Válečné lodě druhé světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2901-2920 z 3183
Po
pbradler 30.7.2004 01:08 - č. 372
pbradler Brunner: Ja stále nechápem čo je na pozeraní do kníh trápne. U nás sa pomerne často skúšalo tak že bola možnosť zobrať si zo sebou na skúšku literatúru a používať ju. Skúšajúci napriek tomu videl kto tomu rozumie a kto to len opísal z knihy, pretože súvislosti sa nedajú pochopiť za 5 minút čítania (česť výnimkám).
pbradler 30.7.2004 01:03 - č. 370
pbradler
Dzin napsala v č. 365:
"Celkově se úspěšnost pohybovala pro obě strany kolem 3 procent."
To počítal nejaký anglán?
Pri celkovej prevahe Anglánov v počte hlavní a hmotnosti salvy to ale nie je priaznivý výsledok, najmä ak zoberieš do úvahy celkový počet potopených lodí.
Naschvál teraz nejdem pozrieť do knižky, ktoré to boli aby sa Brunner zase nenaštval.
GeorgRolf 30.7.2004 01:00 - č. 369
Dzin...aha...tady je právě vidět výhoda nás co máme za jménem napsáno *.chello
Dzin 30.7.2004 00:58 - č. 367
Dzin BRUNNER: Já třeba píši off-line, protože chci ušetřit. Jenomže pak se zde nechám zatáhnout do debaty a se šetřením je utrum.
GeorgRolf 30.7.2004 00:57 - č. 366
Brunner...řekl bych, že každá zbraň dobrá. Zvlášť pokud jí protivník nemá...
Dzin 30.7.2004 00:56 - č. 365
Dzin BRUNNER: (358) Samozřejmě, ale to se vztahuje pro on-line diskuzi a zde máme off-line diskuzi. Přesně jak ti píše pbradler.

pbradler: (359) Jasně. Ona se úspěšnost palby měnila podle doby, Na začátku stříleli lépe Němci, později zase Britové. Celkově se úspěšnost pohybovala pro obě strany kolem 3 procent.
GeorgRolf 30.7.2004 00:53 - č. 363
Chlapi, vážně jde přece hlavně o to, co se řeší...Buďte sakra trochu tolerantní.
pbradler 30.7.2004 00:53 - č. 361
pbradler
BRUNNER napsal v č. 358:
"Ja som myslel že podstata diskusie na internete je o bezprostrednosti,aktuálnosti proste online a ne o tom že si niekto stiahne príspevky,doma si nad to sadne prepíše pár kníh a na koniec dá smajlíka jak to tomu dotyčnému natrel..."
Jednak nemá každý chello a na to čo opisuješ je asi lepší chat a nie fórum.
Marek 30.7.2004 00:52 - č. 360
Marek ...Ja som myslel že podstata diskusie na internete je o bezprostrednosti,aktuálnosti proste online a ne o tom že si niekto stiahne príspevky,doma si nad to sadne prepíše pár kníh a na koniec dá smajlíka jak to tomu dotyčnému natrel...

V tom má BRUNNER plnou pravdu. Na druhou stranu pokud hodlám kontrovat někomu kdo ty znalosti a vědomosti ( i čísla ) má v hlavě, pak se prostě "připravit" musím. Jinak mě "umlátí" hned v prvním příspěvku.
pbradler 30.7.2004 00:51 - č. 359
pbradler Dzin (357): ... vyskočím ako čertík zo škatuľky.
To máš podľa dosiahnutých výsledkov?
Dzin 30.7.2004 00:48 - č. 357
Dzin pbradler: (354) Tak schválně, když ti teď napíši, že úspěšnost britské palby u Jutska byla asi o půl procenta horší, než u Němců, tak ty na to...?
Dzin 30.7.2004 00:45 - č. 355
Dzin Marek: Mě by ale hlavně zajímalo, jak BRUNNER určuje, kdo je trapný a kdo ne? A proč by měl být někdo, kdo zde diskutuje off-line být kvůli tomu trapný?
pbradler 30.7.2004 00:43 - č. 354
pbradler
BRUNNER napsal v č. 352:
"Metan,etan,propan,butan,hopsan,dixan, harmasan,parm ezán..."




Čo keby sme sa vrátili k Britom. Podľa mňa strieľali mizerne aj počas dobíjania ťažko zraneného zvieraťa. Ostatne aj v prvej pri Jutsku nepatrili ich strelecké výkony k špičke.
Marek 30.7.2004 00:42 - č. 353
Marek Dzin (351) :

Tohle si Dzine určitě psal z hlavy, ale ty příspěvky které si tu napsal ( vložil ) krátce po 22.30, ty byly evidentně připravené a přichystané.
Dzin 30.7.2004 00:37 - č. 351
Dzin BRUNNER: Ale jak ohodnotíš, že to píši z hlavy nebo z knihy? Jen podle toho, co ty víš? Aoba, Kako, Kinugasa, Furutaka, Tone, Čikuma, Kumano, Suzuja, Mogami, Mikuma, Nači, Haguro, Takao, Mjókó, Maja, Čókai, Aširaga, Atago. To jsou japonské těžké křižníky za WW2. Psal jsem to z halvy, nebo z knihy?
GeorgRolf 30.7.2004 00:34 - č. 350
pbradler...řekl bych, že nyní jsi svými vlastními slovy řekl to, co jsem já psal ve 288...
GeorgRolf 30.7.2004 00:33 - č. 347
Brunner, já bych to fakt neřešil. Lidé mívají různé povahy, jeden je hrdý na to, co si dokáže zapamatovat (spíš můj případ), někdo je zase hrdý na svou pečlivost a schopnost vyhledávat, třetí je pyšný na své vlastní bádání a výzkumy. Řekl bych, že život "na frontě" obohacují všechny tyto přístupy. Ber to tak, že co nemáš v hlavě, to za tebe třeba Dzin nebo někdo jiný pečlivý vyhledá. Když se vynechají urážky je to fajn. Vždyť přece všichni máme nakonec rádi to stejné.
A vůbec: Militaristé všech zemí spojte se!!!
pbradler 30.7.2004 00:30 - č. 346
pbradler Hood bol potopený jednoducho pretože Nemci strieľali presnejšie. To by som nenazval šťastím. Ak dokázali Hooda zarámovať už v tretej salve a šiestou ho zasiahnuť naplno tak si víťazstvo zaslúžia. To že Holland plával priamo a nemanévroval je zase len a len jeho chyba. Šťastie možno bolo že to dostal kam to dostal ale ak loď dostane dve tri plné salvy (čo by skôr či neskôr dostal) tak z nej toho veľa (bojaschopného) neostane.
GeorgRolf 30.7.2004 00:22 - č. 344
Řekl bych, že záleží na tom, o čem se vede řeč. My tři tu zrovna řešíme takové to "coby kdyby", přépadně názory a pohledy na věc k čemuž většinou stačí vlastní hlava. Pokud se někdo zeptá na přesná data, např počet granátů ve skladišti Hooda, tak je samozřejmě fajn, když se najde někdo, kdo si dá tu práci a údaje najde. Takže bych nekritizoval ani jeden přístup.
Dzin 30.7.2004 00:20 - č. 343
Dzin BRUNNER: (340) k čemu potom by ale ty knihy byly? Pokud se o něčem bavíme a já vím, že o tom mám dobrou knihu, ve které je spostu zajímavých údajů a chci se o ně s vámi podělit, tak potom mám být trapný? Navíc, jak pznáš, co je opsáno a co kdo ví z hlavy? Já si třeba pamatuji z hlavi jména všech japonských bitevních a letadlových lodí a těžkých křižníků. Ale pokud bych je tu napsal, budeš si stejně myslet, že jsem je opsal z knihy a budu pro tebe trapný, takže potom, jakou cenu by mělo mít v tomto ohledu nějaké znalosti?
2901-2920 z 3183
Po