Konstrukce tanků

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
201-220 z 326
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po
DuGalle 15.12.2003 22:37 - č. 143
DuGalle Johny napsal(a) v č. 139: "DuGalle: Pokud si myslíš , že v Panther nebyl T-34rkou vůbec ovlivněn, je to tvůj názor. Jen bych tě upozornil, že je naprosto minoritní. "
Stejně jako většina populace bere malé peníze, má IQ menší než sto a vesele papouškuje jedno a to samé, jsem kdykoliv hrdý na to, když je můj názor "minoritní".

Johny napsal(a) v č. 139: "Doporučuji např. vynikající knihu: „Der Panzer V Panter und seine abarten“( Walter J. Spielberger ) , je tam popsán vývoj Panteru od dokonalé kopie T-34 až k posledním verzím i se zasahováním Hitlera do vývoje. Je tam i pár zajímavostí , jako třeba, že svoji kopii T-34 představila výběrové komisy i Škodovka."
To je sice hezké, ale unikla ti posloupnost vývoje, kdy čistá kopie T-34 aneb VK3001 byla opuštěna ve prospěch vylepšené VK3002(DB), která byla zcela opuštěna ve prospěch VK3002(MAN). Co má tahle konstrukce společného s předešlými už jsem psal níže, je na tobě abys mi to vyvrátil a osvětlil to oslnivé množství společných konstrukčních prvků...

Johny
napsal(a) v č. 139: "Namátkou tedy vybírám: široké pásy, dlouhý výkonný kanón v zaoblené věži , ovšem komise odborníků (včetně železného Hainze) zcela jasně nařídila aby nový tank měl obdobné zešikmené pancéřování jako T-34. "
Široké pásy u T-34? Hmmm. Jinak šířku pásů definovala váha stroje, nikoliv snad snahy něco kopírovat. Dlouhý výkonný kanón? Nebyl náhodou takový už u Pz IV ausf.F2? Že by toto snad ovlivnilo volbu zbraně více, než srovnatelná zbraň v T-34? Zešikmené pancéřování - opět mi tu chybí vazba na T-34. S tanky se zešikmeným pancířem se Německo setkávalo už od roku 1940, už tehdá jim muselo být jasné kudy vede cesta. Nebo že by se zázračně probudili až s příchodem T-34? Zajímavé...

Johny napsal(a) v č. 139: "Prosímtě, a který další tank ve WW2 byl podobné koncepce jako T-34 a ze kterého by se tedy Němci mohli nechat inspirovat , když to nebyl T-34?"
Proč sem opět taháš koncepci T-34? Již jednou jsem napsal, že s litým pancířem neměli Němci zkušenosti a z pancéřových plátů se nic jiného postavit nedá (namátkově Sherman, Wolverine, Hellcat - také je asi inspirovala T-34, že? Škoda že tyto konstrukce pocházejí ze stejné doby) Dosti tanků disponovalo silným skloněným pancířem, např. drtivá většina francouzských konstrukcí. Odtud je k pancéřování Panthera velice krátká cesta - aplikování známých poznatků (nikoliv z T-34, který byl pouze impulzem k vývoji) a jejich maximální zjednodušení...

Ještě mě tak napadá - korba Tigeru ausf.B je velice podobná korbě Pantheru - také tento tank používá koncepci T-34?
Dzin 15.12.2003 22:25 - č. 142
Dzin DuGalle: To co pise Johny je pravda. Hele, zastavas nazor, ze AK-47 vychazi z SG 44? Jestli ano, tak napis, v jakych partyjich? Jedino co maji stejne je vzhled. Totez plati i u Pantheru. Neni to kopie T-34 ani nejak prepracovana T-34, ale ideove z ni vychazi. Zesileny pancr, jeho zkoseni, mohutnejsi palebna sila, na to vse byl dan duraz, po prostudovani situace na vychodni fronte se sovetskou obrnenou technikou. Velitele v poli pozadovali tank na urovni T-34 a na to byl bran zretel.
Dzin 15.12.2003 22:25 - č. 141
Dzin pbradler: Podkaliberni, sipove stabilizovana, protipancerova strela ma maximalni prubojnost nejakych 800mm (Abrams) az 900mm (Leclerc, Leopard) resp. pri pouziti specialnich strel asz o 200mm vice, ale to uz je riziko, poskozeni strely a jeji nefunkcnosti. T-80U ma ekvivalentni pancerovani veze celo maximalne 900mm, boky maximalne 400mm a zad maximalne 200mm. Ale to neni zase az tak podstatne. Bavime se o tvaru. Pri prime strelbe maji nejcasteji strely na celo a boky veze T-80 dopadovy uhel v rozmezi 10-30 stupnu. Pokud strela dopadne pod uhlem mencim nez je 20 stupnu, vcetne, sklouzne (odrazi se dal). Tank je nejcasteji zasahovan celne. Tedy 50 procent sanci, ze strela sklouzne (podotykam, ze pokud je uhel dopadu menci nez 20 stupnu strela sklouzne vzdy). Tohle maji pouze Ruske tanky. Oproti Zapadnim maji i tu vyhodu, ze to plati i pri zasahu boku veze, u zapadnich ne.
Johny 15.12.2003 22:19 - č. 140
Johny DuGalle: Ještě bych se zeptal, nejsem zas takový znalec tankové techniky:

Když tvrdíš, že Panther nebyl ovlivněn tankem T-34, musí být tedy součástí Německé konstrukční školy a tedy navazovat na předchozí typy. Řekni mně , který předchozí typ přímo předcházel Pz.V, to by mně tedy opravdu zajímalo.

Ještě je tu ale možnost, že konstruktéry osvítil duch svatý aby tak radikálně změnili koncepci středního tanku.
Johny 15.12.2003 22:05 - č. 139
Johny DuGalle: Pokud si myslíš , že v Panther nebyl T-34rkou vůbec ovlivněn, je to tvůj názor. Jen bych tě upozornil, že je naprosto minoritní.
Doporučuji např. vynikající knihu: „Der Panzer V Panter und seine abarten“( Walter J. Spielberger ) , je tam popsán vývoj Panteru od dokonalé kopie T-34 až k posledním verzím i se zasahováním Hitlera do vývoje. Je tam i pár zajímavostí , jako třeba, že svoji kopii T-34 představila výběrové komisy i Škodovka.

Opravdu nemám čas ti vypisovat co všechno bylo z T-34 okopírované či kde se konstruktéři nechali inspirovat.

Namátkou tedy vybírám: široké pásy, dlouhý výkonný kanón v zaoblené věži , ovšem komise odborníků (včetně železného Hainze) zcela jasně nařídila aby nový tank měl obdobné zešikmené pancéřování jako T-34.

Je tam také popsáno co přesně vedlo Němce k tomu aby původní nápad komise, T-34ku pouze okopírovat zamítly. Jednak Hitlerův odpor k tomu aby se používala ruská konstrukce, jednak obava velitelů z naftového motoru a také hlavně strach ze stejné siluety stroje.

Prosímtě, a který další tank ve WW2 byl podobné koncepce jako T-34 a ze kterého by se tedy Němci mohli nechat inspirovat , když to nebyl T-34?
DuGalle 15.12.2003 19:57 - č. 138
DuGalle No jo, ale my se nebavíme o VK3001 a VK3002(DB), kteří měli s Pantherem společné akorát to, že vznikli v rámci stejného projektu nového středního tanku. Panther vznikl ze zcela jiného prototypu, který měl s VK3002(DB) společné maximálně tak vypružení torzními tyčemi. Jak je vidět, VK3002(MAN) neměl mnoho společných prvků ani s VK3002(DB), natož tedy s T-34...
Říkáš že koncepce Pantheru zcela jasně vychází z T-34 a já se opět ptám v jakých partiích. Sklonění pancíře korby je směšné, jelikož T-34 zdaleka nebyl prvním tankem se skloněným pancířem, na který skopci narazili (a na němž narazili). To, že skopci zvolili použití válcovaných plátů bych rozhodně neviděl v ovlivnění T-34, ale v do té doby úspěšně používané technologii (aneb proč používat litý pancíř, s kterým nejsou zkušenosti). A použití válcovaných plátů jaksi neumožňuje příliš tvarových variant...
Jediné v čem jsou si oba tanky podobné je koncepce čelního pancíře, kdy je střílna kulometu umístěna v tomto pancíři vpravo, vlevo je pak poklop řidiče. To je ale kurewsky málo na to, aby bylo možno říci, že Panther vycházel či přebíral konstrukční prvky z T-34...
Johny 15.12.2003 19:22 - č. 137
Johny Pro duGalle: Odpověď k inspiraci T-34 – Panther. Němci po zkušenostech z východu ustanovili komisi na vývoj nového středního tanku, který by měl konkurovat Téčkům.Komise navrhovala dokonce nejdříve dokonalou kopii T-34, to bylo zamítnuto. Pak vypracovala analýzu T-34 a na základě toho byly položeny požadavky. První konstrukce firmy DB (VK3002) nebyla přijata, neboť byla stále velice podobná T-34. Teprve další konstrukce od firmy MAN byla přijata k dalšímu vývoji.Koncepce Pz.V zcela jasně vychází z T-34, především sklonění pancíře korby je naprosto jasné.
pbradler 15.12.2003 18:52 - č. 136
pbradler DuGalle: Suhlas. Oddelenie municie od posadky je asi najvacsi problem T-ciek.
DuGalle 15.12.2003 16:47 - č. 135
DuGalle pbradler: Navíc jak nám ukázalo nasazení T-80 v první válce v Čečně, k ustřelení dokonale tvarované věže tohoto tanku stačí i zásah z RPG a následná exploze munice v geniálně řešeném nabíjecím mechanismu...
pbradler 15.12.2003 15:55 - č. 134
pbradler Dzin (99) z témy "Mohly moderné zbrane ...":
Dnešná PT munícia má takú prieraznosť že tank má šancu vydržať zásah len z prednej polosféry.
Aký má napr. význam, že projektil nedopadne kolmo na bočný pancier veže ak má prieraznosť 2-3 x vačšiu. Iba ak by dopadol pod príliš odstrým úhlom a odrazil sa.
Čo sa týka doplnkového pancierovania, nemal som na mysli "dynamický" pancier ale modulárny pasívny, ktorý môžeš doplňovať napr. len na určitú misiu a pod.
Béďa 5.9.2003 13:29 - č. 132
to Pet: Algernon odpověděl za mě, myslím že ve svých úvahách jseš trochu mimo, opravdu se těším s čím přijdeš, taky by mě zajímalo jestli už tvůj obzor obsáhl polské a ruské publikace.
Pet 4.9.2003 14:10 - č. 130
Pet Béďa:porovnáváme tu snad kvality kostrukce tanku,a to má smysl jedině v případě,že budu např.tanky ostřelovat se stejným dělem a typem munice,což se taky při zkoužkách provádělo.Jinak budou tvoje výsledky zkreslené(aspoň co se odolnosti konstrukce týká).Jinak to srovnání ti klidně naservíruju ,tak do měsíce, se vším všudy.Asi se budeš divit
Ondík 13.8.2003 09:52 - č. 129
Ondík DuGalle:oprava-pochopitelně historické mašinky. Pokud si chceš pošpitat něčem z oboru, napiš mi mail.
DuGalle 12.8.2003 18:11 - č. 128
DuGalle Pšonci vydali několik brožur Panzerzuge, k sehnání by to mělo být tam, kde jsou i monografie tanků...

Ondík - jenom maličko? Vzhledem k té zkratce co máš v adrese mi to přijde jako vtip dne
Béďa 12.8.2003 14:16 - č. 127
Kde se dá něco sehnat o Německých pancéřových vlacích a ruských ze začátku války?
Ondík 12.8.2003 07:21 - č. 126
Ondík DuGalle - díky za exkurs, já jak jsem říkal, dělám mašinky jen maličko .
DuGalle 11.8.2003 17:29 - č. 125
DuGalle Witte Blechen byly na některých lokomotivách BR52 již za války, po válce ale snad úplně na všech. Jinak ČS řada 555 se používala pro čisté lokomotivy BR52 s minimálními úpravami...

Pancéřový vlak typu BP 42 byl vesměs tahán starými pruskými lokomotivami typu G 10, nicméně mám za to, že některé upravené pancéřované BR52 by se také našly...
Ondík 11.8.2003 07:29 - č. 124
Ondík Du Galle: Ona má ta rekonstruovaná usměrňovací plechy atd, tak si myslím, že to je ta sestřenice. O tom, jestli byl panther lepśí vážně pochybuji, ale je tu na to rezervované jiné téma.. . Nebyla BR 52 také i opancéřovaná verze ?

Dzin - to jsi na tom líp, já odlil jen Al talíř s Hradčanama.. .
Dzin 10.8.2003 00:50 - č. 123
Dzin Ondik: je, a ja chtel zrovna zazarit, ze vim, z ceho se delaji formy na odlevani, ze se pouziva dobre tvarovatelny pisek apod, vsechno, co jsi napsal...:D Sice jsem si odlil jenom skrin pro prevodovku, ale i tak...:) Muj prednasejici ze me tehdy penil, kdyby jsi videl, co jsem predvadel pri umistovani vydechovych kanalku...:D Ale ukazalo se, ze odlevani je tak jednoduche a pritom presne, ze to zvladnu na dobre urovni i ja, a to je co rici...:)
DuGalle 8.8.2003 15:59 - č. 122
DuGalle Ještě mě napadá BR52 s kondenzačním tendrem. Ten její enormní dojezd na nádrž vody byla fuckt paráda...
201-220 z 326
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po