Konec války v Čechách a na Moravě 1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 320
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
spelter 14.3.2007 13:12 - č. 236
spelter
mirekchýlek napsal v č. 232:
"je to server o slohu???"
On by to měl být server nejen o slohu, Vaše příspěvky nepokulhávají toliko ve stylistice, že. I ta gramatika by potřebovala nějakou tu úpravu. Jestli jste takhle učil češtinu, tak potěš..
Tím nic proti obsahu Vašich příspěvku, pokud jde o informační hodnotu, kdybyste je napsal aspoň trochu česky, diskuse o nich by se jistě odehrávala v jiné než jazykovědné rovině s proložením invektivami, a na solidní historické úrovni..
karaya1 14.3.2007 12:03 - č. 235
karaya1 Server o slohu to určitě není, nicméně není na škodu pokusit se své myšlenky utřídit do takové podoby, aby byly přístupné i ostatním. Lépe se pak na ně reaguje a člověk snáze pochopí, co chtěl vlastně autor říct. Jinak to může do jisté míry připomínat čínský film s japonskými titulky či surrealistickou metodu psychického automatismu.

Dovolím si ještě otázku na závěr — příspěvek Honzy M. [téma č. 143 - přísp. č. 213] za reakci na Vaše příspěvky nepovažujete?
Streso 14.3.2007 11:22 - č. 234
Streso
mirekchýlek napsal v č. 230:
"myslím si že 29 nevyla vůbec dostavěna"
to myslíš vážně?? jsou známy fotky torza kanónu z OP-S29 !!! viz. www.opevneni.cz
Dokonce znám člověka, kterej ho tam ještě pamatuje než jej odvezli na Alej.
Jen by mě zajímalo odkud čerpáš ohledně opevnění, když ani nevíš o tom torzu a navíc o jeho dokončení.
PS: Mohu se zeptat odkud jsi?
Glynwed 14.3.2007 10:47 - č. 233
Glynwed
Je to server o slohu??? Myslím že jde o obsah. Většinou píšu z patra, teď jsem v kanceláři. Neplačte nad jazykem, raději se zabývejte mladými. Chudáci jsou většinou odstrčení. Všechny reakce jsou mimo téma, zatím se nikdo neozval s ničím seriózním a neprojevil hlubší zájem. Inu, je to jen povrchní reprodukovaní frází.
Tak takhle jsem si to přeložil já.
Krojc 14.3.2007 08:56 - č. 231
Krojc Tedy promiňte, ale
mirekchýlek napsal v č. 226:
"byl do roku 68 ve vzduchu "
mirekchýlek napsal v č. 226:
"donrdádávna pýístupná "
mirekchýlek napsal v č. 227:
"obecnou češtinou , tu jsem učil naposledy v roce 1989.... "
ale tohle si od vás, pane Chýlku, opravdu nezasloužíme. Čeština je pro mne osobně příliš cenné náčiní, než aby s ní zacházel někdo takto barbarsky a já k tomu mlčel. Na toto fórum se připojuje hodně mladých lidí a také mají někdy problémy s mateřštinou. Pokud jste je nebo jejich rodiče učil češtinu vy, pak se tomu ani příliš nedivím.
Glynwed 14.3.2007 07:43 - č. 229
Glynwed
mirekchýlek napsal v č. 226:
"pánové vy si děláte legraci z historie ??? nebo si na něco hrajete ??? pokud jste takoví ignoranti a trotli , tak se zabývejte něčím smysluplným ale prosím nefušujte do vojenské historie "
Asi takhle - byl bych rád kdyby jsi byl schopen zplodit něco takového, byť i v kratší formě, s použitím gramatiky, teček a velkých písmen na začátku věty: www.fronta.cz/posledni-boje-9-armady-duben-k...
mirekchýlek napsal v č. 227:
"pánové a jen tak na okraj já se neskrývám pod nickem "
Není pro mě problém ti poslat celé svoje jméno a adresu, ale nevidím jediný důvod proč takové informace dávat veřejně na web. Z vlastní zkušenosti můžu říct že stačí jeden debil a uvedení firemního e-mailu kde je uvedeno jméno a můžeš se v práci dočkat nemilého překvapení v podobě anonymní hlášky zaměstnavateli že jsi nácek. To jen tak na okraj.
Streso 14.3.2007 02:20 - č. 228
Streso Toš to su zvědav na ty nácky, kerej že to bude objekt? To bych rád věděl, pač se o vejkendu chystám projet na čůze po linii

Pokud jde o kanón na Aleji, tak jeho torzo pochází z OP-S29 - kousek od obce Jamnice.
Fuky 13.3.2007 22:05 - č. 225
Fuky
jirik napsal v č. 214:
"Mohl bych poprosit o podrobnosti? Resp. odkud, z jakého zdroje, jsou tyto informace?"
Že by k výbuchu v OP-S 10 došlo až tak pozdě je z mého pohledu nesmysl, stejně tak jako jiná zmíněná pochybná data.

A že byly osazeny kanony? To má být nová a převratná informace?

Připojil bych se k žádostem o menší množství slovních výpadů a větší množství alespoň maličko smysluplných vět a souvětí.
Doporučená literatura: Pravidla českého pravopisu.
Glynwed 13.3.2007 06:42 - č. 220
Glynwed Ano, většinou se říká že důležitější než forma je obsah. Bohužel, v tomto případě forma dosti stěžuje porozumět obsahu. Samozřejmě že většinu si přeberu a domyslím co chtěl pisatel asi tak říct, ale přeci jenom bych také přivítal trochu transparentnější formulaci svých myšlenek. Nicméně, na případnou fotogalerii či článek jsem zvědavý.
ja_62 12.3.2007 19:30 - č. 218
ja_62
mirekchýlek napsal v č. 217:
"nemám rád , potouchlé připomínky .. jdou mimo."
A s pravopisem a úpravou věty "nemám rád , potouchlé připomínky" se patrně také zrovna nebratříš?

Jinak jsem rád, že sis všimnul že neargumentuji k věci, nýbrž pouze k (ne)srozumitelnosti tvých příspěvků pro čtenáře ne zcela zvyklého na náročnější modernistickou beletrii, a preferuji srozumitelnost ve vyjadřování - zatím tvé příspěvky vypadají spíše jako volně vedle sebe položené věty prakticky mizivé informační hodnoty - například když pozornější čtenář zapátrá, zjistí s trochou úsilí, že na námitku HonzyM., že v roce 1945 ještě nelze hovořit o Gottwaldově vládě, neb nebyl jejím předsedou, odpovídáš vágním a v dosavadním kontextu diskuse mně ne zcela pochopitelným tvrzením o nálepkování -
mirekchýlek napsal v č. 215:
" 2 zkuste nehodnotit úlohu k. gottwalda v Moskvě opravdu o tom málo víme ale pro osvobození to byl přínos.. nálepkování zde nemá místo.."
-jenomže to si ve volně plynoucím sledu myšlenek musím tak nějak vykutat.

Mně by úplně stačilo, když bys své myšlenky tak nějak zpřístupnil veřejnosti - pak bych patrně jenom sledoval, zda nějaké máš.
ja_62 12.3.2007 18:26 - č. 216
ja_62 to mirekchýlek: Doopravdy silně bych doporučoval namísto, byť možná fascinujícho, proudu vědomí, používat nějak artikulované věty, pokud možno zřetelně členěné, s ohledem na ustálenou interpunkci českého jazyka, protože podobné jazykové experimenty ne tak úplně vyhovují potřebám zdejší diskuse a činí značně obtížným reakci na ně. Nešlo by to nějak srozumitelněji, prosím?

mirekchýlek napsal v č. 215:
"kde praskla pokud to bylo možné nastupovaly mechanizované svazky a letectvo včetně jízdy... "
Třeba zrovna slovní spojení "letectvo včetně jízdy" vzbuzuje takový jistý dojem mezi něčím zvláštním a něčím povýtce surrealistickým.
jirik 12.3.2007 16:38 - č. 214
jirik
mirekchýlek napsal v č. 208:
"osádka bunkru na rytířském se rozešla až 12. května domů, osádka op 1O bojovala a padla 2 května 1945"
Mohl bych poprosit o podrobnosti? Resp. odkud, z jakého zdroje, jsou tyto informace?
Honza M. 12.3.2007 11:35 - č. 213
Honza M. Takže, pokud jsem to správně pochopil, proti mému příspěvku na téma "Mýtus o plánu šetrného osvobození Ostravska" je především namítáno, že (zkráceně) záchrana ostravska skutečně byla jednou z priorit generálního štábu RA.
K tomu bych měl několik poznámek a dotazů: 1) Proč tedy původní plán přímého útoku na Ostravsko vznikl a proč byla učiněna snaha o jeho realizaci?

2) Znamená-li to tedy, že se "místo hladkého úderu v oblasti českého prostředí se silnou podporou obyvatelstva" konala "obchvatová operace přes německé fanatické obránce (...) a hlavně českých předválečných opevnění", 2a) Proč při tomto "hladkém úderu" realizovaném ve dnech 10.-17.3. postoupila vojska 4.UF o méně než 30 km? 2b) Proč generálové Grečko a Moskalenko zde hovoří o silném odporu nepřítel a nikoliv o silné "podpoře obyvatelstva"? 2c) Jak moc "české" (procentuálně) bylo prostředí na Karvinsku a Těšínsku? 2d) Mám tomu rozumět tak, že ve směru původně plánovaného "hladkého úderu" se žádné předválečné opevnění nenacházelo?

3) "je nutno připomenout prioritu vlády k gottwalda" - přestože si nedělám iluze o politickém profilu Z. Fierlingera, je nutné připomenout, že v r. 1945 žádná vláda K. Gottwalda nebyla.

4) "kapitán šrámek upřesnoval místo úderu v obcích Kozmice a Hoštice mimo postavené pevnosti" To mluvíme o poslední fázi operace 15.-30.4. Rád bych připomenul, že operace začala už 10.3. a že býv. čs. opevnění tvořilo teprve jednu z posledních obranných linií německé obrany.

5) Já nepopírám, že Ostravsko bylo osvobozeno šetrně (ve srovnání třeba s dobýváním Wroclawi), jen odmítám dřívější tvrzení, že to byl od počátku záměr, protože - světe div se - velitelé útočících vojsk nevěděli nic o tom, že by "útočícím divizím bylo výslovně uloženo, aby co možná nejvíce šetřily průmyslový potenciál ostravské oblasti", jak se v literatuře z období komunismu píše.
bush 11.3.2007 20:49 - č. 212
bush mirekchýlek: Bylo by možné zlepšit pravopis a celkovou větnou stavbu ? Zbytečně shazujete informace do příspěvku vtěsnané...
mbbb 11.3.2007 17:45 - č. 210
mbbb je pravdou, že celý příspěvek od mirekchýlek je těže stravitelný.

A čeština trpí a trpí........

Docela by mne také zajímalo odkud výše uvedený čerpá informace a také jeho výklad celé operace.
Honza M. 11.3.2007 11:52 - č. 209
Honza M. Já bych velice rád reagoval, ale smysl některých vět mi prostě uniká - bylo by prosím možno napsat příspěvek ještě jednou, v celých větách, pokud možno tak, aby bylo jasné, co ve větě je podmět a co předmět? Děkuji za nás pomalejší.
Mustang.F 25.2.2007 21:15 - č. 207
zdarec lidi, nemáte nejaké fota z ´bojů o lanžhot nebo nejaké mapy?????
pq58 22.1.2007 10:55 - č. 206
pq58
Honza M. napsal v č. 205:
"Chceš stručnou nebo slušnou odpověď?"
pokud mozno pravdivou....
Honza M. 18.1.2007 17:15 - č. 205
Honza M.
pq58 napsal v č. 202:
"a kde skoncila armadni skupina stred?"
Chceš stručnou nebo slušnou odpověď?
Glynwed 18.1.2007 14:11 - č. 204
Glynwed
libar napsal v č. 203:
"ahoj lidičky.byl bych moc vděčnej za nějaký informace o němcích v průběhu války na severu čech.zatím se nikde nic nenašel.díky moc"
www.fronta.cz/dotaz/mostecko-1945

www.fronta.cz/dotaz/nemecka-vojska-v-severni...

www.fronta.cz/dotaz/nemecke-jednotky-na-libe...
121-140 z 320
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po