Fotografie, video, média ve válce...

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
181-200 z 220
<< 7 8 9 10 11
Po
Lipton 22.8.2004 22:22 - č. 50
Lipton BRUNNER (48): No, zatiaľ som nevidel dokument v ktorom by sa mi naskytli podobné zábery (dokumenty príliš nepozerám).

jasan (35): Presne tak! Len dodám, že M8 patrili 32nd Mechanized Cavalry Squadron zo 14th Cavalry Group. Boli zatakované pri Poteau, severozápadne od St. Vith.

Naviac, nebol to žiadný obtiažný útok. Totiž, jediní Američania boli šoféri tých M8. Neboli tam žiadne bojové jednotky.
Marek 22.8.2004 05:04 - č. 49
Marek Lipton : Musím kolego ( snad se nebudeš zlobit ) vyjádřit souhlas spíše s příspěvky a názory Hofiho (45 a 47) a BRUNNERA (48).

S takto položenou větou ..."Určite so mnou budete všetci súhlasiť, že takýto hrdinský čin neprejavil počas WW2 žiaden iný fotograf z akejkoľvek bojujúcej strany!"... se těžko dá vyjádřit plný souhlas.
Hofi 22.8.2004 00:38 - č. 47
Hofi
Lipton napsal v č. 46:
"a zatiaľ som nikde nenašiel zmienku o podobnom prípade človeka fotiaceho uprostred smrtonosnej nepriateľskej paľby."
No práve. Vyznáš sa v problematike vonových reportérov/korešpondentov natoľko, aby si si mohol dovoliť tvrdiť, že jeho čin "nemá obdobu"? Možno fakt nemá, ale napr. ja by som si bez dôkladnej znalosti problematiky takéto "absolutistické" tvrdenia nedovolil. Nič v zlom.
Lipton 21.8.2004 19:54 - č. 46
Lipton Hofi: To, že píšem "Kapa disponoval odvahou, ktorá u iného armádneho fotografa z akejkoľvek bojujúcej strany nemala obdoby" ešte neznamená, že iní fotografi neboli odvážní, to určite nie. Ale aj odvahu možno deliť na isté stupne a zatiaľ som nikde nenašiel zmienku o podobnom prípade človeka fotiaceho uprostred smrtonosnej nepriateľskej paľby.
Hofi 21.8.2004 13:38 - č. 45
Hofi
Lipton napsal v č. 2:
"Určite so mnou budete všetci súhlasiť, že takýto hrdinský čin neprejavil počas WW2 žiaden iný fotograf z akejkoľvek bojujúcej strany!"


Lipton napísal: "Že Kapa disponoval odvahou, ktorá u iného armádneho fotografa z akejkoľvek bojujúcej strany nemala obdoby?"

Nemáš pocit, že sú to trochu prisilné tvrdenia? Teraz sa ani v najmenšom nesnažím znižovať Capovu odvahu - to by som si nedovolil - len by som chcel vedieť, že na základe čoho si myslíš, že v iných armádach (alebo aj v samotnej americkej) neexistovali počas WW2 žiadni ďalší fotoreportéri, resp. vojnoví kameramani, ktorých odvaha by bola porovnateľná s tou Capovou.
Hofi 21.8.2004 13:37 - č. 44
Hofi
mato napsal v č. 5:
"ale najoko je tam na plazi prazdno."
Na dvoch ďalších fotkách od Capu, ktoré poznám je na tej pláži dósť "plno". Vrátane tankov.
mato 15.8.2004 13:45 - č. 42
mato brunner: myslis to ako by spravil protifasisticky odboj v nemecku?dost dlho som to cital az kym nezacali s paragrafmi.na ne mam este cas
curahee 15.8.2004 13:00 - č. 41
curahee Marf:Tak se ptej!Popiš a něco dáme dohromady.
Marf 15.8.2004 12:58 - č. 40
Cau nemohl by mi nekdo poslat obrazky nemeckych medajli(vyznamenani) a knim mit jaky informace za co se udelovaly???Ale staci jen ty obrazky

Zasilejte prosim na adresu [email protected]
curahee 15.8.2004 12:32 - č. 39
curahee Brunner:Dzin jako kamelot ?
mato 15.8.2004 11:30 - č. 37
mato to je pravda.ale pre mna ako jednotlivca je moj zivot dolezitejsi ako nejake debaty,i ked by mi priniesli slavu mena.
curahee 15.8.2004 06:51 - č. 36
curahee
mato napsal v č. 34:
"a preto je hrdinom,podla mna nemal dost rozumu na to aby ostal v zazemy fotit generalov na prechacke.ale chapem dobrodruznu tuzbu."
Kdyby tak učinil, a řidil se tvými radami tak se teď nemáme o čem bavit,a spousty knih by byly určitě ochuzeny o kvalitní fotografické matriály.
jasan 14.8.2004 13:37 - č. 35
jasan ty fota z arden(němci kouří cigarety u M8) jsou opravdu propaganda,protože jsou vytržené ze série fotek,útoku německých vojáků nevíte vše o té sérii. hlavní chybou je že němci útočí ve špatném směru to jest zpátky(přesně tak jak šla jejich mašinérie ),po útoku jim jako odměnu kriegsberichter rozdal americké cigára, které pak na onom snímku kouří.dobré info o tom je v knize The Nuts.
mato 13.8.2004 21:05 - č. 34
mato a preto je hrdinom,podla mna nemal dost rozumu na to aby ostal v zazemy fotit generalov na prechacke.ale chapem dobrodruznu tuzbu.
Lipton 13.8.2004 21:01 - č. 33
Lipton mato: S názormi, že išlo o riskovanie života a snahu byť slávným sa stretávam na každom kroku. Ale snahu byť slávným predsa cítil každý fotograf, nielen pán Kapa, alebo sa mýlim?

Jediný rozdiel je v tom, že on bol kvôli tejto snahe schopný podstúpiť oveľa väčšie riziko, než aké je pre armádneho fotografa zvykom, preto ho môžeme označiť za hrdinu.
mato 13.8.2004 20:57 - č. 32
mato lipton:ja ze nemam rad amikou?asi mas pravdu.

k tomu fotografovi:hrdina??riskovanie zivota je hrdinstvo?nerobi to nahodpu pre slavu?

tie fota s tymi naaranzovanymi insigniami su aj v knihe SS realie
curahee 13.8.2004 13:33 - č. 30
curahee Lipton:Ano, to je ta fotka!

Ani se nedivím,že se učíš něco jiného, než co učili Brunnera,stačí se jen podívat na rok narození tvého a Brunnera...
Lipton 12.8.2004 22:16 - č. 28
Lipton BRUNNER: "Sú to známe fotky, sú v každej knihe dejepisu."

Čože? Aký je stupeň vážnosti tejto vety? O WW2 sme sa naposledy učili v Kvarte (4. ročník) a pokiaľ ma pamäť neklame, žiadne také fotky sa v učebnici nevyskytovali. Ale v Septime (7. ročník) je WW2 opäť predpísaným učivom, takže uvidíme. :o)

Našiel som tento odkaz: www.valourandhorror.com/DB/IMAGE/GM_ss_dead_... . Je to jedna z tých fotiek?
Lipton 10.8.2004 19:37 - č. 26
Lipton Áno, dôvodom toho poškodenia bola vyliatie nejakej emulznej kvapaliny. Časopis Life ich však napriek tomu vydal, trochu rozmazané.
curahee 10.8.2004 19:00 - č. 24
curahee Brunner:Přesně tak,je to v zimě a na sněhu.
181-200 z 220
<< 7 8 9 10 11
Po