Sturmtiger: Tank?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
21-40 z 489
1 2 3 4 5 >>
Po
nemetko 23.4.2004 08:23 - č. 481
nemetko Inak Panzersturmmörser with a 8.8cm Kw.K. 43 bol vraj projekt ktory sa aj dostal na rysovacie dosky, pripadne podla niektorych zdrojov sa mal uskutocnit pokus o stavbu "prototypu" (skor technologicky demonstrator) ale toto sa mi zda skor ako fantasy niektorych autorov zapadnych publikacii, samotny signal publications ani janes sa zmienuju len o vykresoch
nemetko 23.4.2004 08:13 - č. 480
nemetko No podla pejcocha (obrnena technika I. Nemecko) to bol standardny tiger, v ktorom bola standardna 88-ka nahradena KwK 43-kou, nikdy nebol planovany na vyrobu a sluzil na overenie balistickych vlastnosti a "bojovej" lafety pre TII
brano 22.4.2004 20:15 - č. 479
Nemetko: Bol vyrobený prototyp Tiger I s KwK43? Nebol to len projekt? Nemáš foto a viac info?


Schéma: forum.valka.cz/ftopic1122-45.html
nemetko 22.4.2004 19:58 - č. 478
nemetko no to uz skor tiger I prezbrojeny tymto kanonom, bol vyrobeny ako protrotyp a sluzil na skusky 8,8cm KwK 43
brano 22.4.2004 19:49 - č. 477
Jediné zmysluplnejšie využitie konštrukcie ST vidím v tejto FANTASY podobe Panzersturmmörser with a 8.8cm Kw.K. 43.

forum.valka.cz/sutra40442.html#40442
nemetko 16.4.2004 08:16 - č. 476
nemetko
Jaro napsal v č. 475:
"Ak chceme aby strela vybuchla v urcitej vyske, da sa to zabezpecit cisto casovanim"
jasne, mna tam ovsem zmiatlo to slovicko aj, z ktoreho som vyvodil predpoklad...
Jaro 16.4.2004 07:18 - č. 475
nemetko napsal v č. 474:
"A teraz som si spomenul este jednu vec, na zaciatku skoleni pre casovacov, bolo info od jedneho stareho kapitana, ze nastavime casovu rozbusku, alebo rozbusku nechame vybuchnut v urcitej vyske (nasiel som stary "skolsky" zosit z poddostojnickej skoly ale je dost salatovy a zopar stran chyba)"
To vsetko je OK a je to zvladnutelne zapalovacom s casovanim. Ak chceme aby strela vybuchla v urcitej vyske, da sa to zabezpecit cisto casovanim na zaklade drahy strely. Da sa predsa vypocitat, v akej vyske a vzdialenosti sa strela nachadza v kazdom okamihu letu, ak su zname pociatocne parametre (namer, velkost prach. naplne, teplota, tlak atd.)
nemetko 15.4.2004 19:09 - č. 474
nemetko Kazdopadne som sa chcel povodne pustit do clanku o delostrelectve, v ktorom by som popisal druhy diel, pozemne delostrelecke taktiky a samotny priebeh bojov delostrelectva, teda postupy pri zacieleni a podobne, ale nejak si neviem vdaka praci najst cast.

A teraz som si spomenul este jednu vec, na zaciatku skoleni pre casovacov, bolo info od jedneho stareho kapitana, ze nastavime casovu rozbusku, alebo rozbusku nechame vybuchnut v urcitej vyske (nasiel som stary "skolsky" zosit z poddostojnickej skoly ale je dost salatovy a zopar stran chyba)
nemetko 13.4.2004 08:14 - č. 473
nemetko Samotne nastavenie prvkov prebieha tak, ze prieskumne druzstvo zisti dialku a azimut ciela, vypoctarske druzstvo z nahlasenych prvkov a prvkov ktore zmeria vypocita prvky, ktore dalej hlasi velitelovi baterie, ktory by mal prvky prekontrolovat (predtym mu totiz nahlasili vsetky udaje) a poslat ich dalej. Velitel do dany hlasi azimut (smer) dialku (uhol pod ktorym strielas) zamerny bod (napriklad pravy horny roh komina), tlak vzduchu a sposob palby (jednotlivo, raz na raz, salva) + pripadne prvky na rozvinutie alebo sustredenie vejara
Dzin 10.4.2004 23:04 - č. 471
Dzin nemetko: K tomu nastavení "barometrického zapalovače". Jsi si jistý, že jsi jen nehlásil barometrický tlak a podle (nejenom) něj jste pak určovali prvky dráhy?
michal 10.4.2004 22:58 - č. 470
michal 449 a 455:Marek Jaro:Ubyl si mě argumenty.P.S.Co dodat snad jen pro dobře hlídanou oblast s perfektním kritím,což je jeden případ z tisíce,si nedovedu představit nic lepšího.

460:HA HA HA.

461:Teď nemam čas,ale o letňákách si ho určitě najdu

459:Marek:Ano.Nás všechny spojuje.
nemetko 29.3.2004 08:10 - č. 469
nemetko Milo: ja sa tiez nechcem hadat, ja tie zapalovace nepoznam... to bola domena nasich casovacov, a je kludne mozne ze sa ten tlak hlasil z tychto dovodov...
Milo 25.3.2004 17:50 - č. 468
Nemetko: nechcem sa hádať, ale podľa mňa barometrický zapaľovač neexistuje. Ani ja som sa takým niečím nikdy nestretol, a keď si to predstavím, tak tá munícia by musela vybuchovať už na vzostupnej dráhe strely po odistení maskovej istoty. Na elimináciu tohto javu by musel byť barometrický princíp kombinovaný s časovým odistením na zostupnej dráhe strely, čo je úplne zbytočné a komplikované (a tým aj poruchové a drahé), ak tú istú funkciu splňuje samotný časový princíp.
pbradler 25.3.2004 16:41 - č. 467
pbradler Nemetko, Jaro : Myslím že na nastavenie správneho času na zapalovači potrebuješ takisto údaj o tlaku (tlak ovplyvňuje čas letu) a nemá to nič spoločné s barometrickým zapalovačom.
nemetko 25.3.2004 12:31 - č. 466
nemetko ale prvky strelby sa zadavali miericovi, islo o dialku a smer a nabijacovi pred strelbou, ten upravoval nabojky...teda prachove naplne... casovac sedel nad podavacom granatov, a ten nastavoval rozbusky, alebo nastavil pre podavac iny druh granatu
Jaro 25.3.2004 12:10 - č. 465
Tak ma napada, nesluzil ten tlakovy udaj na nastavenie parametrov strelby, napr. velkost prachovej naplne a pod.? Lebo na T-55 AM2, ktore mali balisticky pocitac sa zadavali taketo udaje (tlak, teplota...), ktore mali vplyv na vypočet prvkov stelby.
nemetko 25.3.2004 10:55 - č. 464
nemetko jaro: presnejsie naozaj netusim, viem ze sa casovacovi vydaval rozkaz na nastavenie tlaku, a isto ten casovac nebol cisto barometricky, lebo tie ma PL delvo
Jaro 25.3.2004 09:52 - č. 463
Nemetko: Este sa vratim k debate o barometrickom zapalovaci. Nemetko v 424 napisal: "pre ShKH vz.77 "Dana" existoval, ale oznacenie...". Hladal som vo vsetkych moznych vojenskych predpisoch, ale nenasiel som ziadnu zmienku o takomto zapalovaci. Dokonca ani vojensky pyrotechnik z renomovaneho pracoviska o niecom takom nevedel. Tak by si mohol skusit zalovit v pamati nejake presnejsie udaje o tom zapalovaci.
nemetko 18.3.2004 12:27 - č. 462
nemetko nabijeni ST ze predu... uplne genialne pokial si v nejakej ochranenej pozicii, mas na to vhodne prostriedky a nemusis sklanat hlaven takze teoreticky ladujes rychlejsie, ale je tu to ALE...
Marek 18.3.2004 12:22 - č. 461
Marek Bojuj Michale !!! Když to bude v mých silách, tak Tě podpořím . Bohužel "nabíjení" Sturmtigera zepředu mě nepřesvědčilo .
21-40 z 489
1 2 3 4 5 >>
Po