Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh 2.sv.v.?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
321-340 z 478
<< 14 15 16 17 18 19 20 >>
Po
Bart S. 18.12.2003 18:24 - č. 173
Bart S. MAus byl párkrát použit, ale k masovějější výrobě nedošlo kvůli konci války
HansH 18.12.2003 17:36 - č. 172
ad 164 a 166: Ta vrtule vpredu u Fw 61 jenom chladila motor - taky byla docela mala (viz avia.russian.ee/vertigo/fw-61-r.html). Jinak ten stroj byl svou koncepci presne jako Fa 223 Drache a tim padem cistokrevny vrtulnik.
DuGalle 18.12.2003 14:57 - č. 171
DuGalle Maus byl nasazen způsobem, že skopčáci nasadili né jeho, ale na něj a to balíčky s trhavinou. Jedna myš nebyla dodělána - s korbou bez věže se špatně bojuje - druhá myš zakusila sílu trhaviny z konce války. Strýček bolševik pak z obou dvou kusů (nedodělaný a těžce poškozený) sestavil jeden vzorek, který je momentálně v Kubince...
Shrnutí - jediný dokončený Myšák nebyl nikdy nasazen, před ukořistěním Rusy ho Němci sami těžce poškodili...
guano 18.12.2003 14:32 - č. 169
guano Slysel jsem neco jenom o Berlinu.....
Hartmann 18.12.2003 14:03 - č. 168
Hartmann Maus snad nebyl nasazen vůbec, ne?
GermanColonel 18.12.2003 13:49 - č. 167
Kde všade boli nasadené ťažké tanky typu Maus a ako tie 2 prototypy skončili?
DuGalle 17.12.2003 22:50 - č. 166
DuGalle Johny napsal(a) v č. 164: "Většina odborníků nazýva Fw 61 vrtulník a já nemám důvod jejich názor rozebírat, nehledě na to, že kombinace rotorů a tažného či tlačného motoru není neobvyklá ani u moderních konstrukcí."

To je věc sakra neobvyklá, to co máš na mysli je americký pokus AH-56 Cheyenne. Jenže ten měl vzadu nezávislý pohon, který tomuto vrtulníku umožňoval v případě potřeby pohyb vpřed velkou rychlostí. Celé řešení se neujalo...

Johny
napsal(a) v č. 165: "No to bylo trochu jinak. Oni ho vykopli.Prý za protinacistické smýšlení. Pak si založil spolu s testovacím pilotem Achgelisem konstrukční kancelář Focke-Achgelis GmbH. Sami žádné výrobní prostory nevlastnili a tak výrobu prováděla firma Brandenburgischen Motorenwerken in Spandau."

Tomuhle přeci nemůžeš věřit. Kdyby někoho vyhodili za protinacistické smýšlení, putoval by na ozdravný pobyt někam do Dachau, rozhodně by mu neumožnili založit další firmu, kterou by ještě navíc financovali. To je absurdita nejvyššího stupně. Navíc - zamysli se nad tím, proč by je měl Focke Wulf financovat, když jak sám říkáš neměli výrobní prostory. Připravený projekt pak mohli vesele realizovat ze státních grandů...
Johny 17.12.2003 22:20 - č. 165
Johny DuGalle napsal(a) v č. 163: "Ing.Focke opustil továrnu Focke Wulf v roce 1937,"

No to bylo trochu jinak. Oni ho vykopli.Prý za protinacistické smýšlení. Pak si založil spolu s testovacím pilotem Achgelisem konstrukční kancelář Focke-Achgelis GmbH. Sami žádné výrobní prostory nevlastnili a tak výrobu prováděla firma Brandenburgischen Motorenwerken in Spandau.

Jestli došlo ke smíření pod tlakem RLM nebo se na tom podílel i Focke nevím, prý si za to vymínil ponechání jeho jména na vyrobených strojích. Každopádně finanční vstup nutný k rozjetí válečné výroby zajistilo pohlcení FA firmou FW (neboli kapitálovým vstupem, jak se dnes říká). Později byla celá firma Focke-Achgelis GmbH odprodána firmě WesserFlug a vznikem Weserflug Flugzenbau GmbH zanikla.
Johny 17.12.2003 22:04 - č. 164
Johny DuGalle: V tomto případě zase nemohu souhlasit. Jedná se opravdu o první vrtulník. Možná bych mohl souhlasit, že to je virník s pohonem rotoru ale to je už vlastně vrtulník. Pokavaď by se rotory točily autorotací tak bych souhlasil.

Většina odborníků nazýva Fw 61 vrtulník a já nemám důvod jejich názor rozebírat, nehledě na to, že kombinace rotorů a tažného či tlačného motoru není neobvyklá ani u moderních konstrukcí.
DuGalle 17.12.2003 21:53 - č. 163
DuGalle Jen tak mimochodem, Ing.Focke opustil továrnu Focke Wulf v roce 1937, a to pouze proto, aby založil vlastní firmu Focke Achgelis. Ale ono je to vlastně totéž, že?
Johny 17.12.2003 21:41 - č. 162
Johny Ještě k té Focke-Achgelis GmbH . Nevím přesně ale někdy začátkem války nařídilo RLM převedení Focke-Achgelis GmbH pod koncern Focke-Wulf. Focke-Achgelis GmbH byla původně pouze konstrukční kancelář. Veškerou výrobu vrtulníků prováděla firma Brandenburgischen Motorenwerken in Spandau a později BMW. Zároveň s podřízením FA pod FW bylo nařízeno aby celé oddělení vrtulníků z BMW bylo přesunuto pod FA. Takže z původního Focke-Achgelis zůstalo jen jméno. Prostředky na výrobu vrtulníků dodalo RLM via koncern Focke-Wulf a výrobu provádělo BMW.
DuGalle 17.12.2003 21:20 - č. 161
DuGalle Hele orangutane, já jsem napsal proč to není vrtulník. Je na tobě, jestli zase budeš tupě přepisovat co píšou jiní nebo se zamyslíš nad podstatou problému...
To je moc hezké, že Drache pochází z tohoto stroje, nicméně Drache má všechny znaky vrtulníku, Fw 61 ani omylem. Fw 61 je hybrid mezi vírníkem a vrtulníkem, bohužel s vlastnostmi supervýkonného vírníku aniž by se aspoň trochu přiblížil k vrtulníkům...
Johny 17.12.2003 21:19 - č. 160
Johny DuGalle napsal(a) v č. 148: "Focke Wulf nebo Focke Achgelis, Fw nebo Fa, jablka nebo hrušky. Stejná firma ani omylem..."

Focke-Achgelis GmbH patřila za války do koncernu Focke-Wulf. Ing. Focke neměl v obou skoro žádný podíl.
DuGalle 17.12.2003 21:16 - č. 159
DuGalle Algernon - Knížku jsem bohužel nečetl, spokojil jsem se s filmem (do té doby než k tomu byl udělán dabing s překlady typu Pojízdná pěchota. To bych vraždil), tím pádem nějak nevím, co tím myslíš...
Ale když si představím, jak ty potvůrky někde přistávají, do toho se různě mezi sebou pletou, tak to muselo být fuckt úchvatné. Něco jako když letí Kilgoreovo eskadra v Apokalypse...
Johny 17.12.2003 21:15 - č. 158
Johny DuGalle napsal(a) v č. 148: "Fw 61 byl pouhý vírník, jehož rotory byly hnané"

Á pan chytrý. Je helikoptéra vírník? www.germanvtol.com/lepage.html

Nebo zde: www.vrtulnik.cz/ >provoz za války > 2.sv. válka.

Je tam následující:

První let prvního skutečně létajícího vrtulníku Fw 61 D-EBVU se uskutečnil 26. června 1936. Létal až do roku 1939. Z něho se vyvinul Fa 223.

PS. Nezačni nás zase balamutit, že provozovatelé těchto stránek jsou idioti a jen ta tvoje je nejlepší. O tomto vrtulníku mám v záložkách asi padesát odkazů a všechny píší, že to je helikoptéra a nikoliv autogyro.
Hartmann 17.12.2003 21:14 - č. 157
Hartmann Bart S. napsal(a) v č. 138: "Všechny pokusy němců o výrobu vrtulníku nebo něčeho podobného závisel na čase a prostředcích."

To je ale geniální zjištění !! A výroba čeho nezávisí na čase a prostředcích ?!?!? To mě napadá akorát výroba písku na poušti !
DuGalle 17.12.2003 21:13 - č. 155
DuGalle Marek napsal(a) v č. 152: "Du Galle : za tím co jsem uvedl v (103) si skutečně stojím. Uznávám, že to co píšeš (zkušenosti, impuls k vývoji) je možná přesnější vyjádření. Mimochodem Panthera považuji za lepší než T-34, ale to jiné téma."

To jsem rád, jinak proč o tom diskutuji je to, že vždycky bazíruji na přesném významu slov, takovéto "já to myslel takhle" udělá mnoho neplechy...
Marek 17.12.2003 21:02 - č. 152
Marek Du Galle : za tím co jsem uvedl v (103) si skutečně stojím. Uznávám, že to co píšeš (zkušenosti, impuls k vývoji) je možná přesnější vyjádření. Mimochodem Panthera považuji za lepší než T-34, ale to jiné téma.
DuGalle 17.12.2003 20:59 - č. 151
DuGalle Algernon: Taky pěkná sci-fi mašinka. Bylo by nádherné vidět, jak se hejno těhle vážek snáží někde nad krajinou Holandska. Ve velkém množství by to musel být nezapomenutelný vizuelní zážitek...
DuGalle 17.12.2003 20:54 - č. 150
DuGalle Nejde o zkušenosti, nejde o impuls k vývoji, jde zcela a pouze o to "vybrali konstrukční prvky, které považovali za dobré a ty uplatnili u Panthera." Tahle věta mě nesmírně vytáčí, viz (145)...
321-340 z 478
<< 14 15 16 17 18 19 20 >>
Po