Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh 2.sv.v.?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
381-400 z 478
<< 17 18 19 20 21 22 23 >>
Po
Marek 15.12.2003 03:19 - č. 103
Marek Tak to že je Panther kopií T-34 nebo že se vymyká německé konstrukční praxi asi hned tak nerozdejchám . V čem se Panther od Pz III, IV nebo Tigeru tak zásadně liší? Podle mého názoru byl hlavní změnou sklon pancéřování čela korby, ale vzhledem k tomu, že rozmístění osádky zůstalo zachováno jako u výše zmíněných typů pak v tomto směru žádná výrazná změna (u "téčka" řidič vstupoval zepředu a to se u Panthera nikdy neobjevilo). Věž byla opět usazena uprostřed takže taky žádná změna. To bylo podle mého názoru zdařilejší než u T-34 (nevýhodu usazení u T-34 zmínil o něco níž na můj dotaz tuším DuGalle). Na každou zbraň se vždycky hledá protizbraň a podobenství v některých věcech jsem ochoten připustit, ale kopie je na mě příliš silné slovo. A navíc : řidič Pantheru stále ještě nepotřeboval oproti řidiči v T-34 kladivo .
čet.Hrad 15.12.2003 02:05 - č. 102
čet.Hrad Dzin napsal(a) v č. 99: "Navic jsou vyrazne menci a predstavuji daleko horsi cil"
S lepším tvarováním s tebou souhlasím, ale právě to MENŠÍ je jejich nevýhoda, oproti např. zmiňované Merkavě.
pbradler 15.12.2003 00:49 - č. 101
pbradler DuGalle :
Ak zoberieme čisto nemecké konštrukcie ako Pz III, IV a Tiger a porovnáte to s Panterom nemyslíš si že sa tvarovo vymyká predchádzajúcej nemeckej konštrukčnej praxi? A že je tvarovo podobnejší s T-34 ?
DuGalle 14.12.2003 23:42 - č. 100
DuGalle Dzin napsal(a) v č. 98: "Panther neni jen kopie T-34, ale ideove vychazi ze zkusenosti se sovetskou technikou a bojem proti ni"

To zní zajímavě, co to takhle blíže specifikovat? To víš, mám ty špatné dny a nějak nechápu hloubku tohoto názoru...
Dzin 14.12.2003 23:21 - č. 99
Dzin pbradler: Ne nema, Pouze Ruske veze maji tvar, ktery temer vzdy zajistuje, ze dopadajici strela nedopada nikdy kolmo. Navic jsou vyrazne menci a predstavuji daleko horsi cil. Doplnkovy a vrstveny pancir maji i Ruske tanky a to v docela hojne mire, i co se po strance kvality tyka.
Dzin 14.12.2003 23:21 - č. 98
Dzin Mimochodem, u DuGalla me to prekvapuje, protoze presne tohle jsem mu uz jednou v diskuzi psal (Panther neni jen kopie T-34, ale ideove vychazi ze zkusenosti se sovetskou technikou a bojem proti ni)
Dzin 14.12.2003 23:19 - č. 97
Dzin Ja chapu, DuGalle ma sve (slabci) dny, ale ze se to prenese i na Marka... Pohoda, ja vam to vysvetlim. Nevim, ale "" obvykle oznacuji, ze se dane slovo nema brat doslova. Je to mysleno tak, ze Panther mas prvni nemecky tank, kde bylo zvoleno vyhodnejsiho tvaru veze, nez u predchozich tanku a to hlavne diky bojum na vychodni fronte a ziskani zkusenosti se sovetskou tankovou technikou.
Marek 14.12.2003 18:08 - č. 96
Marek Souhlasím s DuGallem. To by mě Dzine taky zajímalo v čem je Panther kopií T-34. Jen pro zajímavost mám oba v modelu a že by věž Panthera vycházela z T-34 se mi nějak nezdá. I tvar korby (když vezmu v úvahu samostatné pokolpy řidiče a radisty) mě přijde odlišný.
DuGalle 14.12.2003 16:15 - č. 95
DuGalle Dzin napsal(a) v č. 93: "Da se rici, ze ve tvaru veze Nemci "kopirovali" od Sovetu a v tomto duchu je Panther "kopie" T-34."

Můžeš aspoň naznačit, v které partii je Panther kopií T-34? Že by se jednalo o gumové obruče kol?
pbradler 14.12.2003 15:42 - č. 94
pbradler Dzin napsal(a) v č. 93: "Tvar vezi je u Sovetu velmi podareny a vyvrcholil IS-3, ze ktere postupne "vyslechtili" soucasny tvar, ktery je (po tvarove strance) vyrazne nad Zapadnimi tanky."

Aj keď to nie je príliš k téme, tu by som si dovolil nesúhlasiť.
Podľa môjho názoru má najlepšie tvarovanie veže v súčastnosti Merkava a Leclerc, ktoré spojujú dobrý tvar s technologickými požiadavkami ako aplikácia vrstveného panciera , montáž doplnkového pancierovania a pod. Ruské liate veže, aj keď dobre tvarované túto požiadavku dobre nesplňujú.

Ostatné súhlas.
Dzin 14.12.2003 12:25 - č. 93
Dzin Marek: Tak to zase ne. Tvarovani veze meli daleko lepe propracovane Soveti. Nemecka "tvarova" skole je, no spise neni. Da se rici, ze ve tvaru veze Nemci "kopirovali" od Sovetu a v tomto duchu je Panther "kopie" T-34. Tvar vezi je u Sovetu velmi podareny a vyvrcholil IS-3, ze ktere postupne "vyslechtili" soucasny tvar, ktery je (po tvarove strance) vyrazne nad Zapadnimi tanky. Podobne i korba, tam ve tvaru Nemci nemeli nic lepsiho nez Soveti.
Fra Diavolo 13.12.2003 20:01 - č. 92
Fra Diavolo to fuky: tak nic takovýho jsem nikde nenašel, podle mě neexistuje
Fra Diavolo 13.12.2003 19:06 - č. 91
Fra Diavolo to Fuky: na tu základnu se kouknu v mým matroši a jestli existovala tak ji najdu a dam vědět
Marek 13.12.2003 18:59 - č. 90
Marek Nemetko (88) Děkuji kolego. Domníval jsem se že to je tak jak píšeš. Je zajímavý, že podobnou věž navrhovali i pro E100, ale tam by asi použili i jiný pancíř.

Dá se tedy z toho usuzovat, že němečtí konstruktéři byli při vyvýjení tankové techniky na lepší úrovní než Sověti. Konkrétně tím myslím tvarování korby a věže a i místa usazení na tanku (doufám, že jsem se vyjádřil aspoň trochu srozumitelně).
Fuky 11.12.2003 16:20 - č. 89
Fuky Opravdu nevíte něco o Fuertenventuře?
nemetko 10.12.2003 21:03 - č. 88
nemetko Marek: Vez porsche mala vpredu zaobleny tvar a v priestore pod kanonom sa ta veza zaoblovala smerom dozadu, no a pripadna explozia granatu posobila proti vrsku korby a proti spodku tohto zaoblenia. Zatial co predok veze ma 100mm tak vrch korby mal tusim 30 (???) ale kazdopadne menej a explozia si vacsinou vybera najkratsiu cestu, ale o to by ani tak neslo, slo o to ze aj nevybuchnute granaty zneschopnovali veze, a granaty po obluku "sklazavali" na najslabsie miesto tanku - spoj veza trup, co potom odhadzovalo veze, zatial co veza Henschel mala vsade rovne platy a taketo miesto nemala...
Marek 10.12.2003 00:17 - č. 87
Marek Tohle si měl napsat do "východní fronta", Dzin už tam nějaké údaje dopsal. V každém případě dík za další obohacení vědemosti a s tím, že to byla podstatná pomoc s tebou velmi souhlasím.
Johny 10.12.2003 00:11 - č. 86
Johny Dodávky spojenců SSSR v rámci Lend and Lease byl dost podstatnou pomocí.
Pár příkladů:
Letecký benzín: od spojenců 59% celkové potřeby SSSR.
Železniční koleje: od spojenců 93%
Lokomotivy všech typů: od spojenců 82%
Polovinu veškerého explozivního materiálu na výrobu střeliva jako TNT apod. dodali spojenci.
Polovina veškeré spotřeby hliníku a mědi šla od spojenců.
Spojenci dodali 30% veškerých pneumatik.
59 % náklaďáků šlo z LL plánu.
Bez 5 mil párů bot z LL by těžko mohli rudoarmějci bojovat nemluvě o 8 mil. zimních uniforem.Atd Atd
Další dodávky nevypočítávám, protože nebyly tak významné (tanky, letadla a td) ale nepochybně v roce 42 přišli velice vhod.
Zdroj: WW2 in economy
Marek 9.12.2003 22:45 - č. 85
Marek To jsem se trochu nepochopili. To ta věž Henschel byla v tomhle o tolik lepší než Porsche.
Dzin 9.12.2003 22:44 - č. 84
Dzin Marek: Jo byl. Soveti takhle snazili vest palbu obecne na Tigry, protoze mohli "odlomit" jejich vez i pres jejich pancerovani.
381-400 z 478
<< 17 18 19 20 21 22 23 >>
Po