Emanuel Moravec - zrádce nebo hrdina ?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
41-60 z 135
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po
Fuky 23.8.2004 09:50 - č. 110
Fuky curahee: děkuji, kdy nastoupil Moravec přesně na ministerský post jsem nevěděl. V tom případě akce na Heydricha naopak později. Zkrátka tím chci říct, že nebylo reálné uskutečnit dvě podobně velké akce v tak krátké časovém sledu, jak se mělo stát.
curahee 18.8.2004 04:44 - č. 109
curahee
Fuky napsal v č. 80:
" Akce na Moravce měla být dle mého názoru naplánovaná o rok dříve"
To by mne docela zajímalo proč?Čemu by prospěla smrt v té době "jen" kolaboranta(před nástupem na ministerský post)?
curahee 18.8.2004 04:40 - č. 108
curahee
FUJ06 napsal v č. 83:
"Protože se ještě v roce 1942 nevědělo, co němci na okupovaném uzemí provádějí"
Toto nastalo po ztrátě vysílačky Sparta a Libuše.
curahee 13.6.2004 12:33 - č. 107
curahee Ať si každý na něj udělá obrázek jaký chce,já už ho mám dlouho .
Fuky 13.6.2004 12:31 - č. 106
Fuky Aha.
Já jen od začátku nechápu (to se teď neváže k tobě), proč je v názvu tohoto tématu ta otázka...
curahee 13.6.2004 12:12 - č. 105
curahee Ne, Moravce v žádným případě neobhajuju,nic jinýho než kulku do hlavy si nezasloužíl(sám pak tak 5.5.45,cestou do Mělníka učinil),jen srovnávám důvody tvého Pepy a Em.Moravce,které je k jejich činům vedly,nic jiného!
Fuky 13.6.2004 12:10 - č. 104
Fuky (102) Ovšem až na to, že ono točení časově nikam nezařadila má celkem pravdu...
Fuky 13.6.2004 12:08 - č. 103
Fuky Počkej, tak teď jsem zmatený, obhajuješ tady Moravce, nebo ne. Nemáš ve svém příspěvku místo Moravce Pepu?
Já si myslím, že onen Pepa Moravce dosti vystihuje. Šlo o člověka, který se dal ochotně a rychle převrátit na jakoukoli stranu. A hlavně o člověka, který byl schopen pro své přežití a kariéru udělat cokoliv.
Otázka stále nebyla zodpovězena: zaslouží si Pepa, stejně jako Moravec po svých činech stále uznání a obdiv?
Já tvrdím, že rozhodně ne.
curahee 13.6.2004 12:04 - č. 102
curahee Fuky:Díky,ale chtěl jsem vyjádření odborkyně !
curahee 13.6.2004 12:00 - č. 101
curahee Fuky:Pepu jsem v něm nenašel,proto,že Pepa nestratil idály a víru v republiku.Je to patetické,ale vlastenectví v té době znamenalo víc než jen kus žvance!
Fuky 13.6.2004 12:00 - č. 100
Fuky curahee: 98: odpovím stručně za Melyngar: Nijak, o to více však později...
Fuky 13.6.2004 11:56 - č. 99
Fuky curahee: Však já také netvrdím, že mu teklo do bot, pouze si myslím, že bylo podobně frustrováno mnoho politiků i armádních důstojníků, avšak podobně jako Moravec řešil situaci málokdo.
Existuje snad také něco jako čest, ne?

Uvedu příklad. Jde o fiktivní osobu.
Známá osobnost ze světa populární hudby Pepa K. žije bohémským životem. Lidé ho mají rádi, milují jeho písně, je idolem dívek. Najednou ho však z jakéhosi důvodu přestanou podporovat sponzoři. Začne se pomalu ale jistě utápět v dluzích, přijde o svou vilu, nechá ho jeho partnerka a Pepa se ocitá na ulici a na krku má dluh půl milionu. Teď se příběh rozdělí, protože tím chci říci dvě věci. 1) zbývají mu dvě varianty: snažit se najít si práci, byt, žít jako normální člověk a postupně splácet dluhy nebo být dál na ulici, živit se zlodějinou, případně i vraždit. Co si asi Pepa vybere? 2) druhá větev příběhu: Pepa ve své bezvýchodné situaci vykrade pumpu, zabije prodavačku a skrývá se na tajném místě. Zaslouží si Pepa poté co udělal nadále úctu a obdiv?

Našli jste v Pepovi alespoň částečně Moravce?
curahee 13.6.2004 07:30 - č. 98
curahee
Melyngar napsala v č. 97:
"Kdo se točí jako korouhvička po větru, ten si nezaslouží uznání ani obdiv."
Mohla by jsi mi říct jak se točil Moravec jako korouhvička v třicátých letech?
Melyngar 12.6.2004 19:53 - č. 97
Melyngar Fuky:Souhlasím s tebou.Kdo se točí jako korouhvička po větru, ten si nezaslouží uznání ani obdiv.
curahee 12.6.2004 11:39 - č. 96
curahee
Fuky napsal v č. 95:
"avšak když zjistili, že mu teče do bot, poněkud obrátili kormidlo..."
Moravcovi rozhodně do bot neteklo,u něj bych to definoval jako určitou frustraci s československého postoje po Mnichovu,obrovská politická a sociální přeměna.V období druhé republiky končí v armádě a má i finanční problemy,které měl i za první republiky(žil si nad poměry,a z toho plynou dluhy).Otázku práce a financí řeší spoluprácí s nacisty,kteří mu dovolí publikovat v tehdejším duchu.
Fuky 12.6.2004 11:16 - č. 95
Fuky Pokavaď Moravec někdy hrdinou byl, svými projevy a postojem v době okupace si mé sympatie příliš nezískal. Už jenom to, jak se člověk dovede tak rychle obrátit na úplně opačné názory o něčem svědčí. Moravce bych srovnal s Italy. Ti taky kupříkladu před 1WW byli na straně trojspolku, avšak když zjistili, že jim teče do bot, poněkud obrátili kormidlo...
curahee 12.6.2004 07:43 - č. 94
curahee Zrádce nebo hrdina?Pro člověka pro kterého byla republika vše, jako byl Emanuel Moravec,platí do začátku okupace pojem hrdina.Již otřepaná historka,kdy jako velitel useku na Znojemsku,se sebral a jel do Prahy,kde interpeloval u samotného Edvarda Beneše v polní uniformě a zablácených botách,mluví sama za sebe.Bohužel,ani bránění republiky za každou cenu se Moravcovi na Benešovi nepodařilo vymoci,od této doby vzniká mezi oběma muži obrovský a nikdy nekončící názorový rozdíl,který vrcholí za okupace Moravcovými výpady na Benešovu adresu .

Ovšem Moravec nebyl jediný z pozdějších a tehdejších fašistických frakcí ,kdo bojoval za bránění republiky za každou cenu.Gajdova Národní obec fašistická měla stejný názor,i dost kontroverzní vlajkaři byli pro boj s Němci,ovšem za období druhé republiky o tyto ideály přišli a vložili se plně do služeb okupantů.

Do této chvíle je Em.Moravec zcela jistě hrdina,od okupace zrádce!!!
Honza M. 7.6.2004 12:53 - č. 93
Honza M.
Johny napsal v č. 90:
"britové měli v záloze komando tvořené sudetskými němci z protinacistického odboje"
Britové měli taky několik výsadků Němců, kteří měli přetáhnout vedení Sudetské župy na stranu Spojenců. - Jejich "úspěch" si může každý domyslet (konce války prý dožili jen 3, kteří utekli ze Sudet do Vídně).
Kralik 26.5.2004 07:44 - č. 92
Kralik Johny (86): Souhlas. Nebýt SNP tak by to se Slováky asi moc dobře nedopadlo. U nás to byl atentát na RH.
Ještě chci podotknout jestli nebyl atentát na RH vlastně ušetřením životů. RH chtěl uskutečnit toto: 1/3 vyvraždit, 1/3 vysídlit, 1/3 poněmčit. PO jeho smrti už vlastně nebyl kdo by to za něj udělal. Po heidrichiádě už se tolik nepopravovalo jako za RH. Vlastně bych řekl, že K. H. Frank udělal takové "symbolické gesto" jako odvetu. Kdyby nebyl atentát na RH spáchán zemřelo by (podle mého názoru) mnohem víc Čechů než takhle. Takže to nebyla akce západní buržoazie aby měli němci záminku se mstít na Češích a Komunistech...
Ostatně jsem slyšel názor, že RH vlastně omohli do hrobu němečtí doktoři. (aby měli záminku na heidrichiádu jistou.
Fuky 25.5.2004 20:22 - č. 91
Fuky Ondřej Kolář: Pozor, já jsem nepsal, že myslím rok 1940! Mylel jsem to obecně, prostě o rok dopředu, například tedy v roce 42, na R.H. potom v r. 43.
Opět tedy zdůrazňuji, že pokuď atentát na Moravce nepřipadal Britům důležitý, nechápu, proč byl výsadek TIN vysazen.

Johny (86): souhlas, avšak ještě jednou opakuji, že ztráty na životech po atentátu byly ohromné a asi se s nimi dalo počítat.
41-60 z 135
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po