Waffen-SS

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

diep 7.8.2010 00:12 - č. 2557
Jak jsem už řekl, přehled o tom, kolik procent německých zajatců se dostalo do zajateckého tábora ( a nebyli rovnou bez soudu popraveni, což v případě WSS bylo víc než časté ) a tedy se dožili konce války a kolik spojeneckých vojáků bylo podobně zajato, nepovražděno, umístěno do ZT a následně ve zdraví propuštěno nemám. Pokud ty čísla máš ty, budu rád když je uvedeš.

Algernon napsal v č. 2553:
"Kdepak že čteš, co cituji z tvého příspěvku 2550, co? "
Tou citácí jsem měl naopak já namysli tvůj text

Algernon napsal v č. 2548:
"Nicméně nepostižení, či nepřiměřené — tj. nepřiměřeně nízké — tresty jedněch (ba, dokonce i těch druhých) nedávají nějaký důvod k nějakému ospravedlňování kohokoliv, včetně diskutovaných."
Přepíšu to, abys pochopil - To, že Němci jako národ pozabíjeli za války daleko víc nevinných lidí, hlavní díky holocaustu, nedává žádný důvod k ospravedlňování masakrů za kterými stáli Američané. Porovnánání počtu zabitých na obou stranách jako nějaké ospravelňení jakéhokoli zločinu mi přijde zcestné.

Algernon napsal v č. 2553:
"A jen tak na okraj, o „Velkém útěku“ jsi asi v životě neslyšel, co? Vražda padesáti válečných zajatců, a to jen v tomto jediném případě, je dle tvých měřítek patrně zcela v pořádku, a zcela „fér“, že? "
Fér to není a je to zcela stejné pochybení jako v případě ostatních masakrů - bez ohledu na národnost pachatelů. Co má s tímto masakrem ( ale i všemi ostatními ) dělat ale ten příslušník Waffen SS, který žádný masakr nikdy nespáchal? Je spravedlivé ho označit za zločince jen proto, že byl součástí něčeho, jehož někteří příslušníci vraždy páchaly ? Pokud sto Čechů zabije 50 Afričanů někde na fotbalovém utkání, má být Český národ označen za národ vrahů ?

Golian - nejsem si tak úplně jistý, jestli trest smrti není adekvátním trestem pro někoho, kdo zosnuje povstání a stojí za partyzánským způsobem vedení boje..