Vojenská muzea, památníky, výstavy, akce

• Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-370 z 370
<< 16 17 18 19
Po
m.b. 13.1.2003 15:30 - č. 12
co plánujete udělat s tou rezavou IS-2?
Kelby 13.1.2003 13:47 - č. 10
Muzeum v Lešanech patří fakt pochvala.
Od roku 1995 jsem ho navštívil každé léto a je vidět obrovský kus odvedené práce.První dvě sezóny to byla jen sbírka techniky posbírané z nejrůznějších depozitářů a kasárenských dvorů.
Později celou expozici "učesali" do chronologicky seřazených dioramat a tím se obrovsky zvýšila atraktivnost exponátů. Taky je vidět, kolik práce udělali jejich mechanici v dílnách. Ročně přibývá několik kousků krásně zrenovované techniky. Těm, kteří ještě v Lešanech nebyli můžu muzeum jen doporučit. Je to pastva pro oči i pro foťák.
Měl jsem možnost navštívit několik muzejí v Belgii a Francii a myslím, že současná Lešanská expozice snese jakékoliv srovnání.

Škoda jen velkých kusů, které se nevešly do uzavřených hal a trpí na dešti a mrazu pod plechovými přístřešky. Myslím si, že některé z nich (namátkou: vzácný IS 3, nebo T34/76 - LIDICE, nebo Hetzer z pražského povstání) by si zasloužily důstojnější umístění.
dave 12.1.2003 21:32 - č. 9
Děkujeme za uznání Lešan.
Witt 12.1.2003 16:21 - č. 8
Dost dobrý je vojenský tehnický muzeum v Lešanech.
Kreon 2.12.2002 13:36 - č. 7
Kreon Pokud chcete muzea a bydlíte v severních čechách,tak já asi před 2 lety byl v obci Kovářská.Tam mají "letecké" muzeum z 2SV - přesněji je to muzeum o letecké bitvě nad Krušnohořím.Není to špatné,jsou tam zajímavé exponáty ze sestřelených letadel - převážně z německých Sturmstaffeln.A když tam přijedete přesně na výročí bitvy,tak si tam i pobesedíte z veterány obou stran.
halcyon 2.12.2002 11:17 - č. 6
vcera sem byl v Heeresgeschichtliches museu ve Vidni. Moc se mi libilo. Je tam nekolik expozic: I, II sv. valka, 30ti leta v., napoleonske valky, Rakouska republika mezi sv. valkami, CK namornictvo, Panzergarten (bohuzel pres zimu nepristupna). Spousta zajimavych exponatu ve velmi dobrem stavu. Bohuzel temer vsechny popisky jsou pouze v nemcine. Blizsi info: www.museums.simonides.org/austria/heeres.html Na tehle strankach je vubec dost odkazu na voj. muze a po celem svete: www.museums.simonides.org/
Robo 14.10.2002 14:59 - č. 4
Kelby : Tak to ze si nevidel muzeum,nech ta moc nemrzi, je tak zanedbane ako vonkajsok.
Inak,bol na Dikle PzKpfw IV J??? Podla mna nie,ale..
A bol niekto pri Svite,pozriet vojensky cintorin vo Vazci,stoji to za to,je to jeden z najudziavanejsich na Slovensku.
Kelby 9.10.2002 11:42 - č. 3
Robo: Na Dukle jsem byl na jaře 2000. Dojem jsem měl podobný - je tam dost zajímavých exponátů, ale jsou zanedbané. Technika vystavovaná okolo "Cesty hrdinů" je zčásti zalitá do betonového podstavce, což mi připadlo jako dost velké prznění.
V Údolí smrti je asi 8 ks T34/85, které bohužel někdo postupně rozebírá do šrotu. Radost jsem měl z docela zachovaného SdKfz 250 a německé houfnice. Muzeum přímo ve Svidníku bylo v době naší návštěvy zavřené. Viděli jsme jen exponáty vystavované venku. Vesměs jsou poničené a slouží jako dětské prolízačky.
Jediný trochu udržovaný pomník byl na rozcestí za Svidníkem: T34 versus PzKpfw IV.
Robo 8.10.2002 22:58 - č. 2
Už som písal na starú stránku,ale nech vedia aj noví čitatelia:

Koncom minulého leta sm navštívil Duklu a Svidník,kde sa nachádza vojenské múzem.Areálom na Dukle som bol mierne sklamaný,medzi Dukelským areálom a Svidníkom je množstvo roztrúsenej bojovej techniky /ruské mínomety,152 húfnice.../.V Údolí Smrti je PzKpfw IVJ s T34, je ich tam myslím 5 či 6,nejaké delo a Sdkfz 250.
Múzeom vo Svidníku som bol ale sklamaný totálne.Niežeby tem nič nemali,ale je vidno že sa o to veľmi nestarajú,akokeby nemali záujem.Je tam zopár zaujímavých exponátov /StG 44,MG34,42,MP40..fotečky, !jedna je z Francúzska - SS Polizei Division!!!/
No,ale to je len môj dojem,bol tam niekto?
Kelby 7.10.2002 11:44 - č. 1
Přidal jsem toto téma,protože si myslím, že k diskusi o 2. světové válce patří. Byl bych rád, kdyby se tady objevovaly příspěvky o navštívených muzejích, tipy, co navštívit a co naopak ne. Případně i doporučení na zajímavé www stránky o muzejích.
V sekci ODKAZY, je také téma muzea, kam jsem přidal několik svých tipů.

Těším se na diskusi.
361-370 z 370
<< 16 17 18 19
Po

Diskuzní forum