Vojenská muzea, památníky, výstavy, akce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
161-180 z 379
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po
historik1 29.7.2007 17:17 - č. 398
historik1
Inger napsal v č. 397:
"To bohuzel neuvidim, nebot ziji ve Finsku. Ale mam dotaz, proc neudelali museum z Petschkova palace v Praze?"
to fakt nevím
Inger 29.7.2007 14:21 - č. 397
To bohuzel neuvidim, nebot ziji ve Finsku. Ale mam dotaz, proc neudelali museum z Petschkova palace v Praze?
historik1 29.7.2007 13:31 - č. 396
historik1 pozor výstava ve vhú atentát pouze do 31.8 07
Inger 27.7.2007 13:27 - č. 395
Proc neudelaji museum v Praze z Petschkova palace? Je tam ministerstvo prumyslu, a pristupne jen nekdy po dohode. Byla jsem tam pred 9 lety, kdyz jsem navstivila PrAhu. Napr. v norskem meste Oslo je museum z byvale hlavni uradovny Gestapa.
Feric 25.6.2007 21:45 - č. 394
Sice trocha odveci, ale nenasiel som lepsie tema kam moju prosbu hodit :

Takze, patram po mieste posledneho odpocinku jedneho nemeckeho vojaka, zomrel v septembri 1945 v Lazarete v Bratislave /ma ist o nejaky lazaret pri kasarnach s autobranami?/. Bol nasledne pochovany do masoveho hrobu. Tu moje informacie koncia...

Vie mi niekto pomoc s lokaciou tohoto hrobu, resp. ak bol presunuty, kam?



vopred dakujem
fusilier 27.3.2007 16:52 - č. 393
fusilier V Slezském zemském muzeu v Opavě právě probíhá výstava Vítězové ve válce, či jak se vlastně jmenuje. Výstava potrvá až do 22. 4. a je na ní k vidění cca 70 černobílých fotek z východní fronty. Fotky jsou chronologicky řazeny od napadení SSSR až po konec války. Je možno shlédnout např. fotky od Stalingradu, z Karpatsko-Dukelské operace, z osvobození Berlína a Prahy, ale i letecké fotografie (např. Kožedub, Pokriškin). Kromě RA tam mají i fota 1. čs. armádního sboru v SSSR. Dneska jsem se na té výstavě byl podívat, prohlídka netrvá dlouho, do půl hodinky.

Popisky k fotkám jsou pravděpodobně také původní (fotky jsou propagandistické, nafocené významnými válečnými fotografy), z kometářů přímo čiší propaganda (např. Tento tank věnoval kolchozník ten a ten, či ukrajinská selka vítá rudoarmějce-své osvoboditele) je to samozřejmě zajímavá zkušenost přečíst si původní materiál, ale možná by nebylo na škodu doplnit fotografie ještě odborným popiskem. Výstava nebyla špatná, škoda jen, že jich není více.
Ondra 22.3.2007 10:51 - č. 392
Ondra Tisková zpráva: Pardubický kraj – Těchonín – Muzeum čs. opevnění – dělostřelecká tvrz Bouda
Nová služba pro zájemce o návštěvu dělostřelecké tvrze Bouda
Od 24. března připravila Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s. novou službu všem zájemcům o návštěvu dělostřelecké tvrze Bouda. V rámci údržby objektu tvrze a přípravy na zahájení turistické sezóny jsou už nyní možné návštěvy pevnosti(!).
Protože zima v okolí tvrze Bouda již polevila, je možné si návštěvu dohodnout pro skupinky čítající nejméně 4 dospělé osoby i ve všední dny a to na telefonním čísle 724 025 353 a elektronické adrese [email protected] . O víkendech 24.-25. března, 31. března a 1. dubna, dále v dubnu 7.-9. (Velikonoční pondělí), 14.-15., 21.-22. a 28.-29. jsou připraveny vstupy do podzemí tvrze v 9, 11, 13 a 15 hodin. Pokud dorazíte v jiný čas, zeptejte se přítomných pracovníků, pokusí se vám vyhovět.
Ke vchodovému objektu tvrze Bouda vede většinou udržovaná lyžařská stopa od Suchého vrchu a Červenovodského sedla, dále se nabízí krásná trasa z Těchonína (jen pro pěší, zde se stopa neudržuje), Mladkova, Lichkova, nebo Jablonného nad Orlicí. Tyto obce jsou také východištěm turistických pěších tras – až zima definitivně odejde. Plány vždy mohou doznat změn, s ohledem na vývoj počasí. Proto doporučujeme aktuálnost ověřit na internetových stránkách www.boudamuseum.com, na shora uvedeném telefonním čísle a E-mailové adrese. V případě, že se dovoláte do záznamové schránky, zanechte vzkaz. Komunikovat s pracovníky Muzea čs. opevnění – dělostřelecké tvrze Bouda lze také prostřednictvím SMS.
Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s.
Ondra 21.2.2007 11:56 - č. 391
Ondra Tisková zpráva:

Pardubický kraj – Těchonín – Muzeum čs. opevnění – dělostřelecká tvrz Bouda


Tři dny mimořádných zimních vstupů pro zájemce o návštěvu dělostřelecké tvrze Bouda

V rámci pravidelných zimních kontrol a udržovacích prací bude možné poslední únorový víkend navštívit rozsáhlý podzemní systém s pěti povrchovými bojovými objekty této významné vojensko-historické a stavební památky. V pátek, sobotu a neděli 23. až 25. února 2007 bude každý den organizováno několik vstupů do tvrze v doprovodu zkušeného průvodce.
Pokud namíříte na Boudu tak, aby jste dorazili v 11, 12, 13 a 14 hodin, nespletete se – to budou časy vstupů do nitra pevnosti. Pokud dorazíte v jiný čas, zeptejte se přítomných pracovníků, pokusí se vám vyhovět.

Ke vchodovému objektu tvrze Bouda vede většinou udržovaná lyžařská stopa od Suchého vrchu a Červenovodského sedla, dále se nabízí krásná trasa z Těchonína (jen pro pěší, zde se stopa neudržuje), Mladkova, Lichkova, nebo Jablonného nad Orlicí. Tyto obce jsou také východištěm turistických pěších tras.

Plány vždy mohou doznat změn, s ohledem na vývoj počasí. Proto doporučujeme aktuálnost ověřit na internetových stránkách www.boudamuseum.com, tel. čísle 777 647 114 nebo e-mailu mailto:[email protected]

Poslední únorový víkend je také termínem každoročně prováděného sčítání netopýrů. Už v neděli 25. února bude zřejmě známo, jak letošní podivná zima ovlivnila početnost v podzemí tvrze zimující kolonie netopýrů.


Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s.
Moby 19.12.2006 18:26 - č. 390
Moby aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/... Merkava v Lešanech.
Ne tak úplně z druhý světový, ale dostali sme ho jako odměnu za dodávky zbraní v roce 1948.
Ondra 3.11.2006 12:39 - č. 386
Ondra TISKOVÁ ZPRÁVA - PARDUBICKÝ KRAJ - KRÁLÍKY - VOJENSKÉ MUZEUM V MĚSÍCI LISTOPADU DOCHÁZÍ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ KE ZMĚNĚ PROVOZNÍ DOBY VOJENSKÉHO MUZEA KRÁLÍKY. OD 6. 11. DO 30. 11. 2006 BUDE MUZEUM VE VŠEDNÍ DNY UZAVŘENO. O VÍKENDECH SE PRO NÁVŠTĚVNÍKY OTEVŘE V OBVYKLÉM ROZSAHU - OD 10.00 DO 16.00 HODIN. MUZEUM SE SVÝM PŘÍZNIVCŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM ZA TOTO OMEZENÍ OMLOUVÁ ARMYFORT, s. r. o. PROVOZOVATEL VOJENSKÉHO MUZEA KRÁLÍKY
Fuky 2.11.2006 19:34 - č. 384
Fuky
fusilier napsal v č. 383:
"Fuky, když mám školu hned vedle muzea, tak přece musím vědět co tam mají ne. Jinak výstava o gen. Píkovi již ve Slezském muzeu kdysi byla a to dvakrát, tato je třetí, ale poněkud jiného charakteru."
Já se s Tebou nehádám o tom, jestli víš, co v SZM je za výstavy, pouze konstatuji, že jsem tam nějaký ten pátek zpátku už nějakou výstavu, která se hodně podobala Tvému popisu, navštívil.
fusilier 2.11.2006 15:54 - č. 383
fusilier
Fuky napsal v č. 381:
"Není už tam ta výstava čistě náhodou nějaký ten pátek?"
Fuky, když mám školu hned vedle muzea, tak přece musím vědět co tam mají ne. Jinak výstava o gen. Píkovi již ve Slezském muzeu kdysi byla a to dvakrát, tato je třetí, ale poněkud jiného charakteru.
guano 2.11.2006 09:59 - č. 382
guano V IWM North v Manchesteru bezi do 7.1.2007 vystava "Against the Odds" o Bomber Command zaWWII. Na clanek o zminene vystave jsem narazil v HaV 3/2006. Skoda, byt neco podobneho i u nas....
Jeste link: north.iwm.org.uk/upload/package/ATO/index.htm
Fuky 1.11.2006 20:23 - č. 381
Fuky Není už tam ta výstava čistě náhodou nějaký ten pátek?
fusilier 31.10.2006 18:22 - č. 380
fusilier Dnes jsem ve Slezském zemském muzeu v Opavě zhlédl výstavu Střípky z alb, věnovanou Štítinskému rodákovi div. gen. Heliodoru Píkovi. (v neděli proběhla slavnostní vernisáž jíž se účastnil gen. Štefka, Píkův syn Milan aj., poté bylo 53. centru PSS předán čestný název Gen. Píky) Jeho syn Milan Píka, věnoval museu celou otcovu pozůstalost, a tak bylo možno vidět dosud nepublikované fotografie. Mimo jiné tam jsou vystavovány řády a medaile, které gen. Píka obdržel. Také je možno shlédnout bojové zástavy 1.čsstb a 1.čsspp v SSSR, a sérii dokumentů, týkajících se vykonstruovaného procesu a popravy.

Výstava potrvá do prosince, myslím že 10tého. Poté bude zrušena. Naštěstí až se doopravuje Hrabyňský památník, bude v něm trvale umístěna. Určitě doporučuje ji shlédnout, je sice místy chaotická, ale opravdu ojedinělá.
karaya1 14.8.2006 14:57 - č. 379
karaya1
Johny napsal v č. 378:
"Svoboda židovského státu byla vybojována (ve vzduchu) nacistickými zbraněmi proti zbraním britským."
S-199 přišly vpravdě v hodině dvanácté...
Johny napsal v č. 378:
"PS. Je tam zmínka i o čs jednotce na pomoc Izraeli pod velením Sochora?"
Něco tam o ní bylo, zejména pasáž, jak komunisté do jednotky nastrkali své lidi — které ovšem Izraelci na oplátku zase rozptýlili a příjezd jednotky pozdrželi, než bylo v podstatě po všem…

Musím říct, že v tu chvíli jsem byl na tehdejší Československo skutečně hrdý.
Tedy, teď to asi vyznělo jinak, než jsem chtěl. Hrdost ve mně vzbudila podpora Izraele a prvenství v navázání diplomatických styků.
Johny 14.8.2006 14:16 - č. 378
Johny
karaya1 napsal v č. 375:
"Upozorňuji na výstavu Akce: "Důležité Izrael". Expozice pojednávající o výcviku izraelských letců v Českoslovenku v počátcích samostatného židovského státu a o dodávce (nejen) S-199 a S-89 se nachází v prostorách VHÚ na Vítkově. Více viz. www.vhu.cz/pdf/Duverne_Izrael.pdf "


Taky doporučuji, zejména s ohledem na současné události.

Jinak je to důkaz, jak je historie paradoxní. Svoboda židovského státu byla vybojována (ve vzduchu) nacistickými z braněmi proti zbraním britským.

PS. Je tam zmínka i o čs jednotce na pomoc Izraeli pod velením Sochora?

Něco pro přípravu je zde:

www.ivry.cnrs.fr/receo/janvier1974/KRAMMER.htm
89michael 14.8.2006 08:01 - č. 377
89michael
guano napsal v č. 376:
"No, ja totiz zaslechl neco o nove do pojizdneho stavu uvedenem Hetzeru..."
Ten spojazdnený Hetzer by mal údajne byť aj v Lysicích na rekoštrukcii bitky pri Kursku.
guano 13.8.2006 21:21 - č. 376
guano No, ja totiz zaslechl neco o nove do pojizdneho stavu uvedenem Hetzeru...
karaya1 13.8.2006 11:37 - č. 375
karaya1 Upozorňuji na výstavu Akce: "Důležité Izrael". Expozice pojednávající o výcviku izraelských letců v Českoslovenku v počátcích samostatného židovského státu a o dodávce (nejen) S-199 a S-89 se nachází v prostorách VHÚ na Vítkově. Více viz. www.vhu.cz/pdf/Duverne_Izrael.pdf

Vřele zájemcům o historii doporučuji, byť rozsahem nepatří výstava k největším, ba naopak - zabírá pouze jednu místnost...
161-180 z 379
<< 6 7 8 9 10 11 12 >>
Po