Konec války v Čechách a na Moravě 1945

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
281-300 z 320
<< 12 13 14 15 16
Po
čet.Hrad 26.3.2004 11:56 - č. 32
čet.Hrad
Johny napsal(a) v č. 31:
"Už jsem slyšel i historky o "utopených Tigrech" v horském potoku ale nikdy se nic nenašlo. "
To před několika lety vykopali Wellingtona ze dna rybníka včetně pár členů osádky
Johny 26.3.2004 11:15 - č. 31
Johny Tom, Králík: Pokud něco najdete dejte vědět ale bylo by to překvapující. Už jsem slyšel i historky o "utopených Tigrech" v horském potoku ale nikdy se nic nenašlo.

Znám lidi z "ranče" a ti maj Jizerky a Krkonoše dost prolezlý. Prej jediný co se dá na hřebenech najít jsou trosky Migů. Ještě za bolševika tam někdo na kozích hřbetech našel i nějaký kosti u 21 která se tam v 70tých letech rozmázla. Stehení kost z rusáka pak visela dlouhá léta u vchodu do ranče.
Kralik 26.3.2004 09:46 - č. 29
Kralik No...odkud jsi?
Kralik 26.3.2004 07:40 - č. 27
Kralik Asi 200 m pod vrcholem vysekal tam prý asi , ale už tam je jenom pár střepů odvezli ho ještě Němci. Zato ten Mesoun tam má být, už delší dobu tam plánuju vejlet. ale nedaří se . k tomu Ju-52, je to on.
Tom 26.3.2004 07:34 - č. 26
Tom Nevím jestli na Svorovce, já viděl kus podvozku ze sanitní Ju 52 válet se v Jelením potoce kousek od zbytků pašerácké hospody pod Sněžkou. Ta He 111 na Smrku by mne docela zajímala. V kterých místech má být?
Kralik 26.3.2004 07:27 - č. 25
Kralik u Černýho potoka v Jizerkách má bejt havarovanej Mesoun Bf-109, Na smrku He-111. A v Krkonoších na Svorovce byl donedávna Ju-52, ale ještě se tam pár věcí dá prej najít.
čet.Hrad 25.3.2004 22:55 - č. 24
čet.Hrad
FUJ06 napsal(a) v č. 22:
"Právě s tím dědou chodíme za Brno do jednoho lesíka a tam je plno prázdných nábojni.Jenom ten železný nebo rytířský kříž mi chybí"


Já jsem s dědou chodíval do Mariánského údolí v Líšni, do jedné stráně tam ke konci války nějakej němčour "zaparkoval" Fw-190, tak máme u dědy ve sklepě pár rezavých kousků.

Na konci války prý měl děda skoro dlážděnou cestu na dvůr nábojnicema z ruskýho PL kanonu, když se Sověti smažili sundat prolétavající letadla. A jinak Rusové čuměli jak telata na vodovod a jeden vydržel několik hodin stahovat a vytahovat rolety v oknech
Kralik 15.3.2004 10:02 - č. 23
Kralik 7. května Nár. rev. výb. spolu se sovětskejma parašutistama začal odzbrojovat němce ale jedný němce se podařilo utýst a hlásila to v Úpici v kasárnách SS. Do hodiny tam přijelo asi 40 esesáků a vlasovců. Parašutisti zdrhli. Mýho dědu vytáhli spolu s dalšími lidmi z Havlovic před školu a začali jim vyhrožovat (dokonce jim hrozili Pancéřovou pěstí) že se mají viníci přihlásit (jinak BUM!) Děda jim řek, že ty co to provedli jsou už dávno pryč. A ten esesák mu odpověděl: "Uvidíme." No, ale pak přišel rozkaz stáhnout se k Radči (Rusáci byly za humnama) Pancéřovku bouchli za jeden barák a propustili je. Při tom zastřelili dva lidi a 5 postřelili (granátem zničili hospodu a tel. ústřednu) a zdrhli.
FUJ06 14.3.2004 08:47 - č. 22
FUJ06 Můj děda mi vyprávěl,že jak byl ještě malý tak házel po německých tancích kameny,vylezl nějaký němčour,dal mu facku a potom mu dal dva balíčky nějakých bombonu.Od te doby měl Němce rád .

Právě s tím dědou chodíme za Brno do jednoho lesíka a tam je plno prázdných nábojni.Jenom ten železný nebo rytířský kříž mi chybí
Reno 13.3.2004 20:08 - č. 21
Reno Pěkný příběhy...

To můj táta (podobně jako ten Johnyho) taky házel společně se svým bráchou náboje do ohně... Bylo to někdy hned po skončení války. Zbraní a munice se všude válelo dost, takže každej správnej kluk měl doma solidní sbírku. A chlapečky tenkrát napadlo, že si vyzkouší, jaký "dobrodružství" to bylo na frontě, když všude lítají kulky. Za tím účelem si na zahradě kousek za domem pořídili mělký okop a rozdělali ohníček. Do něj pak vysypali všechny náboje ze zásobníku MP-40 (údajně) a zalehli do krytu. Všechno by asi bylo v pohodě, kdyby zrovna babička (jejich mamka) nešla pro dřevo... Ač žena, hned při prvních detonacích ukázkově zalehla do nejbližšího krytu... A když to všechno dobouchalo, a babička se zvedla, mohli si milí hoši mimo "ostřelování nepřátelskou pěchotou" vychutnat i nefalšovaný útok Štuky v jejím podání...
Melyngar 13.3.2004 18:44 - č. 20
Melyngar Glynwed:Tak to nas***!Můj děda myslím pracoval někde v Polsku(u hranic s ČR)s Němcima v cihelně.Ale nevím to jistě,už jsem ho nepoznala
Glynwed 12.3.2004 16:02 - č. 19
Glynwed Můj děda zase v květnu 1945 odzbrojoval němce v Týnci nad Labem - jednomu důstojníkovy sebral dalekohled a pistoly....A BABIČKA MU TO ZA KOMANČŮ HODILA DO RYBNÍKA!!!!!!
Glynwed 12.3.2004 15:59 - č. 18
Glynwed To mě zase babička vyprávěla jak po lesích dováděly spojařky s důstojníkama .
Johny 12.3.2004 15:57 - č. 17
Johny To otec měl lepší zážitek. Jako osmiletý kradl Němcům tajně náboje, které měli uskladněny ve vesnici a bavil se tím, že je házel do ohně. Jednou je stráž chytla. Němec ale asi měl taky děti a tak dostali symbolicky na zadek a čokoládu a šli domů.
Johny 12.3.2004 15:53 - č. 16
Johny
Glynwed napsal(a) v č. 4:
"My sme s mámou stáli u plotu a čučeli sme na ně, no hlavy vypatlaný."
Bratr mé matky zažil v Praze něco podobného. Na Vinohradech vykukoval jako dítě z okna a nějaký voják po něm vystřelil. Do dnes tam je prostřelený parapet a kulka v rámu, která strýce minula o pár centimetrů. Babička dostala málem infarkt.
Johny 12.3.2004 15:49 - č. 15
Johny Glynwed: Spíše bych to viděl na SS. Wh. už moc nebojoval, spíše se nechali odzbrojit. V té době to mohl být opravdu kdokoliv, jednotky se promíchali, čety a roty se připojovali k ostatní a nebo utíkali na vlastní pěst.

Pokud neseženeš alespoň foto či popis, nelze to normální cestou zjistit. Jedině náhodou, kdyby se zmínka objevila někde ve vzpomínkách někoho. Ale pochybuji, v té době to byla banální událost na kterou si už asi nikdo nevzpomene, probíhalo to obdobně v každé vesnici.
Glynwed 12.3.2004 15:45 - č. 14
Glynwed Luftnachrichten-Regiment 238 ustupoval na Kolín, u Konárovic prý došlo k přestřelce, němci si tam vzali rukojmí a za vesnicí je zastřelily .
Johny 12.3.2004 15:42 - č. 13
Johny To Glynwed: V této lokalitě byl Luftnachrichten-Regiment 238, Abteilung 1.- 1. schwere Flugmelde-Leit Kompanie takže to mohli býti oni. Jinak to mohla být v době od 8.5 a dále jakákoliv jednotka která tam zabloudila.
Glynwed 12.3.2004 15:40 - č. 12
Glynwed to Johny: ta moje historka viz (4). Jinak, babička si datum nepamatuje, ale říká že hned druhý den přijely rusové, takže to mohlo být cca 7-8.května.
Johny 12.3.2004 15:36 - č. 11
Johny Glynwed napsal:Moje babička bydlela v květnu 1945 v Krakovanech (SV od Kolína). Němci tam měly v okolí radarové stanoviště (Stellung "Koralle"), které vyhodily do vzduchu a ráno odjeli směrem na Kolín. Ve vesnici se hned objevilo 5 chlapů s puškama a jedním kulometem. V poledne se z lesa východně od vesnice vynořil náklaďák s němcema, a ty tatíkové po nich začli střílet. Němci jim odpovídaly, jeden to dostal do břiha a jeden do nohy (pak o ní přišel). Za tím náklaďákem se ale postupně objevilo cca 20 dalších, takže všichni zdrhli domů a trnuli hrůzou že to tam němci vypálej. naštěstí jenom projely a odfrčely směrem na Chlumec. Zbyl po nich na cestě jenom jeden mrtvý voják, který pak odnesly na hřbitov. Docela by mě zajímalo, co to bylo za jednotku. Nemáš k tomu Johny něco?


Kdy to bylo? 7.5 - 8-9.5?
281-300 z 320
<< 12 13 14 15 16
Po