Konstrukce tanků

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
141-160 z 326
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po
Johny 17.12.2003 18:30 - č. 204
Johny re DuGalle: To co je v 202 stále platí a netvrdím to jen já ale i mnoho dalších.
Zatímco ty tvrdíš opak ale ještě jsi nepřinesl žádný důkaz a jenom hloupě plácáš.
DuGalle 17.12.2003 18:08 - č. 203
DuGalle Johny napsal(a) v č. 199: "Logiku označování tanků z této doby nezná skoro nikdo (teda mimo tebe, že) . Většina se domnívá, že k chaosu mezi různými verzemi a továrními modely se někdo držel označení výrobce či konstrukčního týmu, jinde došlo k tomu, že každá kancelář obdržela svoje označení verze."

No nevím kdo tady machroval s označeními německých tanků, kterak začínalo od A a pokračovalo dále. Že bych to byl já? Asi dost těžko. Nemluvě o hovadinách typu Tiger II...
DuGalle 17.12.2003 18:02 - č. 202
DuGalle Johny napsal(a) v č. 196: "DuGalle napsal(a) v č. 193: "To je velice dobré na to, že jsme začali u téměř u "kopie"..." Nepodsouvej mi co jsem neřekl. Viz 139 a dál a hlavně 105 ve "Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh WW2". Ten kdo tady začal histericky jančit, že jeho milovaný Panther byl označen kopií T-34 jsi byl ty."

Opravdu? Co si takhle něco připomenout...

Johny napsal(a) v č. 137: "Koncepce Pz.V zcela jasně vychází z T-34, především sklonění pancíře korby je naprosto jasné."

Johny napsal(a) v č. 153: "že jsem nemluvil o tom, že by byl Pz.V kopie téčka ale že byl inspirován především v převzetím řešení korby, zvýšením úsťové rychlosti kanónu (do objevení téčka byl pro německé konstruktéry dlouhý kanón považován za nevýhodu) a rozšíření pásů (do té doby měli veškeré německé tanky užší pásy než ruské)"
DuGalle 17.12.2003 17:56 - č. 201
DuGalle Johny napsal(a) v č. 140: "Když tvrdíš, že Panther nebyl ovlivněn tankem T-34, musí být tedy součástí Německé konstrukční školy a tedy navazovat na předchozí typy. Řekni mně , který předchozí typ přímo předcházel Pz.V, to by mně tedy opravdu zajímalo"

Panther byl ovlivněn mnoha typy, nejenom T-34. Všechny tyto typy skopcům jasně naznačily, že je nutné silné, jednoduché a skloněné pancéřování. A když něco takového postavili u bolševika, byla pro Němce nutnost reagovat...
Opět geniání dedukce s tou německou konstrukční školou. Z čehopak asi vycházel Pz.II a Pz.III? Z T-34? Nebo to nebyly tanky německé konstrukce?
DuGalle 17.12.2003 17:53 - č. 200
DuGalle Johny napsal(a) v č. 195: "Sorry, už jsem to opravil: www.achtungpanzer.bos.ru/panther.htm"
Johny napsal(a) v č. 197: "Tady v tom plavou taky:www.achtungpanzer.bos.ru/panther.htm"

Aspoň je vidět, jak moc důvěryhodný ten server je. Mimochodem zajímavé je, že tam píšou totéž co ty, ale stejně jako ty nejsou schopní definovat ty převzaté celky jinak, nežli "stejně jako T-34 měl i Panther široké pásy" "měl podobný design korby, pouze větší" (a také pouze úplně jiný, viz věž uprostřed)...
Johny 17.12.2003 12:04 - č. 199
Johny DuGalle napsal(a) v č. 194: "No tak tady jsi brilantně spletl označení Tiger(H) a Tiger ausf.H. Vysvětli mi, z jaké logiky bylo potom pro další označení uděleno písmeno E? Že by Enschel?"

Tiger byl do výroby zadán pod označením Pz.VI Tiger ausf. H (SdKfz 181). Encyklopedie Tanků (C.Chant) str.161 a v únoru 44 došlo k revizi označení na Pz.VI Tiger ausf. E (SdKfz 181).

D.Jedrzejewski v knize "Ocelová lavina" na str. 282 k tomu dodává, že vítězný projekt firmy Henschel byl zadán do výroby pod označením Pz.VI Tiger ausf. H1 a po zavedení tanků Tiger II se označení změnilo na Ausf. E.

Logiku označování tanků z této doby nezná skoro nikdo (teda mimo tebe, že) . Většina se domnívá, že k chaosu mezi různými verzemi a továrními modely se někdo držel označení výrobce či konstrukčního týmu, jinde došlo k tomu, že každá kancelář obdržela svoje označení verze.
Johny 17.12.2003 11:39 - č. 198
Johny DuGalle napsal(a) v č. 194: "Jak je tedy možné, že verze A byla konstrukčně mnohem dál než verze D, tzn. prokazatelně se jednalo o vylepšní této verze?"

K tomu označení (kde prokazuješ takovou chytrost oproti jiným) je zde docela dobrý příspěvek.

www.wargamer.com/Hosted/Panzer/panther.htm

Panther opravdu začal s pojmenováním verzí od A. Verze A (Panther Ausf.A) byla předprodukční s 60mm pancéřováním jak původně komise požadovala. Pak následoval Panther ausf.B s jinou převodovkou. O Ausf. C nejsou záznamy. První sériová produkce začala s ausf. D. Pak následoval znova Panther ausf. A.

Proč došlo ke změně označení, není nikde vysvětleno. Vysvětluje se to administrativní chybou, pokusem změnit systém označování atd.
Kdo ví proč k tomu došlo, ať se ozve.
Johny 17.12.2003 11:04 - č. 197
Johny DuGalle napsal(a) v č. 194: "Plaveš v tom opravdu hezky."

Tady v tom plavou taky:www.achtungpanzer.bos.ru/panther.htm
Johny 17.12.2003 11:02 - č. 196
Johny DuGalle napsal(a) v č. 193: "To je velice dobré na to, že jsme začali u téměř u "kopie"..."

Nepodsouvej mi co jsem neřekl. Viz 139 a dál a hlavně 105 ve "Mohly moderní německé zbraně zvrátit průběh WW2".

Ten kdo tady začal histericky jančit, že jeho milovaný Panther byl označen kopií T-34 jsi byl ty.

Ty prostě tvrdošíjně tvrdíš, že Panther je výlučně německá konstrukce ale vyhnul ses odpovědi na moji 140.
Johny 17.12.2003 10:50 - č. 195
Johny DuGalle napsal(a) v č. 194: "Jenom jsi pašáku zappmněl napsat to kde"

Sorry, už jsem to opravil:

www.achtungpanzer.bos.ru/panther.htm
DuGalle 17.12.2003 08:37 - č. 194
DuGalle Johny napsal(a) v č. 191: "To, že dřívější označení verzí dle abecedy bylo opuštěno zapřičinila prozaická věc. Jednotlivé verze byly vyráběny v různých továrnách a ty dostaly označení přiděleno a verze opouštěly továrnu v jiných časech než bylo plánováno.Jinak první verze Pantheru měly opravdu označení Ausf. A (D1) později změněné na D a byly odlišné od pozdějšího ausf. A."

Plaveš v tom opravdu hezky. Jak je tedy možné, že verze A byla konstrukčně mnohem dál než verze D, tzn. prokazatelně se jednalo o vylepšní této verze? To není jako u Shermanu, kdy M4A1 odcházel z továren dříve než M4...
Panther D1 byly tanky předsériové výroby, na ně navázala verze D2, až teprve potom šlo do výroby Áčko...

Johny napsal(a) v č. 191: "Pro chytrolíny jen upřesním, že Tiger I ausf. H byl označen H protože ho vyráběl Henschel. Teprve po uvedení Tigeru II byl nazev provedení změněn na E z toho důvodu, že Tiger II s věží Henschel měl být nazván Ausf. H také."

No tak tady jsi brilantně spletl označení Tiger(H) a Tiger ausf.H. Vysvětli mi, z jaké logiky bylo potom pro další označení uděleno písmeno E? Že by Enschel?

Johny napsal(a) v č. 192: "Tady jsem našel dobré informace k Pantherovi pro ty co nevěří německým stránkám. Je tam popis, v čem vycházel Panther z T-34. Za zmínku stojí poznámka, že rusové v roce 45 ukořistili jeden z funkčních prototypů VK3002(DB). Dále je zajímavé pro nás, že Škodovka se zúčastnila tendru na střední tank se svojí kopií T-34 pod názvem T-25."

Jenom jsi pašáku zappmněl napsat to kde...
DuGalle 17.12.2003 08:28 - č. 193
DuGalle Johny napsal(a) v č. 189: "Naprostá blbost. Nesmíš vycházet pouze z polských obrázkových publikací typu Panzer Color apod. Tiger II byl Tiger II. Celé německé OFICIÁLNÍ označení je "Panzerkampfwagen VI Tiger II Ausf. B. (SDkFZ 182)" a takto je veden u waffenamtu. Jestliže si někdo zkrátil název, je to jeho problém."

Tohle je viditelně hovadina, už jenom proto, co zde psal nemetko (174)

Johny
napsal(a) v č. 190: "seriózní zdroje opravdu tvrdí, že T-34 znamenalo změnu německé tankové konstrukční filosofie a že především tanky Panther a Tiger II jsou velice silně ovlivněny ruskou konstrukcí. Byl bych rád, kdybys místo útoků na kde koho se alespoň snažil vyvrátit to co se tam píše."

To už jsem tu udělal několikrát, mám to opět zopakovat? Nicméně sleduju, že pomalu používáš jemnější a jemnější výrazy - už jsme se dostali na stupeň "ovlivněny". To je velice dobré na to, že jsme začali u téměř u "kopie"...

Johny napsal(a) v č. 191: "Chybí ti tam ausf. F. "
Že by nějaký takový tank byl postaven? Pouč mě...
Panther ausf. F byl projekt, z kterého nebyl postaven ani prototyp, pouze věž Schmallturm, posazená na standardní korbu Pantheru G...
Johny 17.12.2003 01:27 - č. 192
Johny Tady jsem našel dobré informace k Pantherovi pro ty co nevěří německým stránkám.
www.achtungpanzer.bos.ru/panther.htm
Je tam popis, v čem vycházel Panther z T-34.

Za zmínku stojí poznámka, že rusové v roce 45 ukořistili jeden z funkčních prototypů VK3002(DB).

Dále je zajímavé pro nás, že Škodovka se zúčastnila tendru na střední tank se svojí kopií T-34 pod názvem T-25.
Johny 17.12.2003 00:42 - č. 191
Johny DuGalle napsal(a) v č. 157: "V případě Pantheru bylo označení provedení D, A a G. Jak je vidět opět dle abecedy..."

Chybí ti tam ausf. F.

To, že dřívější označení verzí dle abecedy bylo opuštěno zapřičinila prozaická věc. Jednotlivé verze byly vyráběny v různých továrnách a ty dostaly označení přiděleno a verze opouštěly továrnu v jiných časech než bylo plánováno.Jinak první verze Pantheru měly opravdu označení Ausf. A (D1) později změněné na D a byly odlišné od pozdějšího ausf. A.

DuGalle napsal(a) v č. 157: " případě obou Tigerů to šlo v pořadí H, E, B"

Pro chytrolíny jen upřesním, že Tiger I ausf. H byl označen H protože ho vyráběl Henschel. Teprve po uvedení Tigeru II byl nazev provedení změněn na E z toho důvodu, že Tiger II s věží Henschel měl být nazván Ausf. H také.
Johny 17.12.2003 00:27 - č. 190
Johny DuGalle napsal(a) v č. 158: "Super, že hákoši něco napíšou na webu ještě neznamená, že to má něco společného s realitou. Taky si klidně na svůj armors.org napíšu že Tiger ausf.B vycházel konstrukčně z T-34 a budu se bavit, jak tím potom někdo bude argumentovat"

Dobře, já opravdu vycházím z německých zdrojů. Když pominu německé nacionalistické weby a jejich obdivovatele v anglosaských zemích včetně literatury, kde je hodně obrázků a nepokrytá láska k německým zbraním a ve kterých je Panther veleben jako dílo německého génia, seriózní zdroje opravdu tvrdí, že T-34 znamenalo změnu německé tankové konstrukční filosofie a že především tanky Panther a Tiger II jsou velice silně ovlivněny ruskou konstrukcí.

Byl bych rád, kdybys místo útoků na kde koho se alespoň snažil vyvrátit to co se tam píše.
Johny 17.12.2003 00:17 - č. 189
Johny DuGalle napsal(a) v č. 157: "Jak o tancích víš aspoň něco málo, o značení německých tanků koukám víš úplné howno. Oficiální označení "Tigeru II" vždycky bylo pouze Tiger Ausf. B a nikdy nijak jinak. "

Naprostá blbost. Nesmíš vycházet pouze z polských obrázkových publikací typu Panzer Color apod. Tiger II byl Tiger II. Celé německé OFICIÁLNÍ označení je "Panzerkampfwagen VI Tiger II Ausf. B. (SDkFZ 182)" a takto je veden u waffenamtu. Jestliže si někdo zkrátil název, je to jeho problém.
Dzin 16.12.2003 23:29 - č. 188
Dzin DuGalle: mam ti tady zacit opisovat to, co uz jsem napsal? Hlavni je, ze pozadavky na novy stredni tank byly brany ze zkusenosti s bojem a nasazenim T-34.
DuGalle 16.12.2003 23:22 - č. 187
DuGalle Dzin napsal(a) v č. 142: "Neni to kopie T-34 ani nejak prepracovana T-34, ale ideove z ni vychazi."

Und was ist das? Vzhledem k probíhající diskuzi na téma převzaté celky z T-34 mi to zní spíše jako podpora tohoto argumentu...
Nebo jak jinak bys přeložil to "ideové vycházení"?
Dzin 16.12.2003 23:13 - č. 186
Dzin DuGalle: Hele, kdyz souhlasis s tim co tvrdim (alespon podle toho, co jsi dost nize napsal), tak jak muzes popirat muj nazor? Ja ti take netvrdim, ze Panther je okopirovany T-34...
Dzin 16.12.2003 23:11 - č. 185
Dzin pbradler: Ano, M256 je licencne vyrabeny Rh, ale neni to primo kopie kanonu z L2 A1-A4. Mimochodem na A5 uz je pouzit s hlavni 55 razi.
141-160 z 326
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po