Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1021-1040 z 6497
<< 49 50 51 52 53 54 55 >>
Po
Kreon 27.9.2006 16:12 - č. 8495
Kreon
Algernon napsal v č. 8493:
"No jo… Mám ti spíš ten pocit, že ekonomika (v té době) prostě už neměla žádné rezervy, byla už vyčerpaná (ne-li už na pokraji zhroucení?), a to (možná) už z toho předválečného zbrojení? "
A není to to samé co jsem psal akorát bráno z jiné strany? Italové ztratili dech již v době občanské války ve Španělích, jejich Cr.32 horko těžko obstávali s ruskými I-15, natož pozdějšími typy. Oni prostě zaspali dobu již před válkou, k tomu přičti jejich přirozenou laxnost, problémy se surovinami, odborným personálem atd. a výsledek se dostavil.
Kreon 25.9.2006 14:18 - č. 8492
Kreon Ne, ale ty stohy zahraniční literatury, co jsem sháněl, jsem řádně probral, a kdybych na něco takového narazil, tak bych si to určitě pamatoval.
Kreon 25.9.2006 14:14 - č. 8490
Kreon Tom: ani bych neřekl, že by výroba pětkové řady byla natolik složitá. Nepamatuji se na to, že by Italové měli nějaké velké problémy s konstrukcí, ani prototypy nevykazovaly nedodělanost konstrukce. Ty problémy bych skutečně viděl především v tom, že italská ekonomika jako celek prostě zaspala dobu a to citelně.
Kreon 25.9.2006 14:10 - č. 8489
Kreon Algernon: co by mělo být na "Italech" kontroverzního? Všechno je jasné, jak křišťálová studánka s mírným obsahem síry .

guano: já nic nevim.

Algy: co se týče té "protiváhy" Fiatu k C.202 a Re 2001, tak tam šlo skutečně o ten domácí motor. Tuším, že samotné ministerstvo letectví pověřilo Fiat, aby jako jediný domácí výrobce se věnoval vývoje čistě italského motoru a nezabývalo se zástavbou DB 601A do svého draku. To, že se následně ten italský motor nepovedl a místo toho se přijal DB 605A, bylo jen následkem níže zvedených (ne)schopností Italů.

Představa, že by se všichni věnovali vývoji domácího motoru, mě děsí, protože to by ani neexistoval relativně slušný C.202 a Italové by masově používali CR.42 a G.50 ještě v roce 1944...
Tom 23.9.2006 18:16 - č. 8488
Tom V souvislosti s dotazem na Bk-534 mne napadá...

V té době (podzim 1938) existovalo v řadové službě jen několik málo typů stíhaček vyzbrojených kanóny. Jednak ruské I-16 typ 17, které měly dva ŠVAKy (v počtu minimálně desítek kusů), dále francouzské D-501 a D-510 s jedním Hispanem 402 (počet řádově několik set kusů) a MS-405/406 s jedním HS 402 (necelé dvě desítky kusů).
Tom 22.9.2006 21:07 - č. 8487
Tom Taky do té doby Fiat dělal trochu jiná letadla. Přece jen CR.42 nebo G.50 byly technologicky jednodušší. A najednou nosný potah, skořepina, nýtování potahu, nové tolerance při výrobě...
guano 22.9.2006 16:40 - č. 8486
guano Rekl bych, ze kombinace vsech duvodu, ktere si uvedl, plus italsky pristup k praci....
Napr. podle puvodniho zadani melo byt vyrobeno 3600 Fiatu G 55 u ruznych vyrobcu, cast objednavek byla ministerstvem zrusena. Produkce se brzdila - vyvoj se zpomaloval, tovarna byla vybombardovana - byl nutny presun do novych lokalit, byrokraticka zpozdeni - neustale smernice a "zlepseni", delnici museli pracovat mimo mesto.....
Dale mozna take nakup D 520 a Bf 109 ovlivnil produkci.
guano 21.9.2006 10:06 - č. 8484
guano Fiat G 55 - podle vseho to vypada, ze zatimco u Reggiane a Macchi dali prednost licencnimu DB 601A, tak u Fiatu se nejprve soustredili na vyvoj G 55 s motorem Fiat A 38 (sestnactivalec, dve dvouliste protibezne vrtule), a kdyz se vyvoj motoru nedarilo dotahnout v kratke dobe do konce, presli na G 55/DB s DB 605A.

Kreon bude urcite vedet vice.
Simi 7.9.2006 21:15 - č. 8481
No zas takovej blázen abych si prohlížel všechny příspěvky nejsem,proto sem zadal do hledání Nowotny a bylo to
Simi 7.9.2006 21:04 - č. 8479
jj dobře sorry,příště si teda budu dávat bacha co píšu
Simi 7.9.2006 20:52 - č. 8477
Já jen že je na to hold dvojí pohled z jedné strany Němci kteří nechtějí v žádném případě uznat že by ho někdo sestřelil a tvrdí že šlo spíše o závadu na stroji a na druhé Spojenci kteří si naopak nárokují jeho sestřel.Pravda bude zřejmě někde mezi tim.
Moby 7.9.2006 19:59 - č. 8475
Moby
Simi napsal v č. 8474:
"Nowotnymu,v příspěvcích ze začátku loňského roku jsem si přečetl různé názory na to jak zemřel,objevovali se zde teorie jako že byl sestřelen ještě na zemi "
Sestřelit někoho na zemi je celkem fuška
Simi napsal v č. 8474:
" "Ach bože,bože,bože,mé turbíny,mé turbíny-ach bože,"křičel Nowotny do rádia"
Simi napsal v č. 8474:
"Byl to zoufalý nářek."
Taky bys z toho nebyl kór vodvázanej.
Simi napsal v č. 8474:
"Takže jestli si někdo nárokoval jeho sestřelení,tak ho sestřelil až potom co začal mít problémy s turbínami,takže za jeho smrt zřejmě může technická závada jeho stroje."
Co když ho třeba někdo střelil do tý turbíny? To, že má mašina problém je problém pilota, jak si s tím poradí (třeba se může vodpoutat z boje )- sestřel je sestřel jako každej jinej.
Simi napsal v č. 8474:
"Jeho Me 262 se stále rychleji řítil k zemi.Ze všech stran se na smrtelně raněné letadlo vrhaly Mustangy.Jeho letadlo se nakonec zabořilo do země. "
No, možná že si mysleli, že je to rafinovanej únikovej manévr .
Simi napsal v č. 8474:
"sestřelil až potom co začal mít problémy s turbínami,takže za jeho smrt zřejmě může technická závada jeho stroje."
No to asi ne, když ho někdo sestřelil. Jako kdybys měl žízeň a šel se napít do studny a spad tam- taky neumřeš žízní ale utopením.
Simi 7.9.2006 19:51 - č. 8474
Chtěl bych se zde vrátit k Walteru Nowotnymu,v příspěvcích ze začátku loňského roku jsem si přečetl různé názory na to jak zemřel,objevovali se zde teorie jako že byl sestřelen ještě na zemi a uhořel,nebo že ho sestřelili američané ve vzduchu,ale v knize Tygr z Volchovstroje od jeho bratra Rudolfa,kterou z většiny napsal podle vzpomínek Nowotnyho dvojky Karla Schno"rrera,se píše cituji: "Ach bože,bože,bože,mé turbíny,mé turbíny-ach bože,"křičel Nowotny do rádia.Byl to zoufalý nářek.Jeho Me 262 se stále rychleji řítil k zemi.Ze všech stran se na smrtelně raněné letadlo vrhaly Mustangy.Jeho letadlo se nakonec zabořilo do země.

Takže jestli si někdo nárokoval jeho sestřelení,tak ho sestřelil až potom co začal mít problémy s turbínami,takže za jeho smrt zřejmě může technická závada jeho stroje.
Gryzlov 1.9.2006 17:11 - č. 8473
Gryzlov Děkuji i tak. Sám jsem to nepotřeboval. Kamarád to po mně chtěl. Přeposlal jsem mu vše, co si mi napsal a ... on tu knížku koupil v antikvariátě asi před půl hodinou, než jsem mu psal

Přesto děkuji ještě jednou!
bush 1.9.2006 16:08 - č. 8472
bush
Gryzlov napsal v č. 8471:
"Odkaz na NETu asi nikde neexistuje? Nenašel si nickde stránky, kde by to bylo popsáno?"
Bohužel o ničem takovým zatim nevim.. nic se mi najít nepodařilo. Když si počkáš cca do půlky září, tak už najdeš článek na mejch stránkách (menší reklama - omlouvam se pánové), ale do tý doby ti asi nezbude nic jinýho než mrknout do knížek, co sem psal v minulym příspěvku.
Gryzlov 1.9.2006 14:28 - č. 8471
Gryzlov Děkuji Ti moc. Po knížkách zapátrám. Odkaz na NETu asi nikde neexistuje? Nenašel si nickde stránky, kde by to bylo popsáno?
bush 1.9.2006 12:33 - č. 8470
bush
Gryzlov napsal v č. 8469:
"Nemáte někdo podrobný rozpis bodového systému Luftwaffe, podle kterého byly hodnoceny sestřely letadel v roce 1944. Tento systém byl zaveden kvůli udělování rytířských křížů."
Tenhle bodovej systém můžeš najít v knížce od Svatopluka Matyáše: Stíhací esa Luftwaffe 1939-1945 na str. 52, 53, 54. Pokud myslíš Punktzahl, tak to je ono. Potom se o něm zmiňuje i Mike Spick v knížce: Stíhací esa Luftwaffe - tady už si nejsem se stranou jistej.
Gryzlov 1.9.2006 08:17 - č. 8469
Gryzlov Nemáte někdo podrobný rozpis bodového systému Luftwaffe, podle kterého byly hodnoceny sestřely letadel v roce 1944. Tento systém byl zaveden kvůli udělování rytířských křížů.
Tom 25.8.2006 22:24 - č. 8467
Tom
Tom napsal v č. 8457:
"Je pozorovatelný vliv dopředné rychlosti na výsledný tlak kompresoru?"
BTW...teď mne vlastně napadá...tohle se mohlo projevit až ve chvíli (ve výšce), kdy regulace plnícího tlaku už neměla co omezovat a "všechno" z kompresoru šlo do motoru. Do té doby to jen snižovalo výkon nutný k pohonu kompresoru...Zajímavá myšlenka...škoda, že přišla tak pozdě
Tom 24.8.2006 20:23 - č. 8462
Tom
Algernon napsal v č. 8460:
"Na výkonech to je, tuším, hezky vidět v mém oblíbeném grafu výkonů pro BMW 801D-2 (ten kořistní motor, zkoušený Brity). Jsou tam vynesena dvojí data."


Jenže v případě dat při rychlosti X km/h asi nepůjde o výkony skutečně změřené v letu, nýbrže o výkony změřené na brzdě, kdy byl v sání udržován uměle tlak odpovídající přeměně rychlosti? Nějak si neumím představit, kterak by se měřil výkon na skutečném FW 190 v letu. Nebo se BMW 801 dostal v Británii i na nějakou létající zkušebnu?
1021-1040 z 6497
<< 49 50 51 52 53 54 55 >>
Po