Vchod pro munici tvrze Schoenenbourg

Foto č. 24. Vchod do velké pevnosti Maginotovy linie. Die Wehrmacht.
Vchod pro materiál velké tvrze Schoenenbourg po obsazení německou armádou. Tvrz nebyla dobyta v boji a vzdala se až s kapitulací všech francouzských jednotek.
Velká mříž uzavírá hlavní vchod do tvrze. Tímto vstupem se dovnitř dopravovala munice a další zásoby. K tomu sloužily zvláště vozíky polní drážky rozchodu 600 mm, jejichž koleje jsou na snímku patrné, a také nákladní auta. Vpravo od vstupu jsou střílny bránící prostor před objektem, první je střílna pro dvojče těžkých kulometů záměnných za protitankový kanon, dále pak střílna pro lehký kulomet. Přístupu ke střílnám zabraňuje diamantový příkop. Na krakorci po celé šířce objektu je upevněna radiová anténa. Úplně vpravo nahoře je patrný zvon pro pozorování a blízkou obranu pomocí lehkého kulometu.
Dobře viditelný je způsob maskování - prostor střílen a vchodu je natřen černou barvou, naopak ostatní plochy jsou světlejší s tmavými pruhy, které objekt opticky rozbíjejí. Úplně vpravo je u stropu namalována falešná střílna, častý prvek pro zmatení útočníka.

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.