Vztahy Spojenců a SSSR po vítězství v Evropě, poválečný vývoj

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 303
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
DuGalle 9.10.2003 23:09 - č. 212
DuGalle Jinak z šikmých stíhaček poznávám akorát Zero, všechno ostatní je pro mě taky Oscar

Trochu sice přeháním, ale je fuckt, že šikmé letectvo mě absolutně nepoznamenalo. Ale starý dobrý Saburo se tak hezky četl...
DuGalle 9.10.2003 23:07 - č. 211
DuGalle Dzin:
No jo, když StuG 40 je s Ferdinandem tak snadno zaměnitelný
Že potom neříkali Ferdinandům StuG, s těmi se přeci setkávali od úplného začátku...

Dost blbostí , částečně máš pravdu. Ačkoliv u samohybek je to krawina viz výše, tak zaměnit Pz.IV s Tigerem bylo zřejmě na delší vzdálenosti dost pravděpodobné. Před deseti lety jsem je také rozeznával hlavně podle podvozku, silueta se mi vryla do paměti až při bližším zkoumání a zájmu. A potom - pro vyjukané bolšáky, kteří právě přišli na frontu a přežili první bitvu to musel být hranáč jako hranáč, pochybuju že jim někdo dělal přednášky co je co. Hoši byli rádi, když jim někdo plně vysvětlil ovládání vlastního tanku
Dzin 9.10.2003 22:12 - č. 210
Dzin Beda: A nezda ani ted. T-54 ma lepsi kanon, silnejsi pancer, lepsi pohyblivost a srovnatelny system rizeni palby. Alepson podle toho co vim o E-50...
Dzin 9.10.2003 22:12 - č. 209
Dzin DuGalle: Ale no tak... Oba vime, ze je nepoznavali podle kanonu, ale podle siluety a ze ke kazde meli prirazeny nazev a ty nazvy jim dali podle toho, co zjistili z ukoristenych ci znicenych stroju (ci z tech, se kterymi se stretli). Mas to to same, jako kdyz piloti USA hlasili, ze vidi Oscar a ne Ki-43 (ted jen doufam, ze jsem to nespletl :)
DuGalle 9.10.2003 17:27 - č. 208
DuGalle Ne, to vůbec netuším. A jaká? Klasika 555 (BR52) nebo 555.1 (BR50)? Jinak až dám konečně vyvolat fotky, něco zajímavého ti z tohoto oboru pošlu (současnost).

Zase nostalgicky vzpomínám na jízdu v budce BR52 loni na Innotransu v Berlíně. Není nad zážitek svézt se na stanovišti téhle klasiky když zajede to tunelu a jediné světlo je ze slabé žárovky a topeniště...
Ondík 9.10.2003 14:53 - č. 207
Ondík Du Galle:Ale jo , já spíš chtěl napsat Ty informace v řádku 2,3 a 4, ono se o tom málo ví. To bysme si nemohli popovídat vůbec . Jinak, aby Ti bylo veseleji - víš , že je u nás další 555?
DuGalle 9.10.2003 13:47 - č. 206
DuGalle Ondík: Udivuje mě, že ačkoliv jako jeden z mála poznáš mojí fantazii a rozumíš stylu a obratům jako takovým, že na takovou blbost jako je (204) vůbec reaguješ
Ondík 9.10.2003 12:16 - č. 205
Ondík Du Galle: Ta Tvá hlášení..., zkus si přečíst nějaké originály a fantazii nech spát. Byla podrobnější, konkrétnější a vůbec ne ideologická. Navíc o každém vlastním zničeném tanku musel technik roty vypsat protokol, zakreslit polohu vraku a vypsat, jestli z něj lze nějaký agregát použít a spousty dalších věcí... Jinak i ten způsob číslování (pochopitelně je mi jasné, že má mít jen ilustrativní charakter) není nijak obvyklý...
DuGalle 9.10.2003 10:51 - č. 204
DuGalle Dzin: Zůstává s podivením, že byli schopní tak přesně rozeznat ráži kanónu, když nepoznali samotný typ

Ale ono přece jinak zní hlášení - "Z našeho praporu přežil T-34/85 (001), T-34/85 (002) a T-34/85 (009), ostatní vozidla byla ztracena při útoku na prapor samohybných děl Ferdinand 75. Nepřátelé byli našimi jednotkami rozdrceni"

než

"Až na tři tanky byl náš prapor zničen při chaotickém útoku na zamaskovaný prapor samohybných děl StuG 40. S pomocí soudruhů na Il-2 se podařilo nepřátele zničit"

Je to totéž, ale co dokáže dobrá volba slov
Béďa 9.10.2003 10:32 - č. 203
to Dzin: Otázkou zůstává zda se dá odlišnému balistickému tvarování říkat design. Zapomíná také na takové drobnosti jako střelecký systém, stabilizace, vnitřní vzbavení. Náš spor se tenkrát týkal porovnání prvních T-54 s E-50, kde jsem tvrdil, že v případný střet by byl značně vyrovnaný, což se Ti nezdálo.
Dzin 8.10.2003 23:18 - č. 202
Dzin DuGalle: Ty mi nebudes verit, ale puvodne jsem chtel tohla napsat v predchozim prizpevku do zavotrky, ale pak jsem si to rozmyslel s tim, ze to necham na nekom jinem...:D Jo, jenze Soveti alespon rozlisovali (jestli me pamet neklame) Ferdinant 75mm, 105mm a 150mm a Tiger typ IV...:)
Dzin 8.10.2003 23:18 - č. 201
Dzin Beda: Myslis tim, ze maji jiny kanon, pancerovani a pojezdove ustroji? :))) Pancir maji stejny, kanon take a pojezdove ustroji jakbysmet. Maji jiny pouze dyzajn :). ATM jsem necetl, takze musis mit strpeni, ale myslim si, ze plati to, co jsem napsal.
Béďa 7.10.2003 13:51 - č. 200
to Dzin: Vzpoměl jsem si na naši diskuyi ohledně T-54, v posledním čísle ATM je jeho monografie, snad už uvěříš že první T-54 nejsou to samé co jsi udával Ty
DuGalle 28.9.2003 18:21 - č. 199
DuGalle Dzin:
Pro rusáky zase každý zničený německý tank znamenal zničený Tiger, každá samohybka byla Ferdinand. Kdo z těchto stran si tedy přidával?

Jasně, podle statistik byli třeba takový Stuart nebo T-70 nezničitelní
Dzin 28.9.2003 18:10 - č. 198
Dzin DuGalle: Pro Nemce byl prakticky kazdy tank, ktery znicili v pozdejsi fazi valky (pokud nemeli jeho trosky, coz ovsen tak casto nebylo) T-34. Jinak Ondik na to odpovedel dostatecne i za mne.
Ale to ze si myslis, ze na jeden zniceny Panther pripada 5 Shermanu ci 9 T-34 je ponekud mimo misu. Celkove se preci uvadi, ze na zniceni jednoho Panther stalo Spojence 6 tanku. Ci-li tebou udana statistika znamena, ze ostatni tipy na tom byly v porovnani s T-34 a Shermanem lepe? :D
Ondík 26.9.2003 14:33 - č. 197
Ondík Asimov: Du Galle má specifický způsob hecování (musím přiznat, že někdy je docela dost vtipný ), ale nezlob se na něj tolik. On tu statistiku asi nikdy nikdo s více jak dvěma závity v hlavé nebral vážně. Je to takový folklór .
asimov 26.9.2003 13:47 - č. 196
A ještě jedna věc. Ve světle vyhlazování židů by si boje po boku Němců proti Rusům ten tlusťoch Churchil neobhájil. Stalin západním spojencům nic neudělal, zatímco Hitler je vyhlazoval v koncentračních táborech, takže podpora od obyvatelstva by asi taky chyběla. Oni amíci věděli proč do toho nejít, nejsou to žádní blbci.
asimov 26.9.2003 13:38 - č. 195
DuGalle: já se zase snažil říct, že ta statistika počítá ztráty OD DO a rozhodně to neodpovídalo situaci v roce 1945. Takže je ta statistika jen statistikou a rusové by rozhodně nepotřebovali vyrábět 19x víc tanků než US + GE.

Taky se mi líbí kvalitní věci, třeba T34.....
DuGalle 26.9.2003 12:36 - č. 194
DuGalle asimov:
Náklonost ke kvalitním výrobkům jsem nikdy neskrýval a proč jsem tam dal tu statistiku jsem už napsal níže...
asimov 26.9.2003 10:50 - č. 193
DuGalle: je docela jasná tvoje náklonnost k US a GE tankům, tak furt nemlž. Tu statistiku jsi tam z nějakýho důvodu, jakýho asi?

Už jsem napsal, že jsem se minul s termínem vzdálenost/rozloha , takže už to nekomentuju.
121-140 z 303
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po