Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh 2.sv.v.?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
461-478 z 478
<< 21 22 23 24
Po
Dzin 23.11.2003 01:04 - č. 22
Dzin Algernon: S tim Meteorem jsem to myslel tak, jak pises. Proste ze by byly schopni v pripade realne hrozby ze strany Me262 Spojenci nasadit vlastni proudove letouny, ktere by byly ekvivalentnim protivnikem. S tou pocetni prevahou jsem to myslel podobne, Spojenci meli drtivou pocetni prevahu a roznodne by pro ne nebyl vyraznejsi problem ji jeste zduraznit.
Nezbyva mi nez zopakovat, ze nemecke moderni zbrane nemohli vyrazneji ovlivnit prubeh valky.
Dzin 22.11.2003 15:05 - č. 19
Dzin A co tanky? V roce 46 by Nemci meli Panther II, ale Spojenci by zavedli vetsi mnozstvi M26, Centurion, T-44, T-54 a IS-3 coz rozhodne nebyly nejake podradne tanky. Jak naznacuje Algernon, prilis casto se porovnavaji posledni vykriky nemecke techniky, mnohdy ani nezavedene do vyzbroje, s bezne pouzivanou technikou Spojencu...
Dzin 22.11.2003 15:05 - č. 18
Dzin cet.Hrad: Samozrejmne, ale muzes ho uspisit. Zapadni Spojenci take pracovali na proudobych stihackach. Britove mohli urychlyt zavedeni Meteoru a Americane Aircometu ci jake to jeste meli typy (pripadne vylepsene), letectvo neni moje silna stranka. Nebo mohli zvetsit produkci zavedenych typu zbrani a vyrovnat naskok pocetni prevahou.
FUJ06 22.11.2003 15:01 - č. 17
FUJ06 Vylodili by se Spojenci v Normandii,kdyby Němci měli Atomovou bombu.Podle mě NE!!!
nemetko 22.11.2003 01:12 - č. 15
nemetko Algernon napsal(a) v č. 12: "nějaký proudový motor výkonnější než Jumo 003 či BMW 004, čili asi tak s 890 kp tahu"

A ake motory navrhovali pre messerove konstrukcie, ktore mali prist po Me-262? Vyvoj motorv v nemecku sa zastavil pre nedostatok vsetkeho, takze treba pozriet hlavne projekty ktore uz realizovane nemohli byt... V britanii a USA bolo naproti tomu vsetko a tak si vyvoj fical nerusene dalej...
Martin-Hradec 21.11.2003 19:20 - č. 14
Já si myslím, že mohly, ale byl tu ten problém, že ty zbraně přišli pozdě a němci je moc neovládali.
m.b. 21.11.2003 09:34 - č. 13
Nemohly. Atomovou bombu Němci i díky tomu, že vyhnali židovské fyziky, neměli
DuGalle 20.11.2003 23:46 - č. 11
DuGalle Působení jednotky Kommando Nowotny - 22 sestřelených letadel při ztrátě 26 Me 262. Výtečný poměr, takto se vyhrává válka
DuGalle 20.11.2003 23:39 - č. 10
DuGalle Emrich napsal(a) v č. 5: "Promiň DuGalle...ale nikde jsem nečetl o obzvlášť velké nespolehlivosti PzKpfw VIB Königstiger. Jen to, že nebyl moc mobilní, ale svou nespolehlivostí rozhodně neproslul."

To bude tím, že se zaměřuješ na literaturu zabývající se chodem motoru s ustřeleným válcem. Když se zaměříš na literaturu o tancích, zajisté tam najdeš informace o přetěžovanách převodovkách tanků Tiger Ausf.B a jejich celkové mechanické spolehlivosti...
A když jsem tak smělý - v které bitvě tenhle tank proslul? Kde dokázal rozdrtit nepřítele a ukázat svojí převahu? V Normandii? V Ardenách? V Maďarsku? Maximálně tak při Skorzenyho akci, kdy s ním jeli přesvědčovat admirála Hortyho...

Emrich napsal(a) v č. 5: "Zbraň, která asi mohla opravdu značně změnit WWII byla ale ona Me 262 - letadlo prakticky neohrozitelné stíhacím doprovodem mohlo velice silně pozlobit jakýkoliv bombardovací svaz."
Nebyl náhodou Nowotny, jakožto jedno z největších es vůbec, sestřelen na Me-262 právě v manévrovém boji s doprovodnými stíhači?
Samotaar 20.11.2003 23:33 - č. 9
DuGalle: No jasný, že to byla hovadina nasadit Me-262 proti pozemní technice, ale Hitler byl touto myšlenkou uplně posedlý. Proto se zdržela výroba 262, protože tento stroj chtěl využít na odražení vylodujících se jednotek v normandyy.

Jo a např. uplně na konci války byli napadeni ustupující Vlasovci (z Pražského povstání) dvěstěšedesátdvojkama z letiště Praha Ruziň
Johny 20.11.2003 23:29 - č. 8
Johny Nemohly. I kdyby se válka protáhla a Němci by mohli nasadit ve velkém počtu nové zbraně jako proudová letadla a rakety tak jim stejně ta nejdůležitější chyběla. Maximálně by z Německa dneska byla slabě radioktivně zářící planina a živého Germána bychom viděli tak ve vlastivědném muzeu.
čet.Hrad 20.11.2003 22:32 - č. 7
čet.Hrad Dzin: pokud myslíš Me262, tak mohla být nasazena dříve, zbytečné zdržení bylo přepracování na možnost nést pumy. A i když mají spojenci vyšší výrobní kapacity, vývoj nového typu zbraně nelze moc uspěchat
Dzin 20.11.2003 22:25 - č. 6
Dzin Nemohli. Jak pise DuGalle, kdyby mohli, tak by se tak stalo. Jejich vetsi a drivejsi zavedeni by si vyzadalo zmenceni ci preruseni vyroby dosavadne vyrabenych typu a to si Nemci nemohli dovolit. Nevic, kdyby se na fronte objevilo vice techto novych zbrani, jak rychle by asi Spojenci, se svou nekolikanasobne vetsi vyrobni kapacitou, byli schopni zareagovat a uvest zbrane odpovidajici protihodnoty? At uz po strance kvalitativni ci kvantitativni.
Emrich 20.11.2003 21:12 - č. 5
Promiň DuGalle...ale nikde jsem nečetl o obzvlášť velké nespolehlivosti PzKpfw VIB Königstiger. Jen to, že nebyl moc mobilní, ale svou nespolehlivostí rozhodně neproslul.

Zbraň, která asi mohla opravdu značně změnit WWII byla ale ona Me 262 - letadlo prakticky neohrozitelné stíhacím doprovodem mohlo velice silně pozlobit jakýkoliv bombardovací svaz.

Mous byla hovadina, bojovat mohla asi jen za silné nadvlády ve vzduchu (Ta 152, Me 262?)
DuGalle 20.11.2003 19:47 - č. 4
DuGalle Jo, zmíněná Me-262 by byla ve stíhání vyloďujících se vojáků mimořádně úspěšná. Pro ničení tanků by byla také přímo ideální

Masivní nasazení Tigerů B - to by byla opravdu paráda, zřejmě by to dopadlo jako masivní nasazení Pantherů u Kursku. Tiger B svojí spolehlivostí opravdu vynikal. Peiper je neměl na zadku kolony jen tak z blbé nálady...

Nasazení Myší by znamenalo díky jejich velikosti značné zjednodušení zaměřování posádkám Typhoonů...
Jossif 20.11.2003 18:27 - č. 3
Ja si myslím, že by priebeh vojny zvrátili. zoberte si masívne nasadenie Konigstigerov a Mausov. otázne je, či by ich nemci dokázali vyrábať v takom počte, aby sa mohli SPojencom rovnať. j

Za WW2 sa hovorilo u Nemcov: naše tany su 10-kat lepšie ako spojenecke. oni ich maju ale vždy 11.
Samotaar 20.11.2003 18:18 - č. 2
Ano mohli, kdyby přišli dříve !!! Co myslíte např. o Me-262 a jeho možném nasazení proti vyloďujícím se spojencům v normandii ??
DuGalle 20.11.2003 17:11 - č. 1
DuGalle Kdyby ano, tak se tak stalo, že?
461-478 z 478
<< 21 22 23 24
Po