla vsetkeho aj fungujuce protilietadlove strely. Niekde som cital ze Americania do talianska dopravili aj asi 6 lietadiel s prudovimy motormi od firmy Lockheed (mozno P-80 alebo niake starsie experimentalne cudouz naozaj neviem} na zostrelenie neviem presne ale asi Heinkel He-162 ktore boli vyuzivane k spionazi ale ze parametri americkych lietadiel boli natolko nizsie ze k suboju nedoslo ale presne neviem lebo to uz len lovim v pameti

suhlasim s iliusinom
Iljušin napsal v č. 436:
"některé zbraně nebyli vyráběny v takovém množství jak byli potřeba(ke konci války většina)."


Len neviem ci pre to ze nemci uz nemali cas alebo ich decimovalo spojenecke letectvo.
81-100 z 478
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po