Knihy a časopisy o 2. světové válce a vojenské historii

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2941-2960 z 3072
Po
Pet 25.4.2003 19:49 - č. 145
Pet Jestli nevíte co má společnýho kapitalismus s přirozeným výběrem,nabízím vám jednoduché vysvětlení:kapitalismu je přirozený výběr.
ROMMEL 25.4.2003 16:40 - č. 141
Ni Haautallä pinntee tremso kintaallaa.
Hartmann 25.4.2003 16:34 - č. 140
Hartmann Sí, é finita. Niente personale !
Hai una problema con lingua ceca e tedesca - Fw 190 .
Glynwed 25.4.2003 16:28 - č. 137
Glynwed Hartmann napsal v č. 111: "Rall: To lžeš úmyslně nebo Tě někdo navedl? Povinně a bez diskusí mohl být člověk odeveden JEN do Wehrmachtu. Do SS se vstupovalo DOBROVOLNĚ. Ano, někteří branců z Těšínska sloužili v SS, ale ne proto, že by se s nimi nikdo nebavil, ale protože se tak svobodně rozhodli. Z různých důvodů, ale vždy dobrovolně."

Hartmanne sorry, ale do týhle diskuze ses zatáhnul sám. A že mě házíš do stejnýho pytle s Čmeláčkem, tak to ti teda pěkně děkuju. Možná kdybych měl v logu jednoho hezkýho FW-190 snad bys mi odpustil .

Komedia et finita est.

P.S. O víkendu neúřaduju, takže reakce na případný poznámky až v pondělí.
Ondík 25.4.2003 16:20 - č. 136
Ondík Hartmann:Zdravím
Glynwed 25.4.2003 16:19 - č. 135
Glynwed to Hartmann: Z češtiny jsem měl na střední škole vždycky za 3 .
A průběh přechodu? Asi něco jako když Abwehr přešel pod SD.
Hartmann 25.4.2003 16:17 - č. 134
Hartmann a podřizoval bych Himmlerovi a ne Himmlerovy . Ne fakt, do diskuse o SS už jsem se nachal zatáhnout párkrát, vždy to má ten samý scénář. Obzvlášť diskuse s Čmeláčko-Peiprem byla velmi přínosná . Stejně má nejzdravější přístup Ondíka Další rozhovor po téhle koleji povede jen ke ztrátě času.
ROMMEL 25.4.2003 16:12 - č. 133
to jasan:Tyhle urážky si vyprošuju.Děda sloužil ve Werkschutzu ve Škodovce v Plzni.Když si tam přijelo Gestapo z 2ma náklaďákama plnejma chlapama od SS Totenkopf a na místě prostě bezdůvodně postříleli asi 30 lidí,to je potom velká bojová morálka.Uznávám bojové úspěchy SS divizí v Rusku,Francii a vůbec všude,ale prostě moje přesvědčení mi nedovoluje schledávat takovéto činy,jaké sem zmínil.Sám sem zaměřený na Wehrmacht a pancéřové jednotky.Kupříkladu Wittmann byl u SS a nedělal taková zvěrstva(pokud pominu to množství zničený techniky i s posádkama),nebo Ernst Barkmann byl u SS-Standarte Germania,tankový velitel,PzKpfw III a neudělal nic proti "lidskosti",kromě toho,"Během jeho velmi úspěšné kariéry získal Barkmann rytířský kříž, vyznamenání za 25 a 50 tankových bitev. Přežil válku a dnes žije v Německu."

Hartmann 25.4.2003 16:12 - č. 132
Hartmann stali nebo staly - jaký měl průběh ten přechod?
Glynwed 25.4.2003 16:09 - č. 131
Glynwed Glynwed napsal v č. 122: "Něco podobnýho se stalo i s pluky policie, když byly v roce cca 1943 podřízeny Himmlerovy a stali se z nich policejní pluky SS."

A co řekneš na tohle?
Hartmann 25.4.2003 16:07 - č. 130
Hartmann Tak to není názor ani tam nepíšu, že to názor je. Toto je faktem, SS byla dobrovolnická organizace.
Glynwed 25.4.2003 16:06 - č. 129
Glynwed Hartmann napsal v č. 111: "Povinně a bez diskusí mohl být člověk odeveden JEN do Wehrmachtu. Do SS se vstupovalo DOBROVOLNĚ. "

Ano, je to Tvůj jenom názor, nepodložená spekulace. Ale seriózní debata o historii musí být založena na faktech, nemyslíš?
Hartmann 25.4.2003 16:03 - č. 128
Hartmann Glynwed: Při klasickém odvodu se vyhlédnou vhodné typy, těm se nabídne služba u SS - a zkus to odmítnout! Pak ti daj podepsat papír že jsi do SS vstoupil dobrovolně - a najednou tady máme z venkovskýho kluka dobrovolníka jak vyšitýho. Tohle je můj osobní názor, a nechci tím nikoho urazit ani potěšit.

Ano, je to Tvůj jenom názor, nepodložená spekulace. Ale seriózní debata o historii musí být založena na faktech, nemyslíš?
Glynwed 25.4.2003 15:58 - č. 127
Glynwed Máš opět pravdu. Jádro tvořily muži, kteří sloužily u WH legie "Wallonie", a noví rekruti už věděly že se hlásí k SS.
Je však trochu problém ukazovat jeden příklad a snažit se ho aplikovat na všechny případy. Rozhodně nesouhlasím s tím, že VŠICHNI příslušníci jednotek SS se k těmto jednotkám dostali jen tak, že se DOBROVOLNĚ přihlásily.
Samozřejmě se musíme vysmát všem pokusům dokázat, že VŠICHNI příslušníci SS byly DONUCENI vstoupit do těchto jednotek. To je samozřejmě blbost.
Ondík 25.4.2003 15:53 - č. 126
Ondík Hartmann: O změnách té koncepce od Dava vím.
Hartmann 25.4.2003 15:51 - č. 125
Hartmann Glynwed: Ještě je tu jeden fakt, že Degrelleho jednotka byla zfrormována asi pětkrát úplně od téměř nuly, protože na východní frontě přišla o všechny příslušníky. Pak se DeGrelle vždy vrátil do Belgie, verboval dobrovolníky a postavil jednotku znova. Při vstupu do SS byla formována zrovna nová jednotka, takže dobrovolníci se už hlásili rovonou do Waffen-SS.
Hartmann 25.4.2003 15:45 - č. 123
Hartmann Ondík: Tak už jsem to vykecal, budiž .
David Gore by Ti potvrdil, že se děda měl zúčastnit za německou stranu natáčení dokumentu o Ostravské opraci, která byla včera v televizi. Pak se ale trochu během příprav změnila koncepce (nepřijeli Rusové a Němci) tak, že to bylo jen o českých tankistech, tak z toho sešlo.
Dva dědovi bratranci se dostali jako zajatci WH do Anglie a vrátili se zpět s Polskou západní armádou. Třetí bratranec se nevrátil od Leningradu.
Glynwed 25.4.2003 15:42 - č. 122
Glynwed Máš pravdu, ale tady mluvíme o obyčejných vojácích. Myslíš si že těch se Degrelle ptal? Prostě se z vojáků WH staly vojáci SS-Sturmbrigade "Wallonie".
Něco podobnýho se stalo i s pluky policie, když byly v roce cca 1943 podřízeny Himmlerovy a stali se z nich policejní pluky SS.
Hartmann 25.4.2003 15:39 - č. 121
Hartmann Glynwed: většina zahraničních jednotek bojujících v rámci různých divizí WH (francouzi, valoni, vlámové, belgičani,...) odvelena k SS

Sám DeGrelle (velitel brigády Walonie) píše ve své knize, že vstup své dobrovolnické jednotky do SS sám vyjednal z vlastní iniciativy u Himmlera, aby pro ní získal lepší výzbroj a aj. podmínky. Tomu říkáš odvelení?
Glynwed 25.4.2003 15:38 - č. 120
Glynwed Je jasný, že každý kdo chtěl se do SS mohl přihlásit dobrovolně, a samozřejmě ne každýho dobrovolníka vzali (měření "árijské" hlavy, dokládání říšského původu až do třetího kolene). Tohle je typický pro roky cca 1935-1940. Válka v Rusku si však vyžádala první velké ztráty, a zároveň Hitler požadoval zvýšení počtu jednotek SS. Jak najednou pokrýt ztráty a zároveň získat muže pro postavení nových jednotek? Sníží se požadavky na tělesnou zdatnost a "árijskost", a dobrovolnost se obejde.
Při klasickém odvodu se vyhlédnou vhodné typy, těm se nabídne služba u SS - a zkus to odmítnout! Pak ti daj podepsat papír že jsi do SS vstoupil dobrovolně - a najednou tady máme z venkovskýho kluka dobrovolníka jak vyšitýho.
Tohle je můj osobní názor, a nechci tím nikoho urazit ani potěšit. A jestli má někdo jiný názor, můžem se k tomu vykecat třeba doskonání (viz Glynwed x Jasan), a neznamená to že se třeba v jinejch věcech neschodnem.
2941-2960 z 3072
Po