Teorie Viktora Suvorova

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

one day 4.3.2005 18:42 - č. 70
Ještě bych se chtěl vrátit ke knize: Všechno bylo jinak, a to s dotazem k „nejčastěji“ uváděné lži, „autostrádový“ tank. V knize na str. 33 se jedná o následující odstavec:„V roce 1938 byly v Sovětském svazu zahájeny intenzivní práce na vytvoření tanku se zcela neobvyklým označením A-20. Co tu znamená písmeno A ? Ani jediná sovětská příručka nám na tuto otázku neposkytne odpověď. Není vyloučeno, že až poté, co bude vydána má kniha, si komunisté se zpětnou platností vymyslí nějaké vysvětlení názvu, jež zatím nebylo dešifrováno. Dlouho jsem hledal na tuto otázku odpověď a objevil jsem ji v strojírenském závodě č. 183. Je to ostatně táž lokomotivka, jež vedle lokomotiv, stejně jako dříve, vyrábí i vedlejší produkci. Nevím, zda je vysvětlení správné, veteráni závodu však tvrdí, že původně znamenal index „A“- autostrádový. Mně osobně připadá vysvětlení jako přesvědčivé. Tank A-20 měl být dalším zdokonalením rodiny tanků BT.“ Nemám pocit, že by mi autor cpal nějakou lež, nezjistil přeci nic, co by přesně vysvětlovalo to velké „A“, pouze se přiklání k názoru, který slyšel, já se mohu přiklonit k jinému, ne ? Na stránkách battlefield.ru jsem našel článek s fotografiemi k prototypům T-34, který začíná popisem A-20, ze kterého mohl být, ale nakonec nebyl, BT-20. Je tu dle mého docela unikátní fotografie A-20 bez pásů, ale k označení A-20 jsem tu našel jenom v závorce uvedeno - index továrny. Potom je tu dále pokračovatel A-32 a 34. Neprohlížel jsem sice úplně všechny typy tanků, nenašel jsem však na této stránce (ale zatím ani na jiné) jiný prototyp, který by byl označen velkým A. Proto v předcházejícím zde uvedeném vysvětlení, že takto sověti označovali všechny prototypy svých tanků mi taky nějak nesedí. Ptám se tedy, je někde k tomu velkému „A“ nějaké jiné přesnější vysvětlení ?