Modernizovat Panthera nebo vyrobit Tigera II

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
201-220 z 621
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po
Pet 22.9.2005 13:00 - č. 559
Pet
YAMATO napsal v č. 538:
"Jde o vrstvený pancíř, proboha! Ten nemůžeš jen tak dávat do těch svých kulatých tanků...takže jsou hranatější..."


Jistě dnešní technologie výroby vrstveného pancíře moc neumožňuje oblé tvary, potud je tvůj argument opodstatněný. Ale za prvé, i hranatý tank se dá tvarovat velice dobře a za druhé, jak už jsem tu několikrát zmínil, dobré tvarování ti zvýší odolnost tanku natolik, že vrstvený pancíř je spíše na překážku než výhoda...

Pokud jde o tebou zmíněné tanky, tak až na vyjímky je jejich tvarování nedostatečné(vzhledem např. k T-72).I když je tu vidět snaha o aspoň nějaký sklon, pořád jde spíše o velké krabice, což zvláště v případě věže má osudné následky.
YAMATO napsal v č. 538:
"ty jsi z těch křivek úplně vyšinutý...pěkný křivky mě zajímají u ženský, u tanku už méně..."
U mě je to poslední dobou spíše naopak...bohužel,bohudík
Taz 22.9.2005 12:43 - č. 558
Taz DG: Abych byl upřímný, trochu jsem to s těmi mosty čekal ,tak se nezlobte.

Dzin: Takže jestli to dobře chápu, mezi modernizací Panthera a výrobou Tigera II, se ti zdá lepší Tiger II? (Docela by mne tvůj názor zajímal)

Chápu, že při pohledu na ruská monstra, museli němci přijít s něčím, co by je dorovnalo, ba i převýšilo. Nevím dost přesně, co si představujete, pod pojmem modernizovat Panthera...Jestli jde jen o detaily, nebo zda myslíte jenom na ponechání základní platformy a nástavbu udělat úplně jinou (např. Jadgepanther). Já bych přeci jen preferoval Panthera. Neříkám, že bych na Královského tigra zanevřel, jisté procento se hodí. Panther by se ale u mne stal číslem jedna (tedy když pominu vývoj dostatečného počtu letadel, ale to sem nepatří).
Dzin 22.9.2005 11:33 - č. 557
Dzin Taz: Ohledně Tigeru II, to je podobné jako s JadgTigerem. Němci neměli zase až tolik na vybranou, než něco podobného vyrobyt. Musíme si uvědomit, proti čemu stáli. Na východě se valily IS a ISU (na západně byly stroje ze 17ti liberkami a dalo se předvídat příchod dalších se silným pancéřováním a palebnou silou ala Pershing, což se vyplnilo), které měly mohutné pancéřování a palebnou sílu a Němci prostě museli mít stroj, který s nimi bude schopen bojovat jako rovný s rovným, případně je překonávat. Panther či jiný střední (neřkuli lehký) stroj to nezajistí.
Proto Němci museli mít určité procento strojů podobné konstrukce.
DG 22.9.2005 10:48 - č. 556
DG
Taz napsal v č. 555:
"Navíc prý v evropě, když se dostal na frontu, už neexistoval most, který by Tiger II dokázal přejet (zdroj: Discovery, opravte mne jestli kecám). "
Napadá tě logické vysvětlení jak se tyto tanky dostaly do Arden? Letecky?
Taz 22.9.2005 10:27 - č. 555
Taz DG: Správně, Itar Taz zamířil až sem...

Samozřejmě, že odolnost hraje svoji roli, ale Tiger II mi přijde na svoji dobu pro německo trochu "luxusní" záležitostí. Přijde mi hloupé vyrábět stroj, který má takovou spotřebu a s transportem takové problémy. Navíc prý v evropě, když se dostal na frontu, už neexistoval most, který by Tiger II dokázal přejet (zdroj: Discovery, opravte mne jestli kecám). Takže, co se týká odolonosti, mi toto přijde jako "trošičku" přehnané řešení .

Ale to, že u tanku jde i o odolnost s tebou naprosto souhlasím...(dnes už jsou nároky přece jen trochu jiné)
YAMATO 21.9.2005 23:06 - č. 554
YAMATO U Izraele je to dané také absolutní prioritou ochrany posádek...jestli něčím nemůže plýtvat, tak jsou to vojáci. Ostatně to je vidět i u OT (Achzarit...) a pod...
nemetko 21.9.2005 22:57 - č. 553
nemetko a prave o to mi islo... do debaty zahrnut "puvod zbrane"

neobhajujem tigerII ani nic podobne, proste briti ratali s bojom v lesnatom terene strednej a zapadnej europy a povazovali za dolezite prave mat odolne tanky, izraelci by som povedal ze na podobny vysledok prisli najskor pre ich obmedzene zdroje...
Dzin 21.9.2005 22:50 - č. 552
Dzin nemetko: Jenže u Izraelců to je dáno podmínkami bojiště, kdy je zde obvykle vinikající rozhled a boje se vedou na co největší vzdálenosti (resp. je možno ho vést).
YAMATO 21.9.2005 21:29 - č. 551
YAMATO No, Tigr II a 38 km/h...to bylo vypočítané, praxe byla mnohem horší. Nezapomeň, že výkon HL 230, 515 kW, byl při 3000 ot./min., kdežto v praxi bylo využíváno jen 2500 ot./min. a tedy výkon pouze 440 kW. Překračovat 2500 ot./min. bylo velmi vřele nedoporučováno...

Ale chápu, o co v tom srovnání jde a v podstatě souhlasím.
nemetko 21.9.2005 20:40 - č. 550
nemetko
YAMATO napsal v č. 549:
"ačkoliv bych se odvážil tvrdit, že Chieftain na tom v pohyblivosti nebyl v porovnání s protivníky zdaleka tak špatně jako Tiger II."


Ako to vezmes, v triede MBT sa vtedy zacali presadzovat tanky s omnoho vyssim pomerom vaha/vykon, s vyssou pohyblivostou, a hlavne celkovy trend sa vtedy zacal uberat k vyssej mobilite, zatial co briti vyhodnotili situaciu tak, ze je stale potrebna vysoka odolnost, potom palebna sila a az nakoniec mobilita, podobne su na tom aj izraelci, ktory vedu vela bojov a casto v idealnych podmienkach pre mobilny sposob, a tiez u merkavy uprednostnili odolnost a merkava nema taky pomer vaha/vykon ako napriklad leopard 2, leclerc atd atd je ina doba, v dobe ked tiger 2 mal prepocitany vykon 38 km/h tak ostatne tazke tanky mali pocitanu rychlost na 40-50km/h, zatial co v dobe ked chieftain jazdil vraj rychlostou 45km/h jazdila konkurencia niekde okolo 55-65km/h, ak teda budeme brat tabulkove hodnoty
YAMATO 21.9.2005 20:30 - č. 549
YAMATO Dejme tomu, ačkoliv bych se odvážil tvrdit, že Chieftain na tom v pohyblivosti nebyl v porovnání s protivníky zdaleka tak špatně jako Tiger II. nemluvě o spolehlivosti...inu, jak píšeš, ersatz
nemetko 21.9.2005 20:23 - č. 548
nemetko no nechcel som ich porovnavat priamo, ale skor Tiger B voci svojim protivnikom vo svojej dobe a chieftain voci protivnikom svojej doby, co sa tyka odolnosti a mobilite, mozeme ich zaradit rovnako... teda ak by nebol Tiger II ersatz tank :)
YAMATO 21.9.2005 20:20 - č. 547
YAMATO No myslím, že srovnávat pohyblivost a zvláště spolehlivost Chieftaina s Tigrem II je pro tohoto britského krasavce dost nefér
nemetko 21.9.2005 20:16 - č. 546
nemetko
YAMATO napsal v č. 543:
"Ovšem je fakt, že u některých byla odolnost na úkor pohyblivosti "
Hovori ti nieco meno Chieftain?

Zivot je proste otazkou priorit
nemetko 21.9.2005 20:14 - č. 545
nemetko
Pet napsal v č. 536:
"neboť mají menší sklon "
tak si to skusme vizualizovat... leti granat, skoro po idealnej horizontalnej rovine, spicom napred, vysokou rychlostou, vidis to pred sebou? a odrazu sa mu do cesty stavia skloneny pancier (moze byt aj vertikalny ale pod uhlom voci drahe letu...teda tigrov celny plat , ked naboj k tigru prilieta zboku ) co sa deje?
prva samozrejme do takehoto platu naraza spicka, naboj zacne dvihat nos a pokracuje v klzani po celnom plate, pricom straca svoju energiu (z casti sa meni na potencionalnu, to ale mozes zanedbat pri energiach s ktorymi by si musel ratat). A teraz ak to mas pred sebou povedz mi co sa stane ak bude v ceste napriklad take strelisko predneho gulometu...
DG 21.9.2005 20:01 - č. 544
DG
YAMATO napsal v č. 543:
"Ovšem je fakt, že u některých byla odolnost na úkor pohyblivosti a spolehlivosti...Tiger II je krásnou ukázkou."
To je otázka, jelikož ten Tiger B nijak zázračně odolnej zase nebyl. Tenhle tank je spíše nádhernou ukázkou možností konstrukce vs možností průmyslu
YAMATO 21.9.2005 19:59 - č. 543
YAMATO Ovšem je fakt, že u některých byla odolnost na úkor pohyblivosti a spolehlivosti...Tiger II je krásnou ukázkou.
DG 21.9.2005 19:53 - č. 542
DG Koukám že Itar Taz už zabloudil až sem...

Hele Tazi, proč se teda místo tanků nevyrábějí stroje jako Marder a Hellcat? Vždyť o palebnou sílu a mobilitu tady přeci jde...

Škoda že u tanků je podstatným faktorem i jeho odolnost
YAMATO 21.9.2005 19:21 - č. 541
YAMATO Taz: určitě, Tiger II byl v situaci Německa zbytečná hračka, jistě měl řadu úspěchů, ale zbytečně vyžral mnoho zdrojů...k útoku šlo nalézt jen máloco méně vhodného...
Taz 21.9.2005 15:55 - č. 540
Taz Marseill: To já moc dobře respektuju. Jen mě přijde, že při rozhodování co se bude vyrábět prostě ukázali prstem na to největší "co je na skladě".

Já jsem vždycky obdivoval Rommela a ten řekl (necituju doslova): Nejduležitější je u tanku mobilita, nerozhoduje totiž tloušťka pancíře, ale síla zbraní a hlavně moment překvapení.

A teď mi někdo zkuste vysvětlit, jak chcete udělat s Konigstigrem překvapivý útok? Jako "mobilní" dělová věž, je fakt výborný, jako tank však nikoli. Jak už bylo řečeno, zaparkovat a čekat (já osobně bych ještě zdrhnul).

Kdybych si měl teda vybrat mezi Pantherem a Konigstigrem, vylepšil bych Panthera. Ono to teda bylo stejně jedno. Můžete mít plány na tančík sebelepší, ale když vám na továrny nalétávají B-17 po tisících, tak se Vaše sny spečou v kouli roztavené ocele....ono možná že líp, němčina mi nikdy moc nešla
201-220 z 621
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po