Konec války v Čechách a na Moravě 1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 320
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
Honza M. 21.3.2007 10:01 - č. 276
Honza M.
mirekchýlek napsal v č. 273:
"podívejte se na mapu a zjistíte , že hlavní úder byl veden na historicky německém a dobově tehdy německém území "
No jasně, tu mapu jsem ke svému příspěvku přeci dal! Jenže ta Velká Otázka přece zní PROČ?
čet.Hrad 16.3.2007 14:18 - č. 272
čet.Hrad
mirekchýlek napsal v č. 248:
"pokud se nepletu na op se montovaly zvony z úseku mo, a zbraně na všech 5 objektech byly částečně z mo jak se vrárím podívám se do podkladů....."
Me too v teto chvili mam dojem, ze zbrane osazene do linie opevneni v useku Ostravske operace pochazely tez z velke casti z Dubnice n V.
čet.Hrad 16.3.2007 14:12 - č. 271
čet.Hrad
mirekchýlek napsal v č. 230:
"Pokud jde o 29 ověřím si to , myslím si že 29 nevyla vůbec dostavěna úpodobně jako objekty v rámci cvičiště milostovice , jamnice, zlatníky..."
doufam, ze tim myslite kompletni dokonceni. To si ale nijak neodrporuje s faktem, ze i pres nekompletnost dokonceni srubu, by nemohl byt kanon osazen. V OP-S 27 rozhodne nebyl, jelikoz 27ka je perfektne zachovala vcetne zvonu - jeden z nich je dokonce posledni zachovaly zvon pro TK. Nepresvedcuje mne zatim prilis o vasich odbornych znalostech....
jirik 16.3.2007 07:41 - č. 269
jirik
fusilier napsal v č. 259:
"Ale v jednom srubu jsou stopro nějaké válečné obrázky (orlice tuším). "
Již zmiňovaný srub OP-18 má v prostoru schodiště a týlového patra několik dobových německých malůvek.
bush 16.3.2007 07:35 - č. 268
bush
mirekchýlek napsal v č. 267:
"www.jizankatv.cz a další naše reálné aktivity"
Zdá se mi to nebo na odkazu nic není (tedy abych byl přesnější - kromě nápisu Jižanka TV, sloganu "Vaše interaktivní internetová TV zvolna přichází..." a dvou fotek). To je jistě velmi vyčerpávající práce.
A ještě dotaz: Má výraz interaktivní TV něco společného s Vaší češtinou?
fusilier 15.3.2007 18:38 - č. 259
fusilier
Streso napsal v č. 256:
"A nevíš o jakej objekt se jednalo?? Ono totiž jeden objekt má malby ještě z války."
Nemám potuchy, noviny vyletěly komínem a průzkum od Hoštic k Stříbrnému jezeru jsem dělal před dvěmi lety, takže už nevím v jakém čísle to bylo. Ale v jednom srubu jsou stopro nějaké válečné obrázky (orlice tuším).

A na jednom řopíku jsem nedávno zahlíd zase jeden fašounský hanebný nápis, je to ostuda...
Streso 15.3.2007 13:49 - č. 256
Streso
fusilier napsal v č. 254:
"Především interiéry, nedávno o tom byl dokonce článek v novinách. Psali tam, že je to ostuda a že by se to snad mělo odstranit, až na to budou prachy."
A nevíš o jakej objekt se jednalo?? Ono totiž jeden objekt má malby ještě z války.
Krojc 15.3.2007 11:48 - č. 255
Krojc
fusilier napsal v č. 254:
"mirekchýlek napsal v č. 250: "wolksturm" Toto by v němčině nedávalo smysl..."
Možná něco jako "Bouře v mracích" mírně zkomoleno ?
fusilier 15.3.2007 11:21 - č. 254
fusilier
Streso napsal v č. 251:
"Co máš na mysli? Interiéry nebo exteriéry objetktů?"
Především interiéry, nedávno o tom byl dokonce článek v novinách. Psali tam, že je to ostuda a že by se to snad mělo odstranit, až na to budou prachy.
mirekchýlek napsal v č. 250:
"ale přesto s fanatickým místním obyvatelstvem "
Mohl byste prosím upřesnit, jaké fanatické obyvateslstvo máte na mysli? Z mých zkušeností se obyvatelstvo staralo nějak tu válku pžežít a nějaké boje je opravdu nezajímaly.
mirekchýlek napsal v č. 250:
"wolksturm"
Toto by v němčině nedávalo smysl...
ja_62 15.3.2007 11:07 - č. 253
ja_62
mirekchýlek napsal v č. 219:
"tady jde o fakta vojenské historie a ne mentorování nějákého nýmanta.. pokud nerozumíš obsahu a nemáš věcné připomínky laskavě neotravuj....."
ja_62 napsal v č. 218:
"Jinak jsem rád, že sis všimnul že neargumentuji k věci, nýbrž pouze k (ne)srozumitelnosti tvých příspěvků pro čtenáře ne zcela zvyklého na náročnější modernistickou beletrii, a preferuji srozumitelnost ve vyjadřování - zatím tvé příspěvky vypadají spíše jako volně vedle sebe položené věty prakticky mizivé informační hodnoty"
Pokud nerozumíš mé - snad srozumitelné - žádosti o trochu jasnosti ve vyjadřování, resp. tvrdíš, že se vyjadřuješ srozumitelně, patrně budu nadále reagovat k věci, vycházeje z toho co a jak píšeš, ne z hlediska možného obsahu tvých výplodů na základě jejich jazykového rozboru a překladu do češtiny:
mirekchýlek napsal v č. 215:
"nastupovaly mechanizované svazky a letectvo včetně jízdy... "
mirekchýlek napsal v č. 227:
"jsem na rozdíl o mnohých vystudovaný a této problematice se věnuji tři desítky let... "
A přesto máš za to, že v sovětské armádě byla jízda součástí letectva? Co přesně jsi to vystudoval?
Honza M. 15.3.2007 07:23 - č. 252
Honza M.
mirekchýlek napsal v č. 250:
"pánové zkusme od počatku, reagoval jsem na článek, respektive na povídání o mýtech"
To bych taky rád. Mám totiž neodbytný dojem, že několik mých úvodních otázek zůstalo bez odpovědi. Šlo mi totiž o to zjistit, kudy že měl vést onen "hladký úder", který RA na nátlak "Gotwaldovského lobbingu" údajně vyměnila za zdlouhavé probíjení se nepřátelským územím.
Napínám očka a kroutím mozkové závity, leč odpovědi se ne a ne dopátrat.
Streso 14.3.2007 23:28 - č. 251
Streso
fusilier napsal v č. 249:
"Možná měl na mysli to, že některé sruby jsou pomalovány hákovými kříži."
Co máš na mysli? Interiéry nebo exteriéry objetktů?
fusilier 14.3.2007 19:19 - č. 249
fusilier
Streso napsal v č. 243:
"Rád bych se znova zeptal na ty nácíčky, co prej podle Vás jsou na nějakém tom opavském objektu, bylo by možné upřesnit objekt? Rád bych se tam jel na ně podívat? "
Možná měl na mysli to, že některé sruby jsou pomalovány hákovými kříži.
jirik 14.3.2007 17:19 - č. 244
jirik
Streso napsal v č. 243:
"Rád bych se znova zeptal na ty nácíčky, co prej podle Vás jsou na nějakém tom opavském objektu, bylo by možné upřesnit objekt? Rád bych se tam jel na ně podívat? "
Pokud vím, před časem měl tento zmiňovaný problém srub OP-18. Dnes už je ovšem zase čistý Tedy přesněji - o dalších aktivitách podobného typu v současnosti nevím.
Streso 14.3.2007 16:49 - č. 243
Streso Rád bych se znova zeptal na ty nácíčky, co prej podle Vás jsou na nějakém tom opavském objektu, bylo by možné upřesnit objekt? Rád bych se tam jel na ně podívat?
Fuky 14.3.2007 15:40 - č. 242
Fuky
mirekchýlek napsal v č. 240:
"ale diskuze byla o vyzbrojení objektů"
Což omlouvá Váš blábol o umístění L1 z Aleje na OP-S 27, stejně jako Váš druhý blábol o nedokončení OP-S 29.
Fuky 14.3.2007 15:34 - č. 241
Fuky
mirekchýlek napsal v č. 240:
"že objekty němci nevyzbrojili... ale opravdu nemám chut se přetahovat o nic..."
Mohu se zeptat, o co že se to s Vámi přetahuji?
Fuky 14.3.2007 14:58 - č. 239
Fuky
mirekchýlek napsal v č. 230:
"Pokud jde o 29 ověřím si to , myslím si že 29 nevyla vůbec dostavěna úpodobně jako objekty v rámci cvičiště milostovice , jamnice, zlatníky..."
Vážený pane kolego, já sice nejsem vystudovaný historik, nezabývám se problematikou třicet let, nicméně doporučil bych Vám méně siláckých keců a revizi Vašich jak vidno ne až tak docela stoprocentních znalostí.
Člověk, který zde hraje velikého znalce, před kterým bychom se měli téměř klanět, a následně napíše nesmysl podobný výše citovanému je mi k smíchu.

Jako ověření bych doporučil jet se na objekt OP-S 29 "Rozcestí" podívat, stejně jako na další objekty v prostoru, protože začínám mít dojem, že to s Vaší bezvadnou znalostí oblasti a terénu tak žhavé nebude.
mirekchýlek napsal v č. 226:
"o tom že podstatná část objektů bylůa osazená původní výzbroji svědčí i fotodokumentace z roku 45 ,viz mgr cgrástka - muzeum Milostovice"
O tom se, myslím, s Vámi nikdo nepře, já jsem pouze podotýkal, že to pro nás není nikterak nová a převratná informace.
mirekchýlek napsal v č. 226:
"pokud jde o op 1O , křižovatka bylo tam svazarmovské minimuzeum, "
Pan Jatzek zde muzeum, pokud je mi známo, stále provozuje.
mirekchýlek napsal v č. 226:
"tento bukr neměl pt kanon "
...což by vzhledem k faktu, že byly kanonové střílny vytrženy, skutečně nikdo nepředpokládal...

Zdraví Vás nevystudovaný ignorant a trotl Jan Fukala!
Ondra 14.3.2007 14:01 - č. 238
Ondra
fusilier napsal v č. 237:
"mirekchýlek napsal v č. 226: "vypálil přes výduch " Přes co? "
Výduch zkaženého vzduchu je terminus technikus, který zde používá i Fuky. Jinak je to zařízení na odvod vzduchu z objektu prostřednictvým přetlaku.
fusilier 14.3.2007 13:25 - č. 237
fusilier
mirekchýlek napsal v č. 227:
"jsem na rozdíl o mnohých vystudovaný"
Nevypadá to tak , to bys psal dle pravopisu a nechoval se tak nadutě.
mirekchýlek napsal v č. 227:
"na rozdíl o mnohých jsem v tomto oboru hodně zběhlý , protože protagonisty dějů o pevnostech , pana poláška , mitju boráka znám mnoho let "
My je známe taky.
mirekchýlek napsal v č. 227:
"a protože z toho nežiji .. "
???
mirekchýlek napsal v č. 226:
"vypálil přes výduch "
Přes co?
mirekchýlek napsal v č. 226:
"PT 47 mm "
Neznám
mirekchýlek napsal v č. 232:
"neplačte nad jazykem , raději se zabývejte mladými, chudáci jsou většinou odstrčeni , reakce mimo téma, zatím se nikdo neozval , pojdme se podívat a hlubší zájem , inu klouzání po povrchu a reprodukovaní frázi...."
A toto má něco společného s tématem? Mimo to, že tento odstavec naprosto postrádá smysl.
mirekchýlek napsal v č. 230:
"myslím si že 29 nevyla vůbec dostavěna"
Takže ten kus železobetonu, co tam stojí je vzduch?
101-120 z 320
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po