Válka v Tichomoří 1941 - 1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1601-1609 z 1609
<< 78 79 80 81
Po
Tom 14.1.2003 09:08 - č. 11
Tom To Kreon: nač ta ironie? Japonská variace na téma Me 163 se jmenovala Shusui, byl to společný program námořnictva (J8M) a armády (Ki-200). Prototyp havaroval při přistání po prvním letu a pilot zahynul. Dokonce stavěli několik cvičných kluzáků. Loni na podzim o tom psal někdo v mém oblíbeném Revi. Jinak Kikka byla Me 262 jen hodně podobná, protože Japonci při přepravě přišli o ponorky, co ji převážely a zbylo jim jen pár výkresů a manuál od motoru Jumo.

22.sentai mi takhle narychlo z hlavy bohužel nic neříká (potřebuju naťuknout... ) ). Byla to aspoň jednotka stíhačů? Podívám se, že jsi to Ty...

Já právě z Hubáčka znám jen jména velitelů letek TBD a jediného přeživšího z 8.VT- G.Gaye. Znám část pilotů USMC, z USN část osádek F4F a hodně z SBD, ale od Devastatorů skoro nikoho. A to nemám jen Hubáčka...
Kreon 14.1.2003 07:28 - č. 10
Kreon Nemáte někdo info o tom jestli japonci testovali Komet? Vím, že testovali Nakajima Kikka
, což byl v podstatě Me 262,ale mám za to že se k nim dostal i Me 163.......


Tom: ty jsi takový všeználek - máš něco o 22. Sentai?
Kreon 14.1.2003 07:11 - č. 9
Kreon Algy: co je pro tebe "dost"? .

Jinam jsem rád, že se tu začlo hovořit už o Tichomoří, bylo na čase .
Kreon 13.1.2003 14:12 - č. 6
Kreon Tom: není něco uvedeno v Pacifiku v plamenech od Hubáčka?
Tom 13.1.2003 10:07 - č. 5
Tom To Harm a Andrew: já myslel, jestli někdo z vás nezná jména pilotů a kdo z nich to vlastně přežil?

TBD "Devastator" vyrobili u Douglase (proto to "D" v označení) a byl to torpédový bombardér, nikoli stíhací bombardér.
HARM 12.1.2003 17:34 - č. 4
Pri Midway boli prvýkrát nasadené stíhacie bombardovacie a torpédonosné lietadlá Devastator /myslím, že od firmy Grumman/. Ale po bitke ich stiahli, pretože ich účinkovanie bolo vraj katastrofálne. Tak nejak to myslím bolo.
Andrew 9.1.2003 10:10 - č. 3
To Tom: O Midway toho moc nenám, abych pravdu řekl, tak vůbec nic.
Tom 9.1.2003 08:51 - č. 2
Tom Japonsku (prý podle některých autorů) nic jiného než válka nezbývalo. Fakt je, že kombinace ekonomických podmínek (rostoucí počet obyvatel, ale třeba zemětřesení), nacionalismu (představy o nadřazené rase odvozující svůj původ od bohyně slunce) a zbytků samurajské etiky, nemohla vést k ničemu jinému než expanzi. No a protože kolonie už byly "něčí" znamenalo to válku.

Bodem obratu byla asi fakt Midway, ale zrovna tak Korálové moře i Guadalcanal a Nová Guinea. Myslím, že začátkem roku 1943 už bylo jasné, že porážka Japonska je "jen" otázkou času.

To Andrew: nemáš něco zajímavého o nasazení TBD a US stíhaček v bitvě u Midwaye?
Andrew 8.1.2003 13:43 - č. 1
Co si myslíte o válce v Tichomoří? Měli Japonci vůbec začít konflikt s Američany? Kde se podle vás rozhodovalo o jejím průběhu resp. konci? Podle mně to byly takové ,, tři body obratu " - a sice Pearl Harbor - Midway - Guadalcanal. Co vy na to?
1601-1609 z 1609
<< 78 79 80 81
Po