Americká armáda

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
501-513 z 513
<< 23 24 25 26
Po
Lipton 29.6.2004 21:02 - č. 17
Lipton
karaya1 napsal v č. 16:
"Z Afriky tam byly dosud snad jen 3 případy (a z toho ještě pouze 2 byli příslušníci pozemní armády."


Je to možné - vzhľadom na malý počet bitiek, ktoré v Severnej Afrike zviedli - Kasserine a Al Guettar. Kasserine bolo prehrou - kvôli skvelej taktike Rommela a početnej prevahe Nemcov. Pri Guettare vybojovali Pattonoví hoši skvelú obrannú bitku, takže by tam niečo malo byť.
karaya1 napsal v č. 16:
"Lipton: stejně hrdinským činů byli schopni i příslušníci všech ostatních armád, akorát Amerikáni si to vyvěsili na net, aby to každý viděl."
S tým samozrejme súhlasím - podobné činy boli u Nemcov na východnom fronte bežné. Ale skús presvedčiť Brunnera, že tie udalosti za ktoré bola daným vojakom udelená Medal of Honor nie sú bláboly, ale skutočné udalosti.
karaya1 29.6.2004 20:54 - č. 16
karaya1 Lipton: stejně hrdinským činů byli schopni i příslušníci všech ostatních armád, akorát Amerikáni si to vyvěsili na net, aby to každý viděl

A btw, jsem asi v polovině toho seznamu na oficiálí stránce MoH a z Afriky tam byly dosud snad jen 3 případy (a z toho ještě pouze 2 byli příslušníci pozemní armády )
Marek 29.6.2004 20:50 - č. 14
Marek No hrdinské činy může vykonat kterýkoliv příslušník nebo i jednotlivec kterékoliv armády.
Lipton 29.6.2004 20:40 - č. 13
Lipton
Marek napsal v č. 12:
"Jsou i ze západní, ale má cenu je vůbec shromažďovat a pak tady jako nějakou protiváhu psát ? Myslím že ne. Tím se nic nedokáže. Předhánět se "poutavějšími" příběhy nebo třeba i fotografiemi více či méně rozstřílené techniky nemá smysl."
Má. Teraz nejde o zrovnávanie so zbraňami SS. Chcel som Brunnerovi ukázať, čoho boli jednotlivci v americkej armády schopní - hrdinských činov, častokrát až neuveriteľných - on ich totiž predtým poprel (v online okne).
Marek 29.6.2004 20:31 - č. 12
Marek Lipton : ...A ten kýbel nemeckých zážitkov - stavím sa, že všetky budú z východneho frontu...

Jsou i ze západní, ale má cenu je vůbec shromažďovat a pak tady jako nějakou protiváhu psát ? Myslím že ne. Tím se nic nedokáže. Předhánět se "poutavějšími" příběhy nebo třeba i fotografiemi více či méně rozstřílené techniky nemá smysl.
Lipton 29.6.2004 20:28 - č. 11
Lipton BRUNNER: Slovo autentický si dal do úvodzoviek. To značí, že si myslíš, že ide o vymyslené udalosti. Potom je ale celá táto stránka len jeden veľký výmysel: www.medalofhonor.com . To isté platí aj o množstve kníh. Mám to tak brať?
Lipton 29.6.2004 18:00 - č. 10
Lipton
BRUNNER napsal v č. 9:
"A na to si ako prišiel?"


No, poznáme sa už dlho, nie? Ale možno sa mýlim.
BRUNNER napsal v č. 9:
"Takých popagandistických "autentických"zážitkov ti zoženiem aj na Nemeckej strane plný kýbel..."
To slovo "propagandistický" mi tam akosi nesedí. A ten kýbel nemeckých zážitkov - stavím sa, že všetky budú z východneho frontu.
Lipton 29.6.2004 17:37 - č. 8
Lipton Chlapi, nič v zlom, ale s vami sa o tejto téme naozaj nemá zmysel baviť. Brunner, ty ani za svet nepriznáš nižšie uvedené fakty a ja ti poviem prečo - pretože nenávdiš Američanov celkovo ako národ - tak prečo by si potom mal uznávať kvalitu ich armády, že? Keď už nič iného tak počkajte na Dzina a ten moje slová len potvrdí.
curahee 29.6.2004 16:55 - č. 7
curahee BR:Ty Němci byly asi na perníku!
Lipton 29.6.2004 16:52 - č. 6
Lipton
BRUNNER napsal v č. 5:
"Nemal zbran a Nemci na neho celé dni kričali aby sa vzdal "
Čo je ti na tom smiešne? Ide o pravdivý prípad. Nemci len málokedy vyliezali zo svojich zákopov. A práve vďaka tvrdému výcviku sa, napriek tomu, že nemal zbraň a jedlo, nevzdal.
BRUNNER napsal v č. 5:
"RAMBO"
To by si sa ešte divil, ale takýchto prípadov sa odohrali celé desiatky.
Lipton 29.6.2004 16:42 - č. 4
Lipton Pre BRUNNERA (udalosti z pekelného lesa):
Štábný seržant Pihlaja
Počas prestrelky prišiel o svoju zbraň, bol ranený, oddelený od svojej jednotky a schoval sa do jedného zákopu. Celé dni iba jedol sneh a počúval Nemcov ako naňho kričia aby sa vzdal - NEVZDAL SA.

Seržant Kommer
Potom čo bolo jeho družstvo zastavené nepriateľským odporom, vybehol z úkrytu na nemecký guľomet, pod paľbou sa dostal až ku guľometčíkovi, vytrhol mu zbraň z rúk a zajal ho.

Vojak Garcia
Počas útoku na nemecké pozície pribehol k nemeckému bunkru, v boji muža proti mužovi zabil troch nemcov a zajal ďalších štyroch. Hneď nato sa pripojil späť k svojej rote a pokračoval v čistení ďalších pozícii.


Zdroj:
www.medalofhonor.com/
home.scarlet.be/~cv920172/
Lipton 29.6.2004 16:32 - č. 3
Lipton
BRUNNER napsal v č. 2:
"Na vôlu prežiť v boji Ti stačí pud sebazáchovy..."
Zle som sa vyjadril. Nemal som na mysli len vôlu prežiť, ale aj vôlu obstáť a nesklamať svojich spolubojovníkov. Na to treba najmä tvrdý výcvik.
Lipton 29.6.2004 11:00 - č. 1
Lipton Pokračovanie z témy "waffen SS" - vzhľadom na premnoženie príspevkov o bojových kvalitách americkej armády počas druhej svetovej vojny v tej téme:
Enigma napsal v č. 923:
"Vlastně i tam jsi viděl kolikrát by e - company zmasakrována."
Samozrejme - brániť sa s ručnými zbraňami proti hromade tankov a delostrelectva je niekedy prakticky nemožné - viď Carentan. A to čo tvrdím, netvrdím len kvôli Band of Brothers. Viem o čom hovorím.
Enigma napsal v č. 923:
"Ale je fakt že americká armáda jako celek s při zapojení do války zkládala z většiny z neůplně vycvičených vojáků nelze historicky popřít! Ano na západní frontě nebylo takové pčesvědčení k boji zejména ne na sklonku války. Toť můj názor."
Toto je tvoj názor, OK, nebudem ti ho brať. Ja si stále stojím za tým svojim, že počas druhej svetovej vojny patrili jednotlivé zložky americkej armády (okrem military police) - vojaci, výsadkári, Rangeri - k najelitnejším (až na drobné výnimky). Prevládala u nich najväčšia odhodlanosť, neústupnosť a vôla prežiť v boji. Len málokedy sa zlomili. Je to výsledok skvelého výcviku, ktorý podstúpili v Štátoch. Toť môj názor a nepovažujte ma prosím za nejakého prehnaného pro-američana. Na potvrdenie mojich slov si stačí prečítať o udalostiach za ktoré niektorí vojaci získali najvyšie vojenské ocenenie americkej armády Medal of Honor: www.medalofhonor.com/
501-513 z 513
<< 23 24 25 26
Po