Fotografie, video, média ve válce...

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 220
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
ja_62 22.5.2012 16:24 - č. 193
ja_62 www.youtube.com/watch?v=JZdEC0JoddY
archive.org/details/battle_of_san_pietro

The Battle of San Pietro - dokumentárně-instruktážní film US Army natočený Johnem Hustonem, zobrazující boje v Itálii (resp. relativně nerozsáhlou bitvu) z perspektivy cca zesíleného pěšího pluku s mírou realismu za války málokdy vídanou (většina scén byla natočena přímo v boji, jen některé byly dotáčené později).

Úvodní proslov generála Marka W. Clarka asi možno s klidem přeskočit.
karaya1 28.4.2012 21:51 - č. 192
karaya1 Ten test je skutečně zvláštní - ani by mi nevadilo, že testové otázky směřují k "chytákům" a detailům, ale forma testu - tj. správná odpověď je odkazem na další otázku, špatná na stávající stránku - dává netriviální nápovědu zejména v prohlížečích, které cíl odkazu umí zobrazit
ja_62 28.4.2012 15:41 - č. 191
ja_62 www.reflex.cz/clanek/zpravy/46056/test-jak-d...
Test znalostí k heydrichiádě na webu Reflex.cz - nicméně mně to nějak moc nefungovalo.
ja_62 21.4.2012 16:00 - č. 190
ja_62 www.bbc.co.uk/news/magazine-17224774
US Army chaplain Father Emil Kapaun stole, suffered and sacrificed his life for his fellow soldiers in a Korean prison camp. Six decades after his death, he is being considered for the Medal of Honor - and sainthood.
Sice jde spíše o "jednu válku později", ale přesto mám za to, že jde o zajímavý příběh potomka emigrantů z Čech.
ebydos 27.1.2012 11:42 - č. 189
Zajímavé poválečné fotky: www.theatlantic.com/infocus/2011/10/world-wa... ;)
Z 6.12.2011 20:25 - č. 188
Z www.reflex.cz/clanek/zpravy/44293/nemecka-po...
No comment.
Z 12.10.2011 23:46 - č. 187
Z

Jak za války správně vařiti čaj.
Z 20.9.2011 22:17 - č. 186
Z www.archive.org/details/Oberkommando-der-Luf...

Stíhačův slabikář sestřelů - ke stažení. Aneb jak zaujmout a zaškolit nezletilé piloty.
karaya1 1.9.2011 19:35 - č. 185
karaya1

Má to celkem osm částí, německé fotografie (údajně doposud nepublikované) z východní fronty.
karaya1 25.8.2011 22:12 - č. 184
karaya1
Z napsal v č. 183:
"Nivea? - to šlo nějak mimo mě."
ekonomika.idnes.cz/reklama-na-niveu-je-rasis...
Z napsal v č. 183:
"U mně to není ani tak morálka, aspoň ne v tomhle případě, ale spíš takové rozpaky nad tím jestli je ta souvislost mezi pivem a československými letci, v reklamě, zrovna šťastná."
Já pod onu "morálku" zahrnul víceméně všechno od osobního vnímání vhodnosti reklamy po její zahrnutí do legislativních, společenských a jiných rámců apod. Ani tak mi to nevadí, resp. nepřipadá mi to nějak vybočující ze současného trendu reklam. Naopak, tato má aspoň nápad (i když je těžké říct, jaký konkrétně ).
EDIT: teď jsem si to přečetl celé i s tím, že odkaz už není potřeba. Pozdě.
Z 21.8.2011 21:32 - č. 183
Z U mně to není ani tak morálka, aspoň ne v tomhle případě, ale spíš takové rozpaky nad tím jestli je ta souvislost mezi pivem a československými letci, v reklamě, zrovna šťastná.

Myslím, že dotazem na autora se nic moc nevyřeší - řekl bych že prostě vzal stávající kampaň (to heslo mají myslím i jinde), a přidal k tomu něco co je obrazově i tematicky atraktivní, víc v tom asi nejde hledat.

Nivea? - to šlo nějak mimo mě.

Edit. - po googlování - no chytré to zrovna není, ale přímo urážlivé asi taky ne.
Jinak (jestli se přiloží) jedna z mých oblíbených fotografií z Bitvy - až na to, že to téměř jistě není plzeň.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
karaya1 21.8.2011 21:01 - č. 182
karaya1 Tak z morálního hlediska s danou reklamou nemám problém (je pravda, že můj práh je v podobných případech daleko za ostatními lidmi; většině zakázaných reklam z youtube apod. se jen zasměji; nic špatného nevidím ani na nejnovějším "případu Nivea"), mě by jen zajímalo, co tím měl básník/autor na mysli.

Být tam "obyčejný" Brit, tak se jen zamyslím nad řetězcem událostí a rozhodnutí z 20. a 30. let, které vedly k takovému průběhu Bitvy o Británii, jaký známe; ale protože tam je Čechoslovák, jsem víc (dopředu pochybovačný) napnutý.

Ale to asi nevyřešíme jinak než dotazem na autora reklamy. Pokud se k němu progůglím, zkusím.
Z 21.8.2011 20:25 - č. 181
Z Právě - na jednu stranu je hezký když nějaká firma alespoň takhle naše letce připomene, na druhou stranu si říkám jestli zrovna reklama na pivo je to pravé místo.

(A původně jsem váhal, jestli si na to nepostěžovat spíš v tématu: Letci s nášivkou Czechoslovakia.)
karaya1 napsal v č. 180:
"Pěkné, toto jsem neznal. Díky."
Už nevím kde jsem na to poprvé narazil, ale od té doby uvažuju že bych to pivo při nějaké příležitosti rád zkusil - takže taková reklama asi účinná bude. (Mimochodem - v tom spotu - čtu ta kódová písmena DU o V správně?)

Na druhou stranu - ta s řadou vyznamenání z doby BoB zakončenou pivním otvírákem na stužce mi už taky přijde na hraně.
karaya1 20.8.2011 11:02 - č. 180
karaya1
Z napsal v č. 179:
"Tento způsob reklamy zdá se mi poněkud nešťastným."
A proč konkrétně?

Já to tedy viděl "v akci" na idnesu jako placený podklad stránky - nášivka Czechoslovakia tam vidět není. Nicméně je tedy pravda, že jsem se sám sebe ptal, které "správné rozhodnutí" měl autor reklamy na mysli. A zajímalo by mě to o to víc, když tam je Čechoslovák (vedle Spitfiru, jistě typická věc pro rok 1940 ).
Z napsal v č. 179:
""Bottle of Britain""
Pěkné, toto jsem neznal. Díky.
Z 18.8.2011 21:51 - č. 179
Z www.bigmarketing.cz/2011/07/10/hrdiny-kampan...

Tento způsob reklamy zdá se mi poněkud nešťastným.

tinyurl.com/3av3p9c
www.youtube.com/watch?v=VNzuU7gr-FY
A není to proto že bych dával přednost pivu Spitfire a jeho "Bottle of Britain".
Z 25.6.2011 00:11 - č. 178
Z
Kralik napsal v č. 154:
"Podle základních pravidel kartografie by měla být spřátelená armáda značená červeně a nepřátelská modře. Ale nebyla třeba na sovětských mapách rudá armáda červeně jen proto, že byla rudá? Sověti totiž pravidla kartografie často podřizovali "vyšším zájmům". SSSR byl totiž na politických mapách vždy vybarven rudě, a tak barvou přeřval okolní státy. Bylo by proto zajímavé zjistit jakými barvami zakreslovali do map svou a rudou armádu němci za WWII. Pakliže někdo má nějakou mapu, popř. scan německé vojenské mapy z WWII, tak mi dejte prosím vědět jak to s těma barvama je."
Kralik napsal v č. 157:
"Glynwed, egli: Díky moc. Tohle je skutečně zajímavé...prtotože to vlastně odporuje zákonům kartografie. Že by se to teda podřizovalo ideologiím... "
[téma č. 329 - přísp. č. 154]

[téma č. 329 - přísp. č. 155]

[téma č. 329 - přísp. č. 156]

[téma č. 329 - přísp. č. 157]

BTW - ježto kartografie není přírodní vědou, tak tam asi budou zákony značně záviset na konvenci a usu, případně i barevným vkusu a preferencích jednotlivejch uživatelů.

Pokud vím, historicky červeně značili "svoje" Britové, a za Velké války pak vytvořila Dohoda společný systém značek, kterej převzal původně britskou červenou barvu pro vlastní síly. (Nevím jakou barvu předtím používali Francouzi, dokonce si ani nejsem jist jestli se to týkalo i Ruska, ale Dohoda na západní frontě to používala takhle.)

Američani měli (už před vstupem do WWI) vlastní systém značek, a naopak používali modrou pro vlastní síly (bylo to daný historicky, protože americká armáda měla tradičně modrý uniformy - stejně jako šarlatový kabátce pěchoty byly důvodem pro tu britskou červenou - mimoto je to výrazná barva - zrovna tak, přinejmenším předválečné, britské mapy zobrazují Britské imperium červené), a červenou pro zvýraznění nepřátelskejch. Tenhle systém, včetně barevnýho rozlišení, se po roce 1949 stal základem dodnes používaného systému NATO.

Nevím jak to měla pruská armáda, ale řekl bych že ani Wehrmacht v tomto nezačínal úplně na červený zelený louce.
karaya1 11.9.2010 12:36 - č. 177
karaya1 Zajímavá série fotek (nebo spíš obrázků) kombinujících dobové a současné záběry: pics.livejournal.com/sergey_larenkov/ Z našeho pohledu je asi nejzajímavější tenhle kousek: pics.livejournal.com/sergey_larenkov/pic/000...
Honza M. 6.9.2010 01:26 - č. 176
Honza M. Já jsem si oba díly nahrál teprve minulý týden, takže se na ně chystám, ale kamarádka, od které jsem je přetáhl, mě upozornila, že zejména první film je dost nezdařený kompilát konspiračních teorií, kterému do úplnosti chybí už jen pasáž s názvem "Osvětimská lež"...
ShawnRay 6.9.2010 00:59 - č. 175
ShawnRay Možná je to trochu mimo ( o 2sv. je tam jen zmínka), ale zajíma mě to, co si myslíte o filmu Zeitgeist ?
spalda 11.12.2009 14:53 - č. 174
Ahoj všem nemáte někdo prosim tenhle celej dokument ?? myslim ze je tam zachycenej Zběrnej tabor u Ejpovic jestli se nepletu ??

link www.ulozto.cz/225073/csr-1945.avi
61-80 z 220
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po