Fotografie, video, média ve válce...

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 220
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
Tatar 2.1.2005 13:15 - č. 127
Tatar
Ondra US napsal v č. 126:
"Nad tou desátou fotkou jsem se taky celkem zarazil"
Nevim jestli se nepletu, ale všimni si na tý fotce kalhot, který maj na sobě ty esesáci a američani. Nejsou stejný?
A ty košile pod německejma blůzama jsou (podle mě) taky americký.
takže ty esesáci by mohli bejt amíci v německejch blůzách.
Lipton 31.12.2004 00:33 - č. 125
Lipton Hofi: To sú pekné fotky, len škoda, že k ním autor nepridal bližšie popisy. Špeciálne k desiatej, zaujímalo by ma z čoho majú všetci tak dobrú náladu.
Dzin 20.12.2004 00:38 - č. 120
Dzin Na plovárně se repřízuje myslím dvakrát. Ale teď jde o to, jestli tohle už nebyla ta druhá repríza.
Hofi 20.12.2004 00:13 - č. 119
Hofi Množstvo zaujímavých farebných fotografií:

www.militariacollecting.com/index.php?showto...
Hofi 7.9.2004 20:26 - č. 118
Hofi Snáď pôjde repríza. Je to relácia "Na plovárne s Markem Ebenem".
FUJ06 7.9.2004 20:24 - č. 117
FUJ06
Hofi napsal v č. 116:
"Koho to zaujíma, tak si zapnite ČT 2 - rozpráva tam ten Capov asistent (čo mu "zničil" fotky z D-Day). "Na plovárne""
Rád bych se díval, ale tata okupoval teleizi. Je hokej !!
Hofi 7.9.2004 20:17 - č. 116
Hofi Koho to zaujíma, tak si zapnite ČT 2 - rozpráva tam ten Capov asistent (čo mu "zničil" fotky z D-Day). "Na plovárne"
FUJ06 7.9.2004 16:44 - č. 115
FUJ06
Lipton napsal v č. 110:
""Vojna je pre mňa ako stárnuca herečka. Stále nebezpečnejšia a stále menej a menej fotogenická.""
Stárnoucí herečka je nebezpečná ?? Ne, chápu Pěkný citát.
curahee 7.9.2004 14:47 - č. 114
curahee Filature .
guano 7.9.2004 14:13 - č. 113
guano Jo,presne....
A to nemluvim o fotkach porizenych z lodicek pri hlidkach v zatopene oblasti .....
curahee 7.9.2004 14:02 - č. 112
curahee guano:Fotky Cromwelů,1.čs.samostatný obr.brigády jsou lahůdka...
guano 7.9.2004 13:56 - č. 111
guano Jiste znate i fotografie Ladislava Sitenskeho z oblehani Dunquerque.....
Lipton 7.9.2004 09:13 - č. 110
Lipton Jeden z Kapových výrokov:

"Vojna je pre mňa ako stárnuca herečka. Stále nebezpečnejšia a stále menej a menej fotogenická."
Lipton 7.9.2004 09:08 - č. 109
Lipton Glynwed (108): ""Byl to zvláštní člověk. Pořád se smál, za každé situace, někdy tak moc, až nám z toho bylo smutno. Když jste potřebovali někoho na něco bláznivého, byl obvykle Capa vždy a obvykle také jediný ochotný to udělat. Hodně pil a potrpěl si na děvčata. Jestli byl Capa odvážný? Nevím, ale i odvážní mají strach. Capa ho neměl. Tak žil, a tak i zemřel.""

Typický americký lakonizmus spojený so skvelou prácou. Ináč, Kapa mal prezývku "the greatest war photographer" (len na okraj).

Ad ostatní fotografi: OK, začnem sa zaujímať aj o nich.
Glynwed 7.9.2004 08:58 - č. 108
Glynwed to Lipton: Musím se trochu opravit...kdyby Capa věděl, co ho na Omaze čeká, asi by tam šel. Takhle na něj vzpomíná Jindřich Marko: "Byl to zvláštní člověk. Pořád se smál, za každé situace, někdy tak moc, až nám z toho bylo smutno. Když jste potřebovali někoho na něco bláznivého, byl obvykle Capa vždy a obvykle také jediný ochotný to udělat. Hodně pil a potrpěl si na děvčata. Jestli byl Capa odvážný? Nevím, ale i odvážní mají strach. Capa ho neměl. Tak žil, a tak i zemřel." Jinak, co se týče jiných fotografů, zkus upřít svou pozornost i na jiná jména: Mark Reďkin, Jevgenij Chalděj, Viktor Ťomin, Ivan Šagin, Georgij Petrusov, Alexandr ustinov, Anatolij Morozov, Leonid Železnov, Alexej Arhipov, Fjodor Kislov, Margaret Bourke-White, Werner Bischof, Georg Rodger, Józef Rybicky, Stanislav Sak, Jerzy Pawiln-Pacewicz, Henryk Śmigacz, Jan Ryš, Sylwester Braun, Tadeusz Bukowski, Jerzy Tomaszewski, Leonard Jabrzemski, Tadeusz Bonkler, Albert Cusian, Erhard Josef Knobloch,... a jsou ještě tisíce těch, kteří dělali podobnou práci jako Capa, ale jejich jména už nikdo nezná.

A jestli mám někoho jmenovat...není to fotograf, je to karikaturista - Bill Mauldin, a jeho knížka Na frontu. Člověk pak hodně pochopí.
mato 6.9.2004 22:17 - č. 107
mato aksi u ludi cenis prave odvahu tak fajn.ale u mna clovek ktory riskuje vlastny zivot len pre vlastnu slavu nepripada prave ako najlepsi pripad idealneho cloveka/reportera.
Lipton 6.9.2004 17:38 - č. 106
Lipton Capová odvaha sa netýka iba Omahy:

1. Počas Španielskej občianskej vojny (na Cordobskom fronte, 5. September 1936) z tesnej blízkosti odfotil republikánskeho vojaka, ktorého práve zasiahla guľka od nepriateľského odstreľovača

2. Počas invázie na Sicíliu (operácia Husky, Júl 1943) dobrovoľne zoskočil s americkými výsadkármi z 82. výsadkovej divízie a fotil ich v bojových akciach v tesnej blízkosti. Vo svojej tvorbe pokračoval po vylodení na Anziu v roku 1944

3. Počas posledných bojov na západnom fronte (Apríl, 1945) sa mu z tesnej blízkosti podarilo odfotiť amerického vojaka, ktorý dostal zásah z nepriateľskej paľby

3. V roku 1954 dobrovoľne odišiel do Indočíny, kde pokračoval vo fotení vojnovej vravy. Počas jedného pokusu priblížiť sa bližšie k frontovým líniam stúpil na mínu. Zomrel vo veku 40 rokov. Stalo sa tak 25. Mája
Lipton 6.9.2004 17:17 - č. 104
Lipton
BRUNNER: "Považuješ vzdialenosť 20 metrov od miesta kde sa striela za bezpečnú?"


NIE a po niekoľký krát opakujem, že nehodlám popierať odvahu iných fotografov/kameramanov/spravodajcov. Ale Kapa nebol 20 metrov od "miesta činu", dokonca ani 5, on bol priamo NA ŇOM.
MIO 6.9.2004 17:16 - č. 103
MIO
Lipton napsal v č. 101:
"za nenávidenú vlajku s pruhmi a hviezdičkami"
A kedy som ja povedal ze nenavidim Americanov?Ty to proste moc prezivas!Nic v zlom.
Lipton 6.9.2004 17:11 - č. 101
Lipton MIO: Nemáš úplnu pravdu. Ja žerem najmä odvahu ľudí - jednotlivcov, u ktorých napriek vojnovému besneniu nikdy nevyhasla (což, ako vidím vám začína liezť na nervy, asi preto lebo dotyční bojovali za nenávidenú vlajku s pruhmi a hviezdičkami).

Vyjadriť obdiv k iným armádam mi nerobí najmenší problém. Tak napríklad: Som obdivovateľom fínskej taktiky motti počas zimnej vojny proti Sovietskému zväzu.
121-140 z 220
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po