Těžké bombardéry

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
141-160 z 762
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po
Moby 4.1.2007 16:53 - č. 1074
Moby
Krojc napsal v č. 461(Ardeny):
"Let.skupina č. 100, pod velením let.maršála RAF Addisona, donedávna přísně utajovaná, která měla speciální elektronické průzkumné vybavení, zaznamenávala při nočních letech velkou koncentraci vozidel v celém prostoru Eifelu."
Krojc napsal v č. 470:
"Nevím sice, proč to vylezlo z archivů tak pozdě, ale moc se toho předtím (myslím podrobně) o jejím vybavení nevědělo, jen o H2S a rušičkách."
[téma č. 172 - přísp. č. 461] A co to bylo, mimo H2S? Já bych H2S úplně nevyloučil - i 617. squadrona mezi dubnem a červencem 1944 (nevím jestli i potom) pár Lancasterů H2S měla - ED 909 a ED 817, jenomže Tallboye a H2S asi dost těžko nýst najednou, a tak se tam zrovna nerozšířily - a skupina č. 100 nebyla jen 617. peruť.
Ale taky nevím jak by H2S našlo tu koncentraci vozidel.

Hlavně by mě zajímalo, co to bylo mimo H2S, co zjistilo tu koncentraci německejch vozidel.
Krojc 4.1.2007 11:27 - č. 1070
Krojc To Algernon: zkus si najít prosím mé příspěvky jako takové a jistě tam nějaký ten překlad najdeš. Možné je ledacos, zvláště pokud kromě humanitního jazykového vzdělání máš dvě vojenské školy, z toho jednu vysokou technicky zaměřenou. Poznámka o korektorech je trefná: sám nad některými překlady, ještě více nad dabingy, tiše kvílím.. Příště, pokud k tomu dojde, budu raději své příspěvky předem konzultovat s odborníky z oboru. To jsem sice chtěl praktikovat zde, ale s tím raději s ohledem na reakce přestanu. Ohledně té autodestrukce: tak masivní kousek, jakým dutinový magnetron je, je podle ženijního odborníka možno pouze deformovat tvarovanou náloží nebo tlakovou vlnou odstranit z chráněného zařízení tak daleko, aby to ztížilo případné vzájemné spojení účelu nalezených zbytků. Deformace by podle mne svůj účel asi příliš nesplnila, nebo snad ano? Pokud se týká použitého náloživa, pak byly v té době tvarovatelné a bezpečné plastické trhaviny a vložením silné vložky z tvarovaného měděného plechu mezi trhavinu a povrch předmětu se dá docílit řezného kumulativního efektu. Snad si z toho něco vybereš a dá ti to smysl. Jinak platí to o omezení mých příspěvků, nejsem grafoman.
Dzin 3.1.2007 22:42 - č. 1067
Dzin Krojc: Nesmíš si Algernona tak brát. On to nemyslí zle. :o) Jen prostě když mu někdo začně psát něco nekorektního o jeho milášku Lancasteru, tak se neudrží.
Krojc 3.1.2007 22:22 - č. 1066
Krojc Už se do toho nepletu, mé informační zdroje jsou jako u každého blbce nevalné a překladatelské schopnosti pod psa, i když mě to živí už léta. No nic, omezím se...
Dzin 19.4.2006 00:30 - č. 1057
Dzin Jak píše Guano prezident jako prezident.
guano 18.4.2006 13:34 - č. 1055
guano Dzin: Au, splest si Lincolna s Washingtonem.....
I kdyz: prezident jako prezident.....
Dzin 18.4.2006 08:27 - č. 1054
Dzin karaya1: Díky, ale z mé strany to nebylo tím, že bych si to pamatoval z paměti, jen jsem věděl, kterou knihu mám otevřít, abych to v ní našel. Původně jsem si navíc myslel, že to nebyl Washington, ale Lincoln.

Algernon: (1052) To ti ta uzavřená věc moc dlouho nevydržela.
karaya1 17.4.2006 12:59 - č. 1053
karaya1 Už se to posunulo úplně někam jinam...
1038: pro Tebe asi novou informací
Takže jenom stručně: máš u mě, Dzine, malé, bezvýznamné plus za Washingtony B.1

Btw, také jsem tu na fóru před malou chvílí citoval mně známé zdroje — a taky jsem byl setřen jako malej fógl...
Dzin 16.4.2006 13:37 - č. 1051
Dzin Já netvrdím opak.
Jako uzávěr bych to bral. Jen že karaya nemusel hned narážet na neznalost Ondrahy, když on toliko (nejspíše) citoval jen jemu známé materiály a onen 1039 je potom popuzená reakce, čemuž se nemusíme divit..
Dzin 16.4.2006 13:10 - č. 1049
Dzin Algernon: Právě proto by měl být upřesněn zdroj, protože Stalin se klidně mohl o tomto zmínit v rozhovoru. Ostatně když něco potřeboval, tak to také tak dělal. Není proto nemožné, že mohl sáhnout k podobné intervenci i v tomto případě.
Dzin 16.4.2006 11:33 - č. 1045
Dzin K zmíněnému jsem na inetu našel toto:
S letouny to ale dopadlo úplně jinak. Američané věděli, že nejméně 3 stroje byly zabaveny v dobrém stavu, ale jejich vydání nepřipadalo v úvahu. Byla o tom řeč i na Jaltě, ale Stalin to nějak vymluvil, byly důležitější věci na programu. To už ale před tím dal příkaz Andreji Tupolevovi, že Sověti nutně budou potřebovat, a to co nejrychleji, těžký bombardér jakým byl skvělý B-29. V tu dobu měli pouze malé množství bombardérů Petliakov PE-8 (Stalin dokonce žádal Američany, aby je dodal v rámci výše zmíněného programu Lend - Lease, ale byl odmítnut s tím, že USA je potřebují na japonské frontě, obzvláště, když Stalin nemohl otevřít druhou frontu (proti Japonsku), na kterou byli Američané úplně sami. )
Vlastimil Obereigner, Krádež století, neviditelný pes.
archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/clanky/2004/...

Přestože obecně víme, jak je to s kvalitou článku na inetu, je to jediné, co jsem zběžně našel. Jsou zde citované jiné důvody. Bohužel se zde ale nezmiňuje o nějakém rozhovoru přímo Stalina s Rooseveltem. Proto by bylo dobré, aby Ondraha doplnil zdroj.
Ondraha 15.4.2006 11:23 - č. 1039
Ondraha
karaya1 napsal v č. 1038:
"letecká výroba už je dost vytížena výrobou pro RAF, USAAF."
Ano , to jsem napsal,ale nenapsal jsem v žádném ze svých příspěvků, že výrobou B-29 pro RAF, nebo snad ano? Já vím , že mě chceš potopit Karayo,ale mohl by sis mé příspěvky pročíst víc a zamyslet se nad tím co píšu, než budeš psát odpověď.
karaya1 14.4.2006 22:14 - č. 1038
karaya1 Ad debata na Lehkých a středních bombardérech:
Ondraha, 907:
Ano to je sovětská kopie americké "Superfortress".Tu- Podle sovětského inženýra Tupoleva,kterého Stalin odvolal od jeho programu tuším Tu-64 a pověřil ho , aby okopíroval B-29,která přistálal ve Vladivostoku.

Dříve však už Stalin prosil Roosvelta,aby uzavřeli smlouvu o dodání B-29, ale ten mu řekl , že americké letecká výroba už je dost vytížena výrobou pro RAF, USAAF.
Opatrně se Tě zeptám na zdroje, ze kterých jsi čerpal. Není mi totiž tak trochu jasná souvislost B-29 s RAF. Pravda, v rámci RAF po jistou dobu tyto vynikající bombardéry sloužily (kvízová otázka — Algy, Guano a Tom jsou automaticky vyřazeni — pod jakým označením sloužily B-29 v RAF?), ale pro Tebe asi novou informací bude fakt, že až (dlouho) po skončení druhé světové války. A Britové B-29 ani nezakoupili, jenom si je na jistou dobu pronajali...
Ondraha, 910:
Tak jelikož B-29 byly v době druhé světové války výhradně určeny k bombardovací ofenzívě proti Japonsku.Zpočátku operovaly z čínských základen,ale po obsazení pásu tichmořských ostrovů ležících blíže k Japonsku se přesunuly na nové působiště.I když tyto základny byly blíže,nějak velkou roli nehrály. Pro americké osádky byl zejména velmi nepříjemný fakt, že po případném poškození nad cílem museli na nejbližší letiště překonat mnoho set kilometrů. A tak se často stávalo , že americké posádky zamířily na nejbližší spojenecké území. Tím byl Přímořský kraj u ruského tichomořského přístavu Vladivostok.

(První letoun který se dostal na sovětské území byl B-29-5-BW ser.č.42-6256 Ramp Tramp z 58.BW amer.letectva.
Americké osádky nad Japonskem na tom byly dost podobně jako americké osádky nad Německem — ty taky musely i s poškozením překonat mnoho set kilometrů zpět... A Američané, co přistáli v Sovětském svazu? Ti byli sice na „spojeneckém“ území, ale jak jistě víš, SSSR nebyl s Japonskem ve válečném stavu, takže byli internováni a po určité době repatriováni zpět. Úplně stejně to ale dělaly i neutrální země v Evropě — viz. Španělsko, Švédsko apod.
Streso 6.3.2006 15:50 - č. 1037
Streso Kdyby měl někdo zájem mám monografii k He 177 ( Warpaint Series No.33 ) na FTP
YAMATO 6.3.2006 14:55 - č. 1035
YAMATO Třeba ty leckdy udávané dostupu některých versí He 177 mě upřímně pobavily

Nevím, zda všechny A-5, ale asi většina.

O střemhlavém bombardování v boji dost pochybuju, i když teoreticky ho mohly A-1 využít.
YAMATO 6.3.2006 01:30 - č. 1033
YAMATO He 177...jak trapné zadání, jak trapný vývoj, jak trapné řešení, jak trapné nasazení...tak je to i se zdroji. Jako by se nikomu nechtělo do tohodle odpadu LW moc šťourat.

Algy, díky moc za snahu, sám jsem hledal, co se dalo, ale v těch "R" je prostě zmatek...a ne jen v tom
Honza 5.3.2006 18:14 - č. 1032
Honza Algy: Ne. Jsou navždy pryč.
Ale něco už mám znovu.
hellko 18.2.2006 18:54 - č. 1028
hellko Ako Tom dosahuje iný plniaci tlak pri štarte motoru v 1004 ak nezvíši otáčky motoru. Zaujmoa ma tvoj nazor! Tom ma v podstate pravdu prave som to našiel ale ako je to podla teba?
hellko 18.2.2006 18:40 - č. 1024
hellko
Algernon napsal v č. 1023:
"„Mechanicky hnaný kompresor“. Tj. mají, jaký to div, pohon převodem od klikového HŘÍ-DE-LE "
Musím priznat ze mas pravdu Ze to turbo tam bude od tej turbiny. Ale cital som tu popri tom nieco o R 3350 a tam bol aj turbokopresor.

Mie mas pravdu je to kopresor

A potom?

Konstatne otacky motora chapem ako konstatne otacky kluky a co zenie ten kompresor?
hellko 18.2.2006 17:44 - č. 1022
hellko
Algernon napsal v č. 1019:
"turbodmychadla"
Algernon napsal v č. 1021:
"Aké TURBO duchadlo..?"
turbodmychadlo=TURBOduchadlo

ide o toto na čo sa pytaš? Takto je to OK? To bolo nejasne na mojom 1020.

Mozeme aj Turbokompresor radialny alebo axialny toto je po slovensky asi spisovne. Ale nieviem nechce sa my hladat.
141-160 z 762
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po