Střední tanky 2. světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 4312
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
Moby 31.8.2008 19:26 - č. 4636
Moby Průbojnost seženu, vzorec nemám.
Dzin 31.8.2008 10:40 - č. 4635
Dzin Moby: Máš k 17ti liberce i rozptylový vzorec? Případně hodnocení průbojnosti?
Moby 30.8.2008 19:57 - č. 4634
Moby
Algernon napsal v č. 4633:
"Čirou náhodou, nejsi vlastníkem knihy Sherman Firefly od Marka Haywarda?"
Ne.
Moby 28.8.2008 19:37 - č. 4632
Moby No - pospecbox se neozval vůbec, ja_62 prve děkoval o něco kyselej (ale pak mu tu nědko smáz ). Jo a v případě zájmu můžu ještě poslat fotky závěru sedmnáctiliberky (vertikální i horizontální, teda shermanovskej) co jsem už posílal Algymu - to tady taky někdo promáz. Asi že jsme byli trochu off topic, zatímco příspěvky úplně mimo mísu zase tolik nevaděj.
Krojc 25.8.2008 10:38 - č. 4631
Krojc Ještě k mailu - Moby, pošlu ti kontakt do pošty. Byl v profilu, ale debilové mě bombardovali dotazy na cizomluvné knížky a pojmy-dojmy, tak jsem ho vymazal.
Krojc 25.8.2008 10:35 - č. 4630
Krojc
Moby napsal v č. 4624:
"Naše firma dodává jen prima jakosti."
Já byl v Hungárii a prosil bysem, abysem nebyl z důvodu nepřítomnosti ochuzenej. Já sem si v muzeu v Zamárdi taky něco nafotil, tak kdyžtak posloužím, ale je to dost rozebraný, čili z toho moc vidět není. Díky předem za obohacení znalostí o T-34/76.
ja_62 22.8.2008 15:53 - č. 4629
ja_62
Moby napsal v č. 4628:
"ja_62 spokojený s interiérem téčka "
Spokojený (navzdory jistým nepříjemnostem se SPAM filtrem) a ještě jednou děkuju.
Moby 17.8.2008 19:57 - č. 4628
Moby No, ještě taky uvidíme jak budou pospecbox a ja_62 spokojený s interiérem téčka ....
Moby 17.8.2008 19:46 - č. 4626
Moby
obrazek


Podívám se jestli nemám lepší. Mk IV (druhý prototyp) určitě mám zřetelnější fotku.
Moby 16.8.2008 18:12 - č. 4624
Moby Jeden odvážnej? Tak to jsem skoro ani nemusel, co. Až budu mít příště cukání na dobrý skutky, tak ten čas raděj strávím nějak produktivněj. Prosím, prosím. Jak si přejete. Naše firma dodává jen prima jakosti. A kradenýmu koni na zuby nehleď jak říkalí staří Čechové.

А в Вечном огне виден вспыхнувший танк,
Горящие русские хаты,
Горящий Смоленск и горящий рейхстаг,
Горящее сердце солдата.
ja_62 15.8.2008 17:45 - č. 4623
ja_62
Moby napsal v č. 4618:
"Nik? Nu što. "
Mohl bych také poprosit? Mail mám v profilu. Rád bych, (i s ohledem na to co tu svého času prohlašoval jeden uživatel), k interiéru T-34/76 získal nějaké podrobnější informace než jaké mám k disposici.

[téma č. 1 - přísp. č. 4508]

Předem děkuji.
Moby 14.8.2008 19:27 - č. 4622
Moby
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 3441:
" A do strany jsem to citoval jen pro algáče, protože to asi tak pochopil, jen mu nedošlo, že by museli do věže vypálit ještě jednu díru, aby ho tam prostrčili."
(V největší chybě Německa. Největší chyba Kraténa je že má plnou prdel názorů, a následkem toho pak hovno ví)


Nevím jak si na to přišel, a kudy si představuješ že tam ten kanón strkali, ale žádnou druhou díru by řezat nemuseli. Jen by pak uvnitř nemusela bejt nemodifikovaná sedmnáctiliberka zrovna snadno obsluhovatelná .


Ale ani to vyříznutí samotný by nejspíš nemusel bejt problém JarosláwKu, - voni tam dokonce dvě nový díry vyřízli - za prvé poklop pro nabíječe nahoře na levý straně věže, protože sedmnáctiliberka měla tak dlouhje závěr, že skoro přepůlila věž, takže by ho nabíječ musel podlejzat aby se dostal k poklopu velitele, kterej jinak používal k vystupování u normálního Shermanu. A další vzadu ve věži, aby si v tý pancéřový schránce na ní nevezli rádio nejvejš jako protiváhu laufu.

Jak jsi svýho doporučil času jednomu z těch kdo zapochybovali o tvým přesvědčení, že T-34/76 konstruovali idioti a obsluhovat mohli jen jogíni - ty už sem nepiš ...
čet.Hrad 14.8.2008 17:23 - č. 4621
čet.Hrad Ne Jaroslawe, teď to již skutečně není vytrhávání detailů z příspěvků, teď to již je pouze výčet dalších omylu, cos napsal.... To jenom tak abys hned na to neodkazoval.
ja_62 14.8.2008 17:06 - č. 4620
ja_62 Mimochodem - Juno byla pláž, kde se vylodili Kanaďané- zejména kanadská 3. pěší divise (a její - taky převážně kanadské - podpůrné jednotky), i když čistě teoreticky asi není vyloučeno, aby se tam nemohlo objevit i několik Brity obsluhovaných tanků. Ovšem nejpravděpodobnější jsou vozidla 79. obrněné divise, tj. "funnies".
Moby 13.8.2008 18:16 - č. 4619
Moby
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 4608:
"Na plážích Omaha a Utah se vylodili Američani s klasickými tanky, kdežto na Junu a Swordu Britové s modernizovanými/Firefly/. "
No a já lama sem myslel, že Britové tam měli hlavně DéDéčka. Co se to nedovím....

Dáme si menší kvíz - kolik Firefly se tak vylodilo 6. června na Swordu?
Moby 13.8.2008 18:10 - č. 4618
Moby
Moby napsal v č. 4616:
"Kdo další by chtěl chce ty lehce ilegální obrázky, hlaste se do fronty ."
Nik? Nu što.

-В наш тесный круг не каждый попадал.

Ale jestli někdo chcete, tak přidám i raritní fotku tzv. Kratenowa prototypu Firefly. [téma č. 264 - přísp. č. 1813] Konstruktéra poznáte snadno - má čepici a pro větší jistotu jsem ho označil i šipkou
Moby 11.8.2008 19:12 - č. 4617
Moby to croisier - To máš marný, když Kratena dostane nějakou nepříjemnou otázku která upozorňuje na nějakou jeho debilitu (pro něj naprostá většina), tak mlčí jak partyzánskej komandýr.
Moby 11.8.2008 19:10 - č. 4616
Moby
pospecbox napsal v č. 4583:
"P.S. Nemá někdo fotky interiéru věže T-34/76??? Pokud ano pošlete je prosím na E-mail [email protected]ěkuji"

Máš je tam. Ty nejlepší co mám. Jako správnej kyberdesperádo sem je pevnou a odhodlanou rukou vyrejpnul ze Zalogy. Po nějakýmm litříku červenýho vína, četbě třetí části Heinleinova Strangera in a strange land (kde to červíci konečně pořádně rozjedou) a simultánním poslechu dumnejch balád V. Vysockýho sem si včera večer řek že můžu jednou zkusit i ty dobrý skutky. Pro změnu. A ani nejsou ty fotky zrovna rozvostřený. Ale za to tak úplně nemůžu. A jako bonus přihodím i nákres uspořádání věže.

-Часто разлив по сто семьдесят граммов на брата, даже не знаешь, куда на ночлег попадешь. Могут раздеть - это чистая правда, ребята!


Kdo další by chtěl chce ty lehce ilegální obrázky, hlaste se do fronty . Ale případný další zakázku odesílá naše firma s ručením neomezeným hromadně asi tak za tejden, ať to nemusím posílat po jednom. Uzávěrka požadavků do soboty 18:00 - jestli se sem nedostanu, mrkne se sem můj asistent s knírem (Leclerc). Anebo přes SZ. Jo, a taky nezapomeňte mailovou adresu .

Zvlášť to ovládání otáčení, co tu před časem Jw.Kratena psal, že bylo pod úrovní věnce věže je na jedný z foteček MOC hezky vidět. [téma č. 1 - přísp. č. 4513]
Moby 11.8.2008 18:50 - č. 4615
Moby
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 4605:
"Nic, moc."
Mně stačí.
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 4606:
"M4 Sherman, která byla osazena lepším 76,2mm kanonem Ordnance QF17-pdr místo původního amerického kanonu M3 ráže 75mm. Myslím, že je to každému jasné."
Moby napsal v č. 4604:
"Sherman Firefly měl sedmnáctiliberní dělo. Začít ji najednou označovat podle vývrtu v milimetrech je kratenizmus."
No a tobě furt něco málo uniká. Nebylo to 76,2 mm dělo, bylo to dělo sedmnáctiliberní. Vývrt byl tři palce, takže těch cca 76,2 mm, jenže tak by ho označil jen lempl, že jo.
croisier 11.8.2008 18:48 - č. 4614
croisier
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 4608:
"bylo potřeba na zničení jediného tanku Tiger 10 tanků amerických"
Mistře kratěne, co kdybys stále nekvákal, ale podložil své tvrzení, nyní již ani nevydávané za účelovou statistiku, ale za fakt, například tím, že uvedeš:
- kde v Normandii se americké tankové síly střetly s tanky typu Tiger
- jaké ztráty měly americké jednotky nikoliv všeobecně, ale pouze střelbou z Tigeru
- a naopak, kolik Tigerů bylo zničeno americkými tanky typu Sherman
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 4608:
" Normandii měli Američani klasické Shermany s kanonem M3 ráže 75mm."
Ano, to měli. Otázka je, zda-li pouze nebo také. Copak ty na to, experte?
121-140 z 4312
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po