Těžké bombardéry

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
681-700 z 762
<< 32 33 34 35 36 37 38 >>
Po
Dzin 25.8.2003 08:50 - č. 139
Dzin Popripade, jestli jeste muzes, ztraty mezi osadkami letadel, vcetne poctu nasazenych muzu. DIKY!
Dzin 25.8.2003 08:50 - č. 138
Dzin Algernon: Hezky jsi se rozepsal. Ale tvoje udaje mi jsou k nepotrebe, pokud neuvedes i srovnatelne americke. Take celkovy pocet nasazenych letounu. Z nich pak vezmi ztraty. (puvodne jsem mysle, ze je to tak pocitano, ale vidim, ze ne) Kdyz uz jsi v tom, napis i, jake ztraty presne zpusobyly bombardery BC. Kolik toho udelaly nemeckemu prumyslu, jak moc poklesla vyroba. Pokud nevys, klidne to napisi ja. To nejsou zcestne nazory, naopak. Tvrzeni, ze by tyto nalety udelaly neco vice, nez zpusobyly znacne ztraty na civilnim obyvatelstvu, at uz nemeckem ci v okupovanych zemi, primo ci neprimo, a podnitili v Nemcich jeste vetsi odhodlani k boji, jsou vice mene nadsazene. Jedine uspechy slavily pri omezenych akcich.
Messerschmitt 26.7.2003 21:02 - č. 130
Jenom s raketou aby asi prd udělal!!!
Dzin 21.7.2003 21:38 - č. 128
Dzin Algernon: Ono je toho stejne dost malo uvadeno. Obvykle se napise, ze ta a ta ponorka byla potopena letectvem, ale uz se nenapise, za pomoci jake zbrane, nebo neco blizsiho (spise jen, ze rakety byly poprve nasazeny v rozhodujicim prelomu brezen-kveten 43). Uvadi se dve potopeni (viz nize) pomoci raketou v kvetnu 43 a pote jako kdyz utnes. Tu a tam se najdou nejake zminky, ale ucelenejsi prehled jsem nikde nevidel.
Dzin 20.7.2003 20:59 - č. 126
Dzin Algernon: Jasne, ale otazka neznela, jestli nejaky tezky bombarder potopil ponorku raketou, ale jestli byla pomorka za WW2 potopena pouze raketou. To byla a ty mi to jiste potvrdis, ne? :) (Ty nevis presne cislo?)
Dzin 18.7.2003 14:50 - č. 123
Dzin Tom: Jestli myslis konkretneji o potopeni ponorek, tak si musis chvili pockat, az to najdu.
DuGalle 17.7.2003 22:12 - č. 121
DuGalle Jak je vidět, můžeš
siegfried 17.7.2003 21:07 - č. 120
Tom: nemuzu mluvit za DuGalla, ale myslim, ze to myslel ironicky.
Messerschmitt 17.7.2003 21:02 - č. 119
Absolutně souhlasím s Dzinem!!! Raketa mohla a kolikrát i poslala ke dnu ponorku!!!
Dzin 17.7.2003 19:24 - č. 118
Dzin Tom: Bohuzel jsem nasel jenom udaj, ze prvni ponorku (bez cisla), potopil nerizenou raketou SAP.60 u Severni Afriky letoun Hudson v kvetnu 1943 a ve stejnem mesici se to melo povest i Sworfishi v Atlantiku. Mluvi se o potopeni raketou, ne o potopeni pomoci raket. Exploze rakety (nebo cehokoliv, pokud je dostatecna) vede temer vzdy k potopeni ponorky, krome one dirky dojde obvykle i k prasknuti trupu, diky naruseni integrity.
DuGalle 16.7.2003 20:42 - č. 116
DuGalle No zato nadvláda německého taktického letectva byla jasně patrná, zejména od roku 1942...

Condor byl dobrej, co na tom, že se při plném zatížení rozlamoval
Messerschmitt 16.7.2003 20:34 - č. 115
Zdarek typci!!! Tak co jak se tady mate!!!! Todle je jediná kategorie(těžké bombordéry) kde spojenci předčili německo!!!
Protože němci tomu začali věnovat pozornost moc pozdě!!! Ale takovej Focke-Wulf Fw-200 Condor nebyl na tom tak špatně!!! Sice toho malo unes ale měl lepší rychlos a manevrovatelnost než B-17!!!
rdwolf 14.7.2003 23:33 - č. 114
K těžkému bombru: Zřejmě B29, beru-li v úvahu i poválečnou kariéru...prostě překonával všechno ve všem

Ale nejradši mám šílenej Heinkel He 117...
Béďa 14.7.2003 15:44 - č. 113
to Algernon:dík
Tom 14.7.2003 14:52 - č. 112
Tom To Dzin: Prosím? Kterou ponorku že to potopily pouze rakety? Nebo jsi četl, že byla potopena "pomocí raket"? Právě proto, že trup ponorky je tenkostěnná (relativně) skořepina raketa udělá díru zhruba odpovídající své ráži a exploduje až uvnitř trupu. A proto dost pochybuji, že dírou o průměru nějakých max. 150mm (navíc v malé hloubce pod hladinou) se do trupu ponorky nahrne tolik vody, že se potopí. Já říkám, že zásah raketou mohl ponorce zabránit v bezpečném ponoření. Proto taky nejen rakety, ale i nadále svrhávaná výzbroj. A když neměli kapacity pro stavbu dalších eskortních letadlovek, proč předpokládáš, že měli kapacity pro výrobu takhle "zprzněných raketových" Lancasterů?
Dzin 8.6.2003 10:52 - č. 110
Dzin Tom: To se trochu mylis. Raketou naopak ponorku docela dobre potopis, proto, ze nema pancerovani a jeji trup je proti zbranim velmi krehky (jestli chces odporovat, ze vydrzi velke tlaky pod vodou, je to skorepina). Prvni ponorka byla potopena raketami v kvetnu 43. A s Adacity souhlasim, jenze v Britanii tehdy nemeli potrebne kapacity, aby splnily vse co bylo pozadovano.
Dzin 8.6.2003 10:52 - č. 109
Dzin Harvester byl v te dobe na mori. Potopil se az v roce 43. (muj oblibeny pribeh "Ve spolecnem boji" z knihy "Na morich a oceanech" od Ivana Hrbka.) Je sice hezke, ze me srovnavas s J. Littlehumpem, ale na nej opravdu jeste nemam...:D

A kolik vazi ty strelecke veze? :)
A necetl. Obvykle veskere prizpevky, i ty delene, nad 40 radek vynechavam, mimochodem, co jsi psal vlastne ted...:D

Mimochodem: Ble, frankovku, to je jeste horsi nez gin. Kdyby jsi takhle pil 12ti letou Scapu (Flow? :D), tak to by byla jina! :) A gyrostabilizator spise napr. z Chalanger 2E...:)
Dzin 8.6.2003 10:52 - č. 108
Dzin Algernon: Mas naprostou pravdu, po Guadalcanalu rozhodnuto, ze Japonci uz nevyhraji a Americane ano. Jenom nebylo jasne jak dlouho to bude trvat. Lide se nerozhoduji ciste logicky, v takovem pripade by Japonce ani nenapadlo utocit na USA. U Guadalcanalu ziskalo USA prevahu, ktera se uz jenom prohlubovala. Ano, vedly se tvrde boje, ale to ze Japonci prohraji bylo jasne (tedy z dnesniho pohledu). Ne nadarmo nazval Hubacek svou knihu o bojich o Guadalcanal "Vitezstvi v Pacifiku" (uplne stejna paralera s bitvou u Kurska, po ni bylo take jasne, ze SSSR vyhraje a Nemecko prohraje a stejne Nemci bojovali jeste 2 roky)

Netvrdil jsem, ze B-17 dokazaly podstatne oslabit Japonce prerusenim tezby ropy ci oslabenim lodstva nebo letectva, tvrdil jsem, ze hodnotim jejich prinos k vitezstvi jako vetsi nez B-24. Rozhodujici stretnuti v Pacifiku beru bitvu o Guadalcanal a v ni byly akce B-17 daleko vyraznejsi nez akce B-24, alespon si nevybavuji, ze by zde B-24 byli nejak vyrazne nasazeny? V te dobe nemely B-17 primarni ukoly vyse zminovane, kdezto v dobe sveho masoveho nasazeni B-24 ano. B-17 u Guadalcanalu mely podporit akce v okoli G., zatimco nasazeni B-24 zahrnovalo predevsim strategicke bombardovani (ikdyz v roly pruzkumu se jiste obstaraly velmi dobre sluzby). Mimochodem, porad si mi nenapsal, podle ceho ty hodnotis uspechy tezkych bombarderu. Zatim to vypada, ze podle odletanych hodin a mnozstvi svrzenych pum.
Tom 3.6.2003 10:01 - č. 105
Tom To Dzin: patrně jen proto Martlety s raketama provázely Swordfishe s torpédy nebo hlubinnými pumami, že? Raketou ponorku nepotopíš, jen jí zabráníš aby se mohla před Tebou rychle schovat pod vodu. Takže pak stejně musíš poslat další letadlo s něčím silnějším, aby jsi ponorku poslal do pekel dřív, než ji posádka opraví. Kromě toho, myslím, že Sunderland by byl mnohem účinnější něž ubohý Lancaster bez svrhávané výzbroje, což jsi nabízel. O eskortních letadlových lodích ani nemluvě. HMS Audacity ukázala, kudy vede správná cesta.
Dzin 2.6.2003 11:49 - č. 95
Dzin Tom: Z valecne nutnosti??? A mezi protiponorkovou vyzbroj se rakety radi jako velmi ucine...
681-700 z 762
<< 32 33 34 35 36 37 38 >>
Po