Stíhače tanků, samohybná děla…

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 1227
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
čet.Hrad 31.7.2008 16:22 - č. 1265
čet.Hrad
deny2299 napsal v č. 1264:
"To je jeden a ten samej. "
e e e, nebyl zkus se na to podívat na najít rozdíl www.fronta.cz/tezky-tank-tiger
deny2299 31.7.2008 14:50 - č. 1264
deny2299
Glynwed napsal v č. 1262:
"A ještě by bylo dobré se konečně rozhodnout - tak Ferdinand nebo Elephant???"
To je jeden a ten samej.
Streso 31.7.2008 14:14 - č. 1263
Streso jeden myslel a druhej se po...l
Glynwed 31.7.2008 12:27 - č. 1262
Glynwed
deny2299 napsal v č. 1260:
"ja si myslim ze nejlepsi samohybné dělo 2. svetove valky byl Ferdinad(Elefant)"
A ještě by bylo dobré se konečně rozhodnout - tak Ferdinand nebo Elephant???
čet.Hrad 31.7.2008 12:12 - č. 1261
čet.Hrad
deny2299 napsal v č. 1260:
"ja si myslim ze nejlepsi samohybné dělo 2. svetove valky byl Ferdinad(Elefant)"
Z důvodu? Takových "výkřiků" tu již padlo mnoho, proto by bylo dobré svou úvahu rozvést.
deny2299 31.7.2008 09:28 - č. 1260
deny2299 ja si myslim ze nejlepsi samohybné dělo 2. svetove valky byl Ferdinad(Elefant)
croisier 30.7.2008 21:16 - č. 1259
croisier Není zač. Když je zajímavé téma, proč si ho nevyhledat. Bohužel v tom moc jasno stejně není
ja_62 30.7.2008 14:42 - č. 1258
ja_62 Děkuju za vypsání, myslím, že to je zajímavé nejen pro mě.
croisier 29.7.2008 19:29 - č. 1257
croisier Concord a jeho fotopublikace US Tank Destroyers in Combat pak už jen na fotkách i v textu potvrzuje teorii, že u M10 i M36 se jednalo o dílenskou záležitost, zatímco u M36B2 byla plechová střecha montávána sériově. Z výše zmíněného mi taky vychází, že stanovit poměr v používání plechové střechy dost dobře nejde a zřejmě ani nikdy nepůjde. Lze se o něm pouze domnívat na základě publikovaných fotek, kde se vozidla s onou střechou vyskytují dost vzácně.
croisier 29.7.2008 19:25 - č. 1256
croisier Tank Destroyers in Action (Squadron, Mesko, 1998)
M10:
In the close confines of street fighting the crews were often exposed to snipers, grenades, and overhead shell bursts which could be deadly. Some units made improvised overhead protection using sandbags, wood, and in a few cases, jury rigged armored enclosures. There were no modifications on the production line to address this problem and it was to remain a major concern to the end of the war.
One of the main drawbacks of the M10 was its open turret top. This proved a liability during combat in towns and dense vegetation or jungle. No satisfactory solution was ever developed to rectify this problem aside from modifications made in the field.

M36B2:
The most noticeable change which was incorporated on these was the addition of overhead cover as a result of reports from the battlefield. A series of folding flaps allowed the crew to button up when in danger from small arms or artillery fire yet did not cause a serious reduction in all around vision.
croisier 29.7.2008 19:24 - č. 1255
croisier
ja_62 napsal v č. 1254:
"Já si myslím, že pokud má někdo přesnější informace než ty moje, značně nedokonalé, neměly by zůstat jen v SZ."


O.K., ale jen vyjímečně jelikož mám dovolenou

Hunnicutta máš, takže to asi není třeba řešit a aspoň v tom nemusím hledat. A co nám na toto téma říká populární literatura?

M10 and M36 Tank Destroyers (Osprey, Zaloga, 2002)
Troops in the field had applied make-shift armored avers over the open roof of the M10 and M36, and a standardized roof armor kit was developed starting on August 15 1944 and was applied to late production vehicles. Many units found the open roof of th M10 and M36 to be a mixed blessing. On the one hand, it provided good visibility when looking for targets, and it offered an easy means of escape if the vehicle was hit and burning. On the other hand, it made the crew more vulnerable to sniper fire and artillery air bursts. Some tank destroyer units in Italy began to experiment with armored cover in the summer of 1944, and the idea also caught on in France. In September 1944, the 13th Tank Destroyer Battalion had its maintenance personnel attach improvised 5/8 inch steeI folding over the turret roof of about half of its M10 tank destroyers to provide a measure of protection.
This led to a parallel program in the United States, with Ordnance authorizing the start of a program to develop an overhead cover for the M10 on September 13 1944. In November 1944, the commander of the 5th Tank Destroyer Group responsible for the battalion in the Seventh US Army in AIsace queried all his battalions on the matter but found that with the exception of the 13th TD Battalion, none of the other battalions thought the added armor was worth the trouble. This attitude would soon change. The Ardennes fighting and the related fighting in Alsace also changed attitudes about other issues. For example, the battalions of the 5th Tank Destroyer Group which had previously been so skeptici of armored roof covers, completely changed their attitude and a program began to provide covers for all vehicles.
ja_62 29.7.2008 17:31 - č. 1254
ja_62 V pořádku, já jen aby to bylo vyjasněno.




Jinak, já se o konstrukci obrněných vozidel zas tak nezajímám, ale co se mi podařilo najít, tak podle Hunnicuttova Shermanu, ocelová střecha nad věží měla být standardním rysem M36 produkovaných v roce 1945.

M10 se v té době už nevyráběl (přesněji řečeno v té době byly nanejvýš jeho korby používány jako základ M36), takže pravděpodobně šlo jen o přestavby v polních dílnách. (Fotografii takto přestaveného vozidla, s jiným typem střechy než tou standardní u M36, jsem, ve výše uvedeném prameni, viděl jen jednu, z čehož ten poměr nemíním zjišťovat).

Já si myslím, že pokud má někdo přesnější informace než ty moje, značně nedokonalé, neměly by zůstat jen v SZ.
croisier 28.7.2008 19:08 - č. 1253
croisier Sorry, nevšiml jsem si, že to je akorát takto vytržená informace a navíc citace. Přišlo mi, že zas někdo pobral informaci o nasazení improvizovaných střech jako informaci o všeobecném vybavení vozidel ;-)
Navíc koukám, že to procento jsme s dotyčným řešili letos v dubnu, ale pomocí SZ.
ja_62 28.7.2008 18:01 - č. 1252
ja_62
croisier napsal v č. 1251:
"Tento poznatek vychází ze spatření modelů od Academy nebo z reálné studie kolik vozů na frontě bylo takto vybaveno?"
Tento poznatek otto carius získal zde [téma č. 259 - přísp. č. 920].

Proč svou citaci jako takovou zřetelně neoznačil, jakož i důvod proč touto informací vůbec zničehonic přispěl do diskuse, mi není znám.


DuGalle zde nebyl od 27. června 2005, čehož někteří diskutující litují víc než jiní, (já osobně mám pocit, že diskuse o obrněné technice tady za jeho absence značně ztratily na úrovni) takže asi nelze očekávat jeho reakci.
croisier napsal v č. 1251:
"Tento poznatek vychází ze spatření modelů od Academy nebo z reálné studie kolik vozů na frontě bylo takto vybaveno? Kolik fotek M10 / M36 jsi viděl a na kolika z nich byly takto upravené střechy?"
Nicméně v rámci své občasné až sebevražedné tendence k obhajobě nepřítomných kolegů bych poukázal na to, že ačkoliv zdroj DuGalleho informací mi není znám, interpretoval bych jeho příspěvek č. 290 tak, že se v něm vůbec nevyjadřuje k tomu, jaké procento M10 / M36 bylo těmito střechami vybaveno, pouze k tomu, že se u nich v roce 1945 ta střecha objevuje.
croisier 27.7.2008 11:07 - č. 1251
croisier
otto carius napsal v č. 1245:
"V roce 1945 se navíc objevuje na M10 i M36 ta nastíněná střecha - nad věž byla nainstalována střecha, jejíž část se dala odklopit."
Tento poznatek vychází ze spatření modelů od Academy nebo z reálné studie kolik vozů na frontě bylo takto vybaveno? Kolik fotek M10 / M36 jsi viděl a na kolika z nich byly takto upravené střechy?
ja_62 8.7.2008 18:00 - č. 1250
ja_62
ja_62 napsal v č. 1237:
"by bylo vhodné vyvinout vozidlo se stabilisovaným kanonem, schopné palby za pohybu se snad (musel bych se podívat) zmiňuje až nějaká zpráva Tank Destroyer Center z prosince 1944."
2. prosince 1944, zpráva genmjr. Dawleye (velitele Tank Destroyer Center) hodnotící dosavadní činnost a budoucí perspektivy stíhačů tanků pro velitelství Army Ground Forces - v rámci zvažování perspektivního vývoje mj. požaduje i vozidlo disponující ochranou bojového prostoru, proti střepinám, (ale při zachování rozhledu), stabilisovaný kanon, s ejektorem, aby měla posádka posádka po výstřelu zachován výhled.
Larry 6.7.2008 16:03 - č. 1249
ehm, mam aj model aj skicu. ;)
otto carius 5.7.2008 22:54 - č. 1245
Du Galle: V roce 1945 se navíc objevuje na M10 i M36 ta nastíněná střecha - nad věž byla nainstalována střecha, jejíž část se dala odklopit. Střecha byla mírně nad věží, takže osádka se nemusela krčit a viděla skrze poměrně velkou štěrbinu po celém obvodu věže. Tenhle typ střechy tak chránil akorát proti vhození granátu či palbě shora, částečně proti střepinám a vůbec proti palbě sniperů.
Ondík 2.7.2008 20:05 - č. 1244
Ondík
Larry napsal v č. 1239:
"To Ondik: Hej, klidek, to bol len taky napad, ked som videl tu skicu ASU 85. Vobec mi neslo o nejake zrovnavanie. "
Larry napsal v č. 1236:
"Myslel som skutocne ASU 85, mam jej model a fakt mi pripomina Jagdpanthera, aspon spredu."
Tak máš model, nebo skicu? Trochu se v tom zamotáváš, ne? Ale za to já přeci nemůžu.
Larry 2.7.2008 19:03 - č. 1243
Este jedna vec, mozete mi niekto dat link, kde zistim daco o typoch municie? (aj vsucasnosti pouzivanej)?
121-140 z 1227
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po