Bylo vylodění v Británii v roce 1940 možné?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3621-3640 z 3775
Po
SK 2.3.2003 20:32 - č. 218
SK to mi je jasné...

na Nemcami okupovanom území je bolo dosť prístavov, a keby sa v každom z nich nalodilo len 5000 vojakov tak by to proti Britom bohate stačilo...

Výstroj by samozrejme bola na tých istých lodiach ako pechota...niekto zu tvrdil opak? Ja som len hovoril o tom, že tá výstroj by sa nalodila vopred a tesne pred inváziou by sa nalodila pechota...
Dzin 2.3.2003 19:02 - č. 217
Dzin SK: Hlavni potiz spociva v tom, ze je musis nalodit v obracenem poradi, nez se budou vylodovat. To samo o sobe je opravdu znacny organizacni ukol. Nemuzes je jen tak nalozit na lode podle divizi, musis je roztridit podle useku, poduseku, sledu atd... Jakmile je jednou nalodis, uz je nemuzes nejak preorganizovat, poze je kompletne vylodit. Musis mit dostatecnou nalodovaci kapacitu pristavu (nezamenovat s lodni kapacitou). Dobre pristupove cesty k lodim. Obytny prostor musi byt dostatecne pohodlny a hygienicky zabezpeceny. Vojaci musi mit alespon castecnou volnost pohybu. Pri vylodovani mas pak take dost problemu, hlavni je, aby jsi mel specializovana vylodovaci plavidla. (coz Nemci nemeli, takze by pechotu museli vylodovat pomoci pramu a clunu, o problemech s vylodenim techniky ani nemluve)
V prvnim sledu se mely vylodit jenom pesi divize. Kde by se tam pred nimi ta technika atd. vzala??? Navic ktery blazen by nakladal na jednu lod pechotu a na jinou jeji vybaveni???
Prvni vylodovaci akce Rimane provedli asi 300 let pred Cesarem, pri dobyvani Sicilie. Pote je pouzivali pri Punskych valkach. Tesne pred Cesarem je pouzil Pompeius pri potirani piratu ve Stredomori. Takze jiste uznas ze Cesar (Rimane) mel ty nejlepsi informace o zpusobech obojzivelneho utoku ve sve dobe.
SK 1.3.2003 08:13 - č. 216
SK Dzin:

OK génius. Samozrejme, že nikto nevie všetko, ale môžeš upresniť problémy spojené s naloďovaním pechoty? Ako dlho by trvalo povedzme nalodenie 100 000vojakov v 20 prístavoch, za podmienky, keby ich ťažká výzbroj, munícia, palivo, ... boli nalodené už predtým (povedzme 2-4 týždne vopred) ?

A aké mal znalosti o vylodení Caesar, keď sa sokázal vylodiť v Británií?
Dzin 1.3.2003 02:30 - č. 215
Dzin SK: Ja tohle strasne nerad pisi, ale co se tyce namorni strategie ohledne vylodeni, v tom nejsi zrovna nejsilnejsi... Nechci te napadat ani urazet, ale nektere zakladni znalosti ti opravdu chybi... (napr. neco ohledne nalodovani a vylodovani vojsk, v tomhle preci jenom trochu tapes) Opravdu neni tak snadne nalodit vojsko i do specialnich lodi (coz Nemci nemeli). Trva to velmi dlouho nez vsichni zaujmou sva mista, o technice ani nemluve. Jestli si byl na vojne, sam vys, jak dlouho jenom trva, nez se novacci ubytuji, a tohle je rekneme podobne. Nemci navic nemeli ani teoreticke znalosti, jak maji vylodeni vest (viz. uz jednou zminovane vyroky nemeckych generalu).
Hartmann 27.2.2003 08:25 - č. 214
Hartmann Včera jsem četl, že Luftwaffe by evakuaci nezabránila ani kdyby se každé letadlo při každém útoku přesně strefilo, což se rozhodně nedělo.
SK 27.2.2003 08:22 - č. 213
SK Luftwaffe pri Dunkerque operovala z podstatne väčších vzdialeností...týlové jednotky, totiž nestíhali presúvať letištné vybavenie bližšie k frontu tak rýchlo ako rýchlo postupovali Nemci na zemi...
Tom 26.2.2003 14:01 - č. 210
Tom To SK II:Zrovna jako Luftwaffe vyhnala z Kanálu uhelné konvoje (srovnej si nasazené síly se silami RAF), tak by úplně stejně RAF zatočila s invazní "flotilkou".
Hartmann 26.2.2003 12:34 - č. 209
Hartmann Luftwaffe nedokázala ovládnout vzdušný protstor ani nad francouzským pobřežím. Nedokázala zabránit evakuaci Britů (ačkoliv se o to snažila ze všech sil jako by se snažila při invazi) a nechala RAF rozsekat 70% německých vyloďovacích plavidel přímo ve francouzských přístavech. A jsou případy, kdy měla základny blízko...
Kreon 26.2.2003 12:24 - č. 207
Kreon SK: Luftwaffe kontrolovala kanál? Co tě k tomu vede? To je kusé tvrzení nemyslíš?
Hartmann 26.2.2003 12:20 - č. 206
Hartmann Tom: A taky jakými letadly....
Tom 26.2.2003 11:07 - č. 205
Tom To SK: kolika letadly čelila RAF vylodění na Krétě? Zvlášť po tom, co přišli o základny na samotné Krétě?
Hartmann 26.2.2003 00:27 - č. 204
Hartmann SK: Asi bych nespočítal příspěky, ve kterých dodáváš důraz svým argumentům pro šance na úspěsné vylodění Němců v Anglii (diametrálně odlišným) příkladem Kréty.
SK 25.2.2003 20:55 - č. 201
SK Algernon napsal v č. 197: "Jenže ty jednotky pak musíš nějak zásobovat. A k tomu prostě potřebuješ nějaké transportní lodě. A už druhej sled na Krétu šel taky po moři (nejde jen o to dobýt, ale taky udržet, viď)."

- ktorý druhý sled? myslíš ten po dobití ostrova? ...Výsadkári na Kréte boli na tom podstatne horšie ako tý, ktorý by sa ocitli v Británií:

1. vzdialenosť nemeckých letísk bola od Kréty podstatne väčšia ako by bola v Británií...bolo teda možné rýchlejšie vysadenie výsadkárov.

2. Konvoje na Krétu mali minimálnu šancu na úspech, zatiaľ čo vylodenie v Anglicku malo podstatne väčšiu šancu na úspech...Luftwaffe kontrolovala kanál.
SK 25.2.2003 20:44 - č. 200
SK Hartmann napsal v č. 196: "SK: Jenže argumentovat úspěch vylodění v Anglii příkladem dobytí Kréty je taky nebe a dudy."

- to mi je jasné, ja som len reágoval na tvrdenie, že obsadenie ostrova výsadkármi bez pomoci z mora nie je možné...Treba si len prečítať celú diskusiu a nie len vytrhávať s kontextu...

- Britániou samozrejme nie je možné obsadiť bez námorného výsadku, ale vzdušný výsadok v počiatku invázie by zohral svoje.
SK 25.2.2003 20:40 - č. 199
SK Algernon napsal v č. 197: "SK: Jo, a já zas nemám důvodu se přít s někým, kdo si myslí, že nákladní loď potopí jen bitevním křižníkem… :o) Nebo Ti už došly argumenty..?"

- tvrdil som to tak niekedy? nepleť si pojmy s dojmami... Pozri si koľko K a TB mali Briti k dispozícií v okolí kanálu a potom si pozri stavy Luftwaffe...a tiež si preštuduj "úspešné" nasadenie Britského loďstva v bitke o Krétu...boli tam najmä tie tvoje obľúbené krížniky a TB. Pozri si ako si úspešne viedli v boji s Luftwaffe a potom možno pochopíš prečo by asi akcia v kanály nebola možná bez BK a BL...

BL a BK majú totiž aspoň nejakú šancu sa dostať (aj keď poškodené) do kanálu a možno aj tých pár dní tam pôsobiť.

BL a BK majú tiež podstatne väčšiu palebnú silu a môžu napríklat "zorať" prípadné letištné plochy, ktoré by stihli nemci vybudovať v blízkosti pobrežia (ako Japonci Henderson field ), podstatne lepšie ako krížniky...a keby na tých pár dní nemci zastavili prepravu lodami, tak by RN strieľala po čom? asi po pozemných cieľoch..myslím...
Hartmann 24.2.2003 23:26 - č. 196
Hartmann SK: Jenže argumentovat úspěch vylodění v Anglii příkladem dobytí Kréty je taky nebe a dudy.
SK 24.2.2003 21:28 - č. 195
SK nemetko:

súhlas...

ja už nemám silu sa niekedy hádať s niekým, kto si myslí, že Nemci Krétu nedobili výlučne zo vzduchu, že Algernoone?
nemetko 24.2.2003 21:06 - č. 194
nemetko Algernon napsal v č. 193: "a ptám se: proč tak tedy ve skutečnosti Němci neučinili — nebylo to čirou náhodou proto, že Němci byli schopni zhodnotit skutečnou situaci mnohem realističtěji, než Ty..?

Ja si skor myslim, ze preto, ze Hitler veril ze po bombardovani mocnou Luftwaffe sa Briti vzdaju sami a dobrovolne. A aj preto, ze si myslel, ze Briti nebudu viest osamely boj a chcel im aj dat sancu, lebo Hitler britov a vsetko britske obdivoval... To su historicke fakty...
SK 24.2.2003 20:01 - č. 191
SK Tiež som rád, že nemci dostali na prdel... , ale keby chceli tak by to pravdepodobne dokázali...
Tom 24.2.2003 11:42 - č. 190
Tom To SK: ještě že sami Němci měli na schopnosti Luftwaffe a Kriegsmarine jiný názor než Ty...
3621-3640 z 3775
Po