Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
141-160 z 6497
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po
Krojc 13.6.2012 17:44 - č. 9947
Krojc
Algernon napsal v č. 9946:
"pro instalaci nádrží o větším objemu"
IMHO právě tento fakt ovlivnil velkou měrou dolet sovětských stíhaček, i když na tamní frontové poměry takový dolet zřejmě stačil. Požadavek na trvalé doprovody svazů bombardérů letících na důležité cíle vzdálené okolo 1 000 km tam opravdu nehrozil.
Krojc 13.6.2012 16:35 - č. 9945
Krojc
Algernon napsal v č. 9943:
"Je ovšem otázka, co všechno z mašiny byli nuceni „vyhodit“?"
Tedy já souhlasím s tím, že by z teoretického hlediska
Algernon napsal v č. 9943:
"i u zdařilé celodřevěné konstrukce bych očekával mírný hmotnostní prodělek. "
Ale prodělek hmotnostní není opravdu nezbytný. Já jsem mj. obdivovatelem stroje Mosquito a potažmo Hornetu, i když už měl v sobě nějakej ten dural. No a když si k tomu přidám nějaké ty typy SSSR s drevěsinou a březovými či jinými klacky v draku, tak je dost hodno obdivu, jak je dřevo v tomto oboru produktivní.
Krojc 13.6.2012 16:28 - č. 9944
Krojc
Algernon napsal v č. 9943:
" jak dalece je estetickej"
Njo, ale když se jednalo hlavně o zástavbu motoru a předělávku draku na jinej matroš, tak by tvary mohly zůstat vcelku velice podobný, není-liž pravdou ? Tudíž
Algernon napsal v č. 9941:
"Ale když už je řeč o Ki-84? Tak co „odvozené“ typy? "
a ergo se mi jistě zamlouvá.
Krojc napsal v č. 9937:
" Ki-84-Ib a Ki-100-Ib. Oba kousky opravdové stíhačky"
Krojc 10.6.2012 11:32 - č. 9942
Krojc No, krásnej byl, ale už neválčil. Ale ta úspora asi 4 metráky na draku musela mít s Kinsei 62 určitě nějakej znatelnej efekt.
Kreon 8.6.2012 08:00 - č. 9939
Kreon Algy, to máš pravdu, ale domnívám se, že Ki-84 je přeci jen o fous lepší. Už jen ten rozdíl v max. rychlostech je značný. Oněch 548 km/h u Ki-100 II je na rok 1944-45 dost nedostatečných a to i na japonské poměry. Nicméně ve spolehlivosti vede jasně Ki-100, o tom žádná.

Copak jsi odhalil na rychlostech Ki-84?

P.S. nic se nezměnilo, stále "kopeš" do německých motorů jako za mlada .
Krojc 5.6.2012 00:23 - č. 9937
Krojc Moje poznámka 410 v rubrice Nejhezčí letouny:
Moje volba je téměř jednoznačně dvojitá : Ki-84-Ib a Ki-100-Ib. Oba kousky opravdové stíhačky a i když nejsou tak známé, mají opravdu líbivé tvary - alespoň pro mne.
A tady dodávám - i já jsem o Ki-100 četl jen chválu.
Algernon napsal v č. 9936:
" japonský Ki-100 prý patřil k jejich nejspolehlivějším typům"
Honza M. 11.5.2012 19:07 - č. 9935
Honza M. Jo, to už Saint-Exupéry psal, že padnout na kamení je lepší, než padnout do písku - po kamenech prý letadlo sklouzne, do písku se zaboří a rozfláká.
Kralik 10.5.2012 22:42 - č. 9934
Kralik Nádhera...
www.dailymail.co.uk/news/article-2142300/Cra...
ja_62 30.4.2012 15:35 - č. 9933
ja_62 Mimochodem - já mám takový pocit že Barma už i dříve posloužila jako relativně bohaté "naleziště" Spitfirů - respektive jednalo se tam tehdy mimo jiné i o stroje původně užívané Československem, reexportované do Barmy někdy v 50. letech z Israele.
karaya1 28.4.2012 21:45 - č. 9932
karaya1 No skutečně najít dvacet Spitů úhledně složených v bednách, to by se rovnalo pokladu. Předpokládám, že motivace barmské vlády je veskrze materiální, ale to není nutně na škodu - peníze byly a budou, (staro)nové Spity těžko.
ja_62 28.4.2012 17:22 - č. 9931
ja_62 www.bbc.co.uk/news/uk-politics-17710598
British and Burmese authorities could work together to find 20 Spitfires buried in Burma at the end of the World War II, officials say.
Toto také vypadá zajímavě, ačkoliv dle mého názoru slibněji z hlediska potenciálu musejního nežli výhledů na zlepšení diplomatických styků s Barmou.
karaya1 8.4.2012 13:26 - č. 9930
karaya1 Tak létá další opravený Spit: Mk.I, s/n X4650. Na konci prosince 1940 ho rozbil Sgt Howard Squire, když při cvičném letu narazil do svého vedoucího - "Al" Deera. Před měsícem se poprvé od té doby vznesl do vzduchu, zalétáván je na Biggin Hillu.

Podrobněji viz např.:
- www.aeroplanemonthly.com/news/latest-news/38...
- www.telegraph.co.uk/history/battle-of-britai...
- rednews.nova.cz/clanek/fotky/supermarine-spi...
Olaf 24.1.2012 13:19 - č. 9929
Zdravím a díky za trpělivost. Fotky byly moc rozměrné. Foto jsem zredukoval a tady jsou, ale nevím jaký objem dat lze umístit najednou, tak snad mě to nějak znovu nepřeveze.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Honza M. 24.1.2012 10:26 - č. 9928
Honza M. Pravděpodobně jsi nedodržel maximální velikost 350 kB.
Olaf 23.1.2012 16:39 - č. 9927
Jěště k mému spíše dotazu, než příspěvku, připojil jsem 3ks fota, ale jsem na portálu Fronta zcela nováčkem a zřejmě se foto nedá zobrazit, nebo to neumím. Jsem ochoten foto pro identifikaci dílu letadla zaslat mejlem. Děkuji za pochopení.
Tom 23.1.2012 16:34 - č. 9926
Tom Ta fotka by bodla
Olaf 23.1.2012 16:24 - č. 9925
Již dlouhé roky vlastním součástku, do letadla z II. světové války. Po usilovném pátrání jsem našel druhou takovou v: Luftfahrttechnishes Museum Rechlin e.v. pod označením: Durchdrehanlasser AL/DEF 24 L3, Antriebsmotor f. Anlasser ALUE 7001/6Z, stejné označení mám na štítcích mého "průchozího starteru". Princip se mi zdá stejný jako u starteru na motory DB 601, které fungovaly v BF 109 a podobně. Pouze můj starter je do úhlu 90° a běžné startery do DB 601 byly přímé a s elektromagnetem, což u mého chybí. Prosím znalce této techniky o pomoc při určení do jakého motoru a do jakých letadel se tato součástka montovala. Vojenské předávací značky jsou z r. 1944, vyražené na přírubě, na elektromotoru je štítek Sachs, Licenz Bosch 24 V. Děkuji za ochotu a odbornou pomoc. Připojuji foto mé určitě zajímavé součástky.
Hans_7120 17.9.2011 08:10 - č. 9924
Hans_7120 www.novinky.cz/zahranicni/amerika/244919-his...
Historické letadlo spadlo na show mezi diváky
17.9.2011 7:08
Tři oběti si vyžádala tragédie na leteckém závodě historických letadel v západoamerickém městě Reno. Některé zdroje mluví o dvou obětech. Čtyřiasedmdesátiletý pilot se se svým strojem zřítil do divácké zóny.
Podle svědků muselo mít letadlo z dob druhé světové války P-51 Mustang technické problémy. Neletělo nijak nebezpečně nízko nad zemí. "Zdá se, že byl problém na letadle, najednou začalo padat," citovala BBC ředitele soutěže Mika Houghtona.
guano 15.9.2011 15:45 - č. 9923
guano Do kolekce letadel Českého leteckého ráje na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště přibyl první "opravdový warbird", viz zde: www.airtrade.cz/cz/aktuality/real-warbird-v-...

A není to poslední kousek, na cestě je toto: www.verslo.is/baldur/20110912_SeaFury/
Z 21.8.2011 23:06 - č. 9922
Z
Algernon napsal v č. 9914:
" V tom případě se ovšem příliš nevyplatí angažovat se, je-li debatér zcela mimo. "
Takže si rozebereme kdo je tady zcela mimo:
Z napsal v č. 1784: (Zajímavé letecké projekty [téma č. 325 - přísp. č. 1784])
"Spíš tak pro zajímavost - Boyne v Me 262: Arrow to the Future taky letem světem seznamuje s vývojem proudových motorů ve světě, a uvádí i příklad turbovrtulovýho motoru Turbodyne, kterej vyvíjel pro Jacka Northropa "Czech immigrant Vladimir H. Pavlecka" (neúspěšně, protože společnost neměla dost zdrojů a zkušeností na tak ambiciózní projekt)."
Z napsal v č. 1784: (Zajímavé letecké projekty [téma č. 325 - přísp. č. 1784])
"Ví se o tom něco bližšího?"
Já jsem sice ten poslední kdo by komukoliv bránil v rozhořčené polemice s Walterem J. Boynem, je-li komu z nějakého důvodu libo (zejména pro ty přesvědčené, že pěšák potřebuje autogen aby překonal hlaveň děla Jagdpantheru přes cestu, cca dva metry nad zemí, to bude aktivita jako stvořená), a moderátorům to nevadí, jen bych upozornil na ten drobný detail, že tato snaha má z praktického hlediska mizivý dopad, ježto Boyne s pravděpodobností hraničící s jistotou není registrován zde na foru, takže taková polemika bude v každém případě do značné míry neúčinná, zejména protože i kdyby byl, o čemž pochybuji, není pravděpodobné že by rozuměl češtině. Nicméně žijeme ve svobodné zemi, že.

Na druhou stranu bych upozornil, že pokud se má opravdu jednat o reakci na můj dotaz, jak jsi, z některých známek soudě, asi přesvědčen - a jistě nechci popírat ničí právo aby subjektivně věřil tomu, že nejen odpovídá, ale dokonce k věci - ovšem zatím jsem nebyl seznámen s jedinou skutečností která by faktickému základu takové víry objektivně nasvědčovala, naopak bych upozornil na to co svědčí o pravém opaku.

"Odpověď" se skládá totiž přibližně z těchto částí:
Algernon napsal v č. 9899:
"Kolik by měla mít zkušeností? Či zdrojů? (Žádný potenciální zákazník, třeba vojáci, si nic neobjednal, takže Northopovi došly jeho vlastní peníze a pak nedokončenou věc zastavil?) ♦ Kolik zkušeností na počátku měl třeba Frank Whittle, nebo F. B. Halford? ♦ Kolik prostředků měly Power Jets, Rover či de Havilland? Popřípadě kolik lidí, jak velké kolektivy, pracovalo na vývoji lopatkových motorů? "
a) řady otázek směrovaných očividně na Waltera J. Boyna, neúčinných z důvodů uvedených výše;
Algernon napsal v č. 9899:
"♦ Za podstatné bych viděl, podívat se na výkon vznikajícího motoru, a taky k čemu byl určen. A taky na ostatní vyvíjené typy, jejich výkony a vývoj. A hlavně na případnou poptávku po podobném motoru, či případný možný rozsah výroby, kdyby jeho vývoj pokračoval a byl nabízen na trhu… "
b) vágního tápání, stále částečně v polemice s nepřítomným Boynem, směrem k analogickým situacím, což bych osobně nepovažoval za zcela košer metodu historické práce (maně si vybavuji jednoho kolegu, který examinátora silně nepotěšil když jako příčinu vypuknutí třicetileté války zkusmo uvedl "boj o ovládnutí obchodních stezek", jsa veden tím nejpoctivějším přesvědčením, že kvůli takovým věcem konflikty často začínávají);
Algernon napsal v č. 9899:
"Obával bych se, že to má asi tak stejnou cenu, jako zabývat se třeba knihami Lena Deightona, nebo Nejhoršími letadly světa Billa Yenneho, pracemi Murawskiho (naposledy mne pobavilo zejména zkoumání jeho Bf 109T) či vůbec čímkoli, co vydává polské Kagero, nebo Nejhoršími válečnými loděmi světa od Antony Prestona — naprostá ztráta času. To si už rovnou lze jít číst wikiÆdii ničeho. "
c) značně emociálních útoků na zjevně zcela náhodně vybrané prameny, již na první pohled s problematikou nesouvisející.
141-160 z 6497
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po