Československé četnictvo, policie a finanční stráž

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
341-360 z 675
<< 15 16 17 18 19 20 21 >>
Po
mbbb 28.1.2009 16:00 - č. 379
mbbb k finanční stráži, kdyby jste měl někdo zájem a jste z oblasti:

csol-mb.net/pozvanka-na-prednasku-o-historii...
Ondřej Kolář 8.1.2009 20:14 - č. 378
Díky, mail je [email protected]. Pokračovat bych rozhodně chtěl, ale v nejbližší době vzhledem ke studijním povinostem asi nebude moc času. Snad si v příštích týdnech najdu čas aspoň na pár krátkých článků o četnictvu. Ke knize návštěv se snad taky dopracuju.
mbbb 8.1.2009 18:50 - č. 377
mbbb
Ondřej Kolář napsal v č. 376:
"Díky. Mimochodem, před časem jsem ti zasílal nějaké texty. Mám pocit, že mezi nimi byl i článek o útoku na celní úřad v Božím Daru, ale nejsem si jistý. Nemáš to náhodou někde uložené? Já ten článek nemůžu nikde najít. Díky."
mám vše, napiš mi mejla, pošlu ti to.

Jinak doufám, že na tom blogu budeš pokračovat! Neuděláš tam i knihu návštěv?
Ondřej Kolář 8.1.2009 18:41 - č. 376
Díky. Mimochodem, před časem jsem ti zasílal nějaké texty. Mám pocit, že mezi nimi byl i článek o útoku na celní úřad v Božím Daru, ale nejsem si jistý. Nemáš to náhodou někde uložené? Já ten článek nemůžu nikde najít. Díky.
mbbb 8.1.2009 18:35 - č. 375
mbbb opravdu pěkné, pěkné, jen tak dál!
Ondřej Kolář 8.1.2009 18:19 - č. 374
Pánové, rozhodl jsem se podělit o pár menších případů, na které jsem narazil v archivech:

bs-csr.blogspot.com

Zatím je to jen pár článků, průběžně bych rád doplňoval další. Zajímavých materiálů mám dost, ale není moc času...
mbbb 21.9.2008 14:47 - č. 373
mbbb a přehlídka stejnokrojů ze včerejška - první dvě fotografie ze včerejška ze vzpomínkové akce ve Světlé (autor Papouch):

skupinová fotografie stejnokrojovaných na vrcholu Luže:
mujweb.cz/www/csol-mb/skupina_na_Luzi.jpg

a podobný snímek po skončení vzpomínkového aktu:
mujweb.cz/www/csol-mb/skupina_pomnik.jpg

______________________________________________ _______
oficiální informace o akci na našich stránkách:
www.csol-mb.net/vzpominka-na-prislusniky-str...

galerie:
www.csol-mb.net/index.php?id=1112&amp;galler...
mbbb 14.9.2008 20:15 - č. 372
mbbb
mbbb napsal v č. 371:
"zajímavá věc a další hraniční sloup: csol-mb.net/images/pozvanky/2008-09-13.jpg"
naprosto skvělá a vydařená akce - odhalení pomníku na hraničním přechodu Studánky. Krásné počasí, perfektní provedení, prostě nádhera. Pár prvních fotek:

mujweb.cz/www/csol-mb/Studanky_pomnik.jpg
mujweb.cz/www/csol-mb/studanky_cedule.jpg
mujweb.cz/www/csol-mb/FS_u_sloupu_2.jpg
mujweb.cz/www/csol-mb/FS_u_sloupu1.jpg
mbbb 21.8.2008 20:59 - č. 371
mbbb zajímavá věc a další hraniční sloup:

csol-mb.net/images/pozvanky/2008-09-13.jpg
mbbb 7.8.2008 19:03 - č. 370
mbbb to je perfektní!

Pak dej určitě vědět. Dík.
Ondřej Kolář 7.8.2008 19:02 - č. 369
mbbb napsal v č. 368:
"to příště oprav."
Samozřejmě opravím.
mbbb napsal v č. 368:
"Kdy ti vyjdou ti četníci a policisté?"
Krátký článek o Státním policejním úřadu v Aši by snad mohl vyjít letos na podzim. Dlouhodobě pracuju na studii o čs. bezečnostních složkách na Chebsku v době ohrožení republiky nacistickým Německem, měl bych to dokončit do jara příštího roku. Při sběru materiálů jsem narazil na pár případů, které přímo nesouvisí s tématem, ale stály by za vydání. Až bude trochu času, pokusím se něco z toho uveřejnit v regionálním tisku nebo někde na webu.
mbbb 7.8.2008 18:26 - č. 368
mbbb a co chybějící dozorci? to příště oprav.

Kdy ti vyjdou ti četníci a policisté?
Ondřej Kolář 7.8.2008 15:54 - č. 367
mbbb napsal v č. 366:
"dále jsem si všimnul, že je posunuto číslování poznámek."
Toho jsem se přesně obával. Když jsem při posledních úpravách před vydáním doplňoval ještě pár údajů, udělal jsem si bordel v poznámkách. Snažil jsem se to dát do pořádku, ale zřejmě jsem něco přehlédl. Chtěl jsem to ještě projít a poupravit pár věcí, bohužel s ohledem na požadavky vydavatele už nebyl čas.
mbbb 6.8.2008 20:09 - č. 366
mbbb
Ondřej Kolář napsal v č. 364:
"Samozřejmě budu vděčný za doplnění."


na straně 90 nahoře je rozdělení finančn stráže na pomocné zřízence, zřízence a úředníky. To je správné, ovšem v přehledu hodností nejsou uvedeni dozorci, tedy zřízenečtí čekatelé. Eště ke všemu je to dle poznámky citace ode mne...

dále jsem si všimnul, že je posunuto číslování poznámek. Kupříkladu poznámka č. 11 odkazuje na moji knihu, což není správně, mělo by to být až u poznámky č. 12 - někde po poznámce č. 4 došlo k posunu o jednu
Pavel Šrámek 6.8.2008 06:47 - č. 365
mbbb napsal v č. 360:
"kdo je autorem? Proč to vyšlo právě v tomto berounském sborníku?"
Autorem je Jiří Topinka, zástupce ředitele okresního archivu v Berouně, přičemž spolupracoval ze Zdeňkem Křepelem, což by podle jména mohl být příbuzný Ant. Křepely. V tomto sborníku proto, že Ant. Křepel se narodil, žil a byl pohřben v Králově Dvoře, což je okres Beroun.
Ondřej Kolář 5.8.2008 21:09 - č. 364
mbbb napsal v č. 359:
"je tam tedy pár nepřesností"
Samozřejmě budu vděčný za doplnění.
mbbb napsal v č. 359:
"škoda, že se podobné materiály ze kterých si čerpal nezachovaly třeba z Českolipska či Liberecka"
V libereckém archivu by měl existovat fond oddělení finanční stráže Český Dub, bohužel dosud nepřístupný. S přístupností materiálů je vůbec problém, v chebském archivu taky leží spousta dokumentů, ke kterým se bohužel nedostanu.
mbbb 5.8.2008 20:51 - č. 363
mbbb šavle ne, ale ouřadové někdy používali kordy
bart122 5.8.2008 20:46 - č. 362
bart122 Dobrý večer. Asi před měsícem jsem viděl fotku prvorepublikového příslušníka policie který u pasu připnutou šavli , a má otázka zní : Používala policie ještě nějaký jiný typ šavle krom vz.27????
mbbb 5.8.2008 20:14 - č. 361
mbbb ještě k těm regionálním sbornícím a publikacím.

Vlastivědné musem Jeseník vydalo již v roce 2006 malou ale velmi zajímavou brožurku pod názvem "Historický obraz tzv. Frývaldovské stávky". Autor - Martin Buchlovský. Doporučuji ji všem, co se zajímají o republikové četnictvo.

"Naše" články o historii v regionálních sbornících:
  • Beneš, J.: Střípky z okupace kraje pod Ještědem, aneb příběh chrastavských finančníků v Podještědí, In.: Od Ještědu k Troskám, Vlastivědný sborník Českého ráje a Podještědí, č. 2/2005, str. 97-101.
  • Beneš, J.: Návrat na staré hranice. Obnovení finanční stráže v Lužických horách v květnu a červnu 1945, In.: Bezděz, Vlastivědný sborník Českolipska, ročník 2006, str. 117-140.
  • Beneš, J.: Celnice v Horní Světlé, In.: Bezděz, Vlastivědný sborník Českolipska, ročník 2007, s. 241-252.
  • Juřena, J.: Boj o Pomezní Boudy, In.: Krkonoše - Jizerské hory, 9 + 10/2007.
  • Juřena, J.: Havárie letadla ČLH ve Dvoře Králové - ČLH Hradec Králové v severovýchodních Čechách, In.: Sborník Muzea Podkrkonoší v Trutnově č. 6, str. 171-178.
  • Beneš, J.: Pomník padlým příslušníkům finanční stráže v Dolním Podluží u Varnsdorfu, In.: Bezděz, Vlastivědný sborník Českolipska, ročník 2008, s. 273-283.
mbbb 5.8.2008 17:30 - č. 360
mbbb
Pavel Šrámek napsal v č. 358:
"Je dobře upozorňovat na zajímavé texty, které vychází v různých regionálních sbornících. "
přesně tak

Pavel Šrámek napsal v č. 358:
"Mně se dostal právě do ruky sborník okresního archivu Beroun "Minulostí Berounska", kde je více než dvacetistránkový text o strážmistru Antonínu Křepelovi, který zahynul 13. 9. 1938 v Habesbirku."
kdo je autorem? Proč to vyšlo právě v tomto berounském sborníku?
341-360 z 675
<< 15 16 17 18 19 20 21 >>
Po