Partyzáni

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
141-160 z 496
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po
Fuky 21.7.2005 10:59 - č. 472
Fuky
jasan napsal v č. 468:
"fotodokumentací jsem myslel foto po boji provedené čs. orgány"
Mylím, že by se asi něco dalo dohledat v archivech.
Fuky 21.7.2005 10:58 - č. 471
Fuky
jasan napsal v č. 468:
"S čs. partyány jsem to myslel analogicky, jestli jsou Freikorps podle svých činů pro tebe teroristé, tak by měli být čs partyzáni taky a nezasluhují si jakýkoliv obdiv."
Omlouvám se, ale československým partyzánským odbojem se nějak blíže nezajímám, takže bych jistě uváděl mnoho nepřesností. Nicméně dle mého názoru je složité takto škatulkovat ještě k tomu ze zcela zjevně zaujatých pohledů. Československé partyzány obecně za teroristy nepovažuji, nutno však přiznat, že jistě mnoho teroristických činů provedli.
jasan 21.7.2005 10:56 - č. 470
jasan to Dzin:kde jsem napsal demokratickému?A tobě nevadí že bojovalo po boku Wh?A co banderovci to jsou zářný příklad partyzánů a bojovali proti ČSR SSSR Polsku.
To Fuky: já nemám problém uznat argumenty druhých pokud mně přesvědčí
Fuky 21.7.2005 10:54 - č. 469
Fuky Pokusím se dohledat další informace o použití střel DUM-DUM v Moravské Chrastové.
jasan 21.7.2005 10:52 - č. 468
jasan to fuky:fotodokumentací jsem myslel foto po boji provedené čs. orgány-stačilo mi to jak si napsal o domovní prohlídce.
S čs. partyány jsem to myslel analogicky, jestli jsou Freikorps podle svých činů pro tebe teroristé, tak by měli být čs partyzáni taky a nezasluhují si jakýkoliv obdiv.
Jsem rád že aspoň bavím lepší než čís Marseillovi komentáře...
Fuky 21.7.2005 10:52 - č. 467
Fuky Ještě jeden detail, co se týče poručíka Nedbala, tak ten byl během bojů v Moravské Chrastové zraněn střelou z pušky, nikoliv tedy z kulometu. O použití střely DUM-DUM v tomto případě nemám konkrétní informace.
gargamel 21.7.2005 10:50 - č. 466
gargamel Litevští partyzáni bojovali proti demokratickému státu?

Perlíš
Fuky 21.7.2005 10:49 - č. 465
Fuky
jasan napsal v č. 461:
"to Fuky: jestli je to tak tak se jednalo o nedovolenou úpravu pro větší ranivý efekt, čili o zakázanou munici."
Jsem rád, že jsi to konečně uznal.
jasan 21.7.2005 10:48 - č. 464
jasan to Dzin: teď mi pověz kdy slavní spojenci uznali zpětně ČSR?nejdříve souhlasili a posvětili zábor navázali diplomatické styky se Sloveským Štátem a až se jim to hodilo do krámu tak odvolali co slíbili a slíbilli co slíbili
To Dzin: takže i litevší partyzáni jsou podle tebe teroristi?
Fuky 21.7.2005 10:47 - č. 463
Fuky
jasan napsal v č. 459:
"pošta je součástí stání zprávy a v té době centrum telefonů a telegrafu, je to logický a dle mně legitimní cíl oproti tomu pekárna ne.Kam si myslíš že armáda první udeří?Na spojovací uzle."
Poněkud nestíhám proud Tvých myšlenek...
jasan napsal v č. 459:
"Na střelbu hřebíků z kulometu bych se rád podíval."
Obrazně řečeno...
jasan napsal v č. 459:
"Byli to sériově vyráběné"
jasan napsal v č. 459:
"Je někde dostupná fotodokumentace těchto střel?"
To jako myslíš, jestli si henleinovci před tím, než začali střílet pečlivě nafotili všechny své náboje?
jasan napsal v č. 459:
"A jen tak mimochodem dobří čs. partyzáni nenapadali civilisty?"
Absolutně nevím, o čem mluvíš, zcela zjevně trochu z cesty. Já jsem zde nic o čs. partyzánech nepsal, hovořím celou dobu o Freikorps...
gargamel 21.7.2005 10:46 - č. 462
gargamel aha, takže palestina je demokraticky na stejné úrovni jako Izrael, UČK nebyli teroristi... Předválečná ČSR byla okupantem...

Když v demokratickém státě zaútočím na poštu, tak nejsem terorista, ale partyzán...

Přidej ještě něco
jasan 21.7.2005 10:44 - č. 461
jasan to Fuky: jestli je to tak tak se jednalo o nedovolenou úpravu pro větší ranivý efekt, čili o zakázanou munici.
Fuky 21.7.2005 10:41 - č. 460
Fuky Tak, abych byl konkrétnější, při domovní prohlídce u Bartošovického obchodníka Seligera v polovině září 1938 bylo nalezeno větší množství nábojů pro pušku Mannlicher 95 se seříznutou a rozšklebenou špičkou. Tolik dle hlášení četnické stanice Bartošovice.
jasan 21.7.2005 10:41 - č. 459
jasan to Gargamel: a ty zkus v palestině tvrdit že izraelci nejsou okupanti, nebo bosně, že srbové byli jejich ochránci...
To Fuky: pošta je součástí stání zprávy a v té době centrum telefonů a telegrafu, je to logický a dle mně legitimní cíl oproti tomu pekárna ne.Kam si myslíš že armáda první udeří?Na spojovací uzle.
Na střelbu hřebíků z kulometu bych se rád podíval.Když teda víš jak vypadá střela Dum-Dum, tak jak to poznali při vyšetřování?Byli to sériově vyráběné-jaké je jejich značení?Nebo se jednalo domácí úpravu odstranění pláště střely a obnažení jádra-je to téměř totožné s loveckým polopláštěm.Je někde dostupná fotodokumentace těchto střel?Byly nalezeny nevystřelé náboje tohoto typu?A jen tak mimochodem dobří čs. partyzáni nenapadali civilisty?
Dzin 21.7.2005 10:34 - č. 458
Dzin Jasan: (456) Dobrý pokus, ale zase vedle. SSSR byl spojenec ČSR. ČSR byla okupovaná. Tedy státní příslušníci SSSR mohli naprosto v pohodě vstupovat do partyzánských oddílů ČSR aniž by to nějak narušilo jejich statu.
Protektorát Č a M jakožto nedílná součást nacistické říše samozřejmě ve válečném stavu se Spojenci byl.
gargamel 21.7.2005 10:32 - č. 457
gargamel Jo jo, protektorát "Böhmen und Mähren" byl stejně svobodný a demokratický stát jako předválečná ČSR, takže činy Freik. v ČSR a partyzánů v "Protektoratu" jsou na stejné úrovni.

Chlape, ty mně začínáš bavit
jasan 21.7.2005 10:29 - č. 456
jasan to dzin:takže vztáhnu-li to na partyzánské-teroristické hnutí na území bývalé ČSR tak vlastně každý příslušník-partyzán z SSSR co nebyl v uniformě byl terorista plnící úkoly zadané jiným státem.Teď je otázka byl-li Protektorát B.u.M. ve válečném stavu se SSSR.
To Fuky: tak a těď mi řekni kdo se choval k zajatcům lépe, slavní a "dobří" čeští partyzáni a nebo "teroristé" z Freikorps. byl by jistě zajímavý poměr mezi počty zajatých a zajetí přeživších, pak by se vlastně vidělo kdo byl jaký terorista.
Fuky 21.7.2005 10:26 - č. 455
Fuky
gargamel napsal v č. 454:
"aha, takže členové Frek. nenapadali žádné nevojenské cíle (jako pošty, celnice apod.), nezneužili žádné civilisty... ;-)"
Podle kolegy zřejmě ne. Již se mu to snažím vysvětlit delší dobu...
gargamel 21.7.2005 10:22 - č. 454
gargamel aha, takže členové Frek. nenapadali žádné nevojenské cíle (jako pošty, celnice apod.), nezneužili žádné civilisty... ;-)

Prostě skupinka skautíků

Takže pokud by teroristé z 11. září zaútočili pouze na Pentagon a byli v letadle sami bez jiných civilistů, tak by nešlo o teroristický útok, ale o partyzánskou akci To zkus říct někomu v Americe
Fuky 21.7.2005 10:21 - č. 453
Fuky
jasan napsal v č. 449:
"víš jak taková střela Dum-dum vypadá?"


Blbce ze mne, prosím, nedělej.
jasan napsal v č. 449:
"I loveckými náboji lze střílet z kulometu."
Jistě, z kulometu můžeš střílet třeba i hřebíky...
141-160 z 496
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po