Nejlepší vojevůdci

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
81-100 z 226
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po
Dzin 5.7.2004 23:09 - č. 172
Dzin Když jsem si tak přemýšlel, které vyšší velitele bych asi zařadil do kategorie nejlepší vojevůdci, tak mě napadli následující, kteří výrazně překonávali ty ostatní, svými bojovými kvalitami:
Manstein, Patton, Rokossovskij, Rommel, Žukov.
Dalších dobrých velitelů bych našel více, ale tihle byli asi opravdu nejlepší. Ikdyž Manstein to má u mě rozlité za ty své paměti.
Lipton 3.7.2004 02:44 - č. 171
Lipton Aký je váš názor na burlivého amerického generála Georga S. Pattona?
Dzin 2.7.2004 23:00 - č. 170
Dzin Lexington: (169) Založit téma "Zlaté rouno"? Tam by mohla být zábava. Jako při kriketu. A kriket je anglická hra... :o)

guano: (168) A je to rozhodně škoda, poněvadž, knihy o WW2 se dělí na "Jak jsem vyhrál válku" a ty ostatní. Nepůjdeme ji spíše opěvovat do "Knihy o WW"?
Jinak jsem si řikal, že bych začal zde hrát s cinikem a curahee hru "Kri-ket? Co je to prosím kri-ket", když se nechali nachytat, ale DuGalle by měl pak moc práce s mazáním.

Co založit v tlachání téma "Kriket"?
Lexington 2.7.2004 14:52 - č. 169
Lexington Pánové, pánové , pánové, tak Vás tu poslouchám a nestačím se divit (tj. úryvek z divadelní hry). Nicméně a naprosto vážně jsem rád a potěšen, pokud nacházím někoho, kdo četl a cituje knihu "Jak jsem vyhrál válku".
P.S. Nezaložíme téma "Zlaté rouno"?
guano 2.7.2004 14:15 - č. 168
guano Tom: Rekl bych, ze nekteri tuto klasiku necetli....
Pojdme se radeji bavit o necem jinem. Co je to kriket ?
cinik 2.7.2004 02:16 - č. 166
cinik To dzin (164):

Perfektní... Ještě bych dodal, že kriket je hra. A hrou je třeba taky hokej. Hraje se na ledové ploše a s pukem. :o)
curahee 2.7.2004 00:43 - č. 165
curahee Miško vtipkár!!!
Dzin 2.7.2004 00:07 - č. 164
Dzin curahee: (163) Hokej je hra. A hrou je také třeba kriket. A kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi grami a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíjející strany stojí před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body...
curahee 2.7.2004 00:02 - č. 163
curahee Dzine,už mě zase zkoušíš ?!Mohl bys mi vysvětlit ještě pravidla hokeje,prosím!
Dzin 1.7.2004 23:25 - č. 162
Dzin curahee: (161) Kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi grami a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíjející strany stojí před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body...
curahee 1.7.2004 23:12 - č. 161
curahee
Lexington napsal v č. 160:
"Kriket je hra pro"
Semínka dubu?
Lexington 1.7.2004 23:12 - č. 160
Lexington Kriket je hra pro...
Dzin 1.7.2004 20:09 - č. 159
Dzin Tom+guano: A to bylo dáno tím, že nehráli fér hru. Takhle se prostě kriket nehraje.
guano 30.6.2004 10:58 - č. 158
guano Tom:
cinik 30.6.2004 09:30 - č. 157
cinik To Lipton:

No, byl lepší než Hitler... Věděl, co si nemůže dovolit... :o)
guano 30.6.2004 07:34 - č. 154
guano Lipton: To je fakt, ten "skoncil valcit driv nez zacal", aneb jak se pise v jedne klasicke knize:
Italove uz umeli valcit, kdyz mi jsme si jeste malovali prdele namodro...
Lipton 29.6.2004 11:21 - č. 153
Lipton Podľa mňa bol najlepší vojvodca talianský maršál Graziani.
Dzin 28.6.2004 23:23 - č. 152
Dzin Johny: (145) Přesně. ona opozice proti Hitlerovi byla v většině případech opravdu jen fiktivní a dalo by se říci, že začala až po válce.
Johny 28.6.2004 11:55 - č. 150
Johny Morphee: O tom kamarádství bych pochyboval, možná nějaké forma obdivu směrem od Rommela k führerovi. Rommel nebyl pověšen na řeznický hák jako jeho spolupracovníci z jednoho prostého důvodu. Byl před tím popularizován jako prototyp německého důstojníka a byl velice oblíben především u nižšíh velitelských kádrů a navíc nebyl šlechtic. Nacisti se báli, že by poprava takovéto osobnosti zasáhla negativně nálady dalších vojáků a proto dostal pochybnou možnost se zabít.

Je to obdobné, jako když v SSSR Gagarin nemohl být veřejně trestán za opilství.
cinik 28.6.2004 10:48 - č. 149
cinik to Tom... Ještě dlouho ne, ta na konci července, dříve nebudu mít čas...
81-100 z 226
<< 2 3 4 5 6 7 8 >>
Po