Osobnosti dějin lidstva

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 256
1 2 3 4 >>
Po
jack aspirin 22.8.2014 14:57 - č. 278
technet.idnes.cz/atomova-bomba-hirosima-0b9-...

Málokdo ví, že do nejužšího vědeckého štábu projektu Manhattan, který připravoval atomovou bombu, povolal jeho vědecký šéf Robert Oppenheimer i jednoho exulanta z Československa. Jmenoval se George Placzek.


Tom 3.10.2012 17:19 - č. 277
Tom technet.idnes.cz/prvni-raketa-cechoamerican-...

To je milé, že si na něho někdo vzpomenul.
Honza M. 18.5.2011 12:11 - č. 276
Honza M.
karaya1 napsal v č. 275:
""Královna si přeje", takže to tak bude."
No, mám jisté pochyby, že výsledek objektivního výzkumu bude jejímu otci příznivý, jestliže vstoupil do strany už v roce 1934 a přitom byl skoro pořád v zahraničí.
Ale pokud královna sežene šikovného PR-poradce, třeba z tatínka udělají druhého Oskara
Schindlera Samozřejmě, hodně záleží na tom, jestli o něm taky natočí film, a jaký sympaťák ho zahraje (btw. vždyť i esesák Harrer v podání Brada Pitta vypadá jako antifašista)

p.s. Konečně je mi jasné, proč má princezna Viktorie tak nádherně snědou pleť a uhrančivé oči - poloviční Brazilka
karaya1 18.5.2011 08:24 - č. 275
karaya1 Přesně takto jsem to myslel. "Královna si přeje", takže to tak bude. Třebaže by se objevily jiné skutečnosti... Pokud by se vytasila s negativním výsledkem, hluboce bych se jí poklonil a měl ji ve věčné úctě.
bush 17.5.2011 22:52 - č. 274
bush Tak pokud se pracuje zcela zřejmě na objednávku (královna si přeje "smýt podezření" - cheche, to by se, podle mého, Foucaultovi líbilo) těžko můžeš chtít alespoň náznak "objektivity", pokud tedy na něco takového věříš. Zcela identický postup mi vadí na Ústavu pro studium totalitních režimů. Do recenze bych to raději nepřidával, protože už takhle obsahuje řadu aktuálních odkazů (ÚSTR a Heydrichův syn).

PS Nyní - po bujarých oslavách s Amíky - by se ta recenze mohla vystřelit do virtuálního vesmíru.
karaya1 17.5.2011 20:01 - č. 273
karaya1 zpravy.idnes.cz/svedska-kralovna-chce-ocisti...

Zaujal mě zejména odstavec
Vyšetřování už prý trvá několik měsíců a jeho výsledky budou zřejmě známé na podzim. Pak je královský dvůr oficiálně zveřejní. Sedmašedesátiletá královna by ráda ze svého otce, který zemřel v roce 1990, smyla stín podezření, že byl aktivním nacistou.
- docela by mě zajímalo, nakolik to bude objektivní. Mimochodem, Pavle, můžeš to pak třeba přiřadit do recenze
karaya1 8.6.2010 13:47 - č. 272
karaya1 Tak si po delší době opět čtu o mých oblíbených Irwinovi s Mallorym (pěkné shrnutí jejich pokusu o výstup na Everest: www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2010060010) – a poprvé vidím pořádně celé jméno druhého jmenovaného: George Herbert Leigh Mallory. Co mi to jen připomíná… A ono jo. Jeho mladší brácha byl Air Chief Marshal Sir Trafford Leigh-Mallory, velitel No. 12 Group Fighter Command za Bitvy o Británii, později No. 11 Group, pak celého Fighter Command a posléze i expedičního letectva.
watzke 2.10.2008 11:07 - č. 271
Taková aktualitka:kultura.ihned.cz/c1-28582470-zemrel-stalinuv...
mbbb 24.5.2008 20:40 - č. 270
mbbb jo, kluci tam byli - na druhé fotce vpravo dole je hlava nášho předesedy
karaya1 24.5.2008 19:37 - č. 269
karaya1 Dnes byla odhalena socha dr. Edvarda Beneše v jeho rodných Kožlanech. Viz třeba zpravy.idnes.cz/prezident-odhalil-sochu-edva...
bush 18.12.2006 15:40 - č. 268
bush Worchester: Dneska se tahle informace objevila snad v každym deníku (MF Dnes, LN, HN, ...).
Nejvíc mě zaujalo konstatování:

"verzi se snažil prověřit i Úřad pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV), který se neúspěšně obrátil s žádostí o pomoc na ruskou stranu."
a pak ještě:

"v archivech KGB jsou stále ty nejdůležitější dokumenty"
"Mnohé z nich jsou zřejmě i dnes systematicky likvidovány,"
Worchester 18.12.2006 14:33 - č. 267
Worchester Vcelku zajímavá informace
web.volny.cz/noviny/zesveta/clanek/~volny/ID...
bush 4.10.2006 17:16 - č. 266
bush
karaya1 napsal v č. 265:
"P.S."
Ach jo. To už i v nekrolozích, který si přečte snad milion lidí se objeví taková dezinformace! Kam sme to dopracovali .. Ještě, že se toho Fajtl nedožil... řek bych, že se z toho sám obrací v hrobě.
karaya1 4.10.2006 17:13 - č. 265
karaya1 Tak mě ještě napadá... Nevíte někdo, kteří čs. letci jsou stále ještě naživu?
P.S.
... o rok později se stal prvním Čechoslovákem a možná i cizincem vůbec, který kdy velel britské peruti.

zpravy.idnes.cz/zemrel-legendarni-stihaci-pi...
Glynwed 4.10.2006 12:57 - č. 264
Glynwed www.novinky.cz/domaci/zemrel-legendarni-stih...

ČEST JEHO PAMÁTCE !!!!
Ero 3.10.2006 18:55 - č. 263
Ero Nevím kam to dát, ale myslím že tohle je dosti příhodné téma

Dnes je tomu 65 let od popravy pplk. Josefa Balabána
Ondraha 12.7.2006 09:33 - č. 262
Ondraha Nedávno se v některém ze zdejších témat probíral vznik přezdívky "IKE". Tehdy jsem napsal email do VHÚ (Vojenský historický ústav) v Praze a až dnes jsem se dočkal odpovědi:

David Dwight Eisenhower získal svou přezdívku "Ike" již na základní škole. Jako důvod pro vznik přezdívky se obecně uvádí výslovnost první slabiky jeho příjmení. Tuto přezdívku sdílel se všemi svými šesti bratry. Někdy se uvádí, že pro rozlišení byli občas označováni "Big Ike", "Little Ike" a podobně. "Ike" je obecně v americké angličtině hovorové označení pro osobu jménem Izák. V překladu má též význam "vychytralý" či "lichvář". David Dwight Eisenhower užíval navzájem prohozená svá dvě křestní jména ve formě Dwight David Eisenhower, aby se odlišil od svého stejnojmenného otce.
Myslím, že jsme se nic nového nedozvěděli, ale je ode mě slušností, aby jsem tenhle text sem dal přečíst.
egli 6.3.2006 20:38 - č. 261
egli
Ondraha napsal v č. 260:
"Chtěl bych někoho požádat, zda by mi nenapsal jak byl uvězněn Benito Mussolini?Jediné co o tom vím že 24.července byl zbaven velení a zatčen,ale nevím kým byl zatčen, proč, atd..."
Po pádu Tunisu v květnu 1943 a po anglo-americkém vylodění na Sicilii v červenci 1943 byla už Mussoliniho pozice neudržitelná - vojenský kolaps Itálie byl zřejmý. 25. července 1943 se proti Mussolinimu postavila většina na zasedání Velké fašistické rady (včetně jeho zetě min. zahraničí hraběte Ciana) - na základě výzvy rady se do čela ozbrojených sil postavil král Viktor Emanuel III., který si Mussoliniho pozval do svého paláce, kde mu oznámil, že ho zbavuje moci a nechal ho zatknout (byl odvezen na Gran Sasso, kde ho 12. září 1943 osvobodili Němci...) Následujícího dne 26. července pak novou vládu sestavil generál P. Badoglio, již bez účasti fašistické strany... Badoglio sice prohlásil, že Itálie zůstává na německé straně, ale ve skutečnosti vedl tajná jednání se Spojenci o uzavření příměří... Jestli tě to zajímá, tak si pujč třeba Duceho od L. Taraby (brožura, co se "rychle" čte...)
Ondraha 6.3.2006 19:44 - č. 260
Ondraha Chtěl bych někoho požádat, zda by mi nenapsal jak byl uvězněn Benito Mussolini?Jediné co o tom vím že 24.července byl zbaven velení a zatčen,ale nevím kým byl zatčen, proč, atd...
ja_62 6.3.2006 16:44 - č. 259
ja_62
Algernon napsal v č. 258:
"Jen předpokládám, že by to (že ho dosud nikdo „nechytil za ruku“ a pořád dělá to, co dělá) mohlo mít nějakou souvislost s „nastrčenou figurou“ Rudolf — Dr. Gauss, zmíněnou v tématu „koncentrační tábory“? Tj. zatím (…) že se nikomu nepodařilo prokázat spojitost s právníkem Herrmannem a „mouřeníny“, co dělají „výzkumy“ na nichž potom ty jeho obhajoby stojí. "
Ne, spíše předpokládám, že mu jen dostatečným způsobem neprokázali, že by věděl, anebo byl schopen pochopit, že jeho "expert" vychází z falešných předpokladů, natož, zda jej k tomu přímo navedl; spojitost mezi ním a "Rudolfem" alias Germarem Rudolfem alias Germarem Scheererem alias Dr. Gaussem a jinými alias je celkem jasně doložitelná.
Algernon napsal v č. 258:
"Norimberku jsi mi připomněl nějakou TV hru, kde šlo o advokáta v nějakém poválečném procesu u nás, s…"
Já jsem to sice neviděl, nicméně mám pocit, že šlo o Dr. Reslera, obhájce K.H. Franka.
Algernon napsal v č. 258:
"jak jsme se jednou s kolegy z práce (při nějaké hospodské debatě) dostali až ke jménu Tomáš Sokol… "
Já nikoho nejmenoval.... I když napadá mě jeden, který hájil s takovým nasazením, že ve finále byl obviněn z vydírání svědka, a pro jistotu začal nakonec sám tvrdit, že tak činil ve stavu nepříčetnosti -ale tam nešlo o politiku.
1-20 z 256
1 2 3 4 >>
Po