Meziválečné Německo

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
201-206 z 206
<< 8 9 10 11
Po
zdeno 11.12.2002 18:13 - č. 6
Nebudem tu vychvalovat nacizmus. Je vsak zrejme, ze komunizmus bol ovela horsi.

Preto ma zarazaju najma take fakty, ako ked FDR 16. novembra 1933 prijal Litvinova a bez suhlasu Kongresu mu povolil otvorit ambasadu a konzulaty na uzemi USA. Hoci uz dovtedy mali komunisti na svedomi 15 milionov ludi.

A podobne, preco v septembri 1939 nevyvolali Briti po Nemecku vojnu aj ZSSR, kedze tiez napadlo Polsko.

Nehovoriac o tom, ze ak by Briti neboli vyvolali Nemecku vojnu, tak Nemci by na zapad vobec neboli isli. Ved predsa Nemci dufali, ze Briti sa v tazeni proti komunizmu stanu ich spojencami.
princEugen 11.12.2002 16:33 - č. 5
princEugen myslim ze nacismus v nemecku byl po WW1 jedinym moznym a nejlepsim resenim,nemecko z bahna krize nevytahli zadny demokrati,zadny humanisti,ale Hitler, at se nam to libi nebo ne
zdeno 11.12.2002 16:04 - č. 4
Nezaujimava tema? Som z toho pravdupovediac zarazeny.

Sledujuc mnohych tvrdych kritikov Nemecka na tomto fore by som bol cakal vacsi zaujem.

Totiz jednostranne odsudzovat Nemcov za WW2 sa mi zda krajne neprimerane.

A ak uz aj niekto taky jednostranny nazor ma, tak si myslim, ze nevyhnutne vyvstava otazka polozena v teme.
zdeno 7.12.2002 16:04 - č. 3
Suhlasim.

Co mi vsak na tomto fore chyba je zohladnenie prave tohoto faktu.

Svetova vojna je predsa (zatial) dvojdielny akt. Neda sa diskutovat o WW2 bez WW1.
Hartmann 6.12.2002 18:25 - č. 2
Hartmann Německo nemohlo udělat vůbec nic. Bylo na kolenou a vydáno v nemilost dohodovým mocnostem a ty své pozice vůči Německu po prohrané válce více než zneužili a zadali tak podnět ke vzniku války další.
zdeno 6.12.2002 18:20 - č. 1
Vacsina ucastnikov tohoto fora sa zrejme zhodne na tom, ze WWII nebola pychou modernej civilizacie.

Nie tak mnohi sa uz asi zhodneme v tom, ze Versaillesky Diktat z r. 1919 bolo zlocinom proti Nemecku. A to zlocinom s celosvetovymi nasledkami.

V tejto suvislosti by ma zaujimal vas nazor, ako malo Nemecko podla vas po r. 1919 postupovat a odstranovat nasledky tohto diktatu. Myslim tym nieco viac ako len po jednej facke nastavit aj druhe lice.

Jednalo sa predsa nielen o poslapane nemecke sebavedomie, znicenu ekonomiku, ale aj o fyzicku existenciu Nemcov, ktori sa spomenutym diktatom nespravne ocitli v nepriatelskych krajinach.
201-206 z 206
<< 8 9 10 11
Po