Vojenská muzea, památníky, výstavy, akce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-379 z 379
<< 16 17 18 19
Po
Béďa 24.2.2003 10:40 - č. 24
to Hartman: Samořzejmě je mi známo pozadí této záležitosti. Pokud vím, tak růžové zbarvení měli Spity určené k průzkumu, takže na tom nevidím nic co by se dalo srovnat s problémem růžového JS-2.
ROMMEL 22.2.2003 11:38 - č. 23
Ružovej IS-2 Zabít je na místě politiky zasra*ýý,takhle skurv*t Historii,rusofil sice nejsem,ale je to nevkusný a haní to padlé ruské vojáky,souhlasím s erskinem..
Erskine 22.2.2003 09:01 - č. 22
Osobně bych si přál, aby ten IS-2 byl opět přetřen na klasické zbarvení. Ten růžový nátěr mi nepřipadá ani vtipný, ani vhodný pro vojenskou techniku. Je to urážka pro všechny padlé sovětské vojáky. Páni poslanci jim tímhle "výkonem" plivli na hroby... Mě to dost na..alo, takže apeluji na zdravý rozum všech, kdož mají co do činění s jinak velmi kvalitním a zajímavým muzeem: dejte i tuto věc do stavu, v jakém má být, prosím...
Radek K. 22.2.2003 02:49 - č. 21
to david gore : Jestli máš nějakou vazbu na muzeum v Lešanech - Kde je možné se dozvědět datum letošního jarního otevření muzea ? Dík ! A jestli tu vazbu máš, taky mě zajímá jakou (snad to není tajný !!!)
m.b. 21.2.2003 18:06 - č. 20
Růžový je kvůli poslanci Vidímovi a podobným volům. Dodnes jsem nepochopil, proč v roce 1990 natřeli na růžovo tank IS-2 vyrobený v roce 1944 nebo 1945...
Hartmann 21.2.2003 16:23 - č. 19
Hartmann I růžový tank je součástí historie (teda pokud víš proč je růžový)

To je jako s tím růžovým Spitfirem na leteckym dnu v Roudnici
Béďa 21.2.2003 12:22 - č. 16
Taky se připojuji k pochvale Lešan, ale přeci jen si myslím, že hlavně těžká technika by si zasloužila více pozornosti, rozhodně se mi nelíbí růžoví JS-2, a nemyslím si že "jéesko" prvních sérií by mělo být v tom stavu v jakém bylo loni. Co se stalo s T-34 s lisovanou věží? Jinak ale musím říci že ostatní expozice(první republika,motarky atd.) mě fakt dostali.
Kelby 21.2.2003 11:46 - č. 15
to david gore. Několik IS2????? Nevěděl jsem, že je ještě nejaký schovaný v depozitáři.
Ty máš nějakou vazbu na muzeum?
čet.Hrad 24.1.2003 17:38 - č. 14
čet.Hrad Taky se připojuji k pochvale Lešan, byl jsem tam loni chvíli před otevřením(to se ještě dodělávala jedna hala). Určitě by bylo lepší dát pod střechu originál Hetzer (i když nekomlpetní)než poválečnou G-13.

Martin
m.b. 13.1.2003 15:30 - č. 12
co plánujete udělat s tou rezavou IS-2?
Kelby 13.1.2003 13:47 - č. 10
Muzeum v Lešanech patří fakt pochvala.
Od roku 1995 jsem ho navštívil každé léto a je vidět obrovský kus odvedené práce.První dvě sezóny to byla jen sbírka techniky posbírané z nejrůznějších depozitářů a kasárenských dvorů.
Později celou expozici "učesali" do chronologicky seřazených dioramat a tím se obrovsky zvýšila atraktivnost exponátů. Taky je vidět, kolik práce udělali jejich mechanici v dílnách. Ročně přibývá několik kousků krásně zrenovované techniky. Těm, kteří ještě v Lešanech nebyli můžu muzeum jen doporučit. Je to pastva pro oči i pro foťák.
Měl jsem možnost navštívit několik muzejí v Belgii a Francii a myslím, že současná Lešanská expozice snese jakékoliv srovnání.

Škoda jen velkých kusů, které se nevešly do uzavřených hal a trpí na dešti a mrazu pod plechovými přístřešky. Myslím si, že některé z nich (namátkou: vzácný IS 3, nebo T34/76 - LIDICE, nebo Hetzer z pražského povstání) by si zasloužily důstojnější umístění.
dave 12.1.2003 21:32 - č. 9
Děkujeme za uznání Lešan.
Witt 12.1.2003 16:21 - č. 8
Dost dobrý je vojenský tehnický muzeum v Lešanech.
Kreon 2.12.2002 13:36 - č. 7
Kreon Pokud chcete muzea a bydlíte v severních čechách,tak já asi před 2 lety byl v obci Kovářská.Tam mají "letecké" muzeum z 2SV - přesněji je to muzeum o letecké bitvě nad Krušnohořím.Není to špatné,jsou tam zajímavé exponáty ze sestřelených letadel - převážně z německých Sturmstaffeln.A když tam přijedete přesně na výročí bitvy,tak si tam i pobesedíte z veterány obou stran.
halcyon 2.12.2002 11:17 - č. 6
vcera sem byl v Heeresgeschichtliches museu ve Vidni. Moc se mi libilo. Je tam nekolik expozic: I, II sv. valka, 30ti leta v., napoleonske valky, Rakouska republika mezi sv. valkami, CK namornictvo, Panzergarten (bohuzel pres zimu nepristupna). Spousta zajimavych exponatu ve velmi dobrem stavu. Bohuzel temer vsechny popisky jsou pouze v nemcine. Blizsi info: www.museums.simonides.org/austria/heeres.html Na tehle strankach je vubec dost odkazu na voj. muze a po celem svete: www.museums.simonides.org/
Robo 14.10.2002 14:59 - č. 4
Kelby : Tak to ze si nevidel muzeum,nech ta moc nemrzi, je tak zanedbane ako vonkajsok.
Inak,bol na Dikle PzKpfw IV J??? Podla mna nie,ale..
A bol niekto pri Svite,pozriet vojensky cintorin vo Vazci,stoji to za to,je to jeden z najudziavanejsich na Slovensku.
Kelby 9.10.2002 11:42 - č. 3
Robo: Na Dukle jsem byl na jaře 2000. Dojem jsem měl podobný - je tam dost zajímavých exponátů, ale jsou zanedbané. Technika vystavovaná okolo "Cesty hrdinů" je zčásti zalitá do betonového podstavce, což mi připadlo jako dost velké prznění.
V Údolí smrti je asi 8 ks T34/85, které bohužel někdo postupně rozebírá do šrotu. Radost jsem měl z docela zachovaného SdKfz 250 a německé houfnice. Muzeum přímo ve Svidníku bylo v době naší návštěvy zavřené. Viděli jsme jen exponáty vystavované venku. Vesměs jsou poničené a slouží jako dětské prolízačky.
Jediný trochu udržovaný pomník byl na rozcestí za Svidníkem: T34 versus PzKpfw IV.
Robo 8.10.2002 22:58 - č. 2
Už som písal na starú stránku,ale nech vedia aj noví čitatelia:

Koncom minulého leta sm navštívil Duklu a Svidník,kde sa nachádza vojenské múzem.Areálom na Dukle som bol mierne sklamaný,medzi Dukelským areálom a Svidníkom je množstvo roztrúsenej bojovej techniky /ruské mínomety,152 húfnice.../.V Údolí Smrti je PzKpfw IVJ s T34, je ich tam myslím 5 či 6,nejaké delo a Sdkfz 250.
Múzeom vo Svidníku som bol ale sklamaný totálne.Niežeby tem nič nemali,ale je vidno že sa o to veľmi nestarajú,akokeby nemali záujem.Je tam zopár zaujímavých exponátov /StG 44,MG34,42,MP40..fotečky, !jedna je z Francúzska - SS Polizei Division!!!/
No,ale to je len môj dojem,bol tam niekto?
Kelby 7.10.2002 11:44 - č. 1
Přidal jsem toto téma,protože si myslím, že k diskusi o 2. světové válce patří. Byl bych rád, kdyby se tady objevovaly příspěvky o navštívených muzejích, tipy, co navštívit a co naopak ne. Případně i doporučení na zajímavé www stránky o muzejích.
V sekci ODKAZY, je také téma muzea, kam jsem přidal několik svých tipů.

Těším se na diskusi.
361-379 z 379
<< 16 17 18 19
Po