Dotazy a odpovědi

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.

Kategorie dotazů


Všechny dotazy

1-10 z 1085
1 2 3 4 >>
Po
Pavlína Packová - 7. 1. 2017 - *.49.broadband9.iol.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik bylo za celou válku dezertérů v různých armádách? Někde jsem četla, že u Američanů prý až 50 000?

radexx - 2. 10. 2016 - *.net.upcbroadband.cz

Dobrý den, v muzeu Molotovovy linie v polském Přemyšlu se nachází tato fotka. Je na ní tank SOMUA S35, který měli Němci použít při dobývání Přemyšlu v červnu 1941. Měl to být jeden ze dvou tanků, které se Sovětům v tomto boji podařilo vyřadit. Mohli byste napsat o použití tanků SOMUA S35 na východní frontě (kdy, kde, za jakých okolností, v jakých počtech a s jakým úspěchem byly použity)?

Petr - 20. 6. 2016 - *.ipv6.broadband.iol.cz

Ahoj, chtěl bych se zeptat, proč se k protiponorkovým patrolám nepoužíval Avro Lancaster. Chápu, že to bylo v rozporu se strategií Bomber Command, ale přece alespoň několik letadel na zkoušku by Harris obětovat mohl. Nebo se tak stalo a já o tom nevím?

Sarah - 8. 6. 2016 - *.tmcz.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se bojovalo za 2. světové války na Tachovsku, zejména obec Damnov, zda tu nějaké boje probíhaly a kde byli vojáci ubytováni. Děkuji Sarah

Eva Novotná - 26. 4. 2016 - *.net.upcbroadband.cz

Hledám doklady o event. vyhláškách, které po uplatnění Norimberských zákonů na půdě Protektorátu upozorňovaly protektorátní občany na nevhodný kontakt s židovskými spoluobčany. Kromě letáků Vlajky jsem v publikovaných dokumentech zatím nic neobjevila, jako dítě jsem 2.válku zažila. Děkuji.

Tadeus - 1. 6. 2016 - *.msilnice.cz

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně značení na německých ID známkách. Nevím co si představit pod kmenovou rotou - je to základní jméno jednotky, které se v průběhu měnilo? A podle čeho se určuje jestli je kmenová? Jiné známky třeba nemají v názvu kmenová. Pak také co si představit pod štábem? Kdo tam všechno spadal a kolik mohl mít lidí? Když je takto označená známka, může to být důstojník, či nějaký desátník atd.? Měl by mít důstojník nejnižší číslo ve štábu, tedy na známce? Jestli nejdete trochu času na odpověď, budu velice rád. Nebo alespoň nějaký odkaz, kde bych se dočetl více. Nikde jsem nic nenašel. Tyto otázky se snažím už dlouho zjistit, bohužel každý říká něco jiného. Rád bych věděl jak to doopravdy je. Děkuji.

Jirka - 30. 5. 2016 - *.okmp.cz

Zdravím všechny. Jen bych se chtěl zeptat zda je možné, že německá armáda za druhé světové války používala bodáky z pušky Lebel? Jen se chci optat z důvodu, že jsme našli ma různých místech německé přezky a bodáky Lebel pohromadě nebo v okolí. Děkuji za odpověď.

Lehmann - 29. 4. 2016 - *.net.upcbroadband.cz

Dobrý den. Rád bych se dozvěděl jaké jednotky SS byly dislokovány na území Moravy v dubnu a květnu 1945. Díky za odpověď.

Jarmila Střelbová - 26. 2. 2009 - 193.86.31.*

Dobrý den. Nemáte informace, co se odehrálo při přestřelce v Ústí nad Labem 13. 9. 1938? Měl při ní zahynout Antonín Pecák z Točné.

Karel Marecek - 30. 1. 2016 - *.250.74.255.bredband.tre.se

V Praze na Střížkově bylo za Střížkovským statkem umistěno 6 protiletadlových děl tzv. 88. Poslední rok je obsluhovali Maďaři. V roce 1945 jsem viděl, že sestřelili jeden B-17. Posádka vyskočila padáky. Co je známo o této baterii?

1-10 z 1085
1 2 3 4 >>
Po
 • Home
 • > Dotazy a odpovědi