Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
4881-4900 z 6497
Po
Jaro 19.1.2004 14:29 - č. 2264
Co som sa ja docital o Defiante, tak ta veza isla tocit aj vpred. Pre zvacsenie priestoru zasiahnutelneho zbranami bolo mozne chrbtovu cast trupu a zadnu cast kabiny spustit nizsie. Tak ze bez problemu mohol strielat smerom vpred, ale s hlavnami trochu hore, nad okruh vrtule. Mam aj fotku s vezou otocenou vpred a hlavnami pozdlz trupu (lietadlo na zemi), ale o nejakej moznosti strelby cez okruh vrtule tam nebola ani zmienka. Ta synchronizacia by sa urcite technicky dala vyriesit. Skor si neviem predstavit taktiku pouzivania, ked by sa o jednu zbran "bili" pilot so strelcom.
Kreon 19.1.2004 07:59 - č. 2263
Kreon Algy? jéé.....no já dělal to samé, znova jsem si procházel AJ Press 2 díl a asi to byl fakt AS.

Gryzlov: takže možnost natočení věže dopředu bylo možné..a co ta střelba teda?

Algy: jak to vypadá s tím tvým překladem AJ Pressu?
Gryzlov 16.1.2004 12:35 - č. 2260
Gryzlov ... Defiant

Snad najdu něco v knize o RAF, ale jestli mě paměť neklame, což je u mě obvyklé , tak mělo jít o ten problém, že při natočení zbraní směrem dopředu, došlo k zaseknutí otáčecího mechanismu, čímž se Defiant stal snadnou kořistí, protože si nemohl dovolit takové manévry, jako stíhačka protivníka, který pak bez jakéhokoliv ohrožení mohl zaútočit na doslova bezbranný Defiant. Ale o víkendu to musím (nebo se pokusím) najít v jedné knize.
Kreon 16.1.2004 07:32 - č. 2259
Kreon Algy: že by to byl DB605AS či M?
Radek H. 15.1.2004 20:30 - č. 2255
No nevim nevim s tou věží dopředu, svůj názor a názor německejch stíhačů už jsem zmínil
Bery 15.1.2004 13:55 - č. 2254
Bery Zasáhnu do debaty o Defiantovi: Před nějakým časem jsem četl monografii o tomto typu, kde možnost střelby čtyřčetem kupředu byla zmíněna. Bohužel už si nepamatuji zdroj, protože to není úplně moje parketa. Pokud si ještě dobře vzpomínám, byla tam doslovně napsáno, že kulomety se zablokovaly? kupředu a střílel pilot. Jak říkám, nejsem na tohle odborník a moc se o 2. sv. nezajímám, ale určitě to tam bylo takto napsané.
Hynek 15.1.2004 12:52 - č. 2253
Já si dost dobře nedovedu představit tu synchronizaci těch kulometů ve věži s vrtulí. Podle mého tam mohl být tak maximálně nějaké blokování kulometů. Z technického hlediska by to byl zajisté dost velký problém.
Kreon 15.1.2004 12:40 - č. 2252
Kreon Algy: mě nejde do hlavy proč britové stavěli Defiant, pokud by skutečně nešlo použít kulomety ve věži pro palbu směrem dopředu. Proč by do toho investovali prostředky a čas?

Dotaz k tomu Re2005: Těch údajných 680 km/h dosahoval s jakým motorem DB šestistovkové řady?...DB605?
Dzin 15.1.2004 00:49 - č. 2251
Dzin Tom: Proc by ne, ve 22 uz jsou plnopravni a maji vlastni rozum... A charakter maji i v tomto veku.
Kreon 14.1.2004 07:29 - č. 2249
Kreon DuGalle: Tvůj humor jsem někdy nechápal,ale tentokrát se ti to povedlo.

Tom: myslím, že ke konci války už se letadla moc neopravovala,spíš bylo jednodušší vzít nový stroj....nebo ne? Přesto na tvých slovech něco je ....

Algy: Defiant a jeho kulomety - co píšou o tomto v Jane's?
Radek H. 13.1.2004 20:47 - č. 2248
Vracim zpět,Re-2005 lítal max.680km/h.Omlouvám se všem pobouřenejm historikům a podobnejm typům.
Radek H. 13.1.2004 20:42 - č. 2247
řeči, proč Náckové teda měli taktiku nalítavat na Defianty ze předu, kdyby se s tou věží dalo točit i dopředu?
Emrich 13.1.2004 15:50 - č. 2245
:) lol :)
Tom 13.1.2004 11:32 - č. 2244
Tom Kreon napsal(a) v č. 2242: "Tom: Jakej rozhrkanej fokouš?"

Fokouš, který létal už nad Kurskem, pak prošel přestavbou na verzi F/G, kterej se vrací z každýho letu prostřílenej jako řešeto od zbraní pěšáků, éro, který už dvakrát přistálo na břicho, atd... prostě normální operační éro, co má štěstí a je už nějakej pátek na frontě. Nebo naopak éro, který zbouchali někde na koleně a je poskládané z dílů, které vyrábějí fabriky, co o letadlech slyšely poprvé něco minulý týden.
DuGalle 13.1.2004 09:58 - č. 2243
DuGalle Kreon: Že by klasický fokouš vyskytující se začátkem roku 1945 na letištích v Německu? Aneb stejně jako káva Jacobs je i takový fokouš směskou toho nejlepšího z několika vybraných typů, jako bonus se zařízením MW50 (Motorový Wýbrus po 50-ti použitích) a pilotem který by za normálních podmínek ještě neměl nárok ani na řidičák...
Kreon 13.1.2004 09:34 - č. 2242
Kreon Tom: Jakej rozhrkanej fokouš?
Tom 13.1.2004 08:05 - č. 2241
Tom Dzin napsal(a) v č. 2240: "Ikdyz preci jen, pojmy jako cest, moralka atd. maji i ve valce co delat. Je to vypjata sytuace a ta proveri charakter jako zadna jina. Rozhodne nejak nechci bagatelizovat ono "zustat na zivu", ale jsou urcite situace, kdy by clovek mel byt ochoten riskovat svuj zivot."

Já nevím...Prostě od dvaadvacetiletého kluka očekávat uvažování o vlasti a ideálech za které bojuje podle mne nelze. Když si vzpomenu na své postoje z toho věku... Nebo že bych teď na prahu třicítky měl velet operační peruti a posílat dvacetileté kluky někam do pekla flaku nad Německo nebo naopak v rozhrkaném fokouši bombardovat mosty přes Odru... Fuj! Ne, ne, válka je vůl a ten co ji rozpoutal by potřeboval nakopat prdel pravidelně každou hodinu!
Dzin 13.1.2004 01:30 - č. 2240
Dzin Ja plne chapu, ale me nejde ani tak o idealizovani. ja spise mluvim o tom, ze po valce se zacalo v knihach objevovat a stale omylat, ze nemecti stihaci byli vzasade rytirsti a cestni a bojovali fer atd. Me nejde o ne same v prubehu valky, ale spise o postoj, jaky si kolem sebe sirili resp. jaky byl kolem nich siren, po valcce.
Ikdyz preci jen, pojmy jako cest, moralka atd. maji i ve valce co delat. Je to vypjata sytuace a ta proveri charakter jako zadna jina. Rozhodne nejak nechci bagatelizovat ono "zustat na zivu", ale jsou urcite situace, kdy by clovek mel byt ochoten riskovat svuj zivot.
Podle me je to jakasi moda posledniho casu, ze se prave ony tebou zminovane pojmy postupne bagatelizuji. A myslim si, ze to neni spravne. Ano prehnane idealizovat take ne, ale preci jen, trocha idealu neskodi...
Dzin 12.1.2004 23:28 - č. 2238
Dzin Algernon: Ja bych je nestavel pred valecny soud. Vzal bych to plosne, jako kolektivni vinnu... Ne dobre, nebudeme jako nacisti. Ale stejne si myslim, ze je pokrytectvi tvrdit, ze nacisticti stihaci bojovali rytirsky.
Dzin 12.1.2004 22:06 - č. 2236
Dzin Co se tyka Defiantu, pokud vim, vez se dala natocit tak, ze hlavne mirily ve smeru letu (videl jsem i jeden obrazek Defiantu za letu, kde je to i videt), ale nikde jsem necetl, ze by tak slo i strilet. Pokud mohu soudit podle me dostupnych informaci, tak ne.
4881-4900 z 6497
Po