Sir Winston Churchill

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 558
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
zdeno 8.1.2004 11:15 - č. 499
Hynek: Pojem "spojena Europa" som dufam nepouzil. Ale mozem ti povedat, ze centralne mocnosti (N, R-U) su mi skutocne blizsie ako VB a Fr (nositelia "liberalizmu" a "demokracie" - vid dnesok)
Hynek 8.1.2004 10:30 - č. 498
Zdeno však já bych neměl nic proti tomu, kdyby začínalo Maďarsko za Hodonínem!! (Ostatně maďaři byly známí svou všestranou péčí o menšiny.)

Můžeš mě, ale vysvětlit něco jiného. A to toto:

A hanbim sa, ze ako Slovak, spolu s Cechmi a Poliakmi, patrim k narodom, ktore boli zneuzite na rozbitie Europy, co stalo zivoty desiatky milionov ludi, prevazne Slovanov.

Zajímalo by mě kdo nás zneužil?Kdo teda začal první světovou válku a proč?

Docela zajímavý je i fakt, že i ta podle tebe spojená Evropa začala vůbec první světovou válku v níž padlo milióny lidí. Nezdá se mi, že by teda byla o mnoho lepší. Ale to je již dnes jedno, spíš bych chtěl aby jsi mě odpověděl na moji otázku.
zdeno 8.1.2004 01:17 - č. 497
Hynek napsal(a) v č. 495: "Pravděpodobně má Zdeno na srdci tu skutečnost, že po první světové válce došlo k rozpadu Rakouska-Uherska a zejména toho Uherska a vznik ČSR což mělo za následek i odtržení Horních Uher a jejich připojení k ČSR jako Slovensko. Byl to tedy asi tento zločin! Zdena asi mrzí, že nemluví madarsky a nemůže se podílet na budování jeho věhlasu."

Ak si myslis, ze som dojaty z vytvorenia 1. CSR ako zachrancu Slovakov, tak sa hlboko mylis. Slovaci si oslobodenie spod Madarov nevybojovali sami, ale prisli k slobode podvodom. Cela ta saskaren okolo tzv. "ceskoslovenskeho naroda" nemala totiz za ciel nic ine ako podrazit Sudetakov v Cechach a vo vacsej hre rozbit Nemecko a R-U. A hanbim sa, ze ako Slovak, spolu s Cechmi a Poliakmi, patrim k narodom, ktore boli zneuzite na rozbitie Europy, co stalo zivoty desiatky milionov ludi, prevazne Slovanov.

Ze by som teraz hovoril po madarsky? No a co? Vpodstate tak ako chodili Slovaci do sveta vtedy, chodia aj teraz. Ja som jeden z nich.
pbradler 7.1.2004 15:18 - č. 496
pbradler Carlos napsal(a) v č. 481: "Ale vetsina tech, co jsou proti valce v Iraku byli komuniste, anarchiste a fasiste (i neonaciste)"

Zaujímavé, že nespomínaš ľudí ktorí jednoducho nemajú radi vojnu. Myslíš že musia nutne patriť do niektorých z menovaných skupín ???
Potom to s Tvojím extrémizmom nebude také ružové ako tvrdíš.
Hynek 7.1.2004 13:10 - č. 495
Pravděpodobně má Zdeno na srdci tu skutečnost, že po první světové válce došlo k rozpadu Rakouska-Uherska a zejména toho Uherska a vznik ČSR což mělo za následek i odtržení Horních Uher a jejich připojení k ČSR jako Slovensko. Byl to tedy asi tento zločin! Zdena asi mrzí, že nemluví madarsky a nemůže se podílet na budování jeho věhlasu.
Bart S. 7.1.2004 13:05 - č. 494
Bart S. Zdeno a Podiven-netřeba komentáře.
Carlos 7.1.2004 10:55 - č. 493
Carlos to zdeno - Ale ja se Te ptal, jak Versaillske smlouvy souvisi s CSR a Ceskymi zememi.
A jeste jsi mi neodpovedel na ty dve otazky.
Jinak Polsko nemelo nikdy presne urcene hranice.
A jak do toho zapada Churchill, kdyz je podle Tebe valecny zlocinec???
zdeno 7.1.2004 10:26 - č. 492
Podla mojej malickosti, zlocin z Versailles 1919, namiesto riesenia europskych problemov, vytvoril dalsie a este vacsie problemy. A to najma vytvorenim Polskeho koridoru (go.hrw.com/hrw.nd/gohrw_rls1/pKeywordResults...) na ukor Nemcov.

Napr. mesto Danzig bolo Nemcami zalozene uz r. 740, t.j. zhruba o 200 rokov skor ako bolo zalozene Polsko a ze takmer cely koridor bol vytvoreny bez moznosti Nemcov vyjadrit sa po WWI hlasovanim.
Carlos 6.1.2004 20:26 - č. 491
Carlos to zdeno - Pokud vim, tak zapadni mocnosti, zrusili platnost Mnichova behem ww2 a NSR definitivne v 70. letech 20. stoleti.
Carlos 6.1.2004 20:24 - č. 490
Carlos to Johny, Bart S. and stc - Souhlas.
Carlos 6.1.2004 20:23 - č. 489
Carlos zdeno napsal(a) v č. 484: "Mnichov bola korekcia zlocinu vo Versailles 1919, ci sa ti to paci alebo nie, uznavana zapadnymi velmocami dodnes."

???? To myslis vazne??? Zajimalo by me, tedy v jakych dohodach z Versailles (s Nemeckem) se zminuji Ceske zeme, resp. CSR. Mohl bys mi to rici????
Pokud vim, tak se nas tykaly dohody ze Saint Germain (Rakousko) a z Trianonu (Madarsko). A k jakym krivdam doslo???
Odpoved mi prosim Te na nektere otazky:
1. Komu patrilo skoro tisic let ceske pohranici (zda Nemcum, Rakusanum, nebo Cechum).
2. Jaky mas nazor na oddeleni slovenskeho uzemi, ktere bylo dano Madarsku??
Carlos 6.1.2004 20:16 - č. 488
Carlos to zdeno - Nic proti, ale o Iraku se tady bavilo, hlavne kvuli valce v Iraku (2003), nebo se zminily situace v Iraku v 80. a 90. letech, tedy za vlady Husajna. O vzniku Iraku, zde nemluvil nikdo.
A nic proti Churchill nemel po ww1 nejak moc zadny vliv na usporadani v byvalych osmanskych kolonii, tedy i v Iraku...
stc 6.1.2004 14:42 - č. 487
zdeno: Stale se ohanis nejakym "zlocinem" co se stal ve Versailles.
A co takhle Franfurtsky mir po prusko-francouske valce.. Nebyl to taky zlocin? Byla to jasna agrese ze strany Pruska, Francie platila jak mourovata a jeste k tomu prisla o sve uzemi v Alsasku a Lotrinsku...
A nedala by se mir uzavreny ve Versailles chapat taky jako korekce nespravedlnosti Frankfurtskeho miru?
Co zdeno? Odvazis se odpovedet nebo budes porad omilat tu svou....
Bart S. 6.1.2004 12:05 - č. 486
Bart S. to johny: Třeba nějaká neonacistická nebo nějaká podobná strana v nějaké západní velmoci.
Johny 6.1.2004 10:35 - č. 485
Johny zdeno napsal(a) v č. 484: "Mnichov bola korekcia zlocinu vo Versailles 1919, ci sa ti to paci alebo nie, uznavana zapadnymi velmocami dodnes."

Prosímtě, která to je ta "západní" velmoc, co dodnes uznává Mnichov?
zdeno 6.1.2004 01:14 - č. 484
Carlos napsal(a) v č. 474: "... jako ze Mnichov byl v skutku spravny, jak Nemci byli super a jak jsou Cesi zly ..."

Mnichov bola korekcia zlocinu vo Versailles 1919, ci sa ti to paci alebo nie, uznavana zapadnymi velmocami dodnes.
zdeno 6.1.2004 01:08 - č. 483
Carlos napsal(a) v č. 469: "Panove, je to opravdu zajimave tema, ale neni tato mistnost se jmenuje trosic´ku jinak "

Tebe to tak pripada, ale len preto, lebo nevies, ze co vsetko ma zlocinec WC na svedomi. Vratane zalozenia umeleho statu Iraku:

BY WINSTON S. CHURCHILL
Sunday, March 16, 2003

... It was my grandfather, Winston Churchill, who invented Iraq and laid the foundation for much of the modern Middle East. In 1921, as British colonial secretary, Churchill was responsible for creating Jordan and Iraq and for placing the Hashemite rulers, Abdullah and Faisal, on their respective thrones in Amman and Baghdad. Furthermore, he delineated for the first time the political boundaries of biblical Palestine. ...
Carlos 5.1.2004 12:50 - č. 482
Carlos giro.c-Asi tak, je to sila s nim, co?
Carlos 5.1.2004 12:48 - č. 481
Carlos to DuGalle - Ne nepisi o sobe. pokud vim nejsem extremista ani levej ani pravej, myslim, ze me prispevky to dokazuji.
Ja rekl sve duvody, proc valka v Iraku byla spravna a za nimi si stojim!!
To ze nekoho oznacuji za komunistu, Tobe jsem se omluvil jeste na panzertruppenu. Ale vetsina tech, co jsou proti valce v Iraku byli komuniste, anarchiste a fasiste (i neonaciste)...
giro.c 4.1.2004 19:16 - č. 480
Carlos já vim, se zdenem jsem měl zajímavou debatu o Winim
121-140 z 558
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po