Sturmtiger: Tank?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
421-440 z 489
<< 19 20 21 22 23 24 25 >>
Po
karaya1 6.9.2003 11:55 - č. 73
karaya1 DuGalle: no, zakopat to před Reichstagem 2-3 ST s 12,8cm PaKem by možná nebyl až tak špatný nápad... Horší je, že by si z něj nejpozději za 10 minut udělaly Šturmoviky srandu
DuGalle 5.9.2003 19:41 - č. 72
DuGalle Stíhač tanků který předběhne každý bigoš? To by musela být klasa
brano 5.9.2003 19:28 - č. 71
KARAYA 1:Myslel som to tak,že keď už bola konštrukcia Sturmtigera hotová a kusy vyrobené,prezbrojením na stíhač tankov by sa určite využili účelnejšie.
karaya1 5.9.2003 15:15 - č. 70
karaya1 brano napsal(a) v č. 67: "Podľa mňa,by sa /po namontovaní vhodného PaKu/ mohla konštrukcia Sturma oveľa výhodnejšie využiť,ako ťažký jagdpanzer"

hmm, a že jich měli Němci málo Spíš než těžké (v podstatě) nemobilní stíhače tanků bych stavěl Hetzery/JgPzIV s 88mm KwK43... Ono ti bunkr s AT dělem vyjde v podstatě nastejno jako ST s PaKem... Akorát má (bunkr) lepší pasivní ochranu posádky, větší pohodlí a nižší nároky na zásobování
brano 1.9.2003 20:44 - č. 67
Podľa mňa,by sa /po namontovaní vhodného PaKu/ mohla konštrukcia Sturma oveľa výhodnejšie využiť,ako ťažký jagdpanzer.Inak doplním údaje o vezenom strelive na 12ks+1ks v hlavni a posádka sa najčastejšie udáva 5 mužov/vodič,strelec-radista,strelec,2 nabíjači/ a nie počet 7,ktorý bol prezentovaný v staršej literatúre.
brano 1.9.2003 20:43 - č. 66
Najprv si poopravím môj minulý chybný príspevok,že sa jedná o mažiar/doslovne je to-vrhač raket.striel/ a hodím ešte jeden príspevok...Sturmtiger prišiel v dobe,kedy už bol takmer k ničomu.Mestá sa stali oporou nemeckého odporu a úloha dobíjať mestské aglomerácie,bola už len rusácka záležitosť.Nazvať ho mestským tankom je trochu priľudový názov.Ak si vezmete TTD tohoto STURMA,tak je to svojou povahou akési ťažké taktické obliehacie delostrelectvo.Akási zmenšenina Karlmorsera.Lenže význam slova TAKTICKÝ u takéhoto stroja naznamená priame nasadenie v mestských uliciach.Taktika je len v tom,že je vysoko,či skôr vyššie mobilný.Predstava valiaceho sa monštra,približujúcemu sa úzkymi ulicami mesta k ohnisku odporu,vystavený paľbe nielen z jedného miesta,kde podpora pechoty a podpora iných strojov ľahšej kategórie je diskutabilná...to je ...aj napriek 100-150mm čelnému pancieru deprimujúce/pre posádku/.Ono totiž stačí jeden molotowov kokteil,či presná trefa do pásu a je rovnako OUT,ako akýkoľvek iný tank.Tiež si neviem dosť dobre predstaviť priamu paľbu priamo v uliciach,či dokonca použitie na,citujem:,, ničenie barikád´´ s vlastnými jednotkami po boku,bez ich ohrozenia..Pokiaľ by sa to samozrejme neobmedzilo len na ulice veľkosti Červeného námestia.Ono totiž trafiť nejaký konkrétny cieľ v zastavanej oblasti bez priamej paľby,niekde zo vzdialenosti citujem:,,nie z 30m od bojov....ale rovného dostrelu 3km´´,je kus umenia,niekedy hraničiaceho so zázrakom.A 3km dlhú rovnú ulicu nepoznám.Vezmite si bežnú situáciu,že sú pri sebe dve budovy-bloky-domy.V jednom sú nemčúri,ktorí narazili na odpor v budove ´´cez ulicu´´.Ak je vylúčená priama paľba,čo by určite nebola vzácnosť,znamenalo by to,že je možná streľba len vrchnou časťou uhlov.Lenže tu sa jedná o vrhač raketových striel s nábojom o hmotn.345kg.Tu nieje možné zastreľovanie.Byť nemčúrom a vedieť o tom,že mi jechá na pomoc Sturmt.,tak radšej zdrhnem skôr,než sa o ich ´´podpore´´dozviem,keď mi na hlavu spadne strecha.Takže Sturmt.je podľa mňa síce hrozivá zbraň,ale pre priamy boj a podporu v uliciach nie príliš vhodná/tak,ako rusácka podpora vlastných vojsk Kaťušami priamo v Berlíne/.Oveľa vhodnejší a ideálny sa mi javí Brumbär.Sturmtiger je dobrý na ničenie vzdialenejších opevnených cieľov.Pokusné nasadenie vo Varšave mohlo byť úspešné,pretože nemčúri nestáli proti regulárnej armáde so všetkými možnosťami obrany.Určite Varšavský prototyp strieľal zo zabezpečeného územia,vyčisteného od nepriateľského odporu.To by,podľa mňa,bola jediná účinná taktika použitia Sturma-strieľať na ciele z už ´´vyčisteného´´územia a s jednotkami dostatočne vzdialenými od cieľa.To ale celkom nezapadá do taktiky boja v meste.
karaya1 1.9.2003 19:05 - č. 65
karaya1 michal: přijměte prosím, pane, naši nejponíženější omluvu

jinak kdybys mi poslal vše o tom jeřábu, byl bych rád
michal 1.9.2003 03:33 - č. 64
michal Pánové,pánové:Prosím vraťme se k víše zmíněnému tématu a tuhle diskusi si přeneste do fóra filmi z WW2.Tohle je o Sturmovi a já bych o něm chtěl sehnat co nejvíc informací a názoru a leč vás vůbec nechci buzerova ani omezovat(samozřejmě,že tu můžete psát co chcete)ale vraťme se ke Sturmovi-přiznejte že tohle je tak daleko od tématu,jak to jen jde.
Dzin 31.8.2003 22:52 - č. 63
Dzin karaya: Byl, zacal az u Stalingradu. V nem mel dosahnout, jestli si dobre pamatuji, 267 zasahu. Nema to samozrejme vsechno potvrzene, ale ja osobne bych tomu veril...
Dzin 31.8.2003 19:59 - č. 62
Dzin nemetko: to by jsi byl moc hodny...:)
karaya1 31.8.2003 19:37 - č. 61
karaya1 dzin: ten příběh Zajcev x König znám (z readers digestu) ale Zajcev tam snad nešel jako úplný novic, ne? Spíš sem myslel ptákoviny typu "I'll show you where the major is" nebo jak usne...
nemetko 31.8.2003 15:32 - č. 60
nemetko Pretoze u nas bola Meciarova vlada ktora obchodovala so SNS (Rusko) a teraz je tu nova vlada ktora tvrdi ze Meciar je ***** a preto aj obchodovanie s Ruskom je *****. Za 5* si dopln nadavku aku len chces :D. No ano vsetko je to o politike, napriklad ukrainske T-72 a T-80 so 120mm delom L11 su predsa superskvele ale Ukraina ma diktatora takze nenakupujme... Rusko bol volakedy Sovietsky zvaz a vsetko sovietske je zle... (no niekedy niekde prevlada nazor ze vsetko sovietske je najlepsie ) a tak. Ta veza nie je uplne z Leclerca, je prisposobena pre T-72 a T-80 ale pouziva podobne systemy a ma podobny vzhlad... Vies co skusim Ti to namajlovat, jo?
Dzin 31.8.2003 10:46 - č. 59
Dzin nemetko: Tak to jsem videl, dobry. (Hlavne Linda Sobiesky...:D)
Za WW2 meli Soveti 152mm D-1 (nerozsirenejsi) s maximalnim dostrelem 12400 metru. Druhy typ byl 152mm M1937 s maximalnim dostrelem zhruba 17 km. Ty udavas D-20, ale ta byla zavedena az po valce, resp. ve valce byla myslim take nasazena, ale jenom ojedinele. Ta ma tech 18700 metru.
Ja znam klasiku T-72M2 Moderna (2x20mm). O te druhe obmene jsem jenom slysel, ale bez blizsich udaji, proste jen ze na Slovensku je pripravovana verze T-72 s prihlednutim k modernizacnimu programu CZ. Posli kdyztak neco blizsiho, diky. :) Hmhmhm, T-72 s upravenou vezi Leclerca? Z toho nic nebude. Nakonec vase Migy stejne vyradi a armada se zredukuje...:)) Jen mi reki, proc se nenakoupi ruske T-80, ktere jsou minimalne stejne dobre a levnejsi (politicky neprijatelne)...
nemetko 31.8.2003 00:27 - č. 58
nemetko Dzin:
Uprising je o zidovskom povstani vo varsavskom ghette ano.
Sovietska 152ka (nefim kera s ww2) striela 18,5km s dialkovou strelou, presnejsie ked si najdem zdroje, ok?
Ktora moderna ti je este znama, Moderna prva s 2x20mm alebo Moderna druha s 1x30mm a prakticky zhodnymi systemami vo vezi ako ceska T-72?
Inak pocul som este cosi o vymene vezi T-72 za uplne ine vyrobene v spolupraci s francuzmi, su podobne LeClerku, a potom uz len BRAMS, protilietadlovy system na podvozku TATRA. Inak vsetk ide na zachranu MiG-29
Dzin 30.8.2003 19:06 - č. 57
Dzin karaya: Ale se Zajcevem to tak vzasade bylo. Tedy jestli ve Stalingrade zbalil nejakou krasku nevim, ale treba ano (ikdyz ve skutecnosti nemeckeho majora Koniga zastrelil pri akci s "helmouvou navnadou", tedy jakoby ve dvou tretinach filmu. :). Precti si knizku (myslim ze se jmenuje "Valka krys") ta je uplne super.
Dzin 30.8.2003 19:05 - č. 56
Dzin nemetko: (48) Jasne. Nemobilni muze ohrozit jakykoliv mobilni prostredek, zalezi na vcasnem a kvalitnim pruzkumu. Jinak za WW2 150mm delostrelectvo palilo obvykle na vzdalenosti 10-15km. 20km je docela uz moc. Vem ze i v dnesni dobe na 40km strili nejmodernejsi systemy s dalkovou strelou, jinak maji spise dostrel kolem 30km, 20km je vrchni hranice vetsiny 150mm zbrani dnes (vcetne Dany). Vasi Zuzanu vam zavidim, my ale mame lepsi modernizaci T-72. Preci jen "Moderna" uz neni to co byla pri zavedeni. :D (Nahodou, nevys, neco modernejsiho jste nenasadili? Ja poslednich 5 let docela ztratil prehled...)
Uprising, to je o povstani ve Varsavskem ghetu?
michal 30.8.2003 18:36 - č. 55
michal mato:Mobylita?Ve městě?S tankem přes 65t?To opravdu myslíš vážně?Jak může tank manévrovat v městských ulicích?Ochrana před pěchotou-rovný dostřel 3km a silný čelní pancíř to je dostatečná ochrana i před tankem.Nezapomeň že tyhle stroje nestojí 30m od bojů,ale drtí nepřátelské barikády a před nim je houf pěchoty,který tu vyčištěnou plochu obsadí.V motoru se schodnem:těžké tanky Wermachtu potřebovali lepší motor,to je samozřejmé.A prostor-na to ti ani nebudu reagovat.
michal 30.8.2003 18:14 - č. 54
michal Karaya:ke 46:velikost:mám fotku,k rychlosti-moc ne,ale pár střel se vešlo i do nástavbi,takže stačilo chvíli nakládat a pak klopit.K tomu demoličnímu boji-jak se krýt za sˇutí,když tam dopadnou 2-3tyhle střeli ze 2-3Sturmu.To se jakákoli pěchota stáhne a skopci jen obsaděj uvolněné území.Nemetko:K těm dělům:stále mi něják nesedí,že by se dalo na 20km trefit do 10-15km/h jedoucího Sturma,Když ostatní síli prolomují obranu.
karaya1 30.8.2003 16:17 - č. 53
karaya1 nemetko: vše sem (kromě Uprising- díky za tip) viděl, ale nechtělo se mi vzpomínat , prostě šlo o příklad pouličního boje... A nezapomínej na kanalizaci, díky ní měla válka na zemi 2 úrovně. Navíc jako agresor, když neznáš síť stok, nemáš šanci ji pokrýt a zabezpečit, kdežto místní jednotky jsou (jako) doma a používají taktiku "udeř a uteč", díky níž si nejseš jistý ani kilometr za frontou...

k EatG "zírám"- příběh je slabý (typicky americký- chudý kluk z Uralu se stane hrdinou, přitom sbalí nejhezčí holku,...) a tím zpracováním sem myslel jak naložili s tématem, ne vizuální efekty (dobré )
nemetko 30.8.2003 16:03 - č. 52
nemetko karaya1: a pivnicne okienka okolo ktorych je plno sutin su velmi nenapadne a umoznuju vyhodny vystrel, zatialco "strecha" tychto pivnic u zbyva tvorena tak 2-4metrami sutin, takze nejaky 155mm granat citis skor ako vzdialenu detonaciu nez priame ohrozenie

Inak EatG ( ) je fakt skvelym popisom mestskeho boja ale zaradil by som aj nemecky Stalingrad (hral tam aj Hermanek) a americky Uprising so Schwimmerom v jednej z hlavnych uloh (...ak mozes vypozicaj si ho). No a este niektore sceny s prilis vzdialeneho mostu.
421-440 z 489
<< 19 20 21 22 23 24 25 >>
Po