Jak by to vypadalo, kdybychom se nepodřídili mnichovskému diktátu?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

ja_62 23.3.2009 20:14 - č. 929
ja_62
pohan napsal v č. 928:
"České listy (Londýn), 31.10.1953."
armada.vojenstvi.cz/predvalecna/dokumenty/4.htm ?
pohan napsal v č. 928:
"To víš, že Tě chápu. "
Tak to možná pochopíš i to, že při tvé schopnosti porozumět i jednoduchému textu, jejíž úroveň bych označil přinejlepším jako svéráznou, jsou ty mé obavy zcela oprávněné.

Mimochodem já bych ten vysoce subjektivní Prchalův text hodnotil jako zajímavý zejména jeho značným přeceněním jak poctivých úmyslů SSSR, tak jeho možností nám pomoci, jakož i vlivu na Polsko a Maďarsko, přičemž o tom, jaké by byly naše vyhlídky na úspěšnou obranu není, alespoň dle mého názoru, příliš konkrétní. Mohl bys mi najít a ocitovat slova, kde je nějak upřesňuje?
pohan napsal v č. 928:
"Mimochodem - ano."
A tak soudíš na základě čeho?
pohan napsal v č. 928:
"Nevíš tedy ze kterého? "
Pokud ti mohu naznačit, tak z knih vydaných padesát až šedesát ba sedmdesát let poté co rozhodovali jaksi čerpat nemohli, takže naše dnešní úroveň znalostí jaksi nemůže změnit údaje na základě kterých tehdy rozhodovali.
pohan napsal v č. 928:
"Že by Jan Masaryk žertoval, nebo neznal svého otce natolik?"
Pokud nepřijmeme předpoklad, že Jan Masaryk nějakým způsobem kontaktoval ducha svého otce, fakticitu kteréžto možnosti já kategoricky odmítám, tak u zůstaneme u emocionálního synova projevu, nekonfrontovaného nijak se skutečným projevem vůle TGM případně se octnuvším v dané situaci.