Zajímavé akce ve vzduchu

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-380 z 389
<< 16 17 18 19 20
Po
Tom 8.9.2003 15:46 - č. 43
Tom To Dzin: myslím, že se mýlíš, neklesá. Jen neroste tak rychle!

Já obdivuju fantastické výkony v navigaci a tady u mne vede major Mitchell se svou perutí, co nad Bougainvillem sestřelili Jamamotovu G4M.
DuGalle 6.9.2003 22:10 - č. 40
DuGalle Algernon:
Kocour chovající se jako dobytek. Říká si že je modrý i když je šedivý, má být klidný ale v noci počká než začnu usínat a začne lovit moje nohy pod peřinou, tuhle jsem mu cvrnkal do pytlíku tak mi to zmetek oplatil v noci etc.

Bohužel pro tebe to je ten hraný film
Dzin 6.9.2003 22:09 - č. 39
Dzin Algernon: To vys, kdysi davno, prded davnymi a davnymi casy, jsem si miloval s jednim co take obcas chytal za kazde slovicko. Tak se to asi na me preneslo...:))))
Dzin 6.9.2003 21:35 - č. 37
Dzin karaya: mas v tom nepatrnou chybicku. Za C by jsi mel jeste napsat ze je funkci machova cisla. Soucinitel odporu (tvarovy soucinitel) se mneni dle rychlosti, jakou se puma pohybuje...:D Jinak ale jsi dobry...:))) Ted uz se jenom rozhodni, podle jake teorie odporu vzduchu budes pocitat a ma to v kapse...:D
C je vzasade konstantni, az do okoli M1. Rekneme ze od M0.75 az do M1 zacne velmi rychle narustat a pote do M1.25 zase velmi rychle klesa. Tento narust je opravdu masivni (C se zvetsi nekolikanasobne) a zkus tipovat, jak se to projevuje na odporu? Samozrejme, zvetsi se (take nekolikanasobne). A zkus tipovat jeste. Jestli ze se odpor vzduchu nekolikanasobne zvetsi, jak moc to ovlivni rychlost pumy? :D
karaya1 6.9.2003 17:34 - č. 36
karaya1 algernon: u aut se to běžně uvádí (teda musíš najít PODROBNOU tabulku tech. parametrů, ale jde to), tak sem myslel, jestli nebyl před "uvedením pumy na trh" taky nějaký podobný katalog s údaji...
karaya1 6.9.2003 12:35 - č. 31
karaya1 jinak ten vzorec pro velikost odporové síly je 1/2CSrv2, kde C je tzv. tvarový součinitel, závisející na aerodynamickém tvaru, S je obsah příčného kolmého řezu, r je hustota vzduchu, r = 1,20 kg/m3, v je rychlost pumy... Takže jestli mi dodáte hodnoty C a S pro ty pumy, možná se i pokusím spočítat dopadovou rychlost

emrich: total sranda, ten borec co to animoval se musel vyřádit
Emrich 6.9.2003 01:10 - č. 30
už tady vůbec někdo zmínil útok na Tokyo? Já jsem sice stíhač...ale zvednout B25 z Hornetu - to musela být celkem sranda .

Velká sranda je ale tohle: Jestli to neznáte, tak to musíte prostě 100% vidět: www.spanishcastle.com/justplanefun/toons.html
hlavně to s Me 163 jen potvrzuje, že přistání nebyl žádnej med
DuGalle 5.9.2003 23:19 - č. 29
DuGalle Velký útěk mám taky někde na kazetě, prima film. Škoda že jsem po zakoupení DVD odpojil video, respektive odpojil jsem ho dřív něž ho stačil odpojit kocouří dobytek

Nedávno jsem si na DVD pořídil klasiku - Memphis Belle. Není nad to si to pustit v originále s titulkama...
Dzin 5.9.2003 22:47 - č. 28
Dzin Algernon: Ja nevim, 50kg kvetinac na me jeste nepadal...:)))
Dzin 5.9.2003 22:45 - č. 27
Dzin Algerno: Davaji (hraje v tom Steve McQueen, ne?). A co se tyce nahravani, jasne, ja si posledni dobou zakladam vlastni valecnou filmoteku.
Dzin 5.9.2003 21:47 - č. 22
Dzin Velmi zajimave (alespon pro me) jsou letecke boje u Kurska, resp. jejich rizeni ze strany VVS. Ale i dalsi. Clovek vzdy musi rici, jake akce hodnoti. Jestli individualni nebo skupinove atd...
Dzin 5.9.2003 21:47 - č. 21
Dzin karaya: Proc by ho nemeli slyset? Jestli se cokoliv pohybuje menci ryclosti nez zvuk a vydava to nejaky zvuk pak ten zvuk :) uslysis drive nez to neco na tebe spadne... Navic ten tvuj vypocet je vice nez zjednoduseny. Puma se nepohybuje jenom smerem dolu, ale i dopredu...:) Ale uz o tom budu mlcet...:)
Ale akce Moskytu byly super...:D
karaya1 5.9.2003 15:36 - č. 20
karaya1 Anebo nálet Mosquit (žádných Moskytů, Dzine ) na velitelství gestapa v Oslu (nebo Kodani, nejsem si jistej, musím se podívat)? Co ten, ten se vám "nepáčí"?
karaya1 5.9.2003 15:34 - č. 19
karaya1 dzin: nezapomněl, jenom se mi nechtěly hledat ty vzorce, tak sem tam přidal něco pro rezervu... Ale jinak sem fakt myslel, že měla M>1, takže díky za info.
P.S.- ale lidi dole stejně neslyšeli charakteristický hvízdot pum, ne? Když se těleso pohybuje blízko zvuku, je to jen takový svist...
guano 5.9.2003 09:36 - č. 18
guano Co takhle utok Vildebeestu na Japy v Malajsii, prizemni Nettletonuv nalet Lancasteru na Augsburg, souboj V. Jichy se ctyrmi FW-190, obrana B-25 v pacifiku proti 8 Zerum (6 jich slo dolu, posadka B-25 prenasela nabojove pasy do horniho streliste).....
Tom 5.9.2003 07:35 - č. 17
Tom To Emrich a karaya1: vy si chlapci snad myslíte, že při seskoku parašutisty (podle uvedeného vzorce se nepočítá s ničím jiným než s výškou) ze stratosféry dosáhne nadzvukové rychlosti?

Existuje něco jako aerodynamický odpor rostoucí s druhou mocninou rychlosti. Ten vzoreček platí jen při značně zjednodušeném pohledu na věc a zanedbává aerodynamický odpor.
Dzin 4.9.2003 22:26 - č. 16
Dzin Karaya: Jen takove rypnuti, podle tveho tvrzeni tedy, kdyz pumu shodim z 10890m, tak jeji rychlost u zeme bude dvojnasobna, nez z 5445m, tedy mach 2? :) A pri tvem vypoctu, nezapomnel jsi trosku, ze se pohybujeme v odporovem prostredi? :)
Dzin 4.9.2003 22:26 - č. 15
Dzin Algernon: Jo, ten film byl dobry, nebudou ho davat ted na HBO?
Emrich 4.9.2003 21:39 - č. 14
ale podle toho vzorečku by ji teoreticky překonat mohla, ne?
karaya1 4.9.2003 16:30 - č. 12
karaya1 milo: Lamači přehrad- historie 617. squadrony RAF, autor unknown (spíš forgotten ). Ale psal tam, že pumy shozené z větších výšek dosáhnou před dopadem na zem nadzvukové rychlosti....

jinak jestli chceš fyzikální důkaz...
v=gt
h=(gt^2)/2, z toho h=(v^2)/2g, tedy aby rychlost byla nadzvuková, stačí, aby h>5445m... (beru rychlost zvuku=330ms^-1, jestli chceš tak počítej klidně s rezervou 6500m, čehož byly Lancastery v pohodě schopny...)
361-380 z 389
<< 16 17 18 19 20
Po