Knihy a časopisy o 2. světové válce a vojenské historii

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2961-2980 z 3072
Po
Ondík 25.4.2003 15:38 - č. 119
Ondík Hartmann: Já vím o jednom Tvém dědovi (snad kdysi jsi se na starém fóru o tom zmiňoval). Co ten druhý? Pokud je to příliš osobní otázka, nemusíš mi samozřejmě odpovídat.
Hartmann 25.4.2003 15:34 - č. 118
Hartmann Ondík: Já měl příbuzné na obou stranách, tak už to v životě chodí. Všicni byli z Těšínska (na to nemáš monopol Ralle :)
Ondík 25.4.2003 15:28 - č. 117
Ondík Hartmann: Opět souhlas. Další rozhovor po téhle koleji povede jen ke ztrátě času. A pro Ralla dodávám, že můj příbuzný bojoval v čs. zahraniční armádě.
Hartmann 25.4.2003 15:24 - č. 116
Hartmann Rall - Ty jsi mi nějakej chytrej.
vy někde v protektorátě jste seděli na řiti
Ty víš, odkud jsem? Nevíš a plácáš=opět lžeš a navíc urážíš.
Tvůj příspěvek je navíc naprosto vyhýbavý - ani zmínka o tématu, o které jde - dobrovolnost vstupu do SS.
Rall 25.4.2003 14:09 - č. 115
Hartmann-odhalil jsi mě,přiznávám se,navedla mě má babička... Co ty víš o tom jak to tady vypadalo,že můžeš někoho obviňovat ze lži? Komise (konkrétně v Mostech) se neptala! A zkus říci ne!!! vy někde v protektorátě jste seděli na řiti a naříkali jak vám je špatně, zatímco tady chlapi byli normálně odváděni a né do pohodlíčka na západ jak se často tvrdí ale do pěkných sraček na východě!!!Můj děda se vrátil bez nohy a jeho dva bratři se z Kaliningradu už nikdy nevrátili a to ten jeden z nich byl lékař,takže pokud nemáš všechny informace,tak někoho neobviňuj ze lži!
Ondík 25.4.2003 13:30 - č. 114
Ondík Glynwed: Druhá půle roku 44 a 45 ale nejsou zcela typické. Docházelo třeba i ke snížení požadované minimální výšky apod. Nároky šly zkrátka hodně dolů ten tady tak často zmiňovaný výcvik značně zákonnitě upadal. Tohle období asi nemůžeme brát jako typické.
Glynwed 25.4.2003 12:28 - č. 113
Glynwed Dobrovolnost a rasová čistota platila určitě na začátku války, ale roky 1944,1945 podstatně změnily systém rekrutace (viz litevské, ukrajinské jednotky SS). Od roku 1943-1944 byla většina zahraničních jednotek bojujících v rámci různých divizí WH (francouzi, valoni, vlámové, belgičani,...) odvelena k SS. Podle svědectví jednoho poláka probíhaly odvody v roce 1944/45 tak, že v místnosti byly rekruti rozděleny na tři skupiny - jedna šla k WH, druhá ke Kriegsmarine a třetí k SS.

to Rall: Věřím tomu, že "pokud jsi byl statný, atletické postavy, inteligentní a měl jsi VOLKSLISTU-šel jsi k SS". O tom, kam kdo bude přidělen rozhodovala komise, a SS si určitě nárokovaly to "lepší" co šlo ještě vyškrábat.
Ondík 25.4.2003 11:23 - č. 112
Ondík Hartmann: Plný souhlas. A ještě malá poznámka - do SS musel mít zájemce "rasově čistý" rodokmen mnohem déle, než odvedenci do WH.
Hartmann 25.4.2003 10:26 - č. 111
Hartmann Rall: To lžeš úmyslně nebo Tě někdo navedl?

Povinně a bez diskusí mohl být člověk odeveden JEN do Wehrmachtu. Do SS se vstupovalo DOBROVOLNĚ. Ano, někteří branců z Těšínska sloužili v SS, ale ne proto, že by se s nimi nikdo nebavil, ale protože se tak svobodně rozhodli. Z různých důvodů, ale vždy dobrovolně.
Tom 25.4.2003 10:20 - č. 110
Tom To karaya1: "...to je na něm- některé prameny "opomine" a jiné zdůrazní..." Ano, zrovna jako čtenář
Rall 25.4.2003 10:03 - č. 109
karaya1-já jsem z Těšínska-u nás byly trochu jiné poměry než v protektorátu.Pokud jsi byl statný,atletické postavy,inteligentní a měl jsi VOLKSLISTU-šel jsi k SS(o tom se nediskutovalo)-takových případů jsou u nás desítky.
karaya1 24.4.2003 19:16 - č. 108
karaya1 rall: to by mě zajímalo...
pE: souhlas, SS byly perfektně vycvičené a měly obrovskou motivaci - jak jinak by dokázaly vydržet v bitvách jako Demjansk, Charkov, Caen,...??? Knihy o SS (a nejen o nich) jsou do velké míry ovlivněny osobním míněním autora- může to zpracovat protiněmecky, proněmecky či neutrálně. Jak, to je na něm- některé prameny "opomine" a jiné zdůrazní...
Rall 24.4.2003 15:07 - č. 107
Souhlas ty zločiny se staly.Souhlasím s pE-jednotky SS byly velmi dobře vycvičené a hlavně měly odhodlání.Nic na světě není jen černé nebo jen bílé-byly jim vštěpovány zásady pozitivní i velmi negativní.Víte jak se obyčejný rekrut mohl stát vojákem SS?
alyk 24.4.2003 14:28 - č. 106
alyk to jasan - jen je skoda, ze v soucasne dobe velke mnozstvi BRAKOVE literatury zamerene ZEJMENA na nemeckou armadu a hlavne SS krivi a spatne interpretuje vysledky 2. svetove valky a mate mnohe lidi!!! dorusta generace mladych lidi, kteri vidi v SS vzor pro sve chovani, nechteji slyset objektivni a podlozene nazory mnoha spisovatelu a historiku z obou stran o SKUTECNOSTI, ktera se bohuzel stala!!!
Kreon 24.4.2003 11:48 - č. 105
Kreon Tom: víš že Naše vojsko bude znova vydávat Sakaie? A taky Lamberta - K slávě odsouzeni.
jasan 22.4.2003 21:51 - č. 104
jasan to rommel:Du bist ein "kreten",ja si myslim ze pE nikde nerekl ze obdivuje zlociny SS.a kdyz tvuj deda to videl co proti tomu dela!(nech me hadat asi nic a vesele se snima fotil?)ja mel prastryce taky u wehrmachtu on vedel pro co bojoval a pro koho,proste tak to v te dobe bylo!SS byly soucasti te doby a at si o nich kazdy udela svuj nazor za to ho nemusis tytulovat ala untermensch .Howg
princEugen 22.4.2003 18:46 - č. 103
princEugen ale oni byli silna jednotka,jinak by asi nebyli tak uspesni...a deda asi videl jen zlomek toho co delali....
ROMMEL 22.4.2003 18:36 - č. 102
Eugen:
Du bist ein untermensch!!!

Pro jistotu německy abys rozuměl...Víš děda byl u jedne poměrně neznámé složky WH a viděl co dělali SS...Schvalovat jejich činy a vubec SS jako nějakou silnou a morálně založenou sílu(myšleno jako silnou jednotku) mi přijde na nejvýše sprosté a absolutně neetické....Amen a Schluss...
princEugen 22.4.2003 15:17 - č. 101
princEugen ja rek ze na nich bylo neco chytryho a obdivuhodnyho???

kazdopadne slouzili svymu ucelu...
Kelby 22.4.2003 15:02 - č. 100
PrincEugen: ... no moc nechápu, co bylo chytrýho a obdivuhodnýho například na plynovejch komorách, ale ty máš určitě nějaké vysvětlení. (Lva a antilopu neberu)
2961-2980 z 3072
Po