Sir Winston Churchill

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
541-558 z 558
<< 25 26 27 28
Po
zdeno 25.12.2002 16:35 - č. 19
Pozrime sa na WW2 z pohladu V. Britanie a najma Churchilla, nielen pred, ale aj v jej zaciatkoch. Skupinka okolo WC bola totiz hlavnym strojcom zatiahnutia V. B. do vojny, ktora sa neskor stala svetovou.

Az do jula 1940 nepadla na britske mesta ani jedna bomba. Nemecki piloti dostali prikazy, aby nijake britske mesta neboli bombardovane. Najma Londyn bolo kompletne a striktne zakazane bombardovat. Teraz uz vieme, ze ‘sir’ WC toto vedel. Briti totiz rozsifrovali nemecke kody a pocuvali nemecke letecke signaly. Ale Nemci mu nie a nie vyhoviet bombardovanim civilnych objektov.

Tak napr. Josephovi P. Kennedymu, otcovi neskorsieho prezidenta USA, ‘sir’ WC povedal zhruba toto:
„Chcem, aby Nemci zacali bombardovat Londyn co najskor, lebo to privedie Americanov do vojny, ked uvidia nacisticke hrozy a hlavne to privodi koniec tomuto trapnemu a nevyhodnemu mierovemu hnutiu, ktore bezi v mojom vlastnom Kabinete a medzi britskou populaciou“.

WC odmietol nemecke mierove navrhy r. 1939, 1940 a 1941 (ak sem zaratame aj pokus Rudolfa Hessa).
zdeno 25.12.2002 15:42 - č. 18
Odvadzate temu od WC umyselne?
Hartman, moju odpoved mas na (77,91).
Hartmann 25.12.2002 00:24 - č. 17
Hartmann Zdeno:
"Nejaka figurka...."
Brzdi!

"....co tvrdi, že více než napravení křivd z Versailes došlo již před válkou, vedome pritom ignorujuc miliony nevinnych ludi vegetujucich v nepriatelskych krajinach (ako bolo napr. Polsko)"
1)nepřátelské krajiny z nich udělal Hitler
2)již před válkou byly miliony německých obyvatel byli již naopak vyrvány z území jiného státu a ještě k tomu bylo navíc připojeno neněmecké území a podmaněn neněmecký národ (ČSR)
3)nevidíš ten markantní rozdíl v "utrpení" německých menšin, které po první světové válce zůstaly na území jiných států, jejichž národům toto území patřilo (a tyto menšiny byly mimochodem po stabilizaci situace po válce až do Hitlerova vzestupu státotvorné) s lidským utrpením prodělaným oběťmi druhé světové války?
4)hlavní křivdy Versailes, jako reparace, omezení zbrojení, demilitarizace území aj. již nebyly dávno před válkou v reálné platnosti

"az kym ich niekto z vlastnych domovov nevyhnal alebo nezabil, ma naozaj nedokaze presvedcit, ze zly som ja."
O jakém vyhánění a zabíjení to mluvíš?? Po první světové válce?? A ve srovnání s odsuny po druhé světové válce a už vůbec oběťmi ve druhé světové válce?
čet.Hrad 24.12.2002 09:32 - č. 16
čet.Hrad Takže podle tebe nezačalo válku Německo, ale kdyby byli sousedi tak třeba tučňáci, a co třeba Lucembursko?! to určitě napadlo Francii a Německo,že?

4All: Veselé Vánoce a bohatou nadílku Vám přeje Martin
stc 24.12.2002 03:20 - č. 15
zdeno:si nemocnej... ta tvoje relativne stabilni monarchie skripala ve svech minimalne celou druhou polovici 19. stoleti. to pokud mluvime o RU. Nemecko v ted dobe ani neexistovalo. A jeste si mi nic nerek o tech desitkach milionu nevinnych lidi. Ty tvoje superstabilni monarchie se ve WWI podileli na primem zabiti 6 milionu z nich, nemluve o dalsich milionech zemrelych hlady a na nemoce. Ten kdo rozpoutal valku bylo RU a Nemecko a ten kdo ji prijal byla VB, Francie a Rusko.Z toho byla rapublika jen Francie.
Tak mi ukaz kde jsou ty tvoje stabilni supermonarchie??? Tyhle se rvaly jak smecka psu v do te doby nejhroznejsi valce sveta. A bylo jim jedno ze svoje "spokojene" obcany posilaji do strasnych zakopu zemrit.

Znovu opakuji si slepy a nedusledny ve sve superspravedlnosti. A se vsi uctou ti navic chybi spetka zdraveho usudku, kdyz muzes obhajovat ty blaboly ktere tu okolo sebe rozhazujes.

A jeste mi rekni neco o zacinajici WWIII??? Tu vidis prichzet odkud? z Afriky?
zdeno 24.12.2002 02:13 - č. 14
stc: <... ten superspravedlivy svet pred rokem 1914 ...>
Pocuvaj, uz sa teraz, t.j. po WW1, WW2 a v zacinajucej WW3, citis lepsie ako v relativne stabilnej monarchii? Uz je to teraz spravodlive? Ty sa vo svojom dusevnom zivote teda mas! Ja osobne ti kaslem na 'samostatne' Cesko, Slovensko, Polsko atd za cenu desiatok milionov nevinnych ludi!

A ked tie vojny niekedy nakoniec dohrmia a dokoncia cyklus zacaty r. 1914, tak potom sa to aj tak vsetko znova premele v inej podobe a vrati zhruba tam, kde to bolo pred 1914, t. j. tie staty budu opat roznym sposobom poprepajane a navzajom zavisle. Vsakze?
stc 24.12.2002 02:02 - č. 13
zdeno: No a jak mi tedy vysvetlis ten superspravedlivy svet pred rokem 1914 kde "miliony nevinnych lidi vegetovali v jim nepratelskych zemich" jako bylo RU, Nemecko a Rusko???? Nebo Cech, Slovak, Polak nebo Slovinec netrpi tim ze zije v jemu nepratelske zemi? Si myslim ze nejses ve sve superspravedlnosti dusledny!!!!
zdeno 24.12.2002 01:49 - č. 12
Nejaka figurka, ktora bohorovne tvrdi, ze <K více než napravení křivd z Versailes došlo již před válkou, … > (Hartman: 77, 53), vedome pritom ignorujuc miliony nevinnych ludi vegetujucich v nepriatelskych krajinach (ako bolo napr. Polsko) az kym ich niekto z vlastnych domovov nevyhnal alebo nezabil, ma naozaj nedokaze presvedcit, ze zly som ja.
Hartmann 24.12.2002 00:36 - č. 11
Hartmann Tvrzeni, ze Velka Britanie rozpoutala valku tim, ze vyprovokovala Polskou agresi proti Nemecku, tak jak to v kostce nastinuje zdeno......to uz neni otazka nedostaku informaci, znalosti nebo objektivity dokonce ani blaznovtsvi.......to je dusledek slepe lzi a nenavisti a schopen je ho opravdu jen zly clovek.
zdeno 23.12.2002 19:40 - č. 10
stc: <ty mi chces rict ze v zari 1939 Polsko napadlo Nemecko?>
Ani netusim, ze odkial to mas. Citaj poriadne. Poliaci boli v 39-tom schopni hocicoho aj vdaka takym trkvasom ako bol 'sir' WC.
stc 23.12.2002 19:34 - č. 9
zdeno: takze ty mi chces rict ze v zari 1939 Polsko napadlo Nemecko? A to se pak branilo a tem zparchantelejm polakum spolu s udatnym SSSR nakopali prdel?? A vubec pak teda Francie napadla Nemecko a to se branilo a nezastavilo se ani v Parizi a pak ta sparchantele VB furt litala se svema letadlama na kontinent a tak se vudce rozhod ze je potresta a poslal tam par letadel. A taky se vydal na Balkan nebot ho a Duceho ti vsivy Jugoslavci napadali. A to samy ti sparchanteli anglani delali Ducemu v Africe tak tam nebohej vudce musel nekoho poslat aby jim ukazal co proto.
Prosim, nech se vysetrit anebo se nech rovnou zavrit do cvokhauzu!!!!!!
zdeno 23.12.2002 19:19 - č. 8
stc: <polaci ... nebyli tak hloupi aby Nemecko napadali>
Boli.

Pripadas mi, ze citas v historii len parne riadky. A hej, je vas tu viac.
stc 23.12.2002 17:53 - č. 7
To zdeno: Promin, ale uz se me zase snazis rozesmat. Polsko jako agresor v roce 1939? Jsi asi spadnul z javora nebo z visne. Jedine co se da polakum vytknout v obdobi 1918-39 byla valka o Litvu a po ktere se museli branit rude armade. To, ze polaci meli fasisticky vojensky stat je taky vice nez zrejme, ale myslim si ze nebyli tak hloupi aby Nemecko napadali. Jestli chces hajit Hitlera a jeho demagogii tak si sam kopes vlastni hrob. Je vice nez zjevne kdo koho v zari 1939 napadnul. Myslim, ze bys byl v treti risi brzy zamestnan na uradu propagandy, s tvymi schopnostmi prekroutit fakta.
zdeno 23.12.2002 14:56 - č. 6
1. Poliaci veselo zabijali Nemcov uz od aprila 1939 a mensie incidenty boli uz od WWI.

2. V polskych novinach sa bolo mozne docitat, ze vobec neslo o problem Gdanska (Danzig), ale o problem Vychodneho Pruska, ktore bude zakratko pripojene k Polsku.
Ako otaznu tiez Poliaci oznacili prirodzenu hranicu na Odre, vraj by to mala byt Labe. V tej dobe si Poliaci vazne lamali hlavu nad tym, ci maju nemecku armadu znicit pred alebo az za Berlinom.
Polsky marsal Rydz-Smigly (podla Daily Mail, 6. aug. 1939): "Polsko chce vojnu s Nemeckom a Nemecko nebude schopne sa jej vyhnut, co ako chce".

3. Nemci celu zalezitost povazovali za lokalnu a chceli najst aj lokalne riesenie. Nemecko uz predtym totiz urobilo "spravnu vec" protestovanim v UN niekolko desiatok krat. Bez odozvy. UN neurobilo nic.

4. Avsak V.B. urobila svoje. Dala zaruky Polsku, ze v pripade vojny mu pomoze.
Mierove navrhy Nemecka este 3 dni pred napadnutim Polska podane britskemu velvyslancovi v Berline boli odmietnute.

Chce to poriadny kus demagogie z tohoto vyrobit dovody na zatiahnutie V. B. do dalsej vojny. Churchill to dokazal.
Kreon 23.12.2002 07:23 - č. 4
Kreon zdeno: chce říct že to byla chyba, že V.B. vstoupila do války? To skoro vypadá jako kdyby jsi považoval politiku Churchilova předchůdce Chamberlaina za správnou...?!
zdeno 23.12.2002 00:22 - č. 3
Navrhujem vymenit si nazory na 'sira' WC kvoli jeho ulohe vo WWII. A to so vsetkym, co s tym suvisi.

Pre zaciatok by som uviedol, ze BBC zrejme sleduju prevazne britski nevlastenci (alebo historicki ignoranti), kedze si v nedavnom prieskume Churchilla dokazali zvolit za najvacsieho Prime Ministra 20. stor.:
news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/575219.stm

Panuje obecny nazor, ze bez WC by V.B. prehrala WWII. Moj strucny nazor je, ze bez WC by sa do nej vobec nebola dostala.
HARM 22.12.2002 21:28 - č. 2
A o čom sa tu má písať? Myslím, či o Churchillovi ako osobe, alebo o jeho mieste v dejinách?
zdeno 22.12.2002 20:45 - č. 1
'Sir' W. Churchill:

"Pravda je ako krehký kvet. Pravda je tak vzácna, že jej musi byť pridelený bodyguard lží."
541-558 z 558
<< 25 26 27 28
Po